Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FK CRVENA ZVEZDA Pobednik Kupa evropskih šampiona-Godisnjica  (Pročitano 18506 puta)
29. Maj 2008, 01:52:25
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95
Neka zivi bar jedan dan tema-danas



PUT DO FINALA

1/16 finala
CRVENA ZVEZDA - Grashopers (Cirih) 1-1 (prvi meč), 4-1 (revanš-meč)

1/8 finala
CRVENA ZVEZDA - Glazgov Rendžers 3:0, 1:1



Četvrtfinale
CRVENA ZVEZDA - Dinamo (Drezden) 3:0, 2:1



Polufinale
Bajern (Minhen) - CRVENA ZVEZDA 1:2, 2:2




F I N A L E


CRVENA ZVEZDA (Beograd) - OLIMPIK (Marselj) 5:3 penalima (0-0, 0:0, 0:0)




Bari, 29. maj 1991. Stadion "Sveti Nikola". Gledalaca: 55.000. Sudija: Tulio Laneze (Italija). Žuti kartoni: Binić, Mihajlović, Marović (Crvena zvezda), Boli (Olimpik).





CRVENA ZVEZDA: Stojanović, Jugović, Marović, Šabanadžović, Belodedić, Najdoski, Prosinečki, Mihajlović, Pančev, Savićević (od 84. minuta Stošić), Binić.


Trener: Petrović



OLIMPIK: Olmeta, Amoros, Di Meko (od 112. minuta Stojković), Boli, Mozer, Žermen, Kazoni, Vodl, Papen, Pele, Furnije (od 75. minuta Verkris).



Trener: Getals





Strelci iz penal-serija




Prosinečki (Crvena zvezda) - 1:0; Amoros (Olimpik) - odbrana Stojanovića.
Binić (Crvena zvezda) - 2:0; Kazoni (Olimpik) - 2:1.
Belodedić (Crvena zvezda) - 3:1; Žan-Pjer Papen (Olimpik) - 3:2.
Mihajlović (Crvena zvezda) - 4:2; Mozer (Olimpik) - 4:3.
Pančev (Crvena zvezda) - 5:3.










IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95
Догађаји

1167. - Војска удружених италијанских градова Ломбардијске лиге поразила је у бици код Лењана трупе немачког цара Фридриха I Барбаросе.
1453. - Пад Цариграда у турске руке након дуге опсаде и погибија Константина Драгаша, последњег византијског цара.
1500. - Португалски морепловац Бартоломео Дијаш, који је открио Рт Добре Наде, утопио се у бродолому на олујном мору.
1839. - Успостављени дипломатски односи Србије и Велике Британије.
1868. - У Кошутњаку, у Београду у атентату убијен је кнез Михаило Обреновић. Атентатори су ухапшени, одмах осуђени и стрељани на Карабурми. За учешће у завери оптужен је бивши кнез Александар Карађорђевић.
1903. - У Београду убијени краљ Александар Обреновић и његова жена Драга Машин. Убиство последњег владара из династије Обреновића извршила је група официра. Нови краљ Србије постао је Петар I Карађорђевић. Види још Црна рука
1914. - У судару британског путничког брода „Царица Ирске“ и норвешког теретњака „Сторстат“ на реци Сент Лоренс у Канади погинуло је најмање 1.012 људи.
1929. - Први звучни филм у колору „On with the show“ приказан је у Њујорку.
1953. - Новозеланђанин Едмунд Хилари и Непалац Тензинг Норгај, освојили су, први у свету, Монт Еверест, највиши планински врх на свету.
1968. - Савет безбедности УН увео санкције Родезији због расне дикриминације режима Јана Смита.
1972. - Генерални секретар Централног комитета Комунистичке партије и председник Президијума Врховног Совјета СССР Леонид Брежњев и председник САД Ричард Никсон потписали у Москви декларацију којом је отворена ера бољих, мирољубивих односа две светске силе.
1985. - На стадиону „Хејсел“ у Бриселу, у нередима пред финални меч европског Купа шампиона између италијанског првака „Јувентуса“ и енглеског „Ливерпула“, погинуло је 39 и повређено више од 400 људи, углавном италијанских навијача.
1990. - Борис Јељцин изабран за првог председника Руске Федерације. У децембру 1999. поднео је оставку и именовао премијера Владимира Путина за вршиоца дужности. Путин је 26. марта 2002. изабран за новог председника Русије.
1991. - Фудбалски клуб Црвена звезда је у Барију освоио титулу првака Европе.
1997. - Лоран Кабила преузео је дужност председника Демократске Републике Конго (бивши Заир), 12 дана након што су његове снаге, у седмомесечном грађанском рату, поразиле армију лојалну диктатору Мобутуу Сесе Секоу.
1999. - Хрватска одбила захтев Међународног суда за ратне злочине у Хагу за покретање истраге о злочинима почињеним над српским цивилима у операцији „Олуја“ у августу 1955.
2001. - Четворица следбеника Осаме Бин Ладена, шефа терористичке мреже Ал-Каида осуђена у Америци за планирање убистава Американаца у иностранству и постављање бомби у две америчке амбасаде у Африци.
2002. - У Великој Британији, црнац Пол Ботенг именован за генералног секретара Трезора и он је први црнац у владином кабинету који је заузео високи положај.
2003. - Амерички председник Џорџ Буш повукао наредбе од пре 11 година које су омогућиле увођење санкција бившој Југославији. На снази су остале санкције које се односе на бившег југословенског председника Слободана Милошевића и његову породицу.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95












