2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:51:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Extremni biciklizam  (Pročitano 2997 puta)
12. Jun 2008, 08:42:47
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Z 240
Konačno se i kod nas pojavio extremni biciklizam. Vozača ima svuda, mada najviše mogu da pišem o mojim prijateljima iz SU koji se time bave, a ja sam nemi posmatrač, i idem sa njima u vožnje, čisto da odmorim dušu i telo i da gledam šta rade.
Elem, šta bi to bio extremni biciklizam i šta sve spada pod taj pojam. Naravno da ću nešto da izostavim, ali će neko iskusniji od mene da dopuni, hope so.
Evo samo neke od disciplina u x3m bikingu:
 
* downhill - iliti brdski biciklizam: vožnja po brdovitom terenu.
* dirtjump - skakanje sa džampova, uglavnom napravljenih od zemlje ili dasaka, veoma opasna disciplina 
   koja zahteva dobru (i skupu) opremu, jer vam od jedne vile zavisi život. Zamislite da skačete sa visine od        10-15 metara (što je ništa), i taj bajk treba da izdrži i pad i vas na njemu, pa vi vidite...
* streetride - kao što i sam naziv kaže, vožnja po ulici (recimo se može porediti sa parkurom, samo se slične stvari rade na bajku).
* country ride - vožnja po prirodi, blaža varijanta downhilla, idealna za devojke i za uživanje.

Pored ovih, ima još disciplina, ali ja sam nabrojala samo par, čisto da ljudi imaju predstavu o tome šta je extremni biciklizam.
Prilično je skup sport, jer bajk koji vozite mora biti jak, izdržljiv, renomirane marke (koja nesme sebi da dozvoli pehove), dobru zaštitnu opremu (kaciga i štitnici za cevanice pod obavezno i naravno, mnogo hrabrosti i vežbe, jer je fizički zahtevan sport.
Ovo je bio samo mali uvod, nadam se da će se tema razraditi (ako hoćete da vidite nešto više, posetite Red Bull takmičenje u Beogradu), prošvrljajte malo po netu i garantovano ćete se zaljubiti u taj sport, koji posle prerasta u pasiju, verujte mi.
Do tada...samo malo sličica, čisto da vam proradi mašta Smile
P.S. - još jedan mali tekst o downhillu (subjektivna sam, to je moja omiljena disciplina) Smile
Brdski biciklizam, oblik ekstremnog biciklizma koji ima nekoliko disciplina, popularan je u čitavom svetu

Moda vožnje bicikla na svim mogućim zemljanim terenima i pravljenje bicikala koji pomeraju granice fizike počela je, ne tako davno, sedamdestih godina XX veka. Nekoliko grupa biciklista u Americi, u Koloradu i Kaliforniji, adaptiralo je svoje bicikle, napravivši ih podobnim za vožnju na različitim terenima. Član jedne takve grupe, Joe Breeze, konstruisao je 1977. godine novi, specijalni Mountain Bike.

Tom Riči, takođe aktivan biciklista, konstruisao je ram za mountain bike nove generacije, dostupan i spreman za proizvodnju. Masovna proizvodnja i prodaja savremenih ’brdskih bicikala’ startovala je početkom osamdesetih i najekstremniji oblici biciklizma počeli su da osvajaju čitav svet. Najveći broj takmičara i individualaca koji se bave ovim sportom i danas je u Americi.

Glavne discipline brdskog biciklizma su: Cross Country (vožnja na kružnoj planinskoj stazi u kojoj je odnos penjanja i spuštanja jednak), Downhill (spuštanje niz planinu - takmičenja su na svim skijaškim planinama, a takmičari dostižu brzinu od 85 kilometar na sat), Uphill (disciplina dugih uspona koji traju od 35-45 min, a visinska razlika je od 400-500 metara), Freestyle (disciplina u kojoj se vozi po kružnoj stazi sa preprekama) i Trials (disciplina u kojoj je cilj preći stazu koja je velika prepreka, a da se noga ne spusti na tlo-prepreku). Sve ove discipline su takmičarske, ali moguće je baviti se njima i amaterski - ako imate volje, dovoljno novca za veoma skupe, posebno konstrusane bicikle i poneki od preduslova za bavljenje ekstremnim sportom.

"Najekstremniji oblik je kad se biciklista popne na vrh neke planine i onda uradi spust preko terena koji nema stazu. Sa vrha Akanagva u Andima naš čovek se spustio biciklom (5000m) Što se tiče takmičarskog dela, Novosađani su neprokosnoveni, jedan Pančevac i nekoliko ljudi u Beogradu. Boris Popović nema konkurenciju u takmičarskom biciklizmu.

