Tema: Fudbal: Francuska Ligue 1 2009/10  (Pročitano 15988 puta)

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.5.3
Preokret Sošoa, prvi poraz Monpeljea

Većina mečeva 6. kola fudbalskog šampionata Francuske odigrana je u subotu, a dva su privukla posebnu pažnju.

Najpre zanimljiv duel između Sošoa i Valensijana, u kome je domaćin vodio sa 2:1 na poluvremenu a onda je pobeda pripala gostima koji su dali čak četiri gola u nastavku.

Sa druge strane, Monpelje u prvih pet nastupa u prvenstvu nije znao za poraz a onda ga je doživeo i to prilično bolno u Marseju, gde je Olimpik poveo sa 4:0 pre nego što su u završnici gosti postigli dva utešna pogotka.

Lion izvukao bod na Parku prinčeva

Pari Sen Žermen u derbiju 6. kola francuskog prvenstva večeras nije uspeo da savlada ekipu Liona, iako je imao vođstvo do pred sam kraj susreta. Lion i dalje bez poraza u prvenstvu.

Utakmicom na Parku prinčeva u Parizu između Pari Sen Žermena i Liona kompletirano je 6. kolo francuskog prvenstva.

Parižani su vodili sa 1:0, golom Ludovika Žilija od 29. minuta i činilo se da će naneti prvi poraz Lionu od početka šampionata. Da tako ne bude, pobrinuo se rezervista gostiju Bafetimbi Gomis, koji je izjednačio u 85. minutu i postavio konačan rezultat - 1:1.

Lion je ostao neporažen, ali je ovim remijem ostavio aktuelnog šampiona Bordo samog na prvom mestu posle šestog kola. Žirondinci imaju 16 bodova, a Lion dva manje na drugom mestu, koje deli sa ekipom Marseja. Na začelju, Le Man, Sent Etjen i Nica imaju po četiri boda, a Grenobl je ''zakucan'' za dno tabele bez ijednog boda.

Prvi poraz Marseja, golovi Biševca i Džodića

Favoriti se nisu proslavili u subotnjim mečevima 7. kola francuskog fudbalskog šampionata. Olimpik iz Marseja je poražen u Valensijenu iako je dva puta vodio, ali je na kraju doživeo prvi neuspeh ove sezone. Jedan od junaka pobede Valensijena bio je i Milan Biševac koji je golom u 21. minutu izjednačio na 1:1. Pari Sen Žermen na gostovanju Lorijenu uspeo da dođe samo do boda, dok je Monako na svom terenu poražen od Sent Etjena. Olimpik iz Liona je napravio preokret u duelu sa Tuluzom i makar privremeno zaseo na čelnu poziciju.

Monpelje je trijumfom protiv Bulonja sačuvao visok plasman, a najveće zasluge što je tako pripadaju Nenadu Džodiću, nekadašnjem mladom reprezentativcu naše zemlje, koji je postigao jedini gol u duelu dojučerašnjih drugoligaša. Nimalo zadovoljni ne mogu da budu Danijel Ljuboja i Milivoje Vitakić koji su odigrali svih 90 minuta u sedmom uzastopnom porazu Grenobla, ovoga puta protiv Oksera. Ivan Stevanović nije bio ni na klupi za rezerve u porazu Sošoa u Nansiju.

Bordo ponovo na vrhu

U nedeljnim utakmicama 7. kola francuskog šampionata Le Man je lako došao do sva tri boda u duelu protiv Lansa, Bordo nešto teže u duelu protiv Rena, dok je Lil u poslednjim trenucima utakmice protiv Nice došao do remija.

Oba bivša kapitena Crvene zvezde, Nenad Kovačević i Dejan Milovanović, učestvovala su u porazu Lansa na gostovanju Le Manu. Istina Kovačević je zamenjen u 56. minutu, dok je Milovanović ceo meč proveo na terenu. Nica je sve do 89. minuta imala prednost na gostovanju Lilu, ali je Fro preduhitrio sudiju postigavši gol za izjednačenje.

U večernjem terminu odigran je derbi 7. kola u kome je Bordo golom Vendela došao do trijumfa protiv Rena uz pomoć kojeg se ponovo popeo na vrh tabele.

Rezultati:
Le Man - Lans 3:0 (2:0)
Lil - Nica 1:1 (0:0)
Bordo - Ren 1:0 (1:0)

Igrano u subotu:

Tabela: Bordo 19 bodova, Olimpik Lion 17 bodova, Olimpik Marsej 14, Monpelje 14, Ren 12, Pari Sen Žermen 12, Monako 12...

Zvezda u usponu

Hold your colour

Zodijak Capricorn
Poruke 1705
Internet Explorer 6.0
LG GT350
bordo ce osvojiti francusku ligu,lyon ne moze da se izbori sa njim.

