Tema: Fudbal: Copa Libertadores  (Pročitano 14378 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.12
Počinje Kopa Libertadores, uživo prenosi na tv Avali

Najelitnije fudbalsko klubsko takmičenje u Južnoj Americi, Kopa Liberatadores, počinje ove nedelje.
Za titulu prvaka kontinenta boriće se 38 klubova. TV Avala će do 2. jula prenositi 34 utakmice ovog takmičenja.

Najviše titula prvaka Južne Amerike imaju timovi iz Argentine, čak 21. Indipentijente je sedam puta osvajao ovo takmičenje ali poslednje put još daleke 1984. godine. Trofej manje ima najpopularniji klub Južne Amerike, Boka Juniors koja ove godine brani titulu.

Kopa Liberatodores će igrati još pet timova iz Argentine , River Plejt, Arsenal, San Lorenco i Lanus. I ove godine Huan Roman Rikelme zabavljaće navijače u dresu Boke dok će kao najvećeg rivala za titulu najboljeg igrača J.Amerike imati u Adrianu. Brazilac se nalazi na pozajmici u Sao Paolu i polako se vraća u vrhunsku formu zbog koje je i dobio nadimak Imperator. Pored Sao Paola, Brazil će u ovom takmičenju predstavljati, Fluminense, Santos, Kruzeiro i Flamengo. Na klupu Peleovog Santosa vratio se legendarni golman reprezentacije Brazila Emerson Leao koji je sa ovim timom osvojio titulu nacionalnog prvaka 2003. godine.

Prošle godine preko 2 milona gledalaca pratilo je utakmice na Bombonjeri, Monumentalu, Marakani, Vila Bermiru, Morumbiju i ostalim stadionima. Pored vrhunske tehnike, i atmosfera u kojoj se igra Kopa Liberatadores je zaista nešto posebno.

Prvo kolo takmičenja po grupama Južnoameričke lige šampiona donosi nekoliko zanimljivih utakmica.

Šampion Argentine Lanus u okviru grupe 2 igra protiv urugvajskog Danubija,a u toj grupi su i Deportivo Kuenca iz Ekvadora I još jedan argentinski klub, Estudijantes. Lanus je u Argentini na kraju prošle sezone napravio veliko iznenadjenje i osvojio prvu titulu prvaka ostavivši za sobom Tigre i Boku.

Sada imaju želju da naprave dobre rezultate i na kontinentalnom nivou što su pokazali u kvalifikacijama protiv Olmeda koga su eliminisali ukupnim rezultatom 3-1.protiv Danubija Lanus će igrati prvi meč u grupi Kopa Libertadores u svojoj istoriji a da su u dobroj formi pokazuje i pobeda protiv Independijentea na startu Aperature.

Lanusu neće biti lako da se plasira medju 16 najboljih timova na kontinentu jer su u ovoj grupi još Estudijantes i Deportivo Kuenca.

TV Avala
« Poslednja izmena: 13. Feb 2008, 23:14:10 od dzux_de_lux »

Počeo Kopa Libertadores

Crni dan za Argentince na početku Kopa Libertadores. Poslednji šampion Klausure San Lorenco i Estudijantes doživeli su poraze na gostovanjima u Venecueli odnosno Ekvadoru.

San Lorenco je u Karakasu protiv istoimene ekipe sam sebe pobedio. Dve kardinalne greške u odbrani gostiju, iskoristili su Vargas u 40. i Kastelin u 70. minutu meča. Da stvar po ekipu iz Buenos Ajresa bude gora pobrinuli su se Tula i Tores koji su zaradili crvene kartone. Prvi pred kraj poluvremena, a drugi u samom finišu. Ni vrlo dobra debitantska rola Aleksa D` Alesandra nije pomogla gostima u prestonici Venecuele, koji će šansu za prvu pobedu imati protiv Kruzeira naredne nedelje.

Crveno – beli iz La Plate želeli su bodove u Ekvadoru, ali ih je argentinska veza u dresu sastava iz Kuense u tome sprečila. U smiraju prvog dela pas Toleda za strelca Feradasa odlučio je pobednika.

Inače, uoči ovih mečeva odigran je poslednji susret kvalifikacija. Audaks Italijano, svestan goleade iz prvog meča sa kolumbijskim Čikom (poraz 3:4) i povoljnog rezultata, odigrao je više nego idealno. Devet minuta pre kraja Marselo Broli pogađa za veliku radost navijača i plasman u preliminarnu fazu. Čileanci će igrati u sedmoj grupi protiv Atletiko Nasionala, Sao Paula i Sportiva.

