Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:39:24
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Francuska najuglednija, SAD omražene  (Pročitano 5853 puta)
09. Apr 2005, 06:32:37
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Francuska najuglednija, SAD omražene

VAŠINGTON - Francuska je najcenjenija država na svetu, dok je uloga SAD na međunarodnoj sceni najnegativnije ocenjena, navodi se u najnovijem istraživanju javnog mnjenja sprovedenom u 23 države.

"Država koja uživa najveći ugled je Francuska i viđena je kao zemlja koja ima najpozitivniji uticaj u 21 državi", rezultati su ankete Centra za istraživanje Univerziteta Merilenda. Za Francusku je glasalo 58 odsto ispitanika, dok je 20 odsto imalo loše mišljenje. Jedino su američki ispitanici imali najviše negativan stav o Francuskoj - sa 52 odsto ispitanika.

SAD su, međutim, država koja je najmanje popularna, navodi se u istraživanju i dodaje da su se u 15 država ispitanici izjasnili protiv SAD. Najnegativnije mišljenje o SAD imaju Argentinci (65 odsto), Nemci (64 odsto), Rusi i Turci (po 62 odsto), Kanađani (60 odsto), Meksikanci (57 odsto) i Francuzi (54 odsto).

Francuska uživa najpozitivniji stav u Nemačkoj (77 odsto ispitanika), Italiji (73 odsto), Kini (72 odsto), Južnoj Koreji (72 odsto), Južnoj Africi i Libanu (po 69 odsto). Anketa je sprovedena u decembru i u njoj je učestvovalo 23.518 osoba.
Beta
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Te ankete su malo nepouzdane, jer je da je Zimbabve bio u konkurenciji sa SAD sigurno bi dobio vise glasova. Mrznja prema SAD je pomalo i isforsirana u svetu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ne bih ja to bas tako rekao Smiley
Ne voli niko one koji se u sve petljaju i na silu sve rade jer im se moze Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Slazem se. Mislim da Ameriku apsolutno niko ne voli. Cak ni sami Britanci, ciji premijer ne vadi glavu iz dupeta Americkog predsednika, ma ko on bio i gde je proamericka propaganda veoma jaka, cak ni tamo po anketama Amerika nije omiljena zemlja. Sta onda reci za ostale zemlje koje i na zvanicnom nivou imaju dosta losije odnose od Britanaca? Samo pogledaj koliko % zemljine kugle postoji a da tu nos ne guraju Amerikanci, pod ovim ili onim izgovorom. Ima ih svuda. Jednostavno ja ih ekstra ne volim i mislim da gledano kroz istoriju nije bilo velike sile koja je bila omrazenija od njih, pocev od Grka, Rimljana i tako dalje. Opet sve te velike sile su se sirile ali su iza sebe ostavljali puno toga. Recimo i dan danas se period Rimske republike smatra najsvetlijim periodom covecanstva. Sve posle toga je samo degradiranje. Amerikanci rade to sto rade, jer ims e moze, posto su jedina super sila i niko ne sme nista da im kaze.

