Tema: FK Sarajevo - Jedan grad, jedan klub !!!  (Pročitano 236539 puta)

Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
Chrome 22.0.1229.94
U srijedu protiv Zrinjskog

FK Sarajevo u srijedu, 24. oktobra 2012. godine, igra uzvratni susret 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine protiv ekipe Zrinjskog. Stručni štab, zajedno sa igračima, ima težak zadatak. Podsjećamo, rezultat prve utakmice glasio je 3:1 u korist Zrinjskog. Za prolazak dalje, potrebna je pobjeda sa dva gola razlike.

"Moja očekivanja od ove utakmice su jasna. Želim prolaz dalje. Mislim da možemo proći, jer je kvalitet definitivno na našoj strani. Želimo pokazati igru kao u utakmici protiv Borca, ili još bolju, kako bismo ostvarili identičan rezultat kao što je bio slučaj u subotu. Pozvao bih navijače da dođu u što većem broju, jer nam je njihova podrška jako bitna.", kazao je kapiten ekipe, Sedin Torlak.

Poput kapitena, i naš napadač Emir Hadžić je siguran da naša ekipa može ostvariti plasman u narednom krugu najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Bosni i Hercegovini.

"Imamo negativan rezultat - 3:1. Primili smo mnogo golova, ali smo dali taj jedan koji nas ostavlja u igri. Mislim da je prolaz dalje itekako moguć. Mnogi protivnici su došli na Koševo braneći se, ali su otišli nazad sa 2, 3 ili 4 gola. Iako je Zrinjski kvalitetna ekipa, mislim da, uz dobru igru, prolazimo dalje.", izjavio je Emir Hadžić.

Utakmica između Sarajeva i Zrinjskog počinje u 17h na stadionu "Asim Ferhatović-Hase". Cijene ulaznica su sljedeće: - Sjever 3 KM, Istok 7 KM, Zapad 8 KM.

Podržimo naše momke!

Izvor: Oficijalni sajt
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter

Chrome 22.0.1229.96
66. godina ljubavi i uspjeha!

Priča o divu sa Koševa počela je 24. oktobra 1946. godine. Spajanjem FK Udarnik i OFK Sloboda osnovano je Sportsko društvo Torpedo, koje je godinu dana poslije promijenilo naziv u SDM Sarajevo.

U 66. godina postojanja, bordo tim je izrastao u jednu od najvećih sportskih institucija u našoj zemlji. Tokom takmičenja u bivšoj Jugoslaviji, Sarajevo je u dva navrata (1967. i 1985.) bilo prvak, čime je najuspješniji bh. klub u tadašnjem, evropski kvalitetnom prvoligaškom rangu.

Rođendanske želje šefa stručnog štaba FK Sarajevo, Dragana Jovića, i prvotimaca ne mimoilaze se mnogo - poželjeli su isto, pobjedu nad ekipom Zrinjskog i titulu na Koševu.

"Najprije moram reći da se nijednog trenutka ne kajem što sam došao u FK Sarajevo. Napravio sam zaista pravu stvar i svakim danom sam sve više siguran u to. Klubu za rođendan želimo pokloniti pobjedu, koja nam garantuje prolazak u 1/4 finala Kupa, i naravno, u ovoj godini donijeti titulu prvaka Bosne i Hercegovine, koju svi dugo čekamo.", rekao je šef stručnog štaba, Dragan Jović.

Izjavu za fcsarajevo.ba dao je i Zoran Belošević, koji već godinama nastupa za FK Sarajevo.

"Vjerujem da se ova gol-razlika može nadoknaditi. Utakmica će biti otvorena i, ako ponovimo igru protiv Borca, uzimamo i prolazimo dalje. Dodatna motivacija je i današnji dan. 24. oktobar je rođendan kluba, želimo mu pokloniti pobjedu i prolaz dalje. Svom voljenom klubu želim sretan rođendan uz titulu!", kazao je Zoran Belošević.

I "A" reprezentativac bordo kluba, Ivan Sesar, i najmlađi član ekipe bordo tima, Faris Handžić, žele titulu.

