Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 268 269 271 272 ... 274
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FK Sarajevo - Jedan grad, jedan klub !!!  (Pročitano 236950 puta)
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Izvučeni parovi osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine. - HŠK Zrinjski - FK Sarajevo.




Danas je u prostorijama hotela “Art” u Sarajevu održano žrijebanje parova osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

FK Sarajevo će u osmini finala Kupa BiH igrati sa HŠK Zrinjski. Prva utakmica se igra 03.10.2012. u Mostaru, a revanš 14 dana poslije na stadionu Asim Ferhatović-Hase.

"Smatram da smo izvukli respektabilnog protivnika. Zaista osjećam mali žal što se ova utakmica ne igra u 1/4 ili 1/2 finalu. Raduje me što ću ponovo doći u Mostar.", kazao je Dragan Jović, dodavši:

"Za nas je dobro što igramo prvu utakmicu u gostima. Smatram da u uzvratnoj utakmici možemo, uz podršku naših navijača, doći do naredne faze najmasovnijeg takmičenja u Bosni i Hercegovini."

Našem timu želimo sreću u predstojećim utakmicama!

Izvor: Oficijalni sajt
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 21.0.1180.89
Šunjevarić: " Nastavljamo niz u nedjelju ".- VIII kolo BHT Premijer lige: FK Sarajevo - NK Široki Brijeg.




U nedjelju bordo ekipu čeka novi susret u okviru BH Telecom Premijer lige. Na stadion "Asim Ferhatović-Hase" dolazi ekipa Širokog Brijega.

Radan Šunjevarić, iskusni veznjak naše ekipe, oktrio nam je šta on očekuje od tog susreta:

"Nikada nisam imao priliku da igram protiv ekipe Širokog Brijega, ali sam čuo da je riječ o kvalitetnoj ekipi koja se svake godine bori za sami vrh ligaške tabele. Što se tiče utakmice, očekujem pobjedu. Mislim da možemo kvalitetno odigrati i nastaviti naš uspješan niz. Pozvao bih sve navijače da dođu u što većem broju u nedjelju na stadion Koševo.", kazao je Radan Šunjevarić.


Čomor uspješno operisan. - Diatta pauzira mjesec dana.




Zdravstveni bilten ekipe pred predstojeću ligašku utakmicu protiv ekipe Širokog Brijega je zadovoljavajući. Zbog povreda utakmicu će prospustiti Sekuba Diatta i Denis Čomor.

"Sekuba Diatta je izvan trenažnog procesa. Zadobio je lom metatarzalne kosti. Predviđamo njegov povratak na teren za otprilike mjesec i pol dana. Što se tiče Denisa Čomora, on je uspješno operisan. Naš doktor Senad Maksić je izveo operaciju i u narednom periodu Denisa očekuje period oporavka.", kazao je doktor FK Sarajevo, Dževad Vrabac, dodavši:

"Ostali igrači su spremni za utakmicu. Naravno, uvijek ima nekih manjih problema, ali očekujemo da će svi igrači bez ikakvih poteškoća, osim spomenutog dvojca, moći nastupiti u nedjelju protiv Širokog Brijega."

Izvor: Oficijalni sajt
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.79
Jučer " Bordo day ", danas " Bordo night "!



FK Sarajevo je nastavio pobjednički niz. Večeras na stadionu "Asim Ferhatović -Hase", ostvarena je sedma pobjeda u nizu. Ovog puta FK Sarajevo je savladao ekipu Širokog Brijega, rezultatom 2:1. 

Gosti su bolje otvorili utakmicu, što su pokazali već u 2. minuti kada lopta nije ušla u gol Sarajeva zahvaljujući izvrsnom Bandoviću. U 6. i 8. minuti igrači Sarajeva napadaju. Belošević i Sesar pokušavaju postići pogodak, no u tome ne uspijevaju. Široki Brijeg je ponovo zaprijetio u 20. minuti, ali i ovaj put Bandović zaustavlja Kordića.

U 25. minuti Husejinović pokazuje svoje kvalitete i u sjajnom prodoru, izlazi pred Bilbobrka, koji izvrsno brani. Samo dvije minute kasnije, nova prilika za goste. Wagner je šutirao sa 25 metara, a Bandović uz pomoć prečke spašava svoja vrata.

Na kraju prvog poluvremena je bila velika gužva na gostujućem golu, ali su igrači Širokog Brijega bili dobro postovljeni, pa tako izblokirali udarce.

Svi su očekivali kraj prvog dijela igre bez pogodaka, no Husejinović je sve razuvjerio odigravši dupli pas sa Šunjevarićem, te je tako izašao ispred golamana Širokog i rutinski ga savladao.

