Tema: Fudbal: FIFA Club World Cup 2007  (Pročitano 4134 puta)

Internet Explorer 6.0
Nokia 6300
Klupski šampion sveta dobija 4,5 miliona dolara

Klupsko prvenstvo sveta biće održano od 10. do 17. decembra u Japanu

Pobednik ovogodišnjeg klupskog prvenstva sveta, koje se igra pod pokroviteljstvom Međunarodne fudbalske federacije (FIFA), dobiće 4,5 miliona dolara, objavili su organizatori tog takmičenja.
Klupsko prvenstvo sveta biće održano od 10. do 17. decembra u Japanu, a na njemu će učestvovati šampioni Evrope, Južne Amerike, Okeanije, centralne Amerike, prvaci Azije i Afrike.

Trenutno su poznata četiri učesnika: španska Barselona, brazilski Internacional, novozelandski Oklend Siti i meksička Amerika.

Ukupan nagradni fond za to takmičenje iznosi 15 miliona dolara, a premija namenjena pobedniku ove godine nije povećana. Prošlogodišnji pobednik, brazilski Sao Paulo, zaradio je 4,5 miliona dolara.

FIFA Club World Cup 2007 (Japan)

Play-off,

December 7, 2007
19:45 Sepahan (IRN)  –  Waitakere United (AUS)

Quarterfinals,

December 9, 2007
14:45 Étoile du Sahel (TUN)  –  Pachuca (MEX)

December 10, 2007
19:30 Winner of play-off –  Urawa Red Diamonds (JAP)

Semifinals

December 12, 2007
19:30  Winner of QF1 –  Boca Juniors (ARG)

19:30 Winner of SF1 – Winner of SF2

One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Svi očekuju finale Milan - Boka

U petak, u organizaciji FIFA, startuje Svetsko klupsko prvenstvo u fudbalu, koje će u Japanu okupiti šampione sa šest kontinenata.

Na FIFA klupskom svetskom prvenstvu u fudbalu učestvuju šampion Afrike Etoil Sportiva, Azije - Urava (Japan) i Sepahan (Iran), Evrope - Milan (Italija), Severne i Centralne Amerike Pačuka (Meksiko), Okeanije - Vejtaker junajted (Novi Zeland), Južne Amerike - Boka Juniors (Argentina).

Prvenstvo u noći između četvrtka i petka otvaraju Sepahan i Vejtaker. Pobednik tog meča u četvrtfinalu igra s Uravom. U tom delu žreba nalazi se Milan, koji je direktno u polufinalu.

Drugi četvrtfinalni par čine Etoil i Pačuka (8/9.12.), a zbog velikog koeficijenta, direktan polufinalista je Boka Juniors.

Polufinala su na programu u noći između 11/12. i 12/13. decembra, a finale je zakazano za 15/16. decembar. Svi u Japanu očekuju da u finalu vide šampiona Evrope i Južne Amerike, Milan i Boku Juniors. Mečevi će biti igrani na nacionalnom stadionu u Tokiju, "Tojota" stadionu i u Jokohami.

Izvor: nadlanu

Poruke 1003
Nokia 6300
Sepahan lako do četvrtfinala

Pobedom od 3:1 nad novozelandskim Vaiteker Junajtedom, fudbaleri iranskog Sepahana su se plasirali u četvrtfinale Svetskog klupskog prvenstva koje se održava u Tokiju.

Rida je golovima u trećem i četvrtom minutu praktično rešio pitanje pobednika, a Al Hail je u 47. minutu povećao prednost. Konačan rezultat je postavio Savari autogolom u 74. minutu.

Sepahan će u četvrtfinalu igrati protiv japanske Urave, dok drugi četvrtfinalni par čine Etoal Sahel iz Tunisa i meksička Pačuka. U polufinale su se direktno plasirali Milan i Boka Juniors.