"Očekujem pobjedu i prolaz dalje u četvrtinu finalu Kupa. Želimo dobru utakmicu. Zrinjski će sigurno igrati kvalitetno i poštujemo njihove rezultate, ali vjerujem u našu pobjedu. Prvi smo na tabeli i svim srcem želimo taj prolaz dalje. Nažalost, nisam bio tu protiv Borca, ali, ako budemo tako igrali, idemo dalje. Danas je rođendan mom Sarajevu i moram istaći da je lijepo biti član bordo porodice. Svoju čestitku ću usmjeriti ka osvajanju titule ove sezone.", izjavio je Ivan Sesar.

"Još od malih nogu sam član FK Sarajevo i zaista sam presretan što sada, kao provotimac, imam mogućnost da klubu čestitam ovaj veliki dan. Nema mnogo klubova u državi koji se mogu pohvaliti ovolikom tradicijom. Za rođendan mom klubu, želim samo titulu.", dodao je Faris Handžić

Iako je tek dva mjeseca u sastavu ekipe FK Sarajevo, golman Dejan Bandović je oduševljen klubom.

"Dva mjeseca sam u Sarajevu i oduševljen sam. Približavamo se evropskim klubovima i, zaista, ljudi u FK Sarajevo rade maksimalno na tome. Na dobrom smo putu da postanemo ozbiljan klub. Želim da proslavimo prolaz dalje protiv Zrinjskog i pobijedimo na derbiju!",  kazao je Dejan Bandović.

Mladi Asmir Suljić želi prolazak u četvrtinu finala Kupa Bosne i Hercegovine.

"Drago mi je što sam član kluba sa ovolikom tradicijom. Iskreno se nadam da ćemo klubu uspjeti pokloniti prolaz dalje protiv Zrinjskog.", kazao je Asmir Suljić.

Napadač FK Sarajevo, Emir Hadžić, se nada da će uspjeti u svojoj namjeri da voljenom klubu za rođendan pokloni pobjedonosni gol na predstojećem derbiju.

"Čestitam rođendan najvećem sportskom kolektivu u Bosni i Hercegovini! Presretan sam što sam dio ove ekipe i želim da svake godine sve moje kolege i ja obradujemo navijače osvajanjem titule. To je najveća pobjeda. Smatram da bi moj najbolji poklon bio pobjedonosni gol na derbiju.", kazao je Emir Hadžić.

Kapiten Sedin Torlak i lijevi bek ekipe, Nemanja Zlatković, poželjeli su stabilnu i čvrstu budućnost FK Sarajevo.

"S obzirom da je 66. rođendan našem voljenom klubu, želim zaista sve najbolje mom Sarajevu. Želimo da svi skupa stanemo čvrsto na noge i da naše Sarajevo bude jedan evropski klub.", kazao je Sedin Torlak.

"I prije dolaska na Koševo, znao sam koliko je FK Sarajevo bitan ovom gradu, državi i navijačima. Želim nam svima uspješnu i stabilnu budućnost, kao što i zaslužujemo.", kazao je Nemanja Zlatković.

Sretan ti rođendan, voljeni klube!

FK Sarajevo 2:1 HŠK Zrinjski

U revanš susretu 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine, ekipa FK Sarajevo nije uspjela da ostvari željeni rezultat, te da se plasira u nastavak najmasovnijeg bh. takmičenja. Kako je u prvom susretu sa Zrinjskim Sarajevo poraženo rezultatom 3:1, pobjeda od 2:1 na domaćem terenu nije bila dovoljna za prolaz u daljnji tok takmičenja.

Prve minute susreta protekle su bez većih uzbuđenja iako je Sarajevo već u petoj minuti, preko Emira Hadžića, pokušalo doći do vodstva. Ipak, Hadžićev pokušaj sa nekih 20-ak metara bio je neuspješan.

Bordo tim je veći dio prvog poluvremena imao terensku inicijativu, ali je mreža gostiju ostala netaknuta. Zrinjski je igrao veoma defanzivno, gotovo svi igrači, osim napadača Aničića, su bili iza lopte. Unatoč tome što je Sarajevo imalo potpunu dominaciju, gosti su se jako dobro branili sve do 30. minute kada je Husejinović odlično pronašao Hadžića koji je glavom matirao golmana Zrinjskog. Nažalost, slavlje na Koševu nije dugo trajalo. Samo 6. minuta kasnije, Marin Aničić je poravnao rezultat.