U drugom poluvremenu, igrači Sarajeva su držali loptu u svom posjedu i mudro preuzeli inicijativu, dok gosti nisu uspijevali ozbiljno ugroziti Bandovića.

Zanimljivo je bilo gledati šut Sesara sa dvadeset metara, koji je golman Širokog izvrsno odbranio. Bordo momčad postiže drugi pogodak iz prekida u 63. minuti kada Sesar izvodi korner, a onda Torlak odličnim skokom postiže pogodak. Nakon ovog gola Široki ne uspijeva ponuditi ništa konkretno što bi zaprijetilo Bandoviću. Ipak, u 94. minuti, nakon kornera Bajano je uspio smanjiti vodstvo Sarajeva, što je i konačan ishod ove utakmice.

FK Sarajevo - NK Široki Brijeg 2:1

Stadion "Asim Ferhatović-Hase". Sudija: Danijel Pajić.

Strijelci: 1:0 Husejinović (45), Torlak (63)/Bajano (94)

Žuti kartoni: Suljić (Sarajevo)/ Kordić, Ćorić, Wagner (Široki Brijeg)

FK Sarajevo: Bandović, Belošević (od 64. Tadejević), Dupovac, Hadžić (od 90. Krpić), Husejinović (od 90. Karamatić), Sesar, Suljić, Šunjevarić, Torlak, Tatomirović, Zlatković.

Jović " Igramo dobro, nećemo stati ! "




Fudbaleri Sarajeva, nastavili su seriju fenomenalnih igara, upisavši i sedmu uzastopnu pobjedu. Nakon utakmice, održana je press konferencija u VIP salonu stadiona "Asim Ferhatović-Hase", na kojoj je šef stručnog štaba, Dragan Jović, iskazao svoje zadovoljstvo novom pobjedom.

"Zahvalio bih se navijačima što su došli u prilično velikom broju i pružilio nam ogromnu podršku sa tribina. Široki Brijeg je igrao vrlo borbeno. Međutim, moram istaći zalaganje mojih igrača koji su bili bolji. Jedino što je pokvarilo moje zadovoljstvo je pad koncentracije na kraju utakmice, što su gosti i kaznili. Ipak, to je prilično razumljivo, jer je pritisak na moje igrače bio ogroman. Morali smo pobijediti. Osvrnuo bih se i na komentare mnogih kako Sarajevo postiže dobre rezultate koji su isključivo uvjetovani laganim rasporedom. Mi smo večeras dokazali da je stvarnost drukčija, i da zaista dobro igramo."

Jović je prokomentarisao otvorenu igru gostiju, koja je prijetila golu Bandovića na samom početku meča:

"Gosti su vrlo borbeno i otvoreno igrali u prvom dijelu utakmice. Međutim, mi smo uspjeli postići gol u pravom trenutku. To nam je podiglo samopouzdanje. Na poluvremenu smo se dogovorili da pokušamo doći i do drugog gola. To smo uspjeli iz prekida, što nam je i ovaj put jako oružje. U finišu neoprezno igrali i primili gol, koji je po mom mišljenju Široki Brijeg zasluženo postigao. Ipak, smatram da je naša pobjeda u potpunosti zaslužena.'', kazao je Dragan Jović

FK Sarajevo osuđuje napad na autobus NK Široki Brijeg .


Povodom informacija da su nepoznate osobe na području Ilidže kamenovale autobus sa igračima i stručnim štabom NK Široki Brijeg, ovim putem rukovodstvo FK Sarajevo najoštrije osuđuje ovaj incident, koji ima za cilj da baci ljagu na sportsko prijateljstvo dva sportska kolektiva.

Utakmica VIII kola BH TELECOM Premijer Lige BiH bila je ocijenjena kao utakmica visokog rizika, te je zbog toga NS/FS BiH imenovao posebnu delegaciju koja je detaljno studirala svaki aspekt bezbjednosti na Olimpijskom stadionu „Asim Ferhatović Hase“ za koji smo, neformalno, dobili najviše ocjene odmah nakon utakmice.

Od nadležnih institucija tražimo da se slučaj detaljno ispita i da se odgovorni za ovaj incident sankcionišu.

