Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 216 217 219 220 ... 243
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Filmovi u najavi ili ti filmadzije na poslu  (Pročitano 661644 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 50.0
Trejler za dramu “The Last Face” u režiji Šona Pena


Stiže nam i prvi trejler za ratnu dramu u režiji Šona Pena, a prema scenariju Erin Dignam, pod nazivom “The Last Face”, u kojem su glavne uloge pripale Šarliz Teron i Havijeru Bardemu. Uz njih u glumačkoj postavci su prisutni i Žan Reno, Adel Eksarčopulos i Džared Haris.

Šarliz Teron glumi direktoricu organizacije za međunarodnu pomoć, koja se upušta u ljubavnu aferu sa impulsivnim i tvrdoglavim doktorom iz humanitarne pomoći, koga igra Bardem. Oni dele zajedničku strast prema vrednosti koju nosi život, ali sa druge strane istim intenzitetom veruju u različito razrešenje sukoba koji ih okružuje, što naizgled stvara nepremostivi procep između njih.

Film je prikazan na ovogodišnjem Filmskom festivalu u Kanu i bio je u  konkurenciji za Zlatnu palmu, ali je imao loše kritike u medijima.



https://www.youtube.com/watch?v=8H26Icna9Uc

izvor prolog

IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Triler koji se ne propušta - 'Saveznici' od 1. decembra u bioskopima


Za tajne operativce iz drugog svetskog rata, Maksa Vejtana (Bred Pit) i Marian Bosežur (Marion Kotijar), ključ preživljavanja nikome nije stvarno bio poznat. Oni su eksperti za obmanu, prerušavanje, nagađanje i ubistvo. Kad se slučajno zaljube jedno u drugo usred izuzetno opasne misije, jedina nada im je da prestanu s obmanama, ali umesto toga, sumnja i opasnost postaće srž njihovog braka u toku rata, a oni će se naći u potencijalno smrtonosnom testu lojalnosti, identiteta i ljubavi... koji će imati globalne posledice.




https://www.youtube.com/watch?v=bci8cL-UWzU

izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Projekcija “Zaveštanja” – nesvakidašnjeg dokumentarnog filma o stradanju u NDH – 5. decembra u Art bioskopu Kolarac


Nakon veoma uspešne premijere dokumentarnog filma “Zaveštanje” u okviru Slobodne zone, koju je ovaj festival proglasio “Najemotivnijim momentom cele ovogodišnje Zone”, ostvarenje Ivana Jovića sastavljeno od svedočanstava ljudi koji su preživeli genocid u Nezavisnoj državi Hrvatskoj u periodu od 1941. do 1945. godine, biće zbog velikog interesovanja prikazano u beogradskom u Art bioskopu Kolarac, 5. decembra u 18:30h. Ulaznice su u prodaji na blagajni Kolarčeve zadužbine po ceni od 250 dinara.

Rasprodatoj premijeri “Zaveštanja” 13. novembra u Domu omladine Beograda su, pored filmske ekipe, prisustvovali i neki od junaka filma ˗ članovi udruženja logoraša koji su preživeli stradanje u NDH, a publika ih je nakon filma pozdravila dirljivim dugotrajnim aplauzom.

„Zaveštanje” se sastoji isključivo od emotivnih i katarzičnih svedočenja preživelih, bez korišćenja arhivskog materijala – fotografija i istorijskih snimaka koje su uglavnom načinili zločinci, jer je to njihova, dehumanizovana vizura stradalih. Po ovome, film je blizak najznačajnijem filmu o Holokaustu: višečasovnom ostvarenju Kloda Lancmana „Šoa”.

U okviru ovog kapitalnog projekta zabeleženo je 450 sati materijala i čak 94 intervjua po prilagođenim metodama Fondacije Šoa, koju je osnovao poznati reditelj Stiven Spilberg i koja je uspela da na isti način snimi veliki broj svedočanstava Jevreja koji su prošli kroz pakao Holokausta.

Autora ovog filma pre svega interesuju intimne ispovesti preživelih, ekspresija i empatija, a manje iznošenje istorijskih činjenica o zbivanjima. U filmu nema naratora koji objektivizuje istorijske događaje, već priču isključivo iznose neposredni svedoci. Materijal za film je sniman u periodu od 2012. do 2015. godine u Srbiji i Republici Srpskoj.

Preživeli govore o svom životu pre, tokom i posle Drugog svetskog rata, o stradanjima kojima su bili izloženi, ljudima koji su im pomagali i članovima porodice.

Nakon domaće premijere film će početkom sledeće godine biti prvi put prikazan i u Zagrebu.

Cilj autora je da, koristeći obiman materijal iz arhive projekta “Zaveštanje”, omogući da do novih generacija dopru glasovi onih koji nikada nisu imali prilike da ispričaju svoju priču. U filmu govore poslednji živi svedoci teških događaja iz Drugog svetskog rata, prenoseći utihnule glasove žrtava do našeg vremena. Kao što je jedan od svedoka rekao: „Hvala vam što ste mi omogućili da ovo ispričam, ne samo zbog sebe, već zbog svih onih koji su stradali i nikada nisu bili u mogućnosti da ispričaju svoju priču.” Zabeležena svedočanstva ispunjena su nataloženim iskustvom i mudrošću.

