Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Forum - Phpbb header problem  (Pročitano 2954 puta)
04. Okt 2006, 16:52:24
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Druze, izvini sto ti smetam opet. Imam jos jedno pitanje za tebe. Ti si sinoc video onaj sajt koji pravim i video si onaj header u flash-u sto sam uradio. Vidi sta me zanima, napravio sam opet test forum na jednoj strani pre nego sto zakupim hosting evo adresa:

http://krstarica777.jconserv.net/index.php

Ta tema koju sam postavio mi odgovara. E sada, interesuje me da li bih mogao na mesto te planete da postavim svoje header?
Da li bi moglo ako bih napravio opet frejm tako sto bih gore stavio header ( koji se ne menja znaci ) a dole u frejm ubacio forum a pri tome da izbrisem nekako onu planetu iz template?
Da li to moze?

Jos jednom izvini na smetnji.

[Edit by SerbianFighter: Teme sa naslovima tipa: Hitno, Pomoc, Problem, Da li i slicne, treba maksimalno izbegavati! Naslov teme mora da odgovara njenom sadrzaju i da ga barem delimicno opisuje. Konsultujte se sa Pravilnikom Burek Foruma]
« Poslednja izmena: 04. Okt 2006, 17:00:21 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
U sustini tebi treba samo da obrises sadasnji header i da ti se forum otvori u frame kao i ostalo.. sto nije problem.. doduse to ne mozes uraditi na tom free hostu, ali na placenom, gde mozes menjati fajlove, to nije nikakav problem.. samo pogledaj overallheader template..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Ok, hvala ti. Potrudicu se da pronadjem to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
1. Sta se desava sa phpBB sajtom? Kada pokusam da skinem poslednju ( ne beta3 ) verziju njihovog foruma, skine mi fajl od 12 kb i kaze da je arhiva ostecena? U cemu je problem?

2. Serbian Fighter, pogledao sam na pocetku preporuke i ocene u vezi foruma. Koliko sam shvatio najbolji besplatan forum je SMF. Ja nisam imao prili da radim sa njim niti znam nesto u vezi njegovih skinova. Da li je teze instalirati ga od phpbb foruma i da li bih mogao naci dobar skin koji bi odgovarao onom mom sajtu da ga ubacim u frejm? Dosta veliki mi je problem ubacivanje foruma u frejm jer se pojavljuje par stvari koje zaista ne umem da izvedem. Ono sto je najgore je to da izbegnem donji klizac u frejmu jer mi frejm pokazuje celu stranu sa tablom foruma i sa njegovom pozadinom. Treba da ogranicmim dakle da mi samo prikazuje tu tablu a ne prostor oko nje a to izgleda prevazilazi moje sposobnosti za sada.
Serbian Fighter, sta mislis da je pametno da uradim?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1. Sta se desava sa phpBB sajtom? Kada pokusam da skinem poslednju ( ne beta3 ) verziju njihovog foruma, skine mi fajl od 12 kb i kaze da je arhiva ostecena? U cemu je problem?
Works like charm" http://prdownloads.sourceforge.net/phpbb/phpBB-2.0.21.zip

Citat
2. Serbian Fighter, pogledao sam na pocetku preporuke i ocene u vezi foruma. Koliko sam shvatio najbolji besplatan forum je SMF. Ja nisam imao prili da radim sa njim niti znam nesto u vezi njegovih skinova. Da li je teze instalirati ga od phpbb foruma i da li bih mogao naci dobar skin koji bi odgovarao onom mom sajtu da ga ubacim u frejm? Dosta veliki mi je problem ubacivanje foruma u frejm jer se pojavljuje par stvari koje zaista ne umem da izvedem. Ono sto je najgore je to da izbegnem donji klizac u frejmu jer mi frejm pokazuje celu stranu sa tablom foruma i sa njegovom pozadinom. Treba da ogranicmim dakle da mi samo prikazuje tu tablu a ne prostor oko nje a to izgleda prevazilazi moje sposobnosti za sada.
Serbian Fighter, sta mislis da je pametno da uradim?
Pametno je da naucis sta radis pre nego sto pocnes da radis Smiley Obicno je to najbolji savet koji ti neko moze dati...
Flash header je lepa stvar, to niko ne spori, ali je apsolutno beskorisna i bespotrebna... Em sto su linkovi u njoj mrtvi za google, em sto komplikuje situaciju ako zelis da imas vise stranica jer (osim ako ne napravis novi header za njih) on ce svaki put ucitavati isto.. a to je glupo...
Frejmovi nisu lepa stvar i takodje nicemu (dobrom) ne sluze.
Da li bi mogao naci temu za smf koja bi ti odgovarala.. verovatno.. da li bi je znao editovati.. sumnjam...
Da li bi znao editovati za phpbb.. tesko... ali su sanse daleko vece posto kad shvatis da .tpl zapravo cist html, stvari postaju daleko jednostavnije...
Dakle, posto ti sustinski bitno da je tema crna, a sve ostalo uopste nije vazno jer boju i ikonice mozes posle za 10 minuta promeniti.. izaberi neku crnu temu koja ce ti odgovarati...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Citat
Pametno je da naucis sta radis pre nego sto pocnes da radis  Obicno je to najbolji savet koji ti neko moze dati