Zrinjski je pred kraj prvog poluvremena imao veliku šansu da povede i tako riješi utakmicu. Žarko Karamatić se okliznuo, Vučina Šćepanović je ostao sam, ali ipak nije uspio savladati Bandovića. Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:1, što je odgovaralo gostima iz Mostara.

U drugom dijelu utakmice, Sarajevo je ubacilo u brzinu više. Šef stručnog štaba, Dragan Jović, odlučio je dati priliku Edinu Ademoviću, koji je debitovao u bordo dresu, te Mariu Tadejeviću, koji su zamijenili Žarka Karamatića i Radana Šunjevarića. Već nakon dvije minute igre, Tatomirović je šutirao iz daljine, lopta je zakačila Torlaka, koji je pucao pored desne stative.

U 49. minuti susreta, gosti su imali dobru priliku. Nakon prodora, Igor Aničić je šutirao preko gola. Pokušao je i Zoran Belošević iz slobodnog udarca, ali bezuspješno. Četiri minute kasnije, u 53. minuti, dogodila se jedna sumnjiva situacija. Poslije prodora Husejinovića i pokušaja pasa, jedan igrač Zrinjskog je dirao loptu rukom, ali glavni sudija ovog susreta nije se oglasio.

Gol Zrinjskog je "visio u zraku". Poslije kombinacije sa Husejinovićem, Hadžić je u 54. minuti šutirao jako neprecizno. Minut kasnije zaprijetio je i Zrinjski. Nakon dobre akcije u šesnaestercu, na loptu je zakasnio Aničić. Suljić je imao veliku priliku u 59. minuti, ali je loše zahvatio loptu. Nedugo nakon toga Husejinović je dobro pokušao iz slobodnjaka.

Sarajevo je napadalo u posljednjih 20-ak minuta. Bordo tim je imao dobru priliku preko Husejinovića, ali je Hadžić odbranio. Pred kraj i Ademović se našao u izglednoj situaciji, no loše je šutirao. Hadžić je u sudijskoj nadoknadi pogodio za 2:1, ali to nije bilo dovoljno bordo klubu za prolazak dalje.

"Imali smo velike ambicije u Kupu. Naravno da nam je žao. Željeli smo da prezimimo u najmasovijem takmičenju.", rekao je trener Sarajeva, Dragan Jović nakon susreta, zaključivši:

"Ispali smo od ekipe koja je pokazala više i zasluženo je prošla dalje. Ključni su bili naši promašaji u prvoj utakmici u Mostaru. Po meni, na kraju, pirova pobjeda, sa mnogo žrtava."

FK Sarajevo - HŠK Zrinjski 2:1

Strijelci: 1:0 Hadžić (30'), 1:1 M. Aničić (36'), 2:1 Hadžić (90'). Stadion: Asim Ferhatović-Hase. Sudija: Dragan Skakić. Žuti kartoni: Tatomirović (Sarajevo); Muminović, Ferenc (Zrinjski).

FK Sarajevo: Bandović, Sesar, Torlak, Husejinović, Hadžić, Tatomirović, Šunjevarić (od 46. minute Tadejević), Karamatić (od 46. minute Ademović), Belošević, Dupovac, Suljić (od 76. minute Krpić).

« Poslednja izmena: 26. Okt 2012, 22:54:34 od bojan.c »

Podjela bodova u XI. kolu.

U okviru XI kola BH Telecom Premijer Lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva su danas na stadionu "Banja Ilidža" u Gradačcu odigrali kvalitetnu utakmicu sa ekipom NK Zvijezda. Obje ekipe su imale velike ambicije, FK Sarajevo je želio nova 3 boda kako bi zadržao lidersku poziciju, dok je NK Zvijezda pobjeda bila neophodna zbog loše pozicije na tabeli. Ipak, susret je završen neriješeno, rezultatom 2:2.