Izvor: Oficijalni sajt

------------------------------------------------

Trenutna tabela prvenstva

1.FK Sarajevo 8 7 1 0 20:4 22
2.FK Željezničar 8 5 2 1 13:6 17
3.HŠK Zrinjski 8 5 1 2 6:4 16
4.FK Borac 8 4 1 3 13:6 13
5.FK Olimpic 8 3 4 1 7:4 13
6.FK Rudar 8 4 1 3 10:11 13
7.FK Slavija 8 3 3 2 5:6 12
8.FK Leotar 8 3 2 3 7:8 11
9.NK Široki Brijeg 8 2 3 3 8:8 9
10.NK Čelik 8 2 2 4 7:8 8
11.NK Travnik 8 2 2 4 6:8 8
12.FK Velež 8 2 2 4 10:13 8
13.NK GOŠK 8 2 2 4 7:11 8
14.FK Radnik 8 1 4 3 5:9 7
15.NK Zvijezda 8 2 1 5 4:11 7
16.OFK Gradina 8 0 3 5 7:16 3
« Poslednja izmena: 02. Okt 2012, 17:52:57 od bojan.c »
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.79
Predsjednik UEFA, Michel Platini, posjetio Koševo.




Olimpijski stadion "Asim Ferhatović Hase" danas je posjetila visoka delegacija Evropske nogometne asocijacije (UEFA) na čelu sa predsjednikom Michelom Platinijem.

Delegaciju su dočekali predstavnici NS/FS BiH, predvođeni predsjednikom Komiteta za normalizaciju g. Ivanom Osimom, ali i predstavnici FK Sarajevo. Direktor Dino Selimović iskoristio je priliku kako bi se predsjedniku UEFA-e zahvalio na podršci koju je dao Komitetu za normalizaciju NS/FS BiH.

-  „U ime FK Sarajevo vam se želim zahvaliti što ste naš Savez spasili od suspenzije i time omogućili bh. klubovima i našoj reprezentaciji da učestvuju u kvalifikacijama i evropskim takmičenjima. Dokazali ste se kao prijatelj fudbala i Bosne i Hercegovine, te vam u svoje osobno i u ime FK Sarajevo želim mnogo sreće i uspjeha u radu“ – kazao je Selimović predsjedniku UEFA-e Michelu Platiniju kojem je i poklonio dres Sarajeva za uspomenu i sjećanje.



Selimović je Platinija upoznao i sa načelnikom Općine Centar g. Dževadom Bećirevićem, koji je istakao svoju viziju o trenutnoj situaciji najvećeg stadiona u Bosni i Hercegovini.

 - "Ono što mogu reći jeste da u ovaj stadion, nažalost, nije uloženo gotovo ništa. Zahvaljujući općini Centar, stadion je i dalje funkcionalan. U proteklom periodu uloženo je oko 1.000.000 KM, ali kada uložite toliku sumu novca u ovako veliki objekat - to jednostavno nije dovoljno. Nadam se da će Nogometni savez BiH, zajedno sa UEFA-om, uraditi nešto kako bi Bosna i Hercegovina dobila jedan reprezentativan stadion. Do sada su napravljene sve potrebne pripreme za modernizaciju, ali nam je potreban pozitivan signal kako bi krenuli sa radovima. Smatramo da rekonstrukcija stadiona može ići fazno, dakle, tribina po tribina. Iskreno se nadamo se da ćemo uspjeti u našim namjerama", kazao je načelnik općine Centar Dževad Bećirević u razgovorom sa vodećim čovjekom UEFA-e.

Predsjednik UEFA-e, Michel Platini se na press konferenciji, koja je održana na stadionu "Asim Ferhatović-Hase", također dotakao infrastrukturalnog problema stadiona u Bosni i Hercegovini.

 -  "Tačno je da UEFA ima programe za obnovu stadiona, ali to je ipak stvar države. Ona je ta koja mora ulagati u svoju infrastrukturu. UEFA ne može sama obnavljati i graditi stadione. Država mora projektima podržati razvoj sportskih borilišta, a mi iz UEFA-e vam možemo pomoći", kazao je Michel Platini.

Platini je iskoristio posljednje minute svog boravka na Koševu kako bi se slikao sa polaznicima omladinskog pogona FK Sarajevo koji su tokom posjete trenirali na glavnom terenu Koševa.

Ovom prilikom FK Sarajevo izražava nadu da će svi nivoi vlasti u BiH prepoznati značaj rekonstrukcije najvećeg stadiona u zemlji, Olimpijskog stadiona „Asim Ferhatović Hase“, te kako će u najskorije vrijeme otpočeti radovi na njegovoj modernizaciji u skladu sa propisima koje nalaže UEFA.

Izvor: Oficijalni sajt
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.79
Poraz u prvoj utakmici 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine.




U prvoj utakmici 1/8 finala Kupa BiH, Sarajevo je izgubilo od Zrinjskog rezultatom 3:1.

U prvih 15-ak minuta igre se nije dešavalo ništa značajno i atraktivno. Prvu priliku bilježimo u 19. minuti, kada Said Husejinović dodaje Suljiću, koji sam izlazi ispred golmana Hadžića i šutira izravno u njega.

