2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evropsko prvenstvo za rukometašice  (Pročitano 6513 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Srbija izgubila i treći meč na EP
Nedelja, 10. decembar 2006. 19:08

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u nedelju od Madjarske rezultatom 27:35 (10:16) u poslednjem, trećem kolu Grupe A na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

Reprezentacija Srbije je takmičenje završila na poslednjem mestu Grupe A, pošto je u prva dva kola takodje poražena od Makedonije i Austrije.

Najefikasnije na utakmici sa Madjarskom u ekipi Srbije su bile Andrea Lekić, Nada Mićić i Marina Dmitrović sa po četiri gola.

Orsolja Verten je postigla šest golova za Madjarsku.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Branka Jovanović se oprašta od reprezentacije
Nedelja, 10. decembar 2006. 13:00

Golman i kapiten ženske rukometne selekcije Srbije Branka Jovanović (35) odlučila je da posle 17 godina okonča reprezentativnu karijeru na utakmici sa Madjarskom, u trećem kolu takmičenja u Grupi A na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

"Tužna sam, nisam zamišljala da se ovako oprostim od reprezentacije. Mislila sam da ću se oprostiti, sa medaljom ili direktnim plasmanom na sledeće Evropsko prvenstvo. To bi bila velika stvar za mene i za ovu reprezentaciju", rekla je Jovanovićeva agenciji Beta.

Ona je dodala da je loš plasman sticaj okolnosti koje su se izdešavale uoči šampionata.

"Osećam se prazno. Znam koliko sam dala reprezezentaciji sve ove godine. Žrtvovala sam se i borila da bude bolje. Onda se pojavi nešto što to sve sruši, pa opet mora da se krene iz početka, Tužno je da reprezentacija, pa i ja završimo ovako na Evropskom prvenstvu", rekla je Jovanovićeva.

Kapiten reprezentaciji Srbije istakla je da je normalno što su se na ovom EP pojavile mladje igračice, ali da one ne mogu da pokažu svoj kvalitet, jer nemaju pored sebe dobre, iskusnije rukometašice.

"Nama se dogodilo da u postavi budu šest igračica koje sve zajedno nemaju 10 utakmica za reprezentaciju. Kako da zablistaju? Imamo talente, u nekoj budućnosti možemo da napravimo rezultat, ali mora da se menja odnos prema reprezentaciji, odnos prema svojoj državi", rekla je ona.

Branka Jovanović osvojila je sa reprezentacijom Jugoslavije srebrnu medalju na SP 1990. u Seulu i bronzu na SP 2001. godine u Italiji. Igrala je za zemunsku Mladost, Radnički, ORK Beograd, Kometal iz Skoplja, Krim iz Ljubljane, danski Ejzberg, a trenutno je član IBV-a sa Islanda.

Sa slovenčkim Krimom osvojila je Ligu šampiona 2001. godine, dok je sa beogradskim Radnickim dva puta osvajala Kup Evrope.

Izvor:Mondo
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 6s
Rezultati 3. kola:

Grupa A:
Mađarska - Srbija 35:27 (16:10)
Austrija - Makedonija 28:25 (15:15)
Tabela: Mađarska 6 bodova, Austrija 4, Makedonija 2, Srbija 0

Grupa B:
Slovenija - Poljska 30:34 (10:18)
Norveška - Nemačka 27:22 (15:9)
Tabela: Norveška 6 bodova, Nemačka 4, Poljska 2, Slovenija 0

Grupa C:
Rusija - Ukrajina 40:32 (18:19)
Hrvatska - Švedska 21:20 (10:12)
Tabela: Rusija 6 bodova, Hrvatska 4, Švedska 2, Ukrajina 0

Grupa D:
Danska - Španija 27:24 (17:12)
Francuska - Holandija 28:26 (11:13)
Tabela: Francuska, Španija i Danska po 4 boda, Holandija 0
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Očekivan oproštaj naših najboljih rukometašica posle prve faze prvenstva Evrope u Švedskoj
 