Zvijezda je bolje otvorila utakmicu. Već u 6. minuti, bivši igrač Sarajeva, Dalibor Pandža prolazi po lijevoj strani i ubacuje za Džafića, koji šutira pored gola Bandovića. Dvije minute kasnije, pokušava i sam Pandža, ali i njegov udarac odlazi pored gola.

U 10. minuti susreta, Ademović je zaprijetio golu Zvijezde kada je, nakon dodavanja Tadejevića, šutirao sa nekoliko metara. Ipak, njegov udarac brani golman Mirković. Belošević je šutirao u 27. minuti, ali je Mirković opet bio siguran.

Na drugoj strani, nakon greške Beloševića, pokušao je Savić, ali on šutira pored gola Bandovića. Domaćini su poveli u 32. minuti. Sesar je izgubio loptu na sredini terena, uslijedila je kontra domaćih, koji preko iskusnog Džafića prelaze u vodstvo.

Ipak, Sarajevo u samoj završnici prvog poluvremena dolazi do izjednačenja. Nakon prekršaja nad Hadžićem, Belošević je bio siguran sa bijele tačke i postavlja konačnih 1:1 u prvom dijelu.

Na početku drugog poluvremena, šef stručnog štaba FK Sarajevo, Dragan Jović, izvršio je neke izmjene. Umjesto Zlatkovića, u igru ulazi Samir Nuhanović, koji igra u veznom redu, dok se Zoran Belošević vratio na poziciju lijevog beka.

Sarajevo do preokreta dolazi u 54. minuti. Sjajni Husejinović, nakon dodavanja Ademovića, u svom prepoznatljivom stilu prolazi Jakovljevića, probija se u sredinu terena i snažnim, prizemnim udarcem sa nekih 16m pogađa donji lijevi ugao Zvijezdinog gola.

11 minuta kasnije, domaćini ostaju sa desetoricom na terenu. Kapiten NK Zvijezda, Moranjkić, dobio je drugi žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Hadžićem. Iako sa igračem manje, Zvijezda je uspjela doći do izjednačenja. Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Almir Halilović.

U nastavku susreta, Sarajevo je preuzelo inicijativu. Zabilježen je pokušaj Nuhanovića u 83. minuti, koji je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali bezuspješno. I Husejinović je imao sjajnu priliku. Pokušao je i Belošević, sa 25 metara. Ipak, golman domaćina je krajnjim naporima uspio sa sačuva svoju mrežu. Nakon kornera, Nuhanović je još jednom oprobao sreću. Šutirao je glavom, sa nekih 7 metara, opet pored gola. U međuvremenu, Mario Tadejević je dobio žuti karton. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

NK Zvijezda 2:2 FK Sarajevo

Strijelci: Belošević (45'+), Husejinović (54')

FK Sarajevo: Bandović, Zlatković (od 45. minute Nuhanović), Tatomirović, Dupovac, Torlak, Sesar, Tadejević, Belošević, Husejinović, Hadžić, Ademović.

Suljić i Dupovac produžili ugovore.

Na konferenciji za novinare, koja je održana uoči utakmice između FK Sarajevo i FK Željezničar, nove ugovore s bordo klubom potpisali su mladi nogometaši Amer Dupovac i Asmir Suljić. Ovi ugovori su njihova nagrada za odlično odigrane partije u posljednje vrijeme.

"Što se tiče Asmira i Amera, oni su svojim igrama skrenuli pažnju na sebe. Moram istaknuti i njihovu korektnost, itekako su doprinijeli ovim rezultatima Sarajeva i stoga je naše zadovoljstvo još veće zbog produženja ugovora.", kazao je trener Sarajeva, Dragan Jović.

"Presretan sam što sam produžio ugovor. Mogu biti zadovoljan i nadam se da ću nastaviti sa svojim dobrim partijama. Pobijedili smo na derbiju i moram reći da je ovo itekako uspješna sedmica za mene.", istakao je Dupovac, dok je Suljić dodao:

"Nije bilo problema kod pregovora, ugovor je potpisan na obostrano zadovoljstvo. Ja se nadam da ću nastaviti sa dobrim igrama. Drago mi je što smo pobijedili na derbiju, kao i što smo najavljivali.", jasan je bio ofanzivac bordo tima.