U narednom napadu, odličan udarac Gujića sa 20 metara, ali lopta završava na prečki gola Zrinjskog. Rezultat je ostao nepromijenjen.

U 23. minuti, domaćin je realizovao prvu ozbiljnu priliku na utakmici. Nakon greške Zlatkovića, Aničić izlazi sam pred gol Bandovića i pogađa za 1:0. Do kraja prvog poluvremena naši igrači su imali loptu u svom posjedu više nego domaći tim, ali stvorene poluprilike nisu uspjeli iskoristiti.

Na početku drugog poluvremena, Zrinjski je povećao vodstvo. Stojkić je nakon duela uzeo loptu Nuhanoviću i ubacio za Aničića koji pogađa za 2:0. Nakon toga, uslijedili su protesti naših igrača, koji su smatrali da je prethodno napravljen prekršaj nad Nuhanovićem. Zbog prigovora, kapiten ekipe Ivan Sesar, dobio je crveni karton, pa je Sarajevo od 56. minute igralo sa igračem manje.

Samo šest minuta kasnije, snage na terenu su bile jednake. Goran Marković je zaradio drugi žuti zbog odlugovlačenja pri izvođenju slobodnjaka, a budući da je imao već jedan - pokazan mu je put u svlačionicu.

U 70. minuti, dosuđen je penal za domaće. Tatomirović je srušio Stojkića, a realizator je bio Igor Aničić. Prvu ozbiljniju šansu u nastavku, Sarajevo je imalo u 74. minuti. Nakon kornera Beloševića, usamljen je bio Dupovac, koji šutira iz neposredne blizine, ali golman Zrinjskog brani.

Do gola, koji Sarajevo ostavlja u igri za prolaz dalje, bordo klub ipak stiže u 82. minuti, kada zadnji pas Husejinovića koristi Nuhanović i smanjuje rezultat za konačnih 3:1. Sarajevo je u samom finišu imalo još dvije dobre šanse, međutim one nisu uspješno realizovane. Husejinović je dobro šutirao nakon slobodnog udarca, ali golman Hadžić ponovo brani. Na samom kraju, vjerovatno najbolja prilika za naš tim, bila je preko Nuhanovića. Emir Hadžić odlično upošljava krilnog napadača Sarajeva, koji izlazi sam pred golmana Zrinjskog. Međutim, ne snalazi se najbolje i prilika je ostala neostvarena.

HŠK ZRINJSKI 3:1 FK SARAJEVO

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Sudija: Predrag Stankić. Žuti kartoni: Marković, Radeljić, I. Aničić, Miličević, M. Aničić (Zrinjski), Sesar, Tatomirović, Zlatković (Sarajevo) Crveni kartoni: Marković 62. (Zrinjski), Sesar 56. minuta (Sarajevo).

FK Sarajevo: Bandović, Sesar, Husejinović, Hadžić, Tatomirović, Gujić, Karamatić (od 46. Nuhanović), Tadejević, Dupovac, Zlatković (od 62. Belošević), Suljić.

Izvor: Oficijalni sajt
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 22.0.1229.92
Prvi prvenstveni poraz.



Nakon sedam uzastopnih pobjeda u BH Telecom Premijer Ligi ove sezone, FK Sarajevo zabilježio je danas prvi poraz. Na stadionu Pirota, domaćin Travnik bio je bolji, a konačan rezultat utakmice je 1:0.

Prvu veliku priliku na utakmici imao je Tatomirović u 4. minuti, kada je glavom šutirao malo pored gola nakon centaršuta Nuhanovića. U 12. minuti Nuhanović je bio u prilici. Njegov udarac golman Fejzić izbacuje u korner.

Najbolju priliku na utakmici propustio je Emir Hadžić. Napadač bordo ekipe u 22.minuti, nakon sjajnog pasa Husejinovića, sa nekoliko metara šutira iznad gola, već tada savladadanog Fejzića.

Dvije minute nakon prilike Hadžića, Suljić je šutirao pored gola. Travnik je došao do vodstva u 25. minuti. Tabaković je šutirao iz slobodnog udarca, Bandović je odbio loptu, na koju je natrčao Popović i poslao ju u našu mrežu.

U 37. minuti jedan igrač Travnika igrao je rukom u šesnaestercu, ali glavni sudija se nije oglasio. Torlak je nakon kornera Gujića u 41. minuti dobro skočio, ali loptu je poslao pored gola. Jakupović je prvo poluvrijeme produžio desetak minuta, a u nadoknadi pokušali su Husejinović i Dupovac. Ipak, na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme naši igrači su otvorili lijepom akcijom. Međutim, šut Hadžića blokiraju odbrambeni igrači Travnika. U 63. minuti, Torlak je ponovo pokušao nakon ubačaja Zlatkovića, ali lopta odlazi iznad prečke. Najbolju priliku u drugom dijelu utakmice imao je Sulejman Krpić. Naš napadač sa nekoliko metara udaljenosti, šutira pored gola domaćina.

