Tema: Fudbal: Copa Libertadores 2007  (Pročitano 7197 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Težak posao čeka "Boku"

Liga šampiona najboljih fudbalskih klubova Evrope stigla je do finala, koje se u sredu igra u Atini, a u Južnoj Americi klubovi se bore za mesta u najbolja četiri. Slavnom Boka juniorsu put do polufinala biće vrlo težak.

Gol u sudijskoj nadoknadi vremena kapitena Martina Palerma doneo je rezultat 1:1 petostrukom osvajaču Kopa libertadores - Boka juniorsu u prvoj utakmici četvrtine finala južnoameričke Lige šampiona sa paragvajskim Libertadom u Buenos Ajresu.

Domaći su u 62. minutu promašili i penal, neprecizan je bio Huan Rikelme, a posle greške golmana Maurisia Saranta Libertad je poveo u 82. minutu – strelac je bio Osvaldo Martinez.

Sledeće nedelje igra se revanš, a ukoliko Boka želi da se plasira u polufinale, mora da pobedi u Asunsionu. Argentinski tim je osvajao ovo takmičenje tri puta u poslednjih pet godina.

Izvor: B92-Sport

Sreda 23. maj:

Nacional 2 - 2 Cucuta
12'   [1 - 0]   G. Castro
21'   [1 - 1]      R.D. Bustos
85'   [2 - 1]   V. Diego
90'   [2 - 2]      L. Pajoy

Kukuta u polufinalu

Kolumbijska Kukuta postala je prvi polufinalista Kupa Libertadores u fudbalu pošto je u Montevideu, u revanš meču četvrtfinala igrala nerešeno protiv domaćeg Nasionala - 2:2 (1:1). Prvi meč, odigran pre sedam dana u Bogoti, Kukuta je dobila sa 2:0 i ukupnim rezultatom 4:2 izborila plasman među četiri najbolja tima ovog takmičenja.

Golove za Kukutu postigli su Ruben Dario Bustos u 22. i Lionard Pahoj u 91. minutu, dok su strelci za Nasional bili Gonzalo Kastro u 12, i Dijego Vera u 85. minutu.

U preostale tri četvrtfinalne utakmice sastaju se:

Santos (Brazil) - Amerika (Meksiko), Gremio (Brazil) - Defensor Sporting (Urugvaj) i Libertad (Paragvaj) - Boka Juniors (Argentina).

Četvrtak 24. maj:

Gremio 2 - 0 Defensor Sporting
23'   [1 - 0]   S.L.A. Tcheco
45'   [2 - 0]   W.C.d.S. Teco
      penalty shoot-out : 4 - 2

Santos 2 - 1 CF America
32'   [0 - 1]      D. Bilos
65'   [1 - 1]   G.O. Jonas
71'   [2 - 1]   R. Souto

Gremio i Santos u polufinalu

Brazilski klubovi Gremio i Santos plasirali su se u polufinale Kupa Libertadores, pošto su u revanš utakmicama četvrtfinala bili uspešniji od urugvajskog Defensor Sportinga, odnosno meksičke Amerike.

Golovima Čeka u 23, i Teka u 45. minutu Gremio je u Porto Alegreu savladao Defensor Sporting sa 2:0 (2:0). Prvi meč Urugvajci su dobili identičnim rezultatom, pa je putnik u polufinale odlučen jedanaestercima. Uspešniji je bio Gremio (4:2) i izborio plasman među četiri najbolja tima u ovom takmičenju.

Nakon remija bez golova u Meksiku, Santos je na svom terenu savladao meksičku Ameriku sa 2:1 (0:1). Žonas u 65, i Rodrigo Souto u 71. minutu bili su strelci za Santos. Pre toga, meksički klub je poveo golom Danijela Bilosa u 33.

Santos i Gremio biće rivali u polufinalu, dok će drugi polufuinalni par sačinjavati kolumbijska Kukuta i pobednik duela Libertad (Paragvaj) - Boka Juniors (Argentina), koji je na programu u četvrtak. Prva utakmica ovih rivala završena je rezultatom 1:1.

Petak 25. maj:

Libertad 0 - 2 Boca Juniors  (prvi meč 1:1)
61'   [0 - 1]      J.R. Riquelme
71'   [0 - 2]      R. Palacio

Boka poslednji polufinalista

Fudbaleri argentinske Boke Juniors plasirali su se u polufinale Kupa Libertadores pošto su u gostima savladali urugvajski Libertad sa 2:0 u revanš meču četvrtfinala. Prvi susret istih rivala, odigran pre sedam dana u Buenos Ajresu, završen je rezultatom 1:1. Golove za Boku Juniors postigli su Huan Roman Rikelme u 62, i Rodrigo Palasio u 73. minutu.

