Tema: Fudbal : Holandija - ''Eredivisie'' 2009/2010  (Pročitano 52336 puta)

Windows XP
Browser
Opera 9.23
PSV Eindhoven   5 - 0   NEC Nijmegen
7'   [1 - 0]   D. Lazovic
44'   [2 - 0]   E. Addo
83'   [3 - 0]   D. Lazovic
87'   [4 - 0]   Fagner
89'   [5 - 0]   O. Bakkal

VVV Venlo   3 - 1   Excelsior Rotterdam
20'   [0 - 1]      G.d. Ouden
38'   [1 - 1]   S. Blondelle
51'   [2 - 1]   N. Amrabat
90'   [3 - 1]   S.E. Gaaouiri

Willem II Tilburg   2 - 2   Sparta Rotterdam
21'   [1 - 0]   A. Hadouir
32'   [2 - 0]   S. Boutahar
41'   [2 - 1]      C. Dissels
89'   [2 - 2]      D. Roberts

Vitesse Arnhem   1 - 0   AZ Alkmaar
26'   [1 - 0]   S. Kolk

Ajax Amsterdam   4 - 1   SC Heerenveen
27'   [0 - 1]      M. Sulejmani
44'   [1 - 1]   L. Suarez
45'   [2 - 1]   T. Vermaelen
52'   [3 - 1]   R. Schilder
58'   [4 - 1]   L. Suarez

FC Groningen   0 - 2   De Graafschap
46'   [0 - 1]      D.D. Groot
62'   [0 - 2]      B. Powel

FC Twente Enschede    2 - 2   FC Utrecht
27'   [0 - 1]      J. Broerse
40'   [1 - 1]   B. NKufo (pen.)
47'   [2 - 1]   O. Engelaar
56'   [2 - 2]      T. Caluwe

Feyenoord Rotterdam   5 - 0   NAC Breda
21'   [1 - 0]   R. Makaay (pen.)
49'   [2 - 0]   R. Vlaar
55'   [3 - 0]   N. Sahin
69'   [4 - 0]   J.D. Guzman
72'   [5 - 0]   N. Sahin

Raspucani Feyenoord i Ajax

Nedjeljni susreti drugog kola prvenstva Nizozemske nisu donijeli iznenađenja. U derbiju Ajax je uvjerljivo slavio protiv Heerenveena unatoč ranom zaostatku, dok je Feyenoord goste u Bredu ispratio s pet komada u mreži. Od hrvatskih igrača nastupio je Danijel Pranjić...

Ajax je na startu prvenstva napunio mrežu De Graafschapa (8:1), pa je vodstvo Heerenvena u Amsterdamu došlo kao pravi šok. Miralem Sulejmani pogodio je u 27. minuti. Furioznom završnicom domaćin je na odmor ipak otišao s vodstvom. Prvo je u 44. izjednačio nedavo kupljeni Luis Suarez, da bi u sučevom dodatku 2:1 postavio Thomas Vermaelen. Kod oba pogotka asistirao je turski Šved Kennedy Bakircioglu.
U 52. minuti Robbert Schilder odvodi Ajax na sigurnu prednost, a konačnih 4:1 postavlja Suarez svojim drugim pogotkom u 58. minuti. 27-godišnji Bakircioglu usput je ostvario svoju treću asistenciju. Za Heerenveen je svih 90 minuta odigrao Danijel Pranjić.
U Rotterdamu NAC je pao s laganih 5:0. Roy Makaay, koji se nakon deset godina izbivanja vratio u Nizozemsku, strijelac je prvog pogotka u 21. minuti. Početkom drugog poluvremena na dodavanje Nurija Sahina Vlaar postavlja 2:0, a zatim se mladi Turčin i sam dvaput upisao među strijelce. Posljednji pogodak djelo je Jonathana de Guzmana.
Twente je na domaćem terenu remizirao s Utrechtom. Vodstvo gostiju (Broerse) preokrenuli su N`Kufo i Engelaar, samo da bi Tom Caluwe u 56. minuti postavio konačnih 2:2. Nakon startne pobjede Groningen je razočarao izgubivši kod kuće od De Graafschapa. Pogoci de Groota i Powela donijeli su bodove gostima.