Nakon prilike Krpića, Hadžić i Suljić su pokušavali, no bezuspješno. U posljednjim trenucima utakmice, domaćin je u nekoliko navrata prijetio po golu Bandovića. U 88. minuti, Duraković izlazi sam na našeg golmana, dok Dejan Bandović fantastičnom odbranom uspijeva da sačuva svoj gol.

"Mislim da nam je Travnik očitao lekciju iz borbenosti. Ovako se bori za boje svoga kluba, a što se tiče nas, odigrali smo jako loše u veznom redu. Nekoliko izglednih situacija smo promašili, ali to nam ne smije biti opravdanje. Sramota je da nam najmlađi igrač unosi svježinu i smiruje igru u drugom dijelu." kazao je šef stručnog štaba, Dragan Jović, nakon utakmice.

NK Travnik - FK Sarajevo 1:0

Strijelac: 1:0 Popović (25). Stadion: Pirota. Sudija: Edin Jakupović. Žuti kartoni: Tabaković, Laštro, Varupa, Simeunović, Popović (Travnik), Šunjevarić (Sarajevo).

FK SARAJEVO: Bandović, Torlak, Husejinović, Hadžić, Tatomirović, Šunjevarić (od 65. minute Krpić), Gujić (od 46. minute Handžić), Nuhanović (od 46. minute Zlatković), Tadejević, Dupovac, Suljić.

Dejan Bandović najbolji igrač u proteklom mjesecu.



Naši navijači su u proteklom periodu, na zvaničnoj facebook prezentaciji FK Sarajevo, putem ankete imali priliku izabrati najboljeg igrača za mjesec septembar.

Ubjedljivu pobjedu zabilježio je golman, Dejan Bandović, sa ukupno 390 glasova. Na drugom mjestu se nalazi Said Husejinović sa 174 glasa, dok je Zoran Belošević treći sa 166 glasova.

FK Sarajevo je u septembru u pet utakmica primio svega dva gola, za šta velike zasluge zasigurno nosi naš golman i najbolji pojedinac za protekli mjesec, po izboru navijača, Dejan Bandović.

Važno je spomenuti i to da je u ovoj anketi učestvovalo približno 1000 navijača.

Izvor: Oficijalni sajt
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
Samir Radovac potpisao ugovor.



Talentovani veznjak, Samir Radovac, danas je, u svečanom salonu FK Sarajevo, potpisao ugovor sa bordo klubom, te sada zvanično stoji na raspolaganju šefu stručnog štaba, Draganu Joviću, za predstojeće prvenstvene utakmice.

Radovac je rođen 25. januara 1996 godine. Pažnju na sebe je skrenuo brojnim dobrim nastupima kako za selekcije omladinskog pogona FK Sarajevo, tako i za kadetsku reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

"Zaista sam mnogo uzbuđen zbog ovog trenutka. Moje zadovoljstovo i sreća trenutno nemaju granica. Prije svega, zahvalio bih se svom ocu i porodici. Također, zahvalio bih se i svom menadžeru Hasetu Tiriću i trenerima sa kojim sam do sada surađivao u omladinskog pogonu, na čelu sa koordinatorom omladinskog pogona, Almirom Hurtićem. Konačno sam postigao ono što sam dugo priželjkivao. Riječ je o svetom dresu, dresu FK Sarajevo.", kazao je Samir Radovac.

Pošto je već nekoliko puta trenirao sa I timom FK Sarajevo, Samir je bio pun utisaka, koje nam je i prenio.

"Svi su me odlično prihvatili. Pored toga što su dobri igrači, dobri su i kao kolege. Zaista, mnogo sam motivisan. Svjestan sam da me očekuju naporni treninzi, ali već protiv Borca želim biti u kombinacijama za ekipu i nadam se da ću uspjeti u tome.", dodao je Radovac.

Na kraju razgovora, Samir nam je otkrio ko je zapravo najzaslužniji za njegovo potpisivanje ugovora sa FK Sarajevo.

"Postojao je određen interes inostranih klubova, međutim, moj otac je insistirao da svoj prvi ugovor potpišem sa FK Sarajevo. Smatrao je da je to najbolji potez za mene i ja se mogu samo složiti. Hvala mu velika!", rekao je za kraj, novi prvotimac bordo kluba, Samir Radovac.