Izvor: SC

Etoal Sahel iznenadio Pačuku

Fudbaleri Etoal Sahela iz Tunisa su se plasirali u polufinale Svetskog klupskog prvenstva koje se održava u Japanu. Ekipa iz Tunisa je u četvrtfinalu napravila malo iznenađenje i golom Muse Narija u 85. minutu savladala Pačuku iz Meksika sa 1:0.

Etoal Sahel će u polufinalu igrati protiv Boke Juniors, dok će se u drugom polufinalu sastati evropski šampion Milan i pobednik meča između Urava Reda iz Japana i iranskog Sepahana.

Izvor: Sportska Centrala

Urava u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva

Fudbaleri Urave plasirali se su se u polufinale Svetskog klupskog prvenstva, pošto su danas u Tokiju savladali iranski Sepahan rezultatom 3:1 (1:0).

Golove za Uravu postigli su Nagai u 32, Vašington u 54. minutu, dok je treći pogodak bio autogol fudbalera Sepahana Agilija u 70. minutu. Jedini pogodak za iranskog šampiona postigao je Karimi u 80. minutu.

Urava će u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva igrati sa evropskim šampionom, Milanom. Ovaj meč biće odigran u četvrtak, 13. decembra.

U drugom polufinalu sastaće se afrički Etoil Sahel i argentinski šampion, Boka juniors. Ova dva kluba igraće u sredu, 12. decembra.

Tunižani dočekali Boka juniorse

Na tekućem Svetskom klupskom prvenstvu u Japanu konačno je došao red da na scenu stupi neki od velikih klubova. Južnoamerički šampion Boka juniors danas kreće u "operaciju osvajanja sveta", a njegov protivnik u polufinalu je tunižanski Etoal du Sael, koji je u četvrtfinalu izbacio favorizovanu meksičku Pačuku. Argentinci slove za velikog favorita u meču sa tunižanskim predstavnikom, pa i sam trener Etoala bertrand Maršand pred duel sa Bokom iskazuje ogromno poštovanje prema protivniku.
- Boka je jedan od najvećih klubova na svetu, sa ogromnom tradicijom i na totalno drugačijem nivou od nas. Za nas je ogromna čast što ćemo uopšte igrati protiv njih - rekao je Maršand.
Strateg Boke Migel Anhel ruso je svim navijačima i poklonicima Boka juniorse obećao mnoštvo golova u protivničkoj mreži.
- Definitivno ćemo postići puno golova i pobediti. Naš stil igre je napadački i njega se uvek držimo. Našu filozofiju igre ne menjamo ni zbog koga. Stavićemo ih pod pritisak i ako imalo popuste kaznićemo ih. Neće biti opuštanja, ništa ne uzimamo zdravo za gotovo i ne potcenjujemo ih, ali svi igrači su spremni da osvoje ovaj trofej i znaju šta je za to potrebno - poručio je Ruso.
Drugi polufinalni meč, između Milana i japanske Urave igra se sutra.

Izvor: Danas

Boka se provukla u finale klupskog SP

Argentinski fudbalski šampion, Boka juniors plasirao se u finale klupskog Svetskog prvenstva u Japanu, pošto je danas u polufinalu pobedio prvaka Afrike, Etoil Sahel rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini gol na nacionalnom stadionu u Tokiju postigao je Neri Kardozo u 35. minutu meča.

Boka je imala velikih problema sa tuniskim timom, koji je imao igrača više od 65. minuta, kada je crveni kartom zaradio Fabijan Vargas.

Etoil je imao više loptu u posedu i u drugom poluvremenu, stvarao šanse, ali je argentinski golman Maurisio Karanta bio nepremostiva prepreka. Jedini put kada je Karanta bio savladan dogodio se u nadoknadi vremena, ali je udarac glavom rezerviste Gilsona Silve zaustavila prečka.

Argentinci će u finalu igrati protiv boljeg iz meča između domaće Urave i italijanskog Milana, koji će biti odigran sutra od 11,30 časova.