Važne su fizičke predispozicije i malo treninga. Treba imati dobar osećaj za ravnotežu, biti mlad i lud. Potrebna je i snaga i veština", navodi Duško Jojić, urednik časopisa "Svet biciklizma" i ističe da je draž ovog sporta svakako u adrenalinu, u tome što je staza opasna. Časopis "Svet biciklizma" koji je u Beogradu izlazio godinu i po dana i predstavljao sve novine na polju ovog sporta, trenutno pravi pauzu u izlaženju i planira da se, na radost zaljubljenika u biciklizam, ponovo pojavi na tržištu.

"Bicikli za spust imaju posebne amortizere, na oba točka. To su jako skupi bicikli, skuplji su i od drumskih bicikala. Jako su lagani a vrlo izdržljivi- spremni su da izdrže skokove, padove, vožnje po pukotinama, neravninama, preko lišća, blata... Zaštitna oprema podrazumeva posebne kacige za glavu, štitnike za noge, ruke, kolena...Vozi se po svim vremenskim prilikama (osim zimi, po snegu) Inače mount bikeri rade u Gorskoj Službi spasa- ta služba organizuje i takmičenje na Kopaoniku koje se boduje za prvenstvo Srbije." Dragan Jocić još ističe i da su takmičenja kod nas loša, pošto ovaj sport nije dobro organizovan.

"Sport je malo zastupljen kod nas jer ljudi koji bi se bavili ovim sportom žive u Beogradu a ovde nema uslova- osim na Košutnjaku, na ski stazi. Avala je nepovoljna za spust zbog šumovite konfiguracije a i dosta je strma."
 
Brdski biciklizam, ipak, može da se upražnjava na bilo kom brdu, planini ili izazovnom terenu. Vozači moraju da se oslanjanju na sebe, znaju sve o svom biciklu, nauče da menjaju delove. Potrebna je izdržljivost, samopouzdanje, osećaj za bicikl i ravnotežu. Poput svih sportova iz adrenalinske grupe sportova i ovaj sa sobom nosi poseban osećaj- testiraju se sopstveni dometi, snaga i sposobnost, savlađuje priroda...i iskušava poseban i jedinstven osećaj slobode.

Ovo su moji drugari... Smile


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora latifovich (Vreme: 12. Jun 2008, 12:41:31)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Nemanja x.jpg
(22.52 KB, 336x448)
Nemanja xx.jpg
(20.58 KB, 448x336)
Nedjo x.jpg
(19.23 KB, 336x448)
Suma mala.JPG
(47.35 KB, 448x299)
QD71391030 mala.JPG
(56.39 KB, 448x299)
« Poslednja izmena: 12. Jun 2008, 09:00:32 od tarantulica »
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Samsung Z 240

Cedric Gracia - jedan od najjačih ako ne i najjači... Smile
« Poslednja izmena: 12. Jun 2008, 08:59:13 od tarantulica »
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Allez PSG !!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 344
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
Benq EF 81
Konacno   tema  o biciklizmu.Znam  da jebila iranije ali nema veze.To jestvar  pored  PSG   koju najvise  volim i  koja cini moj svakodnevi  zivot.Lepo sto  si  napisala zaneupucene   onaj  prvi post jer  ljudima usrbiji su   takvi sportovi   anonimni.Ja   ne vozim  bas  taj  extremni  ali mogu se svrstati u one extremne street ride  bajkere sa naravno  obaveznim  off road-om udnevnouj turi.Steta je samo sto kod nas nema  mnogo  off road staza   nego moram daidem  po  kosutnjaku,avali  isl.  nedodjijama.
Naravno za nase uslove to je jako skup  sport.Mislim bicikizam uopste jeskup,a  jos jeindividualan sami m  tim se tesko  razvija.Samo  za  pristtojnu  full opremu za    biciklistu treba  oko   300   e.Ja sam  ozbiljno  vozio  bicikl od  moje 10  god ine.Imam   18.  A  u poslednje   4,5  god  presao  sam  13300  km. To je za mene  licno ogroman uspeh.Vozio sam kao da  treniram  ali nisam trenirao  zbog skole i sl.  nego ja  isplaniram dan  da  mogu dastignem.Tu su  bile rute  do  grocke,smedereva,avale,aerodrom   +  mnogo  po  grau.Ima o sam  rekreativni  bajs  koji je  posluzio neverovatno.Polar matrix.evo pre nedelju dana  sam  kupio novi bajs  polovan  jer  ipak u srbiji   za   500 epolovan bude   osam  puta bolji odnovog zaiste  pare.Naravno  to treba  kupovati  preko   ljudi koje  poznajes  da  te ne zajebu.Uzeo sam    Gary Fisher-a   .MTB   ram  tezak  9,5   kg Vrh  +  sram  9.0 oprema ima samo  shimano   lx  prednji  menjac.Bajs  je  full ocuvan ali  je  za  vecinu  ljudi  prevelik  jer  je  sipka  od  sticne  do  vile dugacka  64  cm a  na  polaru,poredjenja radi,bila  54.Srecom ja sam  visok  tako  da mogu da ga vozim.Manitou  prednja suspenzija.Naravno to nije  bajs  za downhill  ali  to ni ne volim a  ni ne bi  nigde mogao  u blizini to  da vozim.Sve u svemu drago mi je da ima neko ovde  ko  se bas  razume u bajseve da mozemo da  diskutujemo.Pozz  sorry na  greskama  ali komp  em mi je spor a tastatura je skroz  sjebena  tako daspace radi sta  oce. bajs  je  keva.Samo  ljudi  ne znaju ni daodrzavaju ni da izaberu ni da se raspitaju  .
IP sačuvana
social share