Francuska ne znam zasto je bas najpopularnija, ali generalno ona jeste jedna od, meni simpaticnijih zemalja bas zbog toga sto poksuava da ostane svoja, a da pritom ne ude u otvoreni sukob sa Amerikom, znaci vodi jednu veoma vesru diplomatiju, upravo onu koju mi nemamo. Ja Francusku i Nemacku vidim kao stozer neke buduce sile koja ce biti kontrateza Americi. Te dve zemlje jedine koliko toliko pokusavaju da se suprostave Americkoj dominaciji cak i nad njima i ako su one nebrojeno puta veci i jace od nas, koji smo ratovali ne samo sa Amerikom nego i sasvimanjima zajedno, sto najbolje govori o racionalnosti nasih politicara. Zak Sirak je davao u vise navrata ideje o Evropskoj vojsci, sto je Amrikancima bio veliki samar i zato su brze bolje potpalili Vritance da to koce koliko mogu jer bez njih od toga nema nista. Znaci ja Francusku i nemacku vidim na celu jedne zajednice, da li ce se ona zvati evropska unija ili kako, koja ce biti kontrateza Americi. Naravno oko njih ce se okupiti i niz drugih, manjih zemalja, gde cemo mozda biti cak i mi. Drug problem je sto Amerika dominira i ekonsomski nad Evropom, tako da je Evropa i tako zavisna od njih, pa je time jos teze da se osamostali. Neki ekonomisti procenjuju da ce evropska ekonomija ako nastavi da se razvija ovim tempom prestici americku tek za vise od 30 godina. Ako je to tacno, onda to znaci da ce jos bar toliko Amerika biti jedina sila koja dominira nad svima i radi sta joj je volja.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Vrlo malo ljudi u civilizovanom svetu moze reci da imaju posledice od Americkog uticaja, na zalost neki od tih smo mi. No to mi nece biti povod da mrzim Ameriku. Ma koliko se petljala u sve pore covecanstva, ma koliko mana imala, Amerika zasluzuje postovanje pre svega zbog doprinosa celom covecanstvu. Mislim pre svega tu na nauku i doprinos raznim naucnim oblastima. Danas su mnoge stvari koje su postale neophodan deo svakodnevnice Americki proizvod ili u dobrom delu razvijene od Amerike. Koliko lose toliko dobre, svakome je na izboru. Mislim tu pre svega na kompjutere, automobile, TV... Mnogo ljudi mrzi Ameriku zato sto joj zavidi.  Sto se tice Americkog uticaja na svet. Jeste da Amerika drzi Afriku u saci, i da tamo mnogi gladuju zbog Americke politike. No mnogo marim za Afrikance. Mozda nikad u zivotu necu krociti na tlo Afrike, tako da mi je svejedno. EU je protiv teza Americi i to je dobro. Dobro je da postoje protiv teze koje se mogu suprotstaviti uvek ekstremnoj Aziji iz koje vrlo lako mogu opet bukunuti demagogije poput Azijskog komunizma koji je sejao smrt u 20 veku. Amerika je jedna ogromna zemlja, sa puno stanovnika, oni su davno usli u recesiju i ovo sto rade potrebno je da rade. Sad sto se neke stvari desavaju kao u Iraku, vidi se koliko su Amerikanci zasluzni. Odavno su se Kurdi, Siiti i Ameri mogli sloziti da nije ekstremnih fundamentalnih Sunita koji su jos manjina i njihovih akcije, samoubilackih i drugih. Amerikanci kao takvi mogu samo da opstaju ili ako su najajci ili ako ih nema.  Nema tu neka srednja mogucnost. A bolje je svet sa Amerikom nego svet bez. Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vrlo malo ljudi u civilizovanom svetu moze reci da imaju posledice od Americkog uticaja, na zalost neki od tih smo mi.
Svaka ti cast za ovo Smiley

Za ostalo.. ne zaboravi.. da nije bilo nacista ni Rusi ni Ameri ne bi imali ni pola onoga sto su napravili
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
mob
Ericsson T65
Citat: SerbianFighter


Za ostalo.. ne zaboravi.. da nije bilo nacista ni Rusi ni Ameri ne bi imali ni pola onoga sto su napravili


Na sta mislis konkretno? Na razvoj naoruznja ili nesto drugo??
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
@Costa