Milan teško protiv Urave

Aktuelni šampion Evrope, fudbalski klub Milan plasirao se u finale svetskog klupskog šampionata u Japanu pošto je u današnjem polufinalu pobedio domaću Uravu Red Dajmonds rezultatom 1:0.

U fenomenalnoj atmosferi na stadionu u Jokohami, finalistu je presudio gol Klarensa Sedorfa u 68. minutu.

Milan je bolje otvorio meč - prvo je Andrea Pirlo iz slobodnog udarca namučio domaćeg golmana, a potom i kapiten Masimo Ambrosini, čiji je šut glavom prošao zamalo pored sedne stative. Posle toga je tempo opao, Urava se odlično branila i Italijani nikako nisu mogli da nađu prostor za postizanje gola.

Urava je na početku drugog dela mogla da povede, pošto je Alesandro Nesta zamalo postigao autogol, a nešto kasnije je Dida odbranio odličan šut Vašingtona. Jedini gol na meču viđen je u 68. minutu. Brazilac Kaka je poveo loptu na levoj strani, prevario čuvara kod golaut linije i pronašao Sedorfa u srcu šesnaesterca. Holanđanin je odlično iskontrolisao loptu pre nego što je levom nogom uputio neodbranjiv šut ka golmanu Urave.

Milan će u finalu 16. decembra, kao i pre četiri godine, igrati protiv Boke Juniors. Argentinci su tada bili bolji od Italijana.

U nedelju u finalu SP za klubove sudar Milana i Boke, dve najtrofejnije ekipe planete
Uživo, nedelja 11.30h

I Rosoneri i Boka do sada osvojili po 17 međunarodnih trofeja, pa će duel u Jokohami biti spektakl na vrhunskom nivou

Kada se u nedelju prepodne u Jokohami sudare Milan i Boka, neće to biti samo bitka za pehar Svetskog klupskog šampionata, već i duel dve najtrofenije ekipe planete. Naime, i rosoneri i Boka su do sada sakupili 17 pehara u međunardonim takmičenjima. Dakle, ko trijumfuje, moći će komotno da se hvališe kako je najbolji na svetu!

Italijani će imati i poseban motiv jer ih je upravo Boka Juniors porazila 2003. u finalu i to posle boljeg izvođenja penala.

Ipak, čini se da su "rosoneri" veliki favoriti u sutrašnjem okršaju. Predvođeni fantastičnim Brazilcem Kakom učiniće sve da dođu do trofeja koji im je u poslednjih 17 godina izmakao čak tri puta. Kaka je u polufinalu protiv Urave pokazao da je u formi i defanzivci Boke imaći paklen zadatak da ga neutrališu.

- Ne želim da upotrebljavam reč osveta. Igram fudbal da bi osvajao trofeje, a ovo je jedini važan koji nisam osvojio i daću sve od sebe da povedem tim do njega. Ne zaboravite da u sastavu imamo dosta Brazilaca kojima su mečevi protiv argentinskih timova uvek posebni - rekao je najbolji igrač sveta u ovoj godini.

Naravno, ne smeju da se zaborave ni ostali majstori poput Maldinija, Pirla, Sedorfa i kompanije koji su godinama na okupu i umeju da igraju i "zatvorenih očiju".

Ali, i Boka Juniors ima svoje adute. Pre svega ubitačan napadački tandem Martin Palermo - Rodrigo Palasio. Više puta su dokazali da u najvećim mečevima igraju najbolje, tako da (ne)sigurnu odbranu "milaneza" očekuju problemi.

- Svi znaju kakav je Kaka igrač i učinićemo sve da ga uštopujemo. Bilo kakva greška u odbrani može biti kobna. Ipak, i oni će imati velike muke sa Palermom i Palasiom koji su strašni napadači - istakao je trener Boke Juniors, Miguel Anhel Ruso koji ne može da računa na suspendovanog Fabijana Vargasa.