Izvor: Oficijalni sajt
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
Prije 46 godina Hase je odigrao posljednji susret za FK Sarajevo



Prije tačno 46 godina, svoju posljednju zvaničnu utakmicu za FK Sarajevo je odigrao jedan od najvećih fudbalera koje je BiH ikada imala i najveća legenda tima sa Koševa, Asim Ferhatović-Hase. To se desilo na na Kantridi protiv Rijeke.
 

Igrao se 15.minut susreta kada je završena jedna briljantna karijera. Jedan igrač Rijeke je oštro startao nad Hasetom, koji je morao napustiti igru. Iako se činilo da se ne radi o težoj povredi, trener Brozović više nije mogao računati na Ferhatovića, jer je povreda bila mnogo ozbiljnija, tako da je ostalo zapisano da je Hase svoj posljednji susret u najdražem dresu odigrao tog 16.oktobra 1966.godine.

Šta reći o njemu, volio je fudbal, volio je Sarajevo više od svega. Sve najbolje govori kada se iz Fenerbahčea vratio u voljeni klub. Tamo je odigrao svega nekoliko utakmica i postigao jedan gol.
 
"Ne mogu, brate ja, igrati za novac i slušati kako trebam igrati. Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme. Rekao sam im da ja mogu samo u Sarajevu igrati."


Izvor: Oficijalni sajt

IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 22.0.1229.94
U subotu protiv Borca.


FK Sarajevo u subotu očekuje naredna utakmica u okviru BH Telecom Premijer Lige Bosne i Hercegovine. Na najveći stadion u državi dolazi ekipa Borca iz Banja Luke.

Utakmica između Sarajeva i Borca zasigurno uvijek važi za jedan od najvećih susreta bh fudbala. Tome u prilog ide i trenutna pozicija klubova na tabeli. Naša ekipa se nalazi na prvom, a Borac na četvrtom mjestu, sa šest bodova zaostatka.


Slika: FK Sarajevo 5:0 FK Borac, 1977.g.

"Borac je počeo da igra dobro. Riječ je o dobroj ekipi, sa dobrim igračima. Igramo jedan pravi derbi i siguran sam u našu pobjjedu. Želimo da, nakon dva poraza u prvenstvu i Kupu, napravimo jedan dobar rezultat i prikažemo dobru igru našim navijačima. Pauzu smo iskoristili maksimalno dobro i vjerujem u našu pobjedu!", kazao je Zoran Belošević.

Za vrijeme reprezentativne pauze, naši igrači nisu odigrali niti jednu prijateljsku utakmicu. Stručni štab, na čelu sa šefom Draganom Jovićem, donio je odluku da igrači dvije sedmice iskoriste za oporavak i taktičko spremanje za predstojeće utakmice.

"Reprezentativnu pauzu smo iskoristili za nekoliko stvari.  Prije svega, stavili smo fokus na to da odmorimo igrače. Igrali smo zaista mnogo utakmica u proteklom periodu i bilo je prijeko potrebno da osvježimo igrače. Osim toga, detaljno smo analizirali prethodna dva poraza i smatram da ćemo ispraviti greške koje smo napravili. Posljednjih nekoliko treninga smo iskoristili da dignemo fizičku spremu na jedan veći nivo, kako bi do kraja jesenjeg prvenstva zadržali lidersku poziciju na tabeli.", kazao je šef stručnog štaba, Dragan Jović, dodavši:

"Protiv Borca očekujem jednu kvalitetnu utakmicu. Želimo ta tri boda, želimo dobru utakmicu i novu pobjedu na Koševu. Smatram da uz kvalitetan pristup možemo to ostvariti. Borac  igra dobro u posljednjim utakmicama, ali na domaćem terenu, samo pobjeda dolazi u obzir."


Slika: FK Sarajevo 2:0 FK Borac, 1973.g.

Utakmica 10. kola BH Telecom Premijer Lige između FK Sarajevo i FK Borac Banja Luka igra se u subotu, sa početkom u 19h. 

Cijene ulaznica su sljedeće:

- Istok 7 KM,  Zapad 8 KM, Sjever 5 KM

Ovim putem želimo obavijestiti naše navijače da je dogovoren reciprocitet za FK Borac - naši navijači, koji u proljetnom dijelu sezone odluče bodriti FK Sarajevo u Banjoj Luci, imat će besplatan ulaz na stadion. Ista pogodnost ovog puta važi za navijače Borca, koji će u subotu besplatno pratiti utakmicu na stadionu "Asim Ferhatović-Hase".


Slika: FK Sarajevo 2:0 FK Borac, 1976.g.