Pobjeda u gradskom derbiju.

Fudbaleri Sarajeva sinoć su na stadionu "Asim Ferhatović - Hase" rezultatom 1:0 savladali ekipu Željezničara u jubilarnom 100. derbiju, odigranom u okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine...

Gosti su bolje otvorili utakmicu. U petoj minuti opasan napad gostiju zaustavio je Dupovac, da bi, nekoliko minuta kasnije, na drugoj strani dobro reagirao Bogičević. Igrao se 16. minut kada bilježimo prvu veliku priliku na ovom susretu.

Šut kapitena bordo ekipe, nakon dobro izvedenog kornera, zaustavio je Kvesić, a na kraju je sviran samo faul stopera Sarajeva. Pet minuta kasnije, u dobroj prilici našao se i Asmir Suljić, no krilni igrač Sarajeva nije odmah šutirao, nakon što ga je uposlio Radan Šunjevarić.

Terenska inicijativa izabranika Dragana Jovića nastavila se, a u 24. minuti šutirao je i Said Husejinović. Ipak, lopta je otišla kraj desne stative gola Marijana Antolovića.

U 31. minuti, igrači Željezničara su imali dobru priliku, ali prizemni centaršut Selimovića bio je prejak za Eldina Adilovića, pa je i ova šansa propala.

Napomenimo da su igrači Sarajeva u periodu od 37. do 45. minute zaradili četiri žuta kartona. Javne opomene su redom dobivali Dupovac, Suljić, Hadžić i Torlak.

Nastavak utakmice bolje su otvorili naši igrači. Hadžić je u 48. minuti šutirao glavom, neprecizno, a Husejinović u 53. minuti sa 20 metara šutira direktno u Antolovića. Tri minuta kasnije, Jović je bio prisiljen zamijeniti Zorana Beloševića, koji se povrijedio, a umjesto najboljeg strijelca PL BiH (osam golova) ušao je Samir Nuhanović.

Glavni sudija, Elmir Pilav, je u 61. minuti bio primoran prekinuti nakratko utakmicu zbog bakljade, koja je trajala pet minuta.

Odmah poslije pauze Husejinović je izveo slobodan udarac, pogodio prečku, lopta se od Antolovića odbila do rezerviste Nuhanovića, koji se našao na pravom mjestu i doveo domaće do vodstva.

U 75. minuti Pilav je dosudio slobodan udarac na 25 metara od gola Sarajeva, Bogičević je dobro šutirao, ali Bandović je dobro odbranio.

Nuhanović je potvrdio da je bio odlično raspoložen, jer je u 81. minuti šutirao iskosa sa lijeve strane, no Antolović je dobro reagovao i loptu poslao u korner. Susret je u drugom dijelu ponovo obilježen velikom nadoknadom, zbog bakljade, a Pilav je ovoga puta produžio za osam minuta.

Do kraja susreta, na obje strane nisu zabilježene veće prilike, tako da je utakmica završena rezultatom 1:0.

FK SARAJEVO - ŽELJEZNIČAR 1:0

Strijelci: Nuhanović 1:0 (67). Stadion: Olimpijski stadion "Asim Ferhatović Hase - Koševo". Sudija: Elmir Pilav (Sarajevo). Žuti kartoni: Dupovac, Suljić, Hadžić, Torlak (Sarajevo), Jamak, Bogičević, Vasilić, Zolotić, Bešlija (Željezničar).

FK Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Torlak, Dupovac, Belošević (od 58. minute Nuhanović), Suljić, Šunjevarić, Tadejević, Sesar, Husejinović (od 90. minute Ademović), Hadžić (od 90. minute Krpić)..

Bordo tim slavio na teškom gostovanju u Armeniji

U prvom susretu kvalifikacija za Europsku ligu Fudbalski klub Sarajevo danas je gostovao kod armenskog Banantsa u prijestolnici ove države Jerevanu. Slavio je Bordo tim rezultatom 2:1.