Protivnik argentinskom predstavniku u polufinalnom duelu Kupa Libertadores biće Santos iz Brazila, dok će se u drugom polufinalu sastati kolumbijska Kukuta i brazilski Gremio.

Prve utakmice polufinala igraju se 30. maja, a revanš mečevi 6. juna.

« Poslednja izmena: 25. Maj 2007, 16:51:23 od dzux_de_lux »

1/2 Finale (prvi mečevi)

Četvrtak 31. maj:

Gremio 2 - 0 Santos
34'   [1 - 0]   S.L.A. Tcheco (pen.)
36'   [2 - 0]   M.C. Eduardo

Petak 1. jun:

Cucuta - Boca Juniors

Tri minuta za veliku prednost Gremija

Noćas je u Porto Alegreu odigran prvi polufinalni susret Copa Libertadoresa u kome je Gremio pobjedom od 2:0 prekinuo niz nepobjedivosti Santosa koji će priliku za revanš imati već za sedam dana.
I dok nam je prošlogodišnje izdanje Copa Libertadoresa, ili vam ga južnoameričke Lige prvaka, donijelo svebrazilsko finale ovaj put je svebrazilsko polufinale to u koje su uprte sve oči južnoameričke sportske javnosti. Razloga svakako ima jer se sastaju dva tima koja su do sada Copa Libertadores osvajala po dva puta, a nakon noćašnje prve polufinalne utakmice čini se kako je Gremio puno bliži osvajanju trećeg naslova nego je to Santos. Igrači tima iz Porto Alegrea su na svom Olimpico Monumental stadinu, pred oko 42 000 gledalaca, odigrali zaista odličan meč i pogotcima Tcheca u 34. i Carlosa Eduarda u 36. minuti slavili pobjedu koja im obećava nešto mirniji revanš koji se za sedam dana igra na Vila Belmiro stadionu u Sao Paulu.

Prvu izglednu priliku na utakmici ipak stvaraju gostujući nogometaši Santosa kada u šestoj minuti Marcos Aurelio dobro šutira, ali još boljom reakcijom golman domaćih Diego Saja sačuvava svoju mrežu netaknutom. Nekoliko minuta kasnije domaći igrači traže jedanaesterac kada Alessandro u svom šesnaestercu igra rukom, a iako im glavni sudija Sergio Pezzotta nije tada dosudio najstrožiju kaznu dosudio je u 34. minuti kada branič Santosa Avalos u svom kaznenom prostoru ruši Diega Souzu. Izvođač najstrožije kazne je Tcheco koji pogotkom gostujućim igračima stavlja na znanje da bi njihova ekipa nakon niza od 12 utakmica bez poraza konačno mogla biti poražena.

A da će izabranici Vanderleia Luxemburga vrlo teško ostvariti pozitivan rezultat pred revanš susret pokazala je već 36.minuta kada Carlos Eduardo odlično prolazi pored Adailtona, a potom preciznim udarcem i zatresa mrežu nemoćnog Fabia Coste. Iako njegovi suigrači do kraja susreta nisu uspjeli promijeniti stanje na semaforu upravo je Fabio Costa bio najpozitivniji nakon što je sudija odsvirao kraj susreta: Naravno da možemo doći do preokreta u reravnš susretu. Oni su večeras bili bolji tim, ali ćemo mi sledeći put uz sebe imati i svoje navijače. Spomenimo i to da se u drugom polufinalnom susretu Copa Liberatdoresa noćas sastaju kolumbijska Cucuta Deportivo i argentinska Boca Juniors.

Izvor: Sportin
« Poslednja izmena: 31. Maj 2007, 12:35:38 od dzux_de_lux »

Cucuta 3 - 1 Boca Juniors
28'   [0 - 1]      P.M. Ledesma
39'   [1 - 1]   B. Perez
65'   [2 - 1]   B. Perez
83'   [3 - 1]   R.D. Bustos

Cucuta preokretom do velike pobjede nad Bocom

Iako su prije dvije godine igrali u drugoj kolumbijskoj ligi i večeras za protivnika imali peterostrukog osvajača Copa Libertadoresa to nije spriječilo nogometaše Cucute da noćas sa 3:1 savladaju Bocu Juniors.
Nakon što je noć prije u svebrazilskom polufinalu Gremio sa 2:0 savladao Santosa noćas je prednost od dva gola u prvom polufinalnom meču Copa Libertadoresa stvorila i kolumbijska Cucuta Deportivo, ali se mora priznati da je njena pobjeda od 3:1 nad favorizovanom Bocom Juniors puno veće iznenađenje nego što je to pobjeda Gremija nad Santosom. Timu iz Buenos Airesa nije pomoglo ni to što je sa 1:0 poveo u 28. minuti, a koliko je zaista veliki usjpeh Cucuta napravila samim dolaskom do ovog polufinala dovoljno govori činjenica da je ovaj tim prije samo dvije godine iz druge ušao u prvu kolumbijsku ligu.

