Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fini prema vama, neljubazni prema konobaru  (Pročitano 4981 puta)
Zvezda u usponu


...za tebe sam Shapke!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1658
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung , dobio od MTS-a
posao je posao, i treba da se odradi... prema tome ne omalovazavam nijedan posao, ali mi je muka od neljubaznosti i nepristojnosti, pogotovo od strane ljudi koji se bave usluzno-ugostiteljskim poslom... ko god cokce i prevrce ocima nije zasluzio ovo zanimanje...  Smile

Chudno, al meni nikada nijedan konobar nije coktao, ni prevrtao ochima  Smile Smile..mozda zato shto sam radio kao konobar, pa sam nauchio shta se i kako poruchuje..

Mozda zato shto ne pijem 5 chasha vode uz jednu kafu.. Smile Smile

Ili mozda zato shto ga ne dozivam sa "Alo", "Mali", "Lave".. Smile Smile

Moza i zbog toga shto, kada sam u drushtvu, nikada nisam poruchio pice za sebe a da pre toga nisam pitao ostale dal zele neshto da popiju.. Smile Smile

A mozda i zato shto ne izlazim u klubove koji su za mene skupi, pa ne mogu da popijem onoliko koliko bih zeleo, samim tim-i ne sedim za stolom 2 debela sata sa jednom istom kiselom vodom ispred sebe  Smile Smile

Tako da se u potpunosti slazem sa zakljuchkom iz prvog posta ove teme..Neverovatno je koliko brzo nechije frustracije, neizivljenost i neostvarenost isplivaju na povrshinu posle nekog vremena u kafani..
IP sačuvana
social share
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.



Smoke-free with the eGo-T
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile

pa da,najbolji gosti su ljudi koji su radili kao konobari....

oni vas pitaju kako se zovete dok donosite piće...da bi vas sledeći put i nazvali imenom,recimo Smile

rijetko su nervozni,a ako i jesu...uvijek su nasmijani kada im doneste piće i uvijek kažu hvala.

neću govoriti o ostavljanju bakšiša,jer fakat...on nije ni obavezan.

ne padaju u trans ako kasnite u gužvi koja je očigledna i ne ponašaju se kao da su VIP.

nikada se neće neukusno šaliti,posebno ako ste i žena koja radi taj posao.

i nikada,nikada mi se nije desilo da je neko neljubazan kada mene služi.
ljubaznost funkcioniše samo kao povratna reakcija....drugačije,ne ide.
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@ Shaka Zuluf

sve je to ok... malo si pogresno procenio moj profil, ali ajde vazi  Smile

ja sam vaspitan po principu "musterija je uvek u pravu", a takodje po principu "ljubazno-ljubaznije"

ali ja te placam, prema tome... ne trazim da dubis na glavi ispred mene, ali ako si vec konobar i imas interakciju sa razlicitim ljudima, ili se navikni na to, ili me pusti da udjem sam u sank i uzmem sebi pice  Smile

nisam imao problema sa konobarima, koliko sa zenama u banci i posti, koje se ponasaju kao da imaju PMS svaki jebeni dan  Smile...
« Poslednja izmena: 14. Jun 2007, 02:08:56 od masterT »
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


volim mladena i bebana...

Zodijak Taurus
Pol
Poruke 6202
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
prvo što pada u oči jeste da nikada nisi radio kao konobar,što nije mana naravno.

samo se primjeti koliko stvari posmatraš iz samo jednog ugla.

prvo,vaspitavali su te da je gost uvijek u pravu?...lijepo.e pa,vjeruj mi da nije.nemoguće je da jeste.govorimo o kafićima,noćnim klubovima i diskotekama.mjestima gdje se pije,pa nekad i previše popije.mjesta koja su otvorena za sve i svakog.i za gospodu i za fukare.koliko je logično da su većina njih u pravu na takvim mjestima?vrlo mala.

by the way, mene su recimo vaspitavali da je novac samo običan papir za koji se ljudi tripuju da je jako važan,ali on to nije.
e pa,pogrešno su me vaspitali.
siroti roditelji,desi se i da pogriješe iz dobre namjere.
ali život bude taj koji te nauči onome što su oni propustili.

drugo,ne plaćaš ti konobara...plaćaš gazdu za koga konobar radi,ako hoćemo biti precizniji.ne plaćaš ti konobara,plaćaš piće koje ti on donosi.a bakšišom,ukoliko ga i daješ,plaćaš njegovu uslugu,recimo.
ti kao jedinka nemaš tu moć da konobara plaćaš...nespretno si se izrazio.
upravo u tom stavu "ja te plaćam" i leži problem što ti  konobari prevrću očima i cokću kada te služe,kao što reče u prvom postu.rekla bih da u tome leži tvoja loša komunikacija sa konobarima.

ne vjerujem da neko može na ljubaznost,osmijeh i lijepo ponašanje da odgovori bahatošću,ako nije u pitanju najobičniji neurastenik od konobara.
ne kažem da ih nema,ali tvrdim da ih je mnogo manje da bi govorio na način na koji govoriš-generalizacijom.
zašto?
zato što je konobarima pravo zadovoljstvo kada se susretnu sa takvom osobom...zbog takvih taj posao i nije ružan.

što se tiče interakcije prosječnog konobara sa drugim ljudima,vjeruj mi,ako radi i samo dva dana...ta interakcija je na zavidnom nivou.
komunicirati sa toliko puno ljudi,a usput i toliko različitih,je zaista umjeće.a posebno na mjestu gdje ljudi i ne pate od toga da budu fini,kulturni i blagi.

« Poslednja izmena: 14. Jun 2007, 04:11:24 od sesircic »
IP sačuvana
social share
" moja filozofija je jednostavna.                                 
  napuni prazno.
  isprazni puno.
  i pocesi tamo gdje svrbi "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
@ sesircic

kao sto sam napisao... ne toliko problema sa konobarima, koliko sa bankom i postom... niti ja kazem da sam upravu, a niti ukrivu... to je moja vizija... sto se tice vaspitanja, pogrese i roditelji, ali nekad ih valja poslusati... nikad nisam radio kao konobar, ali sam radio kao raznosac, sto ne znaci da konobare ne razumem...
« Poslednja izmena: 14. Jun 2007, 22:15:43 od masterT »
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.