Zbog cega sam tebi jako zahvalan. To i pokusavam da radim, da naucim nesto kroz primere jer to je jedini nacin na koji mogu nesto efikasno da naucim. Skinucu forum i skinuo sam sa www.phpbb.com objasnjenje kako se menja Header i jos neke sitnice. To nameravam sada da obradim.
Ali opet imam problem sa onim linkom koji si mi dao, opet mi pokazuje da je ta arhiva 12kb i kada je skinem i probam otvoriti kaze mi da je arhiva ostecena.
No snaci cu se vec nekako mislim da je u pitanju moj Download manager. Sto se tice Headera, jeste ok da lep izgleda ali meni nece praviti komplikacije nikakve. Sajt necu ni reklamirati na google niti bilo kom drugom pretrazivacu. Sajt bi trebao da bude samo za odabrane clanove. Par prijatelja i ja zelimo da napravimo jedan sajt na kome cemo resavati pitanja logicke prirode i skupljati clanove po odredjenim kriterijumim pa ih onda dovoditi na sajt i forum da ucestvuju u razvoju naucne svesti mladih. To je ono sto zelimo da radimo. Medju nama su 2 profesora iz Srbije i jedan Naucnik i Ceske, nas covek inace, i pokusavamo malo da ozivimo nauku i postavimo neke norme medju ljudima koji se nalaze na tom polju znanja.
Ni druge stranice mi nece biti problem jer njih dugmice za njih necu stavljati u header vec ako bude potrebe za njima, napravicu na primer na strani nauka jedan od naslova vezanih za nauku pa kratak tekst pa onda text link Opsirnije. Mislim da necu imati problema sa tim.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Ok je to sve... ali ne vidim cemu komplikovanje situacije do te mere sa tim headerom da sve mora da se guzi u frame kad to nicemu ne sluzi... bolje napravi jednu obicnu lepu sliku nego to.. sve ce biti lakse i bolje... jer ovo ti je otprilike ko pimp my ride sa fitjom...
Pod time da naucis sta radis pre nego sto pocnes sam mislio da procitas tutorijale i uputstva koja mozes naci za phpbb, za modifikaciju foruma, modifukaciju template-a, ima ih po netu mali milion, dobar deo njih je i sasvim ok napisan.. pa kad procitas bice ti jasnije u sta se upustas i mozes li ti to ili ne.. jer jebiga.. ja sam toliko gluposti u zivotu radio da na previse toga mogu da se prilagodim brzo pa moj utisak o jednostavnosti nije bas relevantan
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Citat
Ok je to sve... ali ne vidim cemu komplikovanje situacije do te mere sa tim headerom da sve mora da se guzi u frame kad to nicemu ne sluzi... bolje napravi jednu obicnu lepu sliku nego to.. sve ce biti lakse i bolje... jer ovo ti je otprilike ko pimp my ride sa fitjom...
Pod time da naucis sta radis pre nego sto pocnes sam mislio da procitas tutorijale i uputstva koja mozes naci za phpbb, za modifikaciju foruma, modifukaciju template-a, ima ih po netu mali milion, dobar deo njih je i sasvim ok napisan.. pa kad procitas bice ti jasnije u sta se upustas i mozes li ti to ili ne.. jer jebiga.. ja sam toliko gluposti u zivotu radio da na previse toga mogu da se prilagodim brzo pa moj utisak o jednostavnosti nije bas relevantan

Razumem te potpuno. Vrlo verovatno je da je ovo jedna od mojih gluposti koje pokusavam ali je bitno da pokusam jer tako cu nauciti.  Smile
A sto se frejma tice, bez obzira na moj sajt, zasto ti frejm nije ok?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Why are frames so evil? .. nacices jos korisnih tekstova na tu temu, posto ja nemam kad da kucam Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


That`s all in your head.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 172
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
LG moj
Hey, SF, uspeo sam da preopznam html u fajlu overall head i uspeo sam da modifikujem malo forum. Sada menjam dugmice, mislim da ce biti dobro to.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.