Topla preporuka pogledati ove klipove  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0;MEGAU
Darko, Darko, Darkoooooo...!!!!  Smile

Najlepsi dan u istoriji naseg fudbala, a bogami i jedan od najlepsih u zivotima mnogih.

Hvala ti, Zvezdo.


ps: ne dirajte Sasu, mamu li vam vasu!

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 20974
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Nokia N95
Понос и незаборав                 




Овог 29. маја навршава се 17 година од историјског успеха Црвене звезде, по општем мишљењу и највећег достигнућа не само српског фудбала већ и читавог спорта некадашње заједничке државе.

Те звездане вечери на стадиону "Свети Никола" у Барију, пред 55.000 гледалаца, наш тим је у финалу савладао марсејски Олимпик, и то бољим извођењем једанаестераца (5:3), пошто ни после 90, а ни након додатних 30 минута није било голова.

Нашавши се на фудбалском Мон Блану једна суперталентована генерација играча, од којих су каснијих година највеће каријере у иностранству направили Савићевић, Југовић, Михајловић и Просинечки, ушла је за сва времена у историју. Да је тај тријумф раван подвигу види се и по томе што су са европског истока само румунска Стеауа и Црвена звезда освојали "сребрну амфору"!



- И данас памтим сваки детаљ финала, али и дане који су претходили утакмици – препуштамо причу Љупку Петровићу, једином нашем тренеру који је освојио титулу првака Европе. – Ми смо до финала постигли 18, а Олимпик 20 голова и читава Европа очекивала је тоталну офанзиву. Међутим, кад смо неких седам дана уочи меча стигли у Италију, ја сам Џајићу и Цветковићу рекао: "Хоћете ли да као сви наши клубови и репрезентација у прошлости најважнију утакмицу одиграмо лепо и изгубимо, или да занемаримо лепоту и освојимо пехар?" Џаја И Цвеле су углас рекли: "Да освојимо пехар" и ја сам, иако сам читавог живота ишао на гол више, почео да се спремам за дефанзиву.

Таква Звездина тактика је изненадила све.
- Никад нећу заборавити натписе нити речи изговорене у директном ТВ преносу из Барија. Против мене је покренута читава хајка иако сам урадио оно што пре мене није ни Зебец, ни Бошков, и то са страним клубовима. Ја сам донео Звезди, Србији и Југославији европску титулу, а данима су ме разапињали на крст. Тек кад је Миле Кос, човек од пера и имена, написао да треба да ме славе, све је престало. Ипак, и поред великог задовољства које ми доноси сам помен Барија, ја увек осетим и неку тугу…



Петровић се радо сећа играча које је водио, као и момената који су одлучили победника.
- Све су то сјајни играчи и сјајни момци. Свако је био тако различит од другог, а заједно су чинили невероватан тим. Кад смо против Папена, Пелеа, Водла, Пиксија… И против сопственог схватања игре изгурали тих 120 минута, ја сам им рекао: "Момци, ви сте већ победили". Јер, ми смо те сезоне, захваљујући систему да у нашем првенству нема нерешених резултата, неколико пута улазили у пенал завршницу и сваки пут побеђивали. И, редослед је увек био исти: Просинечки и Бинић се смењују као први или други, Белодедић изводи трећи, Михајловић четврти и, најзад, Панчев последњи пенал. То смо урадили и у Барију и кад сам видео да је Дика Стојановић одбранио први шут Амороса, ја сам већ тада знао да смо – шампион Европе – причао нам је ових дана, изнова, Љупко Петровић.

29. мај 1991. године. Дан за понос и незаборав.