Allez Paris Saint-Germain do smrti!
Supras Auteuil 1991-Notre Ferveur est sans limite!
Rouge et bleu,seules ces coleurs font notre bonheur!
Da si nevidjeni fanatik, jesi.. Ali da ti je tema najsredjenija i najispunjenija, definitivno jeste Smile... Svaka cast. Smile Smile
Ici c'est Paris!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Z 240
Neke nove slike sa staze koju momentalno pravimo....

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

...sledeci je fun box.jpg
(34.9 KB, 314x235)
Drop In - again Nedjo i Boris.jpg
(24.48 KB, 314x235)
Ponos i dika.jpg
(24.57 KB, 314x235)
K O N A ... moja.jpg
(47.18 KB, 314x235)
Teska masinerija.jpg
(40.69 KB, 314x235)
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
Ko se to nama zanima za biciklizam?  Smile Nisam ekstreman, al da sam bajker, jesam. Prvo treba omasoviti "klasicni" biciklizam pa tek onda sta drugo. Ili prvo obrazovati vozace cija je svijest na nivou kromanjonca... Smile
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Z 240
Bilo je jako teško okupiti prave ljude...ovo je salaš mog druga, platili su bager koji im je radio jumpove, sad idu fini poslovi...
Trudimo se da što više promovišemo sve vrste extremnog biciklizma, imamo par jako talentovanih vozača (nisam u toj grupi Smile), strašno šta rade....
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=255155037
Moj space, zadnji klip dole, to je moj drugar...on je više za street i free ride, dok su ostali downhilleri i dirtjumperi. Ja sam najviše za country ride.
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


"Nisu loša vremena, nego čovek."

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 7244
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Samsung Z 240
I još koja slika...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Jos malo drop ina.jpg
(24.57 KB, 314x235)
Ufffffffff.......jpg
(44.36 KB, 314x235)
Ufffffffff.......jpg
(44.36 KB, 314x235)
IP sačuvana
social share
Ništa nije samo po sebi dobro, ni loše, zavisi samo šta o njemu mislimo
"Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.

(Sri Chinmoy)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.156.1
mob
Nokia 
Citat: tarantulica link=topic=351528.  msg5554467#msg5554467 date=1213252967
Boris Popović nema konkurenciju u takmičarskom biciklizmu.   

A Djuka? I Lemi? Boris je super, ali ima konkurenciju!

Zaboravila si i MTB maraton da spomenes, slicno je kao XC, samo se ne voze krugovi vec staza od 50-100km, i mora da bude 90% off road.
A discipline koje se voze na UCI World kupu su Cross Country (XC), Down hill (DH), Four Cross (4X) i maraton.
« Poslednja izmena: 22. Feb 2009, 20:11:09 od ciric.ivan »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Jedan je Fidel

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4447
Zastava Nishville
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.6
mob
Samsung Galaxy S
e skroz vam je zanimljiva ova tema ... neupucen sam totalno, prosto me ne zanima ovo, ali deluje vrlo zanimljivo

Imam poniku, tj "rog" biciklicu, znate onu sto se sklapa na pola ... jel moze sa njom malo da se besni po brdashcima?  Smile Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 11:51:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.48 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.