Prvi pokušaj Sarajevo je imalo u sedmoj minuti susreta, ali je udarac Šišića zaustavio golman Banantsa. U 11. minuti pokušao je Krste Velkoski, ali njegov udarac je otišao preko prečke gola domaćih. U 13. minuti sa 20-ak metara od gola Banantsa pokušao je Amar Rahmanović, ali je još jednom bio siguran Airapetyan.

Sarajevo je došlo do vodstva u 16. minuti susreta. Nakon centaršuta Dušana Hodžića najviši u šesnaestercu Banantsa bio je Mersudin Ahmetović i glavom zatresao mrežu Banantsa. Do drugog gola Bordo tim je došao samo pet minuta kasnije. Odlično su kombinirali Ahmetović i Velkoski, a kapiten Sarajeva ostavio je loptu za Emira Halilovića koji drugi put danas trese mrežu Banantsa.

Banants je smanjio u 34. minuti susreta. Šutirao je Ayvazyan iz sobodnog udarca, a Pavlović je loše intervenisao i domaćin je smanjio rezultat. Samo dvije minute kasnije domaći su opet zatresli mrežu Pavlovića, ali je pogodak poništen zbog ofsajda. Ayvazyan je pokušao i u 39. minuti susreta, ali je njegov pokušaj otišao preko prečke gola Pavlovića. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su domaći. Stanojević je uposlio Peltera, ali je loše šutirao fudbaler Banantsa.

Ayvazyan je u 52. minuti još jednom fantastično šutirao iz slobodnog udarca, a ovaj put saveznik Pavlovića bila je stativa. Prijetili su domaći u nastavku susreta, ali nisu uspjeli pronaći put do gola Pavlovića. Bordo tim je uspio sačuvati vodstvo i na stadionu Asim Ferhatović Hase imat će priliku da izbori plasman u drugo pretkolo Europske lige.

Revanš susret igra se na stadionu Asim Ferhatović Hase 19. jula.

Izvor: Radio Sarajevo

Talentovani Ahmed Hasanović prešao iz Željezničara u Sarajevo

Ahmed Hasanović, koji je dugi niz godina nastupao za omladinske kategorije FK Željezničar, potpisao je danas profesionalni ugovor sa FK Sarajevo. Rođen u Fojnici, Hasanović je preko Radnika iz Hadžića stigao na Grbavicu 2013. godine, te je od tog perioda nastupao za Željezničar. Hasanović je standardni član svih omladinskih selekcija reprezentacije Bosne I Hercegovine i krasi ga izuzetno snalaženje u protivničkom šesnaestercu.

Hasanović je rođen 2000. godine i može još jednu godinu nastupati za juniorsku ekipu FK Sarajevo. Hasanović će biti pojačanje juniorima FK Sarajevo uoči nastupa u Omladinskoj Ligi prvaka koju će izabranici Dženana Uščuplića igrati od septembra.

Hasanović je sa Sarajevom potpisao petogodišnji ugovor ( 3+2 ).

Izvor: FK Sarajevo

FK Sarajevo u 2.pretkolu Evropa lige protiv Atalante

Sud za sportsku arbitražu (CAS) danas je donio odluku po pitanju žalbe AC Milana u vezi sa izbacivanjem slavnog kluba iz evropskih takmičenja u naredne dvije sezone. Žalba Milana je uvažena I oni će naredne sezone nastupati u Evropa ligi što znači da je i FK Sarajevo konačno saznao svog protivnika u toj rundi takmičenja iako je žrijeb održan prije mjesec dana.

19. juna žrijebom je odlučeno da će protivnik pobjednika dvomeča FK Sarajevo – FC Banants biti Atalanta iz Bergama, a nakon što je uvažena žalba Milana prema Sudu za sportsku arbitražu danas je i zvanično potvrđeno da će Atalanta biti protivnik FK Sarajevo.

Prva utakmica na rasporedu je u četvrtak 26.7.2018. godine u Reggio Emiliji sa početkom od 20:30 sati. Revanš meč će se igrati u četvrtak 02.08.2018. godine na stadionu Asim Ferhatović-Hase sa početkom od 20:15 sati.

« Poslednja izmena: 20. Jul 2018, 20:08:19 od bojan.c »