Još jedno ime će biti u fokusu. Supertalentovani vezista Boke Sebastijan Banega se već dugo pominje kao veliko pojačanje "rosonera" i ovo će mu biti idealna prilika da pokaže šta ume.

KAKA KAO VAN BASTEN

Poseban motiv u finalu će imati najbolji igrač Milana - Kaka. Brazilski čarobnjak će pokušati da fantastičnu sezonu zaokruži titulom svetskog prvaka i ponovi uspeh Milanove legende Marka Van Bastena iz 1989. Holandska gol - mašina je te sezone osvojio titule prvaka Evrope, Superkup Evrope, Interkontinentalni Kup i Zlatnu loptu. Dakle, Brazilcu nedostaje još samo trofej u Jokohami.

Dodajmo još i da Kaka ima priliku čak i da ga nadmaši, jer u ponedeljak FIFA proglašava najboljeg igrača sveta, a Brazilac je glavni favorit.

SVI ŠAMPIONI

2000. Korintijans (Bra)

2006. Sao Paulo (Bra)

2007. Internacional (Bra)

Izvor: Sport
« Poslednja izmena: 15. Dec 2007, 00:17:48 od dzux_de_lux »

Milan prvak sveta

Brazilac Kaka doneo je još jedan trofej Milanu. Italijanski tim, vladajući evropski šampion pobedio je u finalu Svetskog klupskog prvenstva argentinsku ekipu Boka Juniors sa 4:2. Kaka je briljantnu partiju začinio sa trećim pogotkom Milana i dve asistencije Filipu Inzagiju, pa je italijanski tim prvi iz Evrope koji je osvojio titulu prvaka sveta u novom formatu.

Milan je poveo u 21. minutu golom Inzagija, na sjajno dodavanje osvajača Zlatne lopte. Boka je nekoliko minuta kasnije izjednačila preko Rodriga Palasija, ali je Alesandro Nesta, sjajnim volej udarcem vratio Milan u vođstvo u petom minutu nastavka.
Kaka se upisao u strelce u 61. minutu, kada je posle solo prodora poslao loptu pored nemoćnog golmana Boke Maurisija Karante, da bi deset minuta kasnije opet bio asistent Inzagiju za vođstvo od 4:1.
Boka je ublažila poraz autogolom Masima Ambrosinija, ali je to prekasno stiglo da bi se prekinula nemoć Evropljana na prvenstvu sveta.
Oba tima duel su završila sa desetoricom igrača pošto su crvene kartone zaradili Kaladze u 77. i Ledesma u 88. minutu.
Sao Paulo je pobedio Liverpul u finalu 2005. godine sa 1:0, a istim rezultatom još jedan brazilski tim Internasional je bio bolji od Barselone prošle godine.
Milan je titulu prvaka sveta osvajao 1969, 1989. i 1990. godine, a u finalu 2003. godine je izgubio od Boke na penale.

Bronzana medalja za Uravu

Fudbaleri Urave Red Dajmondsa osvojili su treće mesto na Svetskom klupskom šampionatau u Japanu pošto su u nedelju pobedili ekipu Etoal Sahela sa 4:2 posle boljeg izvođenja penala. Meč je inače završen rezultatom 2:2.
Strelac za Uravu bio je Vašington u 35. i 70. minutu, dok su golve za šampiona Afrike postigli Frež u 5. i Šermiti u 75. minutu.

Kaka MVP finala

Za najboljeg igrača finala klupskog šampionata sveta proglašen je Kaka. Brazilac je tako osvojo još jednu "zlatnu loptu", ovoga puta na svetskom nivou.

Pre manje od mesec dana Kaka je primio i "Zlatnu loptu" koju magazin Frans Fudbal dodeljuje najboljem igraču Evrope, a sada mu se smeši i titula u izboru FIFA za najboljeg igrača sveta.
Pored pogotka u 61. minutu u finalu protiv Boka Juniorsa, Kaka je bio i asistent na finalnoj utakmici u Jokohami prilikom dva pogotka Inzagija.

Izvor: B92-Sport