Tema: Fudbal: Engleski (FA i Liga) Kupovi  (Pročitano 24592 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.6
U subotu su žrebom određeni četvrtfinalni parovi Liga kupa Engleske u fudbalu. Sastaju se:

Vest Hem - Everton
Mančester Siti - Totenhem
Čelsi - Liverpul
Blekburn - Arsenal

FA kup: Junajted na Vilu

Fudbaleri Mančester Junajteda biće gosti Aston Vile u trećem kolu FA kupa, prvom u kojem se pojavljuju članovi Premijer lige. Dva tima igrala su u kupu već tri puta u poslednjih sedam godina, prošle sezone Henrik Larson je u 90. minutu doneo Junajtedu pobedu 2:1, a 2003. su Crveni đavoli u poslednjih 10 minuta stigli od 0:2 do 3:2. I drugi mančesterski klub ima težak žreb – Stii je gost Vest Hema. Totenhem će igrati sa Redingom,a a Sanderlend sa Viganom, dok ostali članovi Premijer lige imaju rivale iz nižeg ranga.

Čelsi će u derbiju zapadnog Londona dočekati Kvins Park Rendžers, Arsenal ide u Burnli, Njukasl u Stouk, dok će Liverpul biti gost pobednika meča između Lutona i Notingem Foresta.

Potencijalni klasik igra se na Portman Roudu, gde Ipsvič Taun, koji u Čempionšipu nije izgubio ni bod ove sezone, igra sa Portsmutom.

Southampton - Leicester

Utakmice treće runde kupa igraju se prvog vikenda 2008. godine.

Izvor: B92-Sport

Mozilla Firefox 2.0.0.11
England - League Cup

West Ham U. 1 - 2 Everton
12'   [1 - 0]   C. Cole
40'   [1 - 1]      L. Osman
88'   [1 - 2]      A. Yakubu

Londonski rivali u polufinalu Liga kupa

Fudbaleri Arsenala i Totenhema su, iako sa igračem manje, izborili plasman u polufinale Liga kupa Engleske. "Pevci" su u Mančesteru od 21. minuta igrali bez isključenog Zokore, ali su ipak bez većih problema savladali domaćina. Teži posao je imao Arsenal koji je imao dva gola viška na Ivud parku, ali je Blekburn predvođen Paragvajcem Santa Kruzom izborio produžetke tokom kojih je imao igrača više zbog isključenja Denilsona. To ipak nije smetalo kombinovanom sastavu iz Londona da u dodatnih pola sata dođe do pobede i plasmana u polufinale.

Rezultati:

Mančester Siti - Totenhem 0:2 (0:1)
Defo 5', Malbrank 83'

Blekburn - Arsenal 2:3 posle produžetaka (2:2, 1:2)
Santa Kruz 42', 60' - Dijabi 6', Eduardo 29', 104'

U sredu od 20:45 časova se sastaju Čelsi - Liverpul, dok je prošle nedelje plasman obezbedio Everton pobedivši Vest Hem sa 2:1.

Izvor: Sportska Centrala

Čelsi - Liverpul 2:0 (0:0)
Lampard 58', Ševčenko 90'

FA Kup u centru pažnje na "ostrvu"

Ovog vikenda na programu su mečevi trećeg kola engleskog FA Kupa, u kome će učestvovati 64 kluba, među njima i vodeći timovi Premijer lige.

Od utakmica ekipa iz elitnog ranga takmičenja izdvajaju se duel Čelsija sa tradicionalnim gradskim rivalom Kvins Park Rendžersom, gostovanje Vidićevog Mančester Junajteda Aston Vili, te mečevi u kojima će Arsenal biti gost Barnlija a Liverpul Luton Tauna.

