mob
Samsung D900
Egipat i Kamerun u finalu afričkog Kupa nacija
Autor: Blic online | 07.02.2008 - 23:33

Fudbaleri Kameruna i Egipta igraće u finalu Afričkog Kupa nacija nakon pobeda protiv Gane i Obale Slonovače u polufinalnim mečevima.

Kamerun je u tvrdom i nervoznom duelu poedio domaćina minimalnim rezultatom, dok je Egipat do kraja meča stigao da potpuno deklasira Obalu Slonovače.

Kameruncima je pobedu nad domaćinom takmičenja u prilično naelektrisanoj atmosferi doneo Nkong u 70. minutu. Utakmica je obilovala uzbuđenjima, viđeno je nekoliko prelepih poteza, odličnih udaraca, a u 90. minutu i jedan crveni karton. Kamerun je poslednjih nekoliko minuta igrao sa igračem manje jer je Bike žustro i potpuno neshvatljivo odgurnuo jednog od redara koji je na terenu sa medicinskim osobljem ukazivao pomoć Rigobertu Songu.

Za razliku od veoma tvrde utakmice između Kameruna i Gane, drugo polufinale Kupa Afrike u kome je Egipat savladao Obalu Slonovače doneo je daleko kvalitetniji i otvoreniji meč. Selekcija Egipta je pobedom od 4:1 izborila plasman u finale gde će protiv četvorostrukog osvajača Kupa Kameruna pokušati da po šesti put u istoriji takmičenja pokori kontinent.
Egipćani su poveli već posle 12 minuta kada je posle korenra Ahmed Fati kroz «šumu nogu» uputio nizak udarac koji je posle odbitka završio u mreži Obale Slonovače. Šanse su se do kraja prvog dela smenjivale na obe strane, a možda i najbolje prilike da izjednači rezultat propustio je Didije Drogba. Usledio je fantastičan nastavak. Igrao se 62. minut kada je ponovo posle kornera Abu Zaki glavom postigao sjajan gol za Egipat,  ali se «slonovi» nisu uspaničili. Samo minut kasnije sjajan prodor fudbalera Liona Kadera Keite po levoj strani i fantastičan udarac za prvenac ekipe u polufinalu kojim se njegov tim na kratko vratio u meč. Egipat je, međutim, ponovo dodao gas. Četiri minuta kasnije "faraoni" ponovo imaju dva gola prednosti. Abu Zaki je primio loptu na sredini terena i nečuvan bez većih problema uputio nizak udarac sa dvadesetak metara koji je završio u golu Obale Slonovače. Egipat je u 72. minutu preko Zidana pogodio i prečku što je bio uvod za potpuni psihički pad Drogbe i ekipe. Obala Slonovače je posustajala sve više do kraja susreta, a Egipat je za kaznu deklasirao demoralisanog rivala. Zidan je u 90. minutu uposlio Abutriaku koji je ušetao u kazneni prostor i četvrtim golom za svoj tim postavio konačan rezultat.

Izvor: Blic Online
IP sačuvana
social share
Edit by latifovich: Potpis uklonjen zbog duzine!

Apple Iphone 3GS 16GB
Слоновача ће да их убије у финалу... То кажем јер ове ретарде пролазе...

Egipćani odbranili titulu

Fudbalska reprezentacija Egipta odbranila je u Gani naslov šampiona Afrike, pošto je u finalu pobedila Kamerun 1:0. Jedini gol postigao je Mohamed Abutrika u 80. minutu utakmice. Egipćani su tako stigli do šestog trofeja u istoriji i stekli dve titule prednosti u odnosu na najbliže rivale.

U uzbudljivom finalnom meču Egipćani su bili nešto bolji tim, a do zaslužene pobede stigli su posle velike greške Rigoberta Songa.

Song je propustio priliku da otkloni opasnost, pa mu je Mohamed Zidan izuzetnom požrtvovanošću oteo loptu i idealno asistirao za rutinski pogodak Abutrike.

Egipat je jedna od tek tri selekcije koje su uspele da odbrane naslov šampiona Afrike – "Faraoni" su to već uradili na prva dva takmičenja, Gana je to uspela tokom šezdesetih, a Kamerun je titule osvajao 2000. i 2002. godine.

Izvor: B92-Sport