Poruke 1683
Windows Vista
Mozilla Firefox 3.0.14
lyon osvaja 100 %

Moderator

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.80
Nokia 6260 Slide
Lideri izgubili, Monpelje na vrhu

Fudbaleri Bordoa i Liona izgubili su u devetom kolu francuske Lige 1, a to je iskoristio Monpelje i novom pobedom se probio na deobu prvog mesta na tabeli.

Šampion Bordo je izgubio na gostovanju u Okseru sa 1:0, dok je Lion poražen na ’Žerlanu’ od Sošoa sa 2:0. Monpelje je bio bolji od Sent Etijena sa 2:1. Marsej je bio ubedljiv protiv Nansija (3:0), a siguran je bio i Valensijen protiv Grenobla (2:0). Pobednika nije bilo na meču Le Man – Bulonj (1:1).

Jedini gol u pobedi Oksera nad ’Žirondincima’ postigao je Birsa u 72. minutu iz penala, dok je beliko iznenađenje Sošao u Lionu delo Fatija i Priva koji su pogađali u 17, odnosno 89. minutu. Od srpskih igrača igrali su Milan Biševac koji je odigrao svih 90. minuta u pobedi Valensijena protiv Grenobla za koji je do 77. minuta igrao Danijel Ljuboja.

U poslednjem meču u subotu Lil i Ren su igrali bez golova iako je domaći tim promašio nekoliko stopostotnih prilika, a u 86. minutu mu je i poništen gol zbog sumljivog ofsajda.

Lion od pukovnika do pokojnika

Fudbaleri Liona ušli su u drugo poluvreme utakmice sa Lilom sa dva gola prednosti, ali su ipak izgubili 4:3 u poslednjem meču 15. kola Lige 1.

U ranije odigranimi utakmicama Nansi je slavio u Oskeru 3:1, Bulonj je sa igračem menja preokrenuo vođstvo Lansa ipobedio sa 2:1, dok je Grenobl iznenadio goste iz Tuluza i minimalnim rezultatom došao do prve istorijske pobede u prvoj ligi. Lion je imao šansu da se pobedom probije na drugo mesto sa dva boda zaostatka za Bordoom, ali je i dalje četvrti sa 26 bodova.

Lion je sjajno otvorio meč u Lilu, a u prvom poluvremenu je dominirao Lisandro Lopez. Sjajni Agrentinac je postigao het-trik za 35 minuta, a prvi gol postigao je već u drugom minutu. dvadeset minuta kasnije postigao je i drugi pogodak, ali je u 24. Lil preko Fraa izjednačio. Ipak, deset minuta pre poluvremena Lopez ponovo pogađa sa sigurnu prednost gostiju. U drugom poluvrmenu na terenu je vladala potpuno drugačija slika. Već u 53. minutu Žervinjo je smanjio na 3:2, a u 70 Kabaje je izjhednačio rezultat u još jednoj fantastičnoj utakmic i Ligi jedan ove sezone. Tačku na fenomenalan meč i sjajnu igru Lila u drugih 45 minuta stavio je Žervinjo koji je u poslednjem minutu meča doneo veliki preokret i pobedu Lilu koji je deseti na tabeli sa 22 boda.

Šokantan poraz doživeo je Lans koji je u gostima u Bulonju od 16. minuta imao igrača više, a od 23. i prednost golom Dembelea. Ipak, to nije sprečilo domaći tim da se bori do kraja pa je već do isteka prvih 45 minuta stigao do preokreta. Prvo je u 39. minutu Karuru izjednačio, a pet minuta kasnije Sartre je potpuno preokrenuo. Bulonj je 18. na tabeli sa samo 12 bodova, dok je Lans na 16. mestu sa 18.

Bordo povećao prednost

U subotu je odigrano šest utakmica 18. kola francuskog fudbalskog šampionata, a favoriti se nisu proslavili. Jedini koji je u potpunosti ispunio očekivanja je šampion Bordo koji se ubedljivom pobedom nad Lorijenom učvrstio na vodećoj poziciji na tabeli. Olimpik iz Marseja je u Sent Etjenu propustio lepu priliku da osvoji ceo plen jer je čitava 82 minuta imao igrača više, ali su "zeleni" sa novim trenerom uspeli da se odbrane. Monpelje je na svom terenu glatko poražen od Nansija i čini se da je došlo vreme da tim u čijim redovima nije bilo kapitena Nenada Džodića polako krene da pada na tabeli.

U duelu nekadašnjih saigrača iz Crvene zvezde koji sada brane boje Valensijena i Lansa nije bilo pobednika. Milan Biševac i Nenad Kovačević su odigrali svih 90 minuta za svoje ekipe, dok je Dejan Milovanović još jednom bio rezerva. Pari Sen Žermen je poražen u Renu, dok je Grenobl u završnici meča ispustio izuzetno bitnu pobedu nad Nicom.