Junajted opet izbacio Vilu

Fudbaleri Mančester Junajteda plasirali su se u četvrtu rundu FA kupa, pošto su kao gosti pobedili Aston Vilu rezultatom 2:0. Ronaldo i Runi bili su strelci za Junajted u poslednjih deset minuta, čime je njihov klub četvrti put izbacio Vilu iz kupa za sedam godina. U subotnjim mečevima dogodilo se nekoliko iznenađenja, a od kupa su se u mečevima sa nižerazrednim rivalima oprostili Blekburn, Bolton, Birmingem i Everton.

Koventri, koji je u Liga kupu pre tri meseca izbacio Mančester Junajted, deklasirao je u gostima Blekburn 4:1, a ponovo je dva gola dao Maltežanin Majkl Mifsud.

Šefild Junajted je jednim golom slavio u Boltonu, a istim rezultatom je Oldam pobedio Everton na Gudisonu (na donjoj slici - slavlje Letiksa na Gudisonu).

Birmingem je u Hadersfildu poražen rezutatom 2:1.

Vigan je u duelu dva kluba sa dna Premijer lige ubedljivo pobedio u Sanderlendu – 3:0. Ostali međusobni mečevi premijerligaša okončani su nerešenim rezultatima, pa će u reprizama Mančester Siti biti domaćin Vest Hema, a Reding će ugostiti Totenhem.

Pobede su zabeležili Midlzbro (Bristol Siti 2:1), Portsmut (Ipsvič 1:0) i Čelsi (QPR 1:0)

U nedelju se igra preostalih pet mečeva, u kojima se članovi Premijer lige sastaju sa rivalima iz nižeg ranga. Liverpul drugi put u tri godine gostuje u Lutonu (prošli meč doneo osam golova i pogodak Alonsa sa pola terena), dok Arsenal igra u Burnliju.

Pobeda Arsenala i četiri reprize

Fudbaleri Arsenala lako su u gostima savladali drugoligašku ekipu Burnli rezultatom 2:0, u meču trećeg kola FA kupa. U preostala četiri meča nedeljnog programa viđeni su nerešeni rezultati, pa će četiri premijerligaške ekipe igrati revanš mečeve sa ekipama iz nižeg ranga. Najzvučniji od tih članova Premijer lige je Liverpul, koji je sa trećeligaškim Lutonom igrao 1:1. Reprize su na programu 15. i 16. januara.

Derbi Kaunti je remizirao sa Šefild Vensdejem 2:2, dok je Fulam meč sa Bristol Roversom završio istim rezultatom, 2:2. Stouk i Njukasl nisu dali nijedan gol.

Luton Taun je klub u ozbiljnom problemu – zbog finansijskih poteškoća oni su treći put u poslednjih 10 godina pali u administraciju, što im je odmah donelo deset bodova minusa (zbog čega su pali u zonu ispadanja u Ligi jedan), ali je to tek početak nevolja. U ovom prelaznom roku oni bi mogli da ostanu bez ključnih igrača, čija bi obeštećenja pripala poveriocima, a dovođenja novih igrača ne bi moglo da bude, pošto klubovi u administraciji to ne smeju da čine. Konačno, ekipa bi mogla i da se potpuno ugasi.

Meč sa Liverpulom za njih je bio sjajna prilika za zaradu, ali po pravilima FA kupa zarada od svih mečeva se deli 50-50. Luton je uputio zvaničnu molbu Liverpulu da se odrekne svoje polovine, ne bi li sprečio gašenje "Šeširdžija", ali je član Premijer lige to odbio!

Meč na Kenilvort Roudu ima i dodatnu draž, zbog meča koji su u istoj rundi takmičenja timovi odigrali pre dve godine. Tada je Liverpul vodio 1:0, Luton je preokrenuo na 3:1, ali su gosti stigli do preokreta i konačnih 5:3, uz dva spektakularna gola Šabija Alonsa (jedan sa 40 metara, drugi sa svoje polovine). Luton je tada bio mnogo jači tim, za koji su igrali današnji premijerligaški igrači Karlos Edvards (Sanderlend), Rouan Vajn (Birmingem) i Stiv Hauard (Derbi).