Sandra KOLAKOVIĆ: Ovo je naša surova realnost
 
Čudo se, ipak, nije dogodilo. Najbolje rukometašice Srbije, tačnije rečeno, one koje su htele, smele ili mogle da se stave pod "komandu" selektorke Sandre Kolaković, očekivano su učešće na aktuelnom prvenstvu Evrope u Švedskoj završile već posle prve faze takmičenja. Makedonija u premijernom kolu (25:23), Austrija dan kasnije (32:27) i Mađarska sinoć pokazale su da, bez prisustva najkvalitetnijih igračica, ozbiljnih priprema, dužeg zajedničkog staža i većeg ličnog internacionalnog iskustva, naše reprezentativke nemaju šta da traže u najjačoj konkurenicji.
- Ovo je naša realnost. Neke igračice Makedonije i Asutrije imaju više međunarodnog iskustva nego pojedine moje igračice godina. Hvala starijim devojkama što su došle i pomogle mi u ovako teškom trenutku, pokazale su da su veliki igrači i ljudi, ali više od časnog otpora pomenutim reprezentacijama se nije moglo. U utakmice su ulazile sa puno treme, a kada bi ih ona prošla već je bilo kasno - priča Sandra Kolaković, kojoj je ovo EP bilo vatreno krštenje u trenerskoj ulozi.
Mlada selektorka reprezentacije Srbije smatra da izlet na sever Evrope nije bio uzaludan. Naprotiv, doživljava ga kao dragoceno iskustvo za budućnost.
- Mlade igračice moraju još mnogo toga da nauče u svim elementima igre. Vidi se, međutim, da imaju "štofa". Uz pravilno vođenje, stalno ulaganje, i sa sticanjem iskustva, neke od njih bi mogle da naprave velike karijere. Imamo sjajan "materijal", samo ga treba pametno i strpljivo obrađivati - smatra Sandra Kolaković, čija se nekadašnja saigračica Branka Jovanović juče oprostila od državnog dresa.
- Tužna sam zbog načina na koji se opraštam od reprezentacije, za koju sam sve ove godine davala najbolje što imam. Nekada i više od toga. Osećam se prazno i tužno i zbog ove neslavne epizode na Evropskom prvenstvu. Ako hoćemo da nam jednog dana bude bolje, mora se iz korena promeniti odnos prema državnom timu i zemlji - kaže tridestpetogodišnja golmanka, koja je još od 1989. godine branila mrežu nacionalnog tima.

Izvor:Danas
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Određene su nove grupe za nastavak EP

Göteborg Grupa 1                                                  Stockholm Grupa 2

1 Hungary                                                                 1 Russia
2 Norway                                                                  2 Spain
3 Austria                                                                   3 Croatia
4 Germany                                                                4 France
5 Fyro Macedonia                                                       5 Sweden
6 Poland                                                                   6 Denmark


ostale četiri ekipe koje su ispale u prvom krugu zauzele su sledeća mjesta:

13 Ukraine     
14 Serbia     
15 Netherlands     
16 Slovenia
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Djerićeva: Nismo se obrukale u Švedskoj

Golman ženske rukometne reprezentacije Srbije i madjarskog Korneksija Sladjana Djerić ocenila je da se i pored tri poraza na Evropskom prvenstvu u Švedskoj, ekipa "nije obrukala".

Srbija je završila učešće na Evropskom prvenstvu u Švedskoj posle takmičenja u Grupi A, pošto je izgubila od Makedonije (23:25), Austrije (27:35) i Madjarske (27:35).

"Delimično sam zadovoljna svojim učinskom na šampionatu, jer mislim da sam mogla i bolje. Loše smo 'ušle' u prvenstvo, sve smo podbacile protiv Makedonije, koja je takodje igrala loše. Očekivali smo mnogo od te utakmice, sagorele smo, pa je i to jedan od razloga našeg poraza. Protiv Austrije je bilo malo bolje", rekla je Djerićeva agenciji Beta.

Na pitanje da li je dobro branila protiv Madjarske jer poznaje njihove igračice, ona je odgovorila: "Poznavala sam samo neke. Moj učinak se, medjutim, ne bi video da nije bilo dobre odbrane".

Djerićeva je podsetila da je cilj reprezentacije bio da prodje u drugi krug.

"Zbog sastava ekipe niko od nas ništa nije očekivao. Mi smo se, ipak, nadale da možemo da prodjemo. Mislim da se rezultatski nismo obrukale. Slovenija je došla sa najjačim timom, pa se isto kao i mi veoma brzo vratila kući", rekla je Djerić i naglasila da je očekivala da će Srbija da pobedi Makedoniju.