Zao mi je sto oko ovoga ne mogu da se slozim sa tobom, ali dobro, ne bi bilo ni normalno da se oko svega slazemo. Ja imam licno veoma lose misljenje o Americi u vecini segmenata, osim naravno tih tehnolosko-tehnickih za koje jesu zasluzni i na cemu bi trebao ceo svet da im se zahvali. Mada opet i to je relativno jer cinjenica je da je veliki broj naucnika, poput Tesle recimo, islo upravo u Ameriku zato sto u svojoj zemlji nisu imali uslove da se dalje razvijaju kao naucnici. Amerikanci su imali love i pameti da shvate da treba da ulazu u nauku i to je ok. Problem je samo sto su vecinu tih patenata ljubomorno cuvali i retko sta je izaslo van njihobih granica, a da pritom nije bilo made in usa. Takodje cinjenica je da su upravo Amerikanci ili Bil Gejts odgovorni za kompjutersku revoluciju koja je zavladala svetom. To mozemo da posmatramo iz vise aspekata. Sa jedne strane veoma je lepo koristiti racunare, internet. To je uprostilo i ubrzalo kao nikada do sada put za dolazak do informacija, povezalo ljude kao nikada pre u najudaljenijim tackama sveta. Sa druge strane, upravo internet je najvece i najace oruzje u rukama Amerike, jer upravo kroz njega i Engleski jezik kao dominantan, Amerika ostvaruje uticaj na ceo svet kao nicim drugim. Znaci sve je to pod znakom pitanja. Ono sto najvise zameram Americi to je taj ozloglaseni novi svetski poredak. Dakle ceo svet mora da bude isti a dirigent da bude Amerika i da svi sviraju kako ona diriguje. To je unistavanje sveta i njegove celokupne istorije. Znaci Amerika ima mogucnost da tako nesto uradi, a pritom realno niti ima, niti se preterano opterecuje istorijom i svim velicansvenim stvarima koje su razne civilizacije ostavile iza sebe i onda zato namece svoje gazeci sve sto je bilo pre nje. Ni jedna velika civilizacija nije do te mere gazila sve pre sebe kao sto je to ona. Sve velike civilizacije su preuzimale ono dobro od prethodnih i pokusavale da ga unaprejduju na sovj nacin. Sve osim Amerike. Amerika ima samo jednog Boga, to je novac, oni to otvoreno priznaju i to znaci da sto si veci bogatas to si blizi Bogu i to je cela njihova filozofija zivota i naravno na putu do cilja, odnosno bogatstva nikako ne priznavati prepreke u vidu morala, etike ili bilo cega tome slicnog. Vidis na sta je sve pocelo da lici. Sada kada odes u Rim, Madrid, Berlin, Pariz, svuda je sve isto. Svuda je Mc'Donalds, svuda su svi u nekom rap-gangsta' fazonu. Svuda se slusa rep, svim klincima je idol 50 cent, koji je najpoznatiji po tome sto je popio 9 metaka i zato je on sada idol i svi klinci ce se truditi da ga dostignu. Zasto da svet ne bude jedno mesto gde ce svi biti autenticni na svoj nacin? Zar to nije divno? Zar nije predivno da odes u Rim i tamo slusas kancone, vidis autenticno obucene Italijane, jedes autenticna jela iz Italije, pa da odes u Francusku, pa vidis Francuskinje u onoj sovjoj autenticnosti i lepoti koja je bila sirom poznata na celom svetu. Zar ne bi bilo sjajno da odes u Berlin pa da tamo pijes autenticno bavarsko pivo i posmatras autenticne nemce, njihovu kulturu, obicaje, da odes u Japan pa da gledas sumo rvanje, jedes autenticnu japansku hranu posmatras njihov mentalitet, obicaje?

Amerika inace ako mene pitas, pored tog naucno tehnoloskog doprinosa covecanstvu, nije apsoultno nicim drugim zasluzila da bude uzor bilo kome. Zar nije cinjenica da je ogromna vecina Amerikanaca totalni skup debila, koji prde, smrde, gledaju televiziju po ceo dan, jedu hamburgere i piju coca-colu? Pa zar to treba nama ili bilo kome da bude uzor? Znas li ti da oni otvoreno ismevaju celokpunu svetsku knjizevnost, zato sto nisu imali ni jednog ozbiljnijeg pisca, osim Hemingveja. Koji je njihov doprinos u kulturi, prosvecenju naroda? Ti ljudi su jednodimenzionalni, razmisljaju plitko, potpuno su robotoizovani i iskljucivo prate uputstva koja dobijaju sa televizije. Kod njih postoji uputstvo za sve, svuda su neki natpisi, kako sta uraditi. Oni su jednostano jedna nacija degenerika sa izuzetkom od mozda nekoliko procenata koji i upravljaju Amerikom i celim svetom koji jesu svetski krem. Znaci jedino sto kod njih valja to je ta dobra selekcija, tako da oni najbolji dolaze na prava mesta, sve ostalo je totalno lose i poguvno po ceo svet.