IP sačuvana
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

AZ Alkmar  3 - 0  Excelsior Rotterdam
23' (1-0)  K.Agustien
44' (2-0)  G.R.Steinsson
62' (3-0)  D.d.Zeeuw

September 1
NAC Breda  4 - 1  Heracles Almelo
49' (0-1)  R.D.S Everton
57' (1-1)  J.Kolkka
62' (2-1)  C.Feher
80' (3-1)  M.Amoah
87' (4-1)  M.Amoah

SC Heerenveen  3 - 3  Sparta Rotterdam
32' (1-0)  G.Sibon
44' (1-1)  Y.Rose
56' (1-2)  S.Polak(pen.)
58' (2-2)  D.Pranjic
60' (2-3)  A.Slot
86' (3-3)  D.Roberts(o.g)

Feyenoord Rotterdam  2 - 0  Willem ll Tilburg
26' (1-0)  L.Bruins
42' (2-0)  R.Makaay

Villem II - Twente 1:3

Nogometaši Ajaxa opet nisu oduševili, ali su došli do tri boda na gostovanju kod Herculesa. Jedini pogodak na utakmici zabio je Klaas-Jan Huntelaar. Tako će klub iz Amsterdama prenoćiti na vrhu ljestvice, budući da Feyenoord igra u nedjelju. Do prve pobjede došao je Pranjićev Heerenveen, a uspješan je bio i PSV...
Pogodak Huntelaara pokazao se vrijednim tri boda. to je treća pobjeda Ajaxa u četiri kola. Ako Feyenoord ne pobjedi na gostovanju kod Rode momčad Henka Ten Cata ostat će na prvom mjestu. Trener Ajaxa protiv Herculesa na teren je poslao sljedeću jedanaestoricu: Stekelenburg - Ogararu (46. Colin), Stam (69. Maduro), Vermalen, Vertonghen - Gabri, Heitinga, Emanuelson - Luque, Suarez (55. Rommedahl) - Huntelaar.
U nastavku se dobrim jockerom pokazao Danac Rommedahl koji je asistirao za jedini pogodak u 76. minuti. Huntelaaru je to bio šesti gol u prvenstvu, te je preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca. Hercules je nakon 360 minuta još uvijek bez boda, a cijelu utakmicu za domaćina odigrao je Srđan Lakić. Do 79. minute u sastavu je bio i bivši Dinamov igrač Eddy Bosnar.
Među 8000 gledatelja koji su utakmicu gledali uživo bio je i Dinamov pomoćni trener Rajko Magić. Pomoćnik Branka Ivankovića prenio je svoje dojmove: "Prvi dio odigrali su ispod svoje razine. Već na samom početku nastavka su dignuli nivo igre i odigrali onoliko koliko im treba za postizanje pogotka."
Ajax je na poluvremenu promijenio i formaciju kako bi bili što ofenzivniji i lakše došli do pogotka: "Promijenili su taktiku iz klasičnih 4-3-3 u još ofenzivnijih 4-2-4. Nakon što su postigli pogodak vratili su se u početku formaciju." Od igrača najopasniji, kao što se i očekivalo, bio je Huntelaar: "On je najopasniji igrač Ajaxa i može postići gol iz svake pozicije i na njega ćemo morati posebno paziti." rekao je pomoćni trener Modrih.
Magić je rekao kako nije vidio ništa što Modri već ne znaju. Gledali su Ajax nekoliko puta i svaki puta su zaključci bili više - manje slični. U četvrtak ćemo vidjeti koliko je koristilo "snimanje" Dinamove zadnje prepreke na ulasku u ligu Uefa.
Danijel Pranjić igrao je 90 minuta u gostujućoj 5:2 pobjedi kod Excelsiora. Hrvatski reprezentativac u trećoj minuti zaradio je žuti karton, a u 54. asistirao je Michaelu Bradleyu za peti pogodak.
Rani zgoditak Dannya Koevermansa odlučio je derbi u korist PSV-a. Vittese je došao u Eindhoven s maksimalnim učinkom, ali pokleknuo je već u sedmoj minuti. Završilo je 1:0, a PSV-ova obrana je tako još uvijek bez primljenog pogotka. Domaćom pobjedom protiv Venla De Graafschap se popeo na respektabilno šesto mjesto. Domaćini su poveli 3:0, da bi gosti u završnim minutama postigli dva pogotka i tako ublažili poraz.

« Poslednja izmena: 17. Sep 2007, 00:02:08 od dzux_de_lux »