Ivan Sesar i Adin Čiva za fcsarajevo.ba



Reprezentativne selekcije Bosne i Hercegovine u proteklih nekoliko dana odigrale su svoje kvalifikacione utakmice. Izabranici selektora Safeta Sušića zabilježili su odlične uspjehe, osvojivši 4 boda na gostovanju u Atini i domaćoj utakmici protiv Litvanije. FK Sarajevo ovim putem čestita našim Zmajevima na odličnom početku kvalifikacija, te sigurnom prvom mjestu u grupi.

Naš reprezentativac, Ivan Sesar, prenio nam je svoje utiske sa prethodne dvije reprezentativne utakmice našeg državnog tima, protiv Grčke i Litvanije.

"Na kraju smo ostvarili četiri boda, što je bio zapravo i cilj. Ostvarili smo ga i zadovoljan sam. Odigrali smo dvije dobre utakmice i idemo dalje. Nećemo stati na ovome. Što se tiče mene, bilo je zaista dobro. Iskreno, trenirajući sa njima stičem dodatno iskustvo i učim. Drago mi je što sam u tom društvu i što sam imao priliku da osjetim ovu atmosferu. Maksimalno ću igrati u bordo dresu, kako bi svoje ime ponovo našao na selektorovom spisku.", kazao je Ivan Sesar.



Poput "A" selekcije, i naša U-19 reprezentacija je zabilježila nekoliko odličnih nastupa u proteklim danima. Pobjedom protiv Kazastana, rezultatom 4:2, naši mali zmajevi su obezbijedili plasman u elitni krug kvalifikacija. Čak tri igrača FK Sarajevo,  Emir Plakalo, Adin Čiva i Haris Muharemović, odigrala su značajnu ulogu u pobjedi naše U-19 reprezentacije.

"Svaka utakmica u ovim kvalifikacijama je bila zaista posebna. Željeli smo uvijek ostvariti dobar rezultat. Nažalost, kvalitetno otvaranje utakmice protiv Norveške nismo uspjeli držati do kraja, tako da smo izgubili. Protiv Slovačke nismo imali drugu opciju, osim pobjede. Pokazali smo karakter i odgovornost, te smo zbog toga nagrađeni dobrim rezultatom. Posljednja utakmica, protiv Kazastana, je bila zaista teška. Ona je direktno odlučivala o našem prolasku i smatram da smo zasluženo ostvarili pobjedu. Što se tiče mene, igrao sam svaku utakmicu i zaista sam zahvalan selektoru i stručnom štabu što su imali povjerenje u mene. Postigao sam pogodak protiv Kazastana i zaista je fenomenalan osjećaj.", kazao je Adin Čiva.

Jedva čekam debi u bordo dresu!




Posljednje pojačanje FK Sarajevo, Edin Ademović, konačno je stekao pravo nastupa za bordo klub. Spor sa njegovim bivšim klubom trajao je nešto više od mjesec dana, a Ademović nije krio radost zbog toga što je sve konačno završeno. 

"Došao sam u Sarajevo nakon prelaznog roka. I pored te činjenice koja je usporavala proces registracije, vodio sam i spor protiv svog bivšeg kluba. Te dvije okolnosti su pravile problem, zbog kojeg nisam imao mogućnost da se ranije registrujem. Konačno, to je iza mene i moji papiri su "čisti". Skoro dva mjeseca sam u Sarajevu, treniram i dugo sam čekao ovaj trenutak. Jedva čekam da počnem igrati.", kazao je Edin Ademović, dodavši:

"Gdje god da dođete, početak je težak, takav je bio i moj u Sarajevu. Moram reći da sam trenutno zaista zadovoljan u glavnom gradu Bosne i Hercegovine. Sve je bolje i bolje. Ekipa je kvalitetna, poput stručnog štaba, i vjerujem da ćemo ostvariti naše ciljeve za ovu sezonu."

U narednom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadion "Asim Ferhatović-Hase" dolazi ekipa banjalučkog Borca. Kako nam je otkrio, Edin Ademović svoje prve minute u dresu Sarajeva očekuje baš na ovom susretu.

"Nisam upoznat sa kvalitetom ekipe Borca lično. Moji suigrači su mi rekli da je riječ o kvalitetnoj ekipi. Međutim, vrlo brzo sam shvatio ambicije bordo kluba, mi jednostavno idemo po tri boda na svakoj utakmici. Nadam se pobjedi i što boljoj igri naše ekipe. Što se tiče moje, svjestan sam da dugo nisam igrao, međutim, zadovoljan sam svojim igrama na treninzima i nadam se da ću znatno doprinijeti pobjedi.", kazao je Edin Ademović.