Heroj pobjede ekipe Jorgea Luisa Bernala u susretu koji je igran na General Santader stadionu u Cucuti, koji je čak nekoliko sati prije početka utakmice bio popunjen sa maksimalnih 45 000 gledalaca, je panamski napadač Blas Perez koji je dva puta prekrasnim pogotcima zatresao mrežu Boce koja ove sezone juriša na svoje peto finale Copa Libertadoresa u poslednjih sedam godina.

Ipak 45 000 gledalaca koji su noćas stvorili prekrasan ambijent u Cucuti je prvo dočekala tuga, pa tek onda radost jer je Boca bila ta koja je prva povela. U 28. minuti vodstvo Xeneizesima donosi Pablo Ledesma koji na najbolji mogući način koristi odlično dodavanje Rodriga Palacija. Ubrzo se ispostavilo da je ovaj pogodak Ledesme sve što će večeras prikazati jedini preostali argentinski tim u Copa Libertadoresu jer je ubrzo dominaciju preuzela Cucuta, a prve prilike stvara već spomenuti Panamac Blas Perez.

Da je bez ikakve sumnje najbolji igrač domaćeg tima Perez je pokazao već u 39. minuti kada koristi grešku Bocinog defanzivca Daniela Diasa i fantastičnim golom donosi izjednačenje svojoj ekipi. Blas Perez je ponovo u centru pažnje bio u 65. minuti kada nakon dodavanja MacNellya Torresa prelijepim lob udarcem zatresa mrežu istrčalog Alda Bobadilla. Do kraja susreta je realne šanse za plasman svoje ekipe u finale Copa Libertadoresa, pred revanš na La Bombonera stadionu za sedam dana, stvorio Ruben Dario Bustos koji je treći put mrežu Boce zatresao iz dobro izvedenog slobodnog udarca u 83. minuti susreta.

Santos [3 - 1] Gremio  (prvi mec - 0:2)
23' [0 - 1]  Souza
45' [1 - 1] Renatinho
60' [2 - 1] Renatinho
76' [3 - 1] Roberto

Cetvrtak 7. jun:

Boca Juniors - Cucuta  (prvi mec - 1:3)

"I know you're out there. I can feel you now. I know that you're afraid... you're afraid of us. You're afraid of change. I don't know the future. I didn't come here to tell you how this is going to end. I came here to tell you how it's going to begin. I'm going to hang up this phone, and then I'm going to show these people what you don't want them to see. I'm going to show them a world without you. A world without rules and controls, without borders or boundaries. A world where anything is possible. Where we go from there is a choice...I leave to you..."

Supermoderator
Legenda foruma

Zodijak Aries
Poruke 42390
Opera 9.21
B. Juniors (Arg) 3 - 0   Cucuta (Col)

43' Riquelme
54' Palermo
83' Battaglia
Pogledaj profil Twitter

Poruke 1631
Boka protiv Gremia za Kup Libertadores

Fudbaleri Boke Juniors plasirali su se u finale ovogodišnjeg Kupa Libertadores, pošto su u revanš utakmici polufinala savladali kolumbijsku Kukutu rezultatom 3:0. Boka će u velikom finalu odmeriti snage sa brazilskim Gremiom.

Ključni čovek trijumfa, kojim su "gaučosi" nadoknadili zaostatak od 3:1 iz prve utakmice, bio je Huan Roman Rikelme, koji je svojim pogotkom u 44. minutu načeo mrežu Kukute.

Početak utakmice na stadionu Bombonjera kasnio je 45 minuta zbog magle koja je i za vreme meča pretila prekidom. Kolumbijci su igrali bez Blaza Pereza, dvostrukog strelca iz prvog susreta, koji je meč propustio zbog obaveza u reprezentaciji Paname.

Gostujući golman Zapata bio je u formi i dugo je zaustavljao sve udarce domaćeg tima. Ipak prvi put je kapitulirao pred kraj prvog poluvremena, kada ga je Rikelme matirao iz slobodnog udarca. Drugi pogodak takodje je bio delo bivšeg fudbalera Viljareala, Martina Palerma, da bi konačnih 3:0 postavio Sebastijan Batalja u 83. minutu.

Boka će svoju šestu titulu u najprestižnijem klupskom takmičenju Južne Amerike pokušati da osvoji protiv Gremia, čije vitrine krase dva pehara i koji je u polufinalu elimininisao zemljake iz ekipe Santosa. Prvi meč biće odigran 13. juna u Buenos Airesu.

(Izvor : MTS Mondo)