Slazem se da ima i gorih i to mnogo gorih, kao sto su komunisticki rezimi po Aziji i tako dalje. Medjutim, to je opet prica o novom svetskom poretku. Sta briga Amerikance sta rade tamo Iracani i Iranci, Severno Koreanci i ostali? Oni kao zele samo da sprovedu demokratiju kod njih. To je najbolji dokaz koliko su oni u stvari maloumna nacija, jer njihov narod u to veruje. Oni su uspeli da ubede veci deo naroda da je Amerika usla u rat sa Huseinom i potrosila milijarde dolara i gde je izginulo ko zna koliko vojnika i koliko jos njih trajno onesposobljeno raznim bolestima, da bi njega srusila i da bi oslobodila iracane od njegove diktature, da bi im donela slobodu. Pa to je toliko jadno da je uvredljivo po inteligenciju svakoga ko i malo drzi do sebe. Kazes imaju problema sa teroristima. Pa teroristi jesu zlo ovoga sveta, ali kod njih nikakva opasnost od terorista nije postojala, bar ne veca nego kod bilo kojeg drugog naroda, dok nisu poceli da se mesaju u sve, a onda su dobili terorizam kao odgovor na to. Zar nisu upravo oni obucavali Bin Ladena da se bori protiv Rusa i tada im je bio dobar. A onda kada je isti taj Bin Laden krenuo protiv njih, onda je sada najtrazeniji terorista na svetu.

Ne znam, suvise sam se zaneo, ali nisam rekao ni deo onoga sto bih mogao da kazem i Americi. Ja se samo nadam da ce neko, a taj neko moze da bude samo Evropa i to ekonomski razvijenija od Amerike jer jedino tako mzoe da se oslobodi njihovog uticaja, stati nasuprot njima i reci, STOP, nema vise. Dok se to ne desi, oni ce da rade sta god hoce i niko im nista nece moci.


Jos nesto. Kada sam pricao u prethodnim temama kako mi moramo da saradjujemo sa Amerikom, mislio sam upravo tako, ali samo i iskljucivo zato sto je to neminovnost, a ne zato sto sam mislio da mi ista od toga dobro mozemo dobiti, jer niko pre nas nije, pa tesko da cemo i mi. Znaci zato izmedju ostalog naravno cenim Zorana jer on je umeo da se postavi kao Americki covek i da ga Amerika tapse po ramenu, a istovremeno da radi u interesu Srbije i trudi se da ona sto je to moguce manje padne pod uticaj Amerike i uopste bilo koga. Zato izmedju ostalog naravno i ne volim Seselja, jer oni apsolutno nema ni trunke osecaja za diplomatiju, vec on jednostavno gura prst Americi u oko i ocekuje da mu se oni zbog toga jos i izvine.
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Za jednog ROKERA - 100 shabana.

Zodijak
Pol
Poruke 1329
Citat: costa
Citat: SerbianFighter


Za ostalo.. ne zaboravi.. da nije bilo nacista ni Rusi ni Ameri ne bi imali ni pola onoga sto su napravili


Na sta mislis konkretno? Na razvoj naoruznja ili nesto drugo??


Mislio je na to da nije bilo nacista, ne bi bilo ni recimo Mengelea, a da nije bilo Mengelea, ne bi smo danas znali ni sta je genetika i jos mnoge druge stvari iz oblasti medicine, koje su svi prihvatili danas. Nacisti su i u mnogim drugim oblastima psotavili neke standarde koji i dan danas vaze. u svakom slucaju to je ono dobro, ali to dobro je izniklo na krvi miliona koji su za to dobro stradali
IP sačuvana
social share
If ASSHOLES could FLY this place would be an AIRPORT.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ko je poslao coveka na mesec?
Najveci domet kako amera tako i rusa?
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:39:24
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.