Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:58:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ferrari California  (Pročitano 9822 puta)
13. Maj 2008, 19:23:57
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ferrari California



Neće biti ni Ferrari 149, ni GT, ni Dino, već jednostavno Ferrari California. Naime, italijanska fabrika je upravo zvanično objavila ime i prve slike njihovog najnovijeg i dugo očekivanog malog modela, čija će zvanična premijera biti upriličena na ovogodišnjem salonu automobila u Parizu. Novi Ferrari California će biti dostupan isključivo u formi kabrioleta sa tvrdim sklapajućim krovom, a treba da zadovolji i najzahtevnije kupce u pogledu dinamičnih voznih osobina i uživanja u vožnji (za unapređenje komfora brine se i novo multilink zadnje vešanje).



Pod aluminijumskim odelom ovog Ferrarija se krije 4,3 litarski V8 agregat sa direktnim ubrizgavanjem, koji raspolaže sa 460KS pri 7500 o/min., uparen sa sedmostepenom transmisijom sa duplim kvačilom. Dovoljno da ubrzanje od 0 do 100 km/h bude ispod četiri sekunde, dok podatak o maksimalnoj brzini niji saopšten u današnjem zvaničnom press saopštenju.



Ako nekoga to uopšte interesuje (kada je u pitanju Ferrari), emisija CO2 iznosi 310 grama po kilometru. Ferrari California je opremljen i ekskluzivnim F1-Trac traction controlom (sistemom koji je debitovao u Ferrariju 599 GTB Fiorano), Brembo kočionim sistemom sa karbon-keramičkim diskovima, najkvalitetnijim materijalima u kabini i infotainment sistemom... Više detalja biće saopšteno naknadno, kako se bude približavao salon u Parizu.

Izvor: http://auto.blog.co.yu/blog/auto/noviteti/2008/05/13/ferrari-california
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung i8510 innov8
Pa ovako...

Prvo ne svidja mi se naziv, California, mogli su neko drugo ime da smisle, neshto vishe italijanski...

Prednji deo mi se svidja, jako je lepo uradjen ali zato zadnji deo kao da je osakacen, nekako nedovrshen, verovatno uzivo leshe izgleda...

Sve u svemu, dobar je...
« Poslednja izmena: 13. Maj 2008, 20:09:33 od vracarac »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 894
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Nokia 8800 Arte
ekstra je porucio sam 2 komada
IP sačuvana
social share
HOHOHO
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
HTC Tattoo
ekstra je porucio sam 2 komada
Blago tebi. Smile
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Simpatican mali Ferrari sa velikim motorom... Smile Zato mu je ime totalno ne mastovito - fuj! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung i8510 innov8
Sad vidim zashto je dobio to ime, po starom modelu....


The California Spyder was motivated by U.S. distributors Jon von Neumann and Luigi Chinetti who convinced Ferrari to create a performance convertible named after their best market. The California Spyder emerged with supercar performance and became highly desirable due to its limited availability

IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Burn the tire, not your soul...

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4377
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
Nokia N73 Music
meni lep  Smile
lexus auspusi  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12;
mob
Apple iPhone 7 Plus
Evo ga i zvanican sajt na kome ce biti i zvanicno predstavljanje koliko sam ja shvatio: http://www.ferraricalifornia.com/webapp/hear.htm
Jos 6 dana 2 sata i 47 min  Smile
Mozete tu da poslusate malo zvuk tog motora.

Evo i 3 slike iz prvog posta u rezoluciji 1280x1024
Slika 1
Slika 2
Slika 3
« Poslednja izmena: 14. Maj 2008, 16:23:13 od zare88 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Novi "Konjic" u Ferrarijevoj ergeli



Ferrari je skinuo veo sa svog najnovijeg automobila. Nova California će sigurno biti zvezda budućeg Auto salona u Parizu, a uzbudljiv izgled prati i „uzbudljiv“ V8 agregat sa 454 KS, uparen sa sedmostepenom transmisijom sa dvostrukim kvačilom. Uz sklapajući krov, vrhunsko zadovoljstvo u vožnji je zagarantovano.

Međutim, pomalo iznenada se kao konkurent pojavio i Jaguar F-type, tako da će se italijanski „san“ suprotstaviti britanskom.
Prva stiže California, naravno sa Pininfarininim potpisom, pozicioniravši se ispod 599 Barchette, što je čini ulaznim modelom game. Takođe, predstavljaće tačku iz koje se razdvajaju s jedne strane ultra laki sportisti poput F430 i luksuzni Grand Toureri sa frontalno smeštenim motorima.

Kada je reč o stajlingu, on je pod jasnim uticajem većeg 599, ali ono što je interesantno je uključivanje sklopivog tvrdog krova koji će postati standard u svim verzijama. Napravljen je od aluminijuma, a za njegovu primenu je zadužen elektromotor.
V8 Agregat zapremine 4,3 l je smešten u sredini prema napred, što je prvi put kada je reč o jednom Ferrariju. Sprint do „stotke“ traje samo 4,0 sekunde.

Vozne osobine su vrhunske, što je sasvim normalno kada je jedan Ferrari u pitanju, a novo multi-link zadnje oslanjanje obećava beskompromisnu agilnost i munjevite odzive. Podesivi F1-Trac sistem kontrole trakcije je unapređen, a karbon keramičke kočnice osiguravaju perfektno „zauzdavanje“ ovog „konjića“. Tačan datum lansiranja još uvek nije objavljen, ali se očekuje da to bude u 2009.

Izvor: http://www.vrelegume.co.yu/dnevnevesti.php?dv=1646


 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1152
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple iPhon 6
Da li moze nesto lose da izadje iz Ferarijeve fabrike,tesko Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:58:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.