Где су, шта раде
- Стеван Стојановић је био менаџер, спортски директор Црвене звезде, па саветник председника Спасојевића
- Владимир Југовић се повукао из УО Црвене звезде, живи на релацији Београд-Монако
- Слободан Маровић је на релацији Београд-Бар
- Рефик Шабанаџовић и Влада Стошић су менаџери, први ради у Босни и Црној Гори, други у Шпанији
- Миодраг Белодедић се вратио у Румунију и запослен је у Фудбалском савезу – задужен за млађе категорије
- Илија Најдоски је престао да иде на утакмице, зимус је у Скопљу гледао меч Македонија-Србија, први после седам година
- Роберт Просинечки је помоћник селектора Хрватске Билића, а Синиша Михајловић асистент тренера Интера Манћинија
- Дарко Панчев је бивши директор Вардара и бивши директор македонског Савеза
- Дејан Савићевић се опробао као селектор плавих, сада је председник ФС Црне Горе
- Драгиша Бинић је био директор Обилића, сад гледа утакмице Напретка
- Душко Радиновић живи у Шведској
- Владан Лукић је престао да ради у свом Сопоту
- Горан Василијевић је на челу скаутинг службе, а Ивица Момчиловић тренер кадета Звезде


Драган Џајић, један д двојице твораца ове генерације (други је Владимир Цветковић), судбински је везан за крај маја. Поред 29. – „црвеног слова" у Звездином календару, за Џају је битан и 30. мај, и то 1946. године кад је рођен у Убу, одакле је кренуо у фудбалску орбиту. Игром случаја, дан пре обележавања 14. годишњице Барија – 28. маја 2005. Џајић је поднео оставку на место председника Црвене звезде. Ову функцију обављао је од 1998, а претходно је 20 година био технички директор црвено-белих.

izvor :SD Crvena Zvezda
« Poslednja izmena: 29. Maj 2008, 10:58:05 od jimy page »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
- Миодраг Белодедић се вратио у Румунију и запослен је у Фудбалском савезу – задужен за млађе категорије
што сам чуо причу о њему, то јест како је дошао у Звезду, да је побегао из своје земље и дошао буквано на врата у Љутице Богдана и питао "Јел могу ја да играм за вас" а ови се поваташе за главе  Smile ал добар био
IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1611
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
taj ko ti je to rekao te je, blago receno, slagao. Belodedic jeste pobegao iz Rumunije posto njihov rezim bez posebnih dozvola nije dozvoljavao odlazak igraca u inostranstvo. Zvezda je bila zainteresovana za njega i pomogla mu je da dodje u BG. Rumuni su se zalili UEFi, pa je Belodedic, cini mi se, tek pola godine kasnije dobio dozvolu da igra za nas. On je vec tad bio poznat igrac, osvojio je KS sa Steauom i bio rumunski reprezentativac pa nije moga da igra za nasu reprezentaciju i ako je poreklom Srbin. Inace bio je strasan stoper, najbolji u Evropi te sezone i te price da je dosao u Zvezdu sa ulice kao anonimus je obicna glupost.
Jedini iz te generacije koji je bio totalna nepoznanica kad je stigao u Zvezdu je Prosinecki. Njega je Cira Blazevic bukvalno oterao iz Dinama i kad je ovaj dosao u Zvezdu izjavio je da ce pojesti trenersku diplomu ako Prosinecki ikada postane dobar igrac. Nedugo zatim, Prosinecki postaje najbolji mladi igrac sveta i u sezoni 90-91 peti igrac u Evropi po izboru "France Football".
Ovu generaciju koja je uzela KS je poceo da stvara jos pokojni Velibor Vasovic, koji je bio veliki vizionar, kasnije su Dzajic i ekipa nastavili njegov projekat i sjajnom selekcijom tima napravili nesto sto, kako stvari stoje, niko vise sa ovih prostora nece ponoviti.
IP sačuvana
social share
crno-bela zastava simbol je picketina

Stella Rossa
           Campione d' Europa 1990-91
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 14494
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
ок, кажем, само сам чуо ту причу па сам је зато и написао овде не би ли ми неко појаснио, хвала  Smile
IP sačuvana
social share
Комплекс - Искуство за које је везана снажна емоција, спој овог когнитивног садржаја и емоције снажно утиче на понашање, нарочито када је из свесног потиснут у несвесни део психе.

Љубазно вас молим да, ако нисте схватили, без преке потребе не употребљавате термин.
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6674
Zastava Бачка Паланка
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Cestitam godisnjicu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zvezda je zivot, ostalo su sitnice !!!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 3162
Zastava Mladenovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Nokia N70
Hvala  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.107 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.