Film je deo arhivsko-dokumentarnog projekta iza kojeg stoji Centar za negovanje kulture sećanja Zaveštanje, koji je počeo sa radom marta 2012. godine. Osnovan je sa primarnim ciljem negovanja sećanja na žrtve genocida u NDH: stradale Srbe, Jevreje, Rome i antifašiste. Centar je na početku rada u fokus stavio projekat prikupljanja usmenih video-svedočanstava ljudi koji su preživeli genocid u NDH. Prema istraživanjima Centra, u sistemu nekoliko udruženja logoraša u Srbiji i Republici Srpskoj postoji evidencija o preživelima s tim što je taj broj verovatno veći jer mnogi preživeli nisu nikada registrovani u sistemu ovih udruženja. Budući da se radilo o biološki staroj populaciji (najstarija svedokinja je imala 103 godine), snimanje relevantnog broja svedočanstava predstavljalo je stalnu trku sa vremenom.

Ambicija je da ovaj film, pored izuzetnog dokumentarnog sadržaja i snažnog utiska postane i svojevrsni video-spomenik zaboravljenim žrtvama.

Kultura sećanja, negovanje pamćenja jednog naroda na sopstvena stradanja i na sastradavanje sa drugim narodima, prema uverenju autora, predstavlja meru civilizovanosti jednog društva.



https://www.youtube.com/watch?v=7S4ExfFxydc

Više o projektu Zaveštanje možete pronaći na sajtu: link


izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Трејлер за нови Скорсезеов филм „Тишина“


„Тишина“ је филм који је Мартин Скорсезе одавно желео да сними. Сада му се жеља испунила, а трејлер изгледа запањујуће.

Међу критичарима и обожаваоцима Скорсезеовог дела, „Тишина“ (Silence) већ важи за један од главних претендената за Оскара. Један од највећих режисера данашњице дуго је покушавао да адаптира роман Шусаку Енда.

Према ономе што се види у трејлеру, може се очекивати напет филм са сјајним кадровима и веома драматичним сценама.

„Тишина“ ће се бавити језуитским свештеницима (Адамом Драјвером и Ендруом Гарфилдом) који крећу на пут у Јапан да пронађу свог ментора (Лијама Нисона).



https://www.youtube.com/watch?v=IqrgxZLd_gE
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Премијера "Santa Maria della Salute" 20. децембра у Центру „Сава“


Филм "Santa Maria della Salute" Здравка Шотре, који су реализовали РТС и „Вижнтим“, биће премијерно приказан 20. децембра у Центру „Сава“.

Након три године рада на сценарију, редитељ Здравко Шотра снимио је филм који ће дочарати бурну животну причу Лазе Костића, есејисте и песника најлепше љубавне песме српске поезије.

Ово је љубавна прича о односу највећег песника српске књижевности и младе, учене, лепе Ленке Дунђерски.

Филм води гледаоце кроз живот и унутрашњу борбу великог и „друкчијег“ човека, песника, преводиоца, доктора права, новинара…. У позном добу, Лази ће се дух Ленке Дунђерски и црква Санта Марија дела Салуте међу собом преплитати и довести до стварања његове чувене песме.

Филм је сниман на локацијама у Новом Саду, Суботици, Сомбору, на Цетињу, у Боки Которској и Венецији.

Након свечане премијере у Центру „Сава“, филм ће бити приказан у биоскопу „Арена синеплекс“ у Новом Саду, а потом и у свим већим биоскопима у Србији, Црној Гори и Републици Српској.

Лик Ленке Дунђерски дочарала је Тамара Алексић, док славног Лазу Костића тумачи Војин Ћетковић.

У филму играју и Небојша Илић, Александар Берчек, Дејан Луткић, Слобода Мићаловић, Александар Ђурица, Небојша Дугалић, Јоаким Тасић, Нела Михајловић, Срђан Тимаров, Mиодраг Мики Крстовић, Светлана Бојковић, Небојша Кундачина, Радоје Чупић, Милица Грујичић, Тихомир Станић...

Директор фотографије је Веселко Крчмар, аутор музике Војкан Борисављевић, костимограф Иванка Крстовић, сценограф Дејан Анђелковић, монтажер Петар Путниковић, извршну продукцију потписују Драган Ђурковић и Дејан Луткић.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Incarnate (2016) - uskoro


Od kanadskog reditelja Breda Pejtona dolazi nam horor film “Oličenje zla”.

Glavnu ulogu ima Aron Ekhart , koji glumi naučnika koji pokušava da dokaže da je zaposednutost u stvari bolest.

Novi slučaj, u koji se upušta, predstavlja mu dečaka, koji je pod uticajem mnogo jače sile od njegovih prethodnih klijenata. Dok pokušava da uđe u podsvest dečaka, ne bi li ga spasao od zle sile, bori se istovremeno i sa demonima iz svoje prošlosti.

