Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:41:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FDU, Dunav film, Kvadrat...  (Pročitano 24183 puta)
12. Nov 2009, 00:33:08
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
FILMSKA ŠKOLA DUNAV FILM, Beograd, Ruzveltova 45

Filmska skola Dunav film nalazi se u sastavu producentske kuće Dunav film. Finansira se skolarinom. Osnovana je 1996. god. sa ciljem da strucno osposobljava kadrove za potrebe Dunav filma i drugih filmskih proizvodjaca, ukljucujući i TV produkcije.
Nastavni plan i program je uradjen na osnovu proucavanja rada na prestiznim filmsko-televizijskim obrazovnim institucijama u svetu. Svake godine obavljaju se korekcije programa shodno tehničkom i tehnološkom razvoju kinematografije i televizije u najrazvijenijim zemljama, a najpre u Americi. Redovni konsultant i redovni gost je prof. dr Vlada Petric sa univerziteta Harvard.
Skola ima sledeće odseke: rezija, kamera, montaza, animacija i organizacija filmske i TV proizvodnje. Skolovanje traje 2 godine. Srazmerno broju prijavljenih kandidata za skolovanje za svaki odsek izabere se najvise deset. U poslednje tri godine diplomiralo je 19. Skola raspolaze odgovarajucom tehnikom za film i televiziju shodno potrebama skolovanja. Skola je osvojila mnoge nagrade na Festivalu dokumentarnog i kratkometraznog filma u Beogradu, na Festivalu Jugoslovenskog animiranog filma u Cacku, na Medjunarodnom filmskom festivalu »Zlatni vitez« u Moskvi.

FILMSKA ŠKOLA CENTRA ZA VIZUELNE KOMUNIKACIJE KVADRAT, Beograd, Niška 3

Filmska škola Kvadrat osnovana je 1990. kao prva privatna škola u Jugoslaviji. Škola je namenjena budućim filmskim i televizijskim profesionalcima, studentima koji žele da nastave usavršavanje na drugim akademijama i školama, studentima drugih škola i akademija koji žele dodatno usavršavanje, studentima drugih disciplina koji bi želeli da se filmom dopunski bave u okviru svojih deelatnosti, svima koji bi želeli da steknu teoretska i praktična znanja o filmu bez obzira na profesionalno opredeljenje.Rad se odvija kroz radionice sa malim brojem studenta. U periodu od januara 2001. do jula 2004. godine, u okviru redovnih školskih ciklusa, školu je pohađalo 82 studenta.Od osnivanja škole, snimljeno je oko 300 kratkih igarnih filmova i preko 100 kratkih dokumentarnih filmova.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svi znamo koliko se teško ulazi na fdu, i kakve su šanse pored maminih i tatinih sinova koji uvek upadaju na budžete (hm). Interesuje me da li iko ima iskustva ili zna bolje informacije o filmskoj školi Dunav film i Kvadratu? Hvala
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Ja sam se raspitivao kod njih o njima pre nekih 6-7 godina. Ili možda i malo više. Najbolje da ih pozoveš i raspitaš se direktno. Ako znaš znanje onda ti još samo malo treba pa da se usavršiš. A 2 godine su sasvim dovoljne po meni za to. Ono što jeste caka a moraš to direktno da ih pitaš i moraju da ti daju konkretan odgovor, da li je ta škola priznata i šta možeš nakon toga sa njihovom diplomom. Na primer ako si IV stepen stručne spreme i završiš te 2 godine kod njih, da li dobijaš VI stepen ili ne. Ako ne, onda je to obišan kurs i ništa više od toga. A stoji da može da se nauči tamo. Dve godine rada je ipak dve godine rada, i učenja naravno.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Znam da je jedan od Milana koji su režirali Zonu Mrtvih završio Kvadrat... Mada sam negde čuo da taj "kurs" traje samo šest meseci i da nije uopšte toliko skup...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Ajde da kažem ovako, meni ta njihova škola nije potrebna jer sve ono što bih tamo naučio ja to već znam da radim veoma dobro. Pitanje je šta ću materijalno biti u korist sticanjem njihove diplome. A naravno stoji da ću sa znanjem sigurno biti još bolji ako završim te 2 godine. Znači ako znaš znanje i ako radiš taj posao već negde, onda ti ta diploma nije neophodna ako ti neće donositi veću zaradu. Ja to tako vidim. Da li je njihova diploma priznata ili ne.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Pazi, FDU je priznat svuda... Ali je skup i zna se ko tamo prolazi... Pitanje je da li je priznata i diploma kvadrata... Znači, lik sa bilo kojim faksom dođe i upiše npr režiju i dobije diplomu da je reditelj...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Samo Sapun Srbina Spasava.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2430
Zastava USA
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Samsung Galaxy S5 ACTIVE
Pa kažem ti, a ja bih to uradio, pozoveš ih i dealjno ih propitaš o svemu. Ako vrdaju sa odgovorima onda i dalje ne popuštaj dok ti ne daju konkretanan-e odgovor-e. Šta će ti kurs od sve godine. Mislim treba ti ali šta će ti znanje ako ti neka firma uz znanje traži i papir.

A što se FDU-a tiče, naravno da će proći prvo oni čiji su roditelji poznati. Ali ako neki talenat naiđe onda puste i njega. Ali tamo je generalno problem što za 5 mesta konkuriše 200 ljudi.
IP sačuvana
social share
Od boljeg uvek ima bolje a od goreg gore.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
Pa kažem ti, a ja bih to uradio, pozoveš ih i dealjno ih propitaš o svemu. Ako vrdaju sa odgovorima onda i dalje ne popuštaj dok ti ne daju konkretanan-e odgovor-e. Šta će ti kurs od sve godine. Mislim treba ti ali šta će ti znanje ako ti neka firma uz znanje traži i papir.

A što se FDU-a tiče, naravno da će proći prvo oni čiji su roditelji poznati. Ali ako neki talenat naiđe onda puste i njega. Ali tamo je generalno problem što za 5 mesta konkuriše 200 ljudi.

O od njih pet, četvoro je preko veze...
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


ಠ_ರೃ

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 3824
Zastava Ratkovac - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
hmmm, i mene zanima to za filmske skole. ne mogu da postignem da idem u NS i studiram nesto drugo u BG, pa bi mi odgovaralo nesto u bg... na FDU sam failov'o jednom, sledece godine cu da pokusam ponovo, ali kao sto borkes rece na pocetku, zna se ko tamo upada.
IP sačuvana
social share

┌─┐
┴─┴
ಠ_ರೃ
┌─┐     ┌─┐
┴─┴     ┴─┴
ಠ_ರೃ     ಠ_ರೃ
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Borkes,pogledaj ovo http://www.akademijaumetnosti.edu.rs/
Ima i jos neki faks,kad nadjem linkove poslacu ti PP
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
mob
Nokia E72
akademija umetnosti/fdu ti je skoro pa isto... na akademiju kada odeš platiš pa prođeš, a ovamo prođeš pa platiš... sume su nešto slične... najbolje rešenje (za režiju, montažu...) je najočiglednije bila dunav film škola... sećam se da sam pročitao negde da je Zeka tamo učio "studente"... Ali realno, u današnje vreme studirati četiri godine fdu/akademije umetnosti, pogotovo ako nisi iz Bg-a je čista ludost... 1. Zato što možeš da izgubiš dragocene godine pokušavajući (i da ti stalno ispred nosa uleću već pomenuti)
2. zato što te na samom kraju to školovanje iznese nešto više od 20 000 evrića... A kako ima posla kod nas, u životu se tih 20 000 neće vratiti u džep.
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 06:41:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.