Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:27:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Finansiranje i vlasnistvo medija u Srbiji  (Pročitano 9731 puta)
24. Dec 2010, 17:56:56
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Tema ce prikupljati podatake o oglasivacima i vlasnickoj strukturi medija sto je u Srbiji politicko pitanje i direktno je povezano sa profesionalnim radom i nepostojanjem istrazivackog novinarstva o korupciji, tj. njihovom uredjivackom politikom.

Na primer: zasto nema Insajdera na B92 o Draganu Djilasu ili Srdjanu Saperu? Da me ne davite posle zasto nije spomenut ovaj ili onaj medij, dakle i mene zanima, samo me mrzi da ko budala sam skupljam sve podatake odjednom. Ne idem redom i necu stici sve za jedan dan. Ko zeli moze da pomogne i doda podatke o nekom mediju, neka pokupi sa sajta agencije za privredne registre ili iz samih medija ko se kod njih oglasava (citat, slika, fotografije).

Idemo.


"Nova srpska politicka misao"


Udruzenje polugradjana sa ciljem placenog politickog novinarstva, kojima je dvolicna krilatica "Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ", prema podacima sa njihovog sopstvenog sajta finansira pola vlade republike Srbije, gradonacelnik Beograda i biznismen koga bogato placaju tajkuni Dragan Djilas, i clan podpredsednistva Demokratske stranke kome je vlada dodelila marketinske poslove telekoma Srdjan Saper:

Citat
[b]§ Министарство за културу Републике Србије (Небоjша Брадић, G17+)
§ Министарство науке и животне средине Републике Србије (Божидар Ђелић, DS)
§ Министарство за људска и мањинска права СЦГ (Светозар Чиплић, DS)
§ Скупштина града Београда (Dragan Djilas, DS)
§ Телеком Србија а.д. (Srdjan Saper, DS)



http://www.nspm.rs/marketing.html


Ovi politicari i ove stranke daju ovim urednicima i novinarima novac gradjana:
« Poslednja izmena: 24. Dec 2010, 18:19:23 od I.O. »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6300
Занимљиво Smile Једва чекам још података.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia 6230
Pa u mesto insajdera, imas Raspakivanje, gde se redom svake nedelje Antonela Riha divi likovima kao Ivica, Djilas, Cheda itd itd.
Takodje insajder jeste interesantan, ali su zato poceli da navode(koriste rec spinovanje) misao na jajare kao Cene, Kole, Zoran (Drakulic), Misko, Beko.
Dakle Cane, kriv za sve. Hajde da uzmemo. Cigareta dolazi, prelazi granicu, Cane dobija za nju 6 dinara a ulozio 5 i tu se stvar zavrsava. Na pocetku. Onda se posle placa carina. Vala nije Cane carinio? Onda se placa akciza. Tu je finsnijsa, pa se placa porez, pa se placa marzha od dobavljanja do prodaje. Tu nista Cane nema. Dakle cigareta kupljena za 6 dinara, se prodaje za 30 dinara. Gde su pare? 24 dinara?
A samo Cane bandit? Za onaj 1 dinar marzhe. Karikirano, ali je tako.

Mediji su odlucujuca komponenta u politickom marketingu.
Evo danas Pajtic otvara most Ada-Kikinda. Te ce gu bidne krace, te ce se ravija, te pesma, te kostao 850 miliona (dinara) itd itd. Niko u medijima da se zhavali gradu u Nemackoj koji je to poklonio, finansirao itd.
« Poslednja izmena: 24. Dec 2010, 19:47:22 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
To sa Canetom je jedino pametno sto je Cosic ikada uradio u svojoj karijeri, samo sto ga je pustio da prica sta su radili on, Beko i Miskovic.

