Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:52:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Focke-Wulf Triebflugelentwurf  (Pročitano 7622 puta)
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
animacija:
http://youtube.com/watch?v=bqqQ48KFXJE&feature=related
 ali se ne vidi prelaz iz vert leta i obratno sto je najproblematicnija stvar. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
 Smile
Odlicno , mislim  da nije problem u tome da iz vertikalnog poletenja predje u horizontalni, jednostavno palicu od sebe i naprava mora poceti da se ispravlja. al po mojoj nekov viziji problemi nastaju kad otpocne horizontalni let. Dok polece noseca povrsina su povrsine rotora, kao i kod helikoptera. Al kad predje u horizontalni let to je elisa koja ga vuce napred, a sta ga nosi. e sad jedino ako  leti kao raketa. al da bi tako ostvario stabilnost teziste treba da je malo ispred repnih povrsina, sto je ovde mislim tesko izvodljivo zbog ocigledne velike tezine blizu nosa. E jedino ako ima neka zackoljica sa ziroskopskim efektom tog rotora, nisam pametan. Ali ako uzmemo u obzir sve švabske  izume koji su radili, makar i u eksperimentalnoj fazi, onda je vrlo moguce da je i ovo funkcionisalo.
Eto malo sam razmisljao  "naglas"
Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Nenuska, da li je iko od avio modelara ikada pokusao da napravi ovu spravu. Smile Smile Smile
To bi bio eksperiment (skup, doduse Smile), ali tada bi sigurno znali radi li to.
Meni nikako nije jasan nacin snabdevanja motora gorivom, upravljanje njime (jacina gasa da tako kazem - kako se ostvaruje kontakt od kabine do motora - morali bi da budu neki prstenovi i cetkice za kontakt kako bi se elektricnim putem upravljalo paljenjem, gasenjem i radom motora. A tek gorivo???? Smile Smile Smile

Uspeo sam samo (za sada) da nadjem fotku testiranja motora i krila u aero-tunelu, kao i crtez letilice od koje je sve pocelo: "Muck-ov koncept" (ko je Muck, jos nisam proucavao). Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Pabst ramjet&Triebflugel wing,wind tun.test s.jpg
(511.17 KB, 1519x1116)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
 :-$Au Papalu to je skupo za eksperimentisanje, Ako uzmemo u obzir da je cena jednog modelarskog mlaznog motora oko 1500 -2000 eura. a treba ih 3. Za elektriku preko cetkica , a za gorivo je lakse, cev pod 90 stepeni sa nekim semeringom. ali struja je problem ,mislim to sa cetkicama je malo primitivno. Da nekazem kratkog veka. mada uvek postoji ali...
To je Švaba rešio sigurno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
UHhhh, jeb. mnogo skupo za zezanje! Smile Smile
Ali, mozda bi moglo bez ti mlaznih motora, ma samo za eksperiment: napravi se kopija u razmeri i u velicini i u tezini u odnosui na snagu motora, motor elektricni na baterije, na rotoru samo motori koji de facto ne rade, nego samo da bude taj oblik i proporcionalna tezina.
A sve  samo u cilju da se vidi da li moze horizontalno da se drzi u vazduhu - to mi je bilo na umu. U stvari napraviti najeftiniju letilicu takve vrste (rotor u sredini letilice i oko njenog tela) koja ima one repne 4 povrsine itd. To bi poletelo u vis, ali horizontalno - e to bi se videlo tada. Sta mislis, ili ja somnabulno lupetam - sto je najverovatnije. Smile
Smile
« Poslednja izmena: 24. Jun 2008, 21:49:52 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
 Smile
Odlična ideja, uopšte ne lupetaš! To bi moglo lako da s napravi uz pomoć i najosnovnijih crteža. E sad jedino je bitno znati gde postaviti težište takvoj napravi, jer i najbolji avion ako nema težište na pravom mestu neće uopšte leteti.
Ideja ti je veoma realna.... misliću o tome.
  e al ima ono jedno ali, motori koji se nalaze na kraju onih rotora su pod pozitivnim napadnim uglom, a to nemoze u ovoj varijanti da se simulira, cudno je sto svabe nisu stavile motor(e) u trup da to rotiraju. a to nisu uradili jer bi se trup onda rotirao u kontra smeru kao kod helikoptera kad ne bi imao repni rotor.
opet ćorsokak. a ponadao sam se. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
U jeb. A, dobro, onda tri mala elektricna motora unutar onih kucista za mlazne (kao neki mali fan-ovi). Da li bi to moglo da prodje. Pazi to treba da bude jeftini model, samo da je koncept analogan na neki nacin. Mozda ovi mali fenovi??? Smile Smile Smile Cak bi baterija mogla da bude u osi rotora tako da  nema frke sa kontaktom (mada sta ja znam, mozda da se pali i gasi daljinski).
Bili nesto od ovoga vredelo? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Eh, evo ovde uporedjuju princip rada Fw Triebflugel-a (rotor) sa principom primenjenom na mikroletilici (MAV=Micro Aerial Vehicle) firme Adaptive Aerostructures Laboratories. Ne znam dobro nemacki ali kao da nesto govore kako su uspeli da neutralisu momenat rotacije koji bi nepozeljno vrteo letilicu (kao, nesto pomocu nekog statora Smile Smile Smile) - no, ne shvatajte ovo ozbiljno, jer ja samo nagadjam Smile. Treba uciti jezike, ljudi. Smile Sad ne znam sta tu pise Smile.
Ako ima neko ko razume nemacki, nek nam prevede - to je zadnji deo teksta gde se govori o ovom MAV-u. A ceo tekst je u smislu gde je sve primenjen koncept koji je zacet kod Triebflugel-a. Smile

P.S, @ nenuska, gde si covece? - znam, gradis svoj poslednji model. Smile
Kako napreduje? Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Micro Aerial Vehicle(MAV),AdaptiveAerostructuresLab s.jpg
(117.21 KB, 468x670)
Triebflugel (1-72) & MAV (1-1) s.jpg
(78.96 KB, 596x404)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Nije valjda da ima i leteci model ovog  Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne, nije to leteci model Triebflugela, to je neka amerska mikro letilica, ali u ovom nemackom tekstu o Triebflugelu, pominju tu mikro letilicu u smislu da radi na istim principima ili bar da je izvedena iz istih na kojima i Triebflugel. Eh, sad da znam nemacki ja bih to sve razjasnio, ovako ostaje mi da nagadjam da li tu stvarno ima veze (u principima leta) ili je to zarka zelja nemackog autora.

Bilo bi stvarno interesantno nekako simulirati Triebflugel na modelu.
Ne znam kada su radili ovu letilicu za flight simulator (ja je imam i leteo sam, slicno je kao kod helikoptera i ladno leti horizontalno, a pri tome se rotor okrece li okrece - koliko je taj program verna simulacija aerodinamickih i letackih osobina Triebflugela, stvarno ne znam)

Model bi razjasnio mnogo toga. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:52:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.193 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.