Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:45:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Focke-Wulf Fw 61  (Pročitano 4022 puta)
18. Okt 2008, 14:41:41
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
SonyEricsson K800i
Iliti što bi se reklo pretpotopni helikopter:

The Focke-Wulf Fw 61 was the first fully controllable helicopter. It first flew in 1936. It is more popularly known as the Fa 61 as it was a research aircraft of the Focke Achgelis company.



Through his work on the C.19 and C.30 autogyros built by Focke-Wulf under license from Cierva Autogiro, as well as the experience gained through development of the Fw 186, Prof. Heinrich Focke had come to the conclusion that the inadequacies and limited serviceability of autogyros could only be eliminated by a real helicopter. He and engineer Gerd Achgelis started the design for this helicopter in 1932. A free-flying model, built in 1934, propelled by a small two-stroke engine brought the promise of success. Today, the model can be seen in the German Museum in Munich.
On 9 February 1935, Focke received an order for the building of a prototype, which was designated the FW 61, however Focke referred to it as the F 61. Roluf Lucht of the technical office of the RLM extended the order for a second aircraft on 19 December 1935. The airframe was based on that of a well-tried training aircraft, the Focke-Wulf Fw 44 Stieglitz. A single, radial engine drove twin rotors, set on outriggers to the left and right of the fuselage - the counter-rotation of the two rotors solved the problem of torque-reaction as also shown by Louis Bréguet.
Only two aircraft were produced. The first prototype, the V 1 D-EBVU, had its first free flight on 26 June 1936 with Ewald Rohlfs at the controls. By spring 1937, the second prototype, V 2 D-EKRA, was completed and flown for its first flight. 10 May 1937 it accomplished its first autorotation landing with the engine turned off.

In February 1938 it was demonstrated by Hanna Reitsch indoors at the Deutschlandhalle sports stadium in Berlin, Germany. It subsequently set several records for altitude, speed and flight duration culminating, in June 1938, with an altitude record of 3,427 m and a straight line flight record of 230 km.

Specifications:

General characteristics
Crew: 1
Length: 7.290 m (23.92 ft)
Rotor diameter: 7.01 m (2x 23 ft)
Height: 2.64 m (8.66 ft)
Empty weight: 818.0 kg (1,803.7 lb)
Max takeoff weight: 950 kg (2,095 lb)
Powerplant: 1× BMW Bramo 314 E 7-cylinder radial, 160 hp (120 kW)
Performance
Maximum speed: 122 km/h, 76 mph (66 kn)
Cruise speed: 90 km/h, 56 mph (49 kn)
Range: 230 km (124 NM)
Service ceiling 3,427 m (11,243 ft)
Rate of climb: 3.50 m/s (11.5 ft/s)










« Poslednja izmena: 18. Okt 2008, 14:43:55 od magnusartist »
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Super Smile Smile Smile
No, pitam se da li ovo spada u helikoptere ili u zirokoptere iliti autoziro-e, jer ova letilica izgleda ima klasicni propeler, kao kod aviona, za kretanje napred, dog ga horizontalne elise drze u vazduhu umesto krila. No, bilo kako, ovo je odlicna tema  Smile

sl.1 i 2 Fw 61 V1, D-EKRA (na drugoj slici verovatno pilotira Hanna Reitsch)
sl.3: Hanna Reitsch za komandama Fw 61 V1, D-EKRA
sl.4: Fw 61 V1, Deutschland, pripreme za poletanje u hali u Berlinu 1928
sl.5-7 Fw 61 V1,Deutschland, kojeg pilotira Hanna Reitsch u hali u Berlinu 1928.
Na ovom sajtu:
http://www.scientistsandfriends.com/helicopters.html
ima i kratak snimak leta takodje Hanna-e Reitsch, ali napolju.

I jos Fw-61 D-EBVU:
sl.8: Fw 61 V1, D-EBVU, pred poletanje
sl.9: Fw 61 V1, D-EBVU, u letu

izvor:
http://www.luftarchiv.de/hubschrauber/fw61.htm
 Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Fw-61 D-EKRA 1.jpg
(88.29 KB, 732x340)
Fw-61 D-EKRA 2.jpg
(27.06 KB, 375x204)
Fw-61 D-EKRA 3.jpg
(31.85 KB, 478x342)
Fw 61 V1 Deutschland 1.jpg
(32.49 KB, 478x282)
Fw 61 V1 Deutschland 2.jpg
(39.43 KB, 478x301)
Fw 61 V1 Deutschland 3.jpg
(39.4 KB, 478x370)
Fw 61 V1, D-EBVU 1.jpg
(29.76 KB, 478x257)
Fw 61 V1, D-EBVU 2.jpg
(16.47 KB, 478x257)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
Izasla je pre neku godinu knjiga o nemackim helikopterima u drugom svetskom ratu. Meni ta tema bas i nije bliska ali imam po nesto, kao recimo ova slika. Lepa tema- hvala  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Focke-Wulf FW-61.jpg
(171.12 KB, 1785x1057)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Prelepe slike Smile Smile Smile
Nemci su sto se tehnike tice bili bar tridest godina ispred svog vremena.
« Poslednja izmena: 18. Okt 2008, 19:54:11 od ujkaalbert »
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
Ne preteruj- nisu bili trideset godina ispred nego 29 godina i jedanaest meseci...  Smile Salim se malo, cinjenica jeste da su po pitanju tehnike bili veoma domisljati.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
Занимљива справа.  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Ne preteruj- nisu bili trideset godina ispred nego 29 godina i jedanaest meseci...  Smile Salim se malo, cinjenica jeste da su po pitanju tehnike bili veoma domisljati.

Ma bolje je kad se zaokruzi cifra,lepse zvuci. Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
mob
SonyEricsson K800i
No, pitam se da li ovo spada u helikoptere ili u zirokoptere iliti autoziro-e, jer ova letilica izgleda ima klasicni propeler, kao kod aviona, za kretanje napred, dog ga horizontalne elise drze u vazduhu umesto krila.

Nem pojma, mene isto mnogo podseća na autožiro, ali ovde pišu da je helikopter...  Smile Pilot, pomagaj, verovatno znaš više...  Smile
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.60
Nacelnapodela letelica tezih od vazduha su Rotodini i Pterodini. Rotodini su Autoziri, ziroplani i helikopteri. Autozir i ziroplan su prethodnici helikoptera. Kod autozira elisa je slobodna i letelica se zaleti, stvori se potisak na elisu koji onda poigne letelicu. Kod airoplana se deo snage motora prenese na elisu. Kod helikoptera je elisa osnovna pogonska povrsina.

Rotodin je zato jer se uzgonska povrsina okrece po krugu. Kod pterodina to nije slucaj, znaci avionska klila stoje tu gde su.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:45:50
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.301 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.