U ostalim ulogama videćemo Keris Van Hojten, Katalinu Sandino Moreno, Dejvida Mazouza, Mata Nablea i Džona Piručela.




https://www.youtube.com/watch?v=SF8WPk6_CbQ


izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
“Office Christmas Party” za koji dan u bioskopima – poslednji trejler

Paramount nam donosi još jedan trejler za prazničnu urnebesnu komediju “Office Christmas Party”, priču o očajničkom pokušaju ogranka firme da osigura svoj opstanak tako što će, na prilično neodgovoran način, pokušati da privuče najvećeg klijenta.

Međutim, stvari, kao i uvek, ne idu onako kako su planirane, već potpuno suprotno.

T.Dž. Miler, Dženifer Eniston, Džejson Bejtmen, Vanesa Bajer, Džilijan Bel, Džejmi Čang, Rob Kordri, Ejbi Li, Kejt Mekinon, Olivija Mun, Karan Soni i Met Volš donose haos na velike ekrane 9. decembra.



https://www.youtube.com/watch?v=xkE4WelDfmY


izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Објављен први трејлер за нове „Трансформерсе“!


Завирите у нови филм редитеља Мајкла Беја „Трансформерси - Последњи витез“, који у домаће биоскопе стиже 22. јуна следеће године, позива дистрибутерска кућа „Тарамаунт“.

Наставак култне франшизе провешће гледаоце кроз далеку прошлост до савременог доба и објаснити постојање Трансформерса још од давнина.

У филму Трансформерси - Последњи витез играју Ентони Хопкинс, Марк Волберг, Џош Думел, Џон Туртуро, Џон Гудман, Стенли Тучи, Лаура Хедкок.

У домаће биоскопе остварење редитеља Мајкла Беја стиже 22. јуна.



https://www.youtube.com/watch?v=3I46zjWgI-c
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Sin Olivera Stouna adaptira njegov roman


Kome najbolje dati roman koji ste pisali dok ste bili mladi, nego svome sinu, koji se, takođe, nalazi u poslu u kojem ste vi.

Šon Stoun, sin Olivera Stouna, adaptiraće roman koji je Oliver pisao kao 19-godišnjak i to će mu, ujedno, biti rediteljski debi.

Mlađi Stoun već 16 godina priprema ovaj projekat koji je njegov otac napisao po povratku iz Vijetnama, gde je radio kao učitelj.

U ono vreme, roman nije bilo moguće izdati, čak i sa nekim izbačenim delovima teksta, međutim, tokom vremena Oliver Stoun je izgradio svoje ime i karijeru i sada je situacija totalno drugačija.

Šonu je dozvoljena umetnička sloboda, pa je on radnju filma prebacio u savremeno vreme i pratiče priču srednjoškolca kojinapušta koledž da bi se prijavio u vojsku nakon napada na Kule bliznakinje u Njujorku, 2001. godine.

“Moji dani u srednjoj školi i rane godine na koledžu doradili su scenario i pomogli mu da evolvira iz vremena u kojem je moj otac odredio radnju. Tema je podrazumevala shvatanje mog sopstvenog odnosa prema roditeljima, moje prvo zaljubljivanje i posledice napada 11.09. kao i rata u Iraku”, rekao je mlađi Stoun za sajt Deadline.

Emmett/Furla/Oasis Films stali su iza ovog projekta, a snimanje filma trebalo bi da počne aprila meseca.


izvor prolog
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Немачки кандидат за Оскара „Тони Ердман“ од сутра у биоскопима


Након Фестивала ауторског филма, у четвртак, 8. децембра у биоскопе долази снажна драма „Тони Ердман“.

Добитник награде Фипресци на овогодишњем „Канском фестивалу“, коју додељује Међународна федерација филмских критичара, немачки кандидат номинован за Оскара, говори о односу оца и ћерке у савременом отуђеном свету окренутом успеху.

Тони Ердман, неотесан, комични лик разбарушене косе, је алтер его Винфрида, наставника музичког који воли да збија шале и у својим шездесетим, разведен је, носи срчани монитор, вештачке зубе и живи са својим болесним псом.

Али оно што је најважније, Винфрид је заљубљен у живот и верује да се у животу треба више играти. Његова јединица Инес ретко када успева да проводи време са оцем због своје пословне каријере у Букурешту којој се потпуно посветила.

Изненада, Винфред одлучује да је посети глумећи њеног животног тренера, што се потпуно коси са њеним плановима, с обзиром да ради на важном стратешком пројекту.

Ово је треће дугометражно остварење 39-годишње редитељке Марен Аде који има чак пет номинација за европског Оскара (за најбољи филм, за најбољу режију, за најбољи сценарио, за најбољу мушку и женску улогу).

Шта све отац може да уради за љубав своје ћерке сазнајте у биоскопима од четвртка, 8. децембра.



https://www.youtube.com/watch?v=j0uwi5EPnpA
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 216 217 219 220 ... 243
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.