Inace je prilicno nepripremljen kao novinar, plus dopusta da ga neko poklopi u rodjenoj emisiji. Kao Djilas kada mu je postavio pitanje o firmi Direct Media (ko su mu glavni klijenti) a ovaj ga odjebao sa "ne pricam o poslu", i Cosic ni 5 ni 6 nego "dobro dobro".
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

Na primer: zasto nema Insajdera na B92 o Draganu Djilasu ili Srdjanu Saperu? Da me ne davite posle zasto nije spomenut ovaj ili onaj medij, dakle i mene zanima, samo me mrzi da ko budala sam skupljam sve podatake odjednom.


 teme nema zato shto vecinu medija u srbiji poseduju ili kontrolishu jevreji . mislite da se zezam - proverite   Smile:

J-92 kontrolishe sorosh (to je vec dobro poznato )

"prvu srpsku" (bivshi fox ) poseduje rupert murdoch

tv avala je preko raznih firmici pod vlashu pomenutog srdjana  shapera , mada i fox (dakle murdoch ) ima svoj udeo

tv pink je posebna pricha .  zeljko mitrovic je samo formlano vlasnik i sef  . u vlasnichkoj strukturi sada vec uchestvuju razne banke (kojima je pink dugovao , pa je dug pretvoreno u udeo kapitala )  a i ringier d.o.o - izdavach bl(j)ica i drugih judeo-liberalnih chasopisa sklonih zutom  Smile Smile


--------------------

shto se tiche NSPM , oni su oduvek bili kontrolisana opozicija , tako da nikog ne treba da iznenadjuju ni njihovi tekstovi ni oni koji ih pomazu .
« Poslednja izmena: 25. Dec 2010, 09:09:24 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 454
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
J-92 kontrolishe sorosh (to je vec dobro poznato )
"prvu srpsku" (bivshi fox ) poseduje rupert murdoch
Ni priblizno, FOX je sada skoro kupljen, a B92 dokapitalizovan kapitalom sa Kipra.

A kapital sa Kipra je obicno ciji?

Tajkunski novac koji su iznosili Milosevicevi ljud iz Srbije 90-tih iz penzionih fondova, drzavnih preduzeca i deviznih rezervi i koji sada kupuju sve po Srbiji praveci monopole: Miskovic, Beko, Matic, Peconi... (po prezimenima rekao bih uglavnom Srbi)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Novine pisu za onoga ko ih finansira...

U cemu je tacno problem?  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 7.0.517.44
Kako je prvo NSPM došao na red? A e-novine i peščanik? A, da oni se finansiraju iz doborovoljnih donacija građana.  Smile Znači, NSPM koji je najoštriji kritičar DS-a, G17, LDP-a... finansiraju političari koji su iz ovih stranaka?!
Ne želim uopšte da branim NSPM, ali nešto tu nije logično...
Ja se izvinjavam, moguće da ja nisam prepametan, ali nadam se da drugi imaju dovoljno mozga da shvate iz čije labratorije izlaze ovakve optužbe.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.224
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja ne mogu da verujem da iko u 21. veku moze da veruje da su mediji nepristrasni... Smile
Nikada nisu ni bili, pa ne znam zasto bi sada poceli sa tom politikom....
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13

Ni priblizno, FOX je sada skoro kupljen, a B92 dokapitalizovan kapitalom sa Kipra.

nije kupljen , samo je promenjeno ime .

shto se tiche J-92 , oni su nekomercijalna TV . to znachi da nije toliko vazno ko je vlasnik , vec ko donira pare bez kojih ta TV ne bi mogla da opstane (jer troshi vishe nego shto zaradjuje )  Smile

Znači, NSPM koji je najoštriji kritičar DS-a, G17, LDP-a... finansiraju političari koji su iz ovih stranaka?!

NSPM je kontrolisana opozicija . oni pljuju protiv vlasti , ali nemaju nikakvu ideju shta treba uchiniti da bude drugachije . zapravo , i ono malo reshenja koje ponude su praktichno ista kao i ono shto se vec radi .

 na stranu to shto u velikoj meri pasivizuju otpor rezimu .
« Poslednja izmena: 25. Dec 2010, 10:05:49 od bf_109_g_6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 16:27:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.