Izvor: Oficijalni sajt
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
FK Sarajevo 2:0 FK Borac




U okviru X kola BH Telecom Premijer Lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva su večeras na stadionu "Asim Ferhatović-Hase" savladali ekipu banjalučkog Borca rezultatom 2:0. Ovom pobjedom, prekinuta je neugodna serija od dvije uzastopne utakmice bez pobjede. Osvojivši nova tri boda, Sarajevo je ponovo zauzelo prvo mjesto na tabeli.



Susret između FK Sarajevo i FK Borac Banja Luka počeo je velikom šansom za goste. Raspudić je već u 2. minuti šutirao nakon kornera, ali Suljić skida loptu sa gol linije. U 11. minuti, igrač gostiju, Vedran Kantar, udario je Asmira Suljića, koji u tom trenutku nije imao loptu, no sudija se ipak nije oglasio. 
 
Prvu ozbiljnu priliku za bordo tim bilježimo u 17. minuti. Belošević je centrirao iz slobodnog udarca, a Tatomirović glavom šutira u dobro postavljenog Avdukića. Samo četiri minute kasnije, Belošević sjajno šutira iz voleja, no njegov šut u posljednjem trenutku uspijeva da zaustavi bivši igrač Sarajeva, Vule Trivunović. Naša ekipa dolazi u vodstvo u 22. minuti. Na centaršut Beloševića, kapiten Sarajeva, Sedin Torlak, glavom pogađa mrežu gostujuće ekipe.



I nakon pogotka, Sarajevo je imalo potpunu dominaciju na terenu. Priliku za povećanje vodstva imao je Said Husejinović koji, u prepoznatljivom stilu, prolazi 2-3 igrača Borca, ulazi u šesnaesterac i lob udarcem pokušava savladati Avdukića. Ipak, Alen Bašić, još jedan bivši igrač Sarajeva, uspijeva otkloniti opasnost po gol gostiju. Tadejević je pokušao centrirati u 25. minuti, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja poluvremena, nije bilo većih prilika na obje strane.
 
Igrači Borca bili su nešto bolji u drugom poluvremenu. Nakon greške Suljića, Subić u 50. minuti izlazi sam pred Bandovića, ali ovaj odličnom intervencijom ipak spriječava poravnanje rezultata. Ubrzo zatim, Stokić pokušava, ali je Badović ponovo bio na mjestu. Prvu veću priliku u drugom poluvremenu imao je Nemanja Zlatković koji, nakon centaršuta Beloševića, šutira direktno ispod prečke, no Asmiru Avdukiću polazi za rukom da sačuva svoju mrežu.



Mario Tadejević je u 69. minuti riješio pitanje pobjednika ove utakmice. Osvojio je loptu za početak akcije, uposlio Suljića koji, nakon neuspjelog pokušaja, vraća loptu za Tadejevića, koji prizemnim udarcem postavlja konačnih 2:0.
 
Na press konferenciji, koja je održana nakon utakmice, šef stručnog štaba, Dragan Jović, iskazao je svoje zadovoljstvo ostvarenim bodovima, i povratkom na prvo mjesto ligaške tabele.
 
"Bila je ovo dobra utakmica, koja je još jednom pokazala da je neophodno skraćenje ove lige. Bili smo pod velikim pritiskom, obzirom na dva vezana poraza, ali u međuvremenu smo izgubili prvu poziciju zbog današnjih rezultata. Također, i tradicija nam nije išla na ruku, s obzirom da je Borac nekoliko posljednjih utakmica na Koševu ostao neporažen.", rekao je Jović, dodavši:
 
"Odigrali smo veoma dobru utakmicu, pogotovo u prvom dijelu, kada smo dobro stajali na terenu i postigli smo taj jedan gol. U nastavku je Borac preuzeo igru, stvorio nekoliko šansi, ali srećom nismo primili pogodak. Drago mi je zbog Tadejevića, koji je odlično odgovorio novom zadatku i na kraju postigao taj odlučujući drugi gol. Čestitam Borcu na zaista sjajnoj igri, jer je ovo bila veoma kvalitetna utakmica i u budućnosti se nadam da će biti još ovakvih na Koševu i uz veći broj gledalaca."
 
 
 
FK Sarajevo - FK Borac 2:0

Strijelci: 1:0 Torlak (21), 2:0 Tadejević (69). Stadion: Asim Ferhatović Hase.. Žuti kartoni: Suljić, Šunjevarić (Sarajevo), Stokić, Trivunović (Borac).
 
FK SARAJEVO: Bandović, Belošević, Dupovac, Hadžić (od 90. minute Krpić), Šunjevarić, Suljić (od 90. minute Nuhanović), Tadejević (od 83. minute Gujić), Tatomirović, Torlak, Zlatković i Husejinović.
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 268 269 271 272 ... 274
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.