REZULTATI

Prvo kolo – GRUPA 1: Karakas (Ven) - San Lorenco (Arg) 2:0 (Vargas 40, Kastelin 70 – c.k. Tula 43, Tores 90), GRUPA 2: Deportivo Kuensa (Ekv) – Estudiantes (Arg) 1:0 (Feradas 45). Preliminardna faza: Audaks (Čil) - Čiko (Kol) 1:0 (Broli 81). Sinoć: Kruzeiro - Real Potosi, Bolonjezi – Flamengo, San Martin - River Plata, Kukuta – Santos. Večeras: Lanus – Danubio, Siensiano - Nasional Montevideo.

Perfektni Karakas

Tim iz Venecuele zabeležio i drugu pobedu. Karakas je nastavio sa sigurnim igrama i pobedama
na svom terenu. Posle San Lorenca, tim iz prestonice

Venecuele je pobedio i bolivijski Real Potosi 2:1 i tako se značajno primakao plasmanu u nokaut fazu Kopa Libertadores. Perfektan start u kontinentalnom takmičenju nagovešten je već na poluvremenu. U četvrtom Renterija i 39. minutu Vargas, doneli su nedostižnu prednost na “Olimpiko”. U nastavku je Galindo prvim golom Reala u novoj sezoni uspeo samo da smanji prednost domaćina.

Najbolji čileanski tim, Univerzidad de Katolika napravila je odličan posao u Peruu pobedivši San Martin minimalnim rezultatom. Čileanci posle dva kola imaju polovičan učinak baš kao i San Martin, koji je u uvodnom kolu nadigrao favorita grupe River Platu.

U argentinskom dvoboju Grupe 2, Lanus i Estudijantes su odigrali prijateljski – 0:0. Domaćin je bio nešto aktivniji, ali je vodeći tim Klausure odneo bod u La Platu.

Sjajno veče Moline i Salasa

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Maurisio Molina bio je junak večeri u takmičenju za Kopa Libertadores. Molina je bio jedini strelac u pobedi Santosa nad meksičkom Gvadalaharom, zahvaljujući kojem je nekadašnji Peleov klub preuzeo prvo mesto u grupi 6 latinoameričke verzije Lige šampiona. U preostalim mečevima večeri ekvadorski LDU Kito, za koji je pola sata igrao Frenklin Salas, pobedio je paragvajski Libertad 2:0, a najubedljiviji je bio Kruzeiro, koji je savladao Karakas 3:0.

Mao Molina (na slici), ljubimac Zvezdinih navijača tokom polugodišnjeg boravka na Marakani, odlučio je pobednika u meču sa meksičkim Čivasima spektakularnim golom u 21. minutu, kada je sa 25 metara iskosa uputio loptu u bliži gornji ugao.

Tom pobedom on je produžio Santosovu seriju odličnih rezultata kod kuće u Kopi (11 pobeda, 22 meča bez poraza, neprekinut niz još od 1984. godine) i prekinuo niz od 10 mečeva Čivasa bez poraza u svim takmičenjima ove sezone.

Liga de Kito je takođe izbila na čelo svoje grupe posle herojske pobede nad Paragvajcima, ostvarene u finišu, iako je još od prvog poluvremena imala igrača manje.

Obe akcije počeo je Frenklin Salas, koji u Zvezdi nije dobio šansu, a mediji su ga proglasili potpunim promašajem. On je oba puta pronašao Bolanjosa, koji je asistirao, za prvi gol Urutiji, a za drugi Gerinu.

Izvor: B92-Sport

Blistali Veron i Adrijano

Huan Sebastijan Veron je postigao jedan gol, a drugi namestio i tako je pomogao Estudijantesu koji je duel završio sa 10 igrača da pobedi na strani Danubio sa 2:1 u meču Libertadores Kupa.

Adrijano, koji kao pozajmljen igrač Intera igra za Sao Paolo postigao je oba gola za brazilski tim koji je pobedio Audo Italijano iz Čilea sa 2:1. Fluminense je u Rio de Žaneiru bio uspešniji od Arsenala sa 6:0.

Estudijantes je imao izgubljenu poziciju jer je Danubio poveo sa 1:0 i imao igrača više. Pedro Irala je doveo Danubio u vođstvo u devetom minutu, dok je Agustin Ajala isključen u 25. minutu.

Veron je potom preuzeo kontrolu, pa je prvo dao gol iz jedanaesterca, da bi nekadašnji igrač Lacija, Intera i Mančester Junajteda asistirao Encu Peresu u 86. minutu za pobedu Estudijantesa.

Lanus, Deportivo i Estudijantes dele prvo mesto sa četiri boda u grupi 2, dok Danubio ima jedan bod.

U Sao Paulu, Čileanac Karlos Viljanueva je doveo Italijano u vođstvo u 62. minutu. Potom je Sebastijan Roko dobio crveni karton, a u 74. i 84. minutu Adrijano je domaćinu obezbedio pobedu sa dva gola.

Sao Paulo vodi u grupi 7 sa četiri boda iz dva meča, ispred Sportivo Lukena iz Paragvaja.