I sadašnji sastav Luton bio je dovoljan za reprizu. Domaći tim bio je bolji tokom većeg dela meča, ali je Liverpul poveo golom Pitera Krauča u 74. minutu. Međutim, samo tri minuta kasnije Jun Arne Rise ubacio je loptu u svoju mrežu posle Talbotovog centaršuta.

U Lankaširu Arsenal je zabeležio pobedu, ali uz dosta sreće. Sjajni Kajl Laferti pogodio je u šestom minutu stativu Lemanovog gola, a samo tri minuta kasnije je Eduardo postigao šesti gol na četiri meča za vođstvo gostiju.

Burnli je tokom celog meča vršio konstantni pritisak i stvarao prilike, koje su napadači promašivali. Najbolji igrač do tog trenutka Laferti isključen je u 60. minutu, jer je sa obe noge startovao na Žilberta.

Odluka je pala u 75. minutu posle još jedne kontre Vengerovog tima. Eduardo je ovog puta bio asistent, a Bentner je obišao golmana za konačnih 0:2.

Na Krejven Kotidžu Fulam nije uspeo da slomi otpor "Gusara" iz Bristola, kojima prija igranje u Londonu, gde su u maju dobili finale plej ofa i plasirali se u Ligu jedan. Roversi su vodili dva puta, a gol Danija Marfija u 75. minutu izborio je reprizu na Memorijal Graundu.

Na Prajd Parku premijerligaš je imao još teži zadatak – Šefild Vensdej je vodio 2:0, golovima Biversa i Tadgeja. Keni Miler i Džajls Barns uspeli su da izjednače do poluvremena, a u nastavku je Derbi dominirao, ali nije stigao do potpunog preokreta.

Na Britaniji nije viđen nijedan gol u veoma slabom meču Stouk Sitija i Njukasl Junajteda. Ključni igrač meča bio je defanzivac "Svraka" Stiven Tejlor – on je najpre na liniji nekako zaustavio udarac Džona Parkina, a zatim je pogodio stativu gola Stouka.

Burnley – Arsenal 0:2
Fulham – Bristol Rovers 2:2
Derby County – Sheffield Wednesday 2:2
Luton Town – Liverpool 1:1
Stoke City – Newcastle United 0:0

Parovi koji su iskošeni sastaće se ponovo 15. ili 16. januara na terenima ekipa koje su ovog vikenda gostovale.

Poruke 10766
FA kup: Žreb za četvrto kolo

Žreb za četvrto kolo FA kupa doneo je mnogo uzbudljivih parova, a ponovo će u centru pažnje biti meč Mančester Junajteda, koji dočekuje pobednika repriznog duela Reding – Totenhem. Arsenal će ugostiti pobednika meča Njukasl – Stouk, dok Čelsi gostuje ekipi Vigana. Liverpul se još uvek nije plasirao u četvrtu rundu, a ako pred svojim navijačima eliminiše Luton, biće domaćin pobedniku meča Hejvant&Voterluvil – Svonzi.

Žreb je bio blagonaklon prema nižerazrednim klubovima, pošto će među 16 najboljih u FA kupu garantovano biti najmanje sedam ekipa koje ne nastupaju u Premijer ligi.

Veoma atraktivne duele u najavi igraće Votford – Vulverhempton i Šefild Junajted sa pobednikom meča Mančester Siti – Vest Hem.

Oldam i Hadersfild, koji su u trećoj rundi izbacili premijerligaše Everton i Birmingem Siti, sastaju se međusobno. Dve ekipe nalaze se jedna do druge, tačno na sredini trećeligaške tabele.

Utakmice četvrte runde igraju se 26. i 27. januara, a reprize čak 12 mečeva treće runde, koji su ovog vikenda završeni nerešeno, na programu su 15. i 16. januara.

Rajt-Filips 27', 90' - Jakubu 64'

Sutra se od 20:45h u drugoj polufinalnoj utakmici sastaju Arsenal i Totenhem. Revanš mečevi su na programu za dve nedelje.