Selektor Srbije Sandra Kolaković ocenila je za vreme šampionata da niko "nema prava" da očekuje rezultat od reprezentacije kada je domaće prvenstvo loše, ali i da veruje da mladje igračice ne treba da žure sa odlaskom u inostranstvo, jer je, kako je rekla, "bolje da igraju našu ligu nego da sede na klupi".

Djerićeva (29) je posle učešća sa Knjaz Milošem prošle sezone u Ligi šapiona, u prošlom prelaznom roku potpisala za madjarski Korneksi.

"Zadovoljna sam što sam otišla. Jaka je liga, Madjari dosta ulažu u rukomet. Djer je trenutno najjači, ali još pet timova se bori za tri najbolja mesta. Na utakmicama su hale pune, svi navijaju. Lepo su me prihvatili i mislim da sam se dobro uklopila", rekla je Djerićeva.

Ona je istakla da je prvenstvo u Srbiji veoma loše i da je to presudilo da ode u inostranstvo.

"Od kada se odvojila Crna Gora prvenstvo je postalo još slabije. Osim Knjaz Miloša, Laste Radnički i Naise, svi ostali klubovi su ispod proseka. Razmišljala sam i ranije da odem, ali takva situacija je uticala da se lakše odlučim", rekla je Djerićeva.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung 
Rezultati utakmica igranih u utorak 12.12.2006.

27   12 DEC 2006    15:00   I   MKD-POL 33-35 (21-16)

35   12 DEC 2006    16:00   II   CRO-ESP 27-29 (15-16)

25   12 DEC 2006    17:00   I   HUN-GER 27-34 (9-19)

34   12 DEC 2006    18:00   II   RUS-FRA 25-24 (10-11)

26   12 DEC 2006    19:15   I   AUT-NOR 24-39 (14-18)

36   12 DEC 2006    20:15   II   SWE-DEN 27-22 (15-12)
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 7454
Zastava Spain
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Norvežanke i Ruskinje sigurne
Utorak, 12. decembar 2006. 22:57

Rukometašice Norveške nastavile su sa dobrim partijama i u drugoj fazi Evropskog prvenstva, koje se igra u Švedskoj.

Norvežanke su u meču prvog kola druge faze deklasirale selekciju Austrije sa 39:24 i zadržale prvo mesto u grupi sa tri pobede.

Neočekivan poraz u Prvoj grupi doživela je Madjarska, koja je poražena od Nemačke sa 34:27 i sada te dve selekcije imaju po četiri boda.

U poslednjoj utakmici ove grupe Poljska je savladala Makedoniju sa 35:33 i na taj način stigla do prvih bodova na kontinentalnom šampionatu.

Selekcija Rusije u neizvesnoj završnici savladala Francuske 25:24 i ostala na liderskoj poziciji u Drugoj grupi.

Dva boda manje od "zbornaje komande" i dalje ima Španija, koja je u utorak bila bolja od reprezentacije Hrvatske rezultatom 29:27.

U trećem duelu ove grupe Švedska je trijumfovala nad Danskom (27:22) i upisala prvu pobedu.

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
"Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine." - Beket
"Uz velikog coveka cesto idu i velike greske." - Man
"Prava pravda je savest." - Igo

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


od juče mi se život promenio za 360 stepeni

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 10121
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Samsung 
5/12/2006 | Izvor: B92
EP: Francuskinje u polufinalu
zvanični sajt


Rukometašice Norveške, Nemačke i Francuske pridružile su se nacionalnom timu Rusije u polufinalu Evropskog prvenstva, koje se održava u Švedskoj.

U polufinalnoj grupi I branilac titule Norveška pobedila je selekciju Mađarske rezultatom 34:31, i tako potvrdila prvo mesto u grupi bez izgubljenog boda. Nemačka je drugo mesto izborila trijumfom nad Makedonijom 23:20.

Norvežanke su u poslednje kolo ušle svesne da im je i poraz od šest golova razlike dovoljan za ulazak u polufinale, ali su u najboljem meču dosadašnjeg toka prvenstva zasluženo pobedile mađarski tim. Najefikasnija je bila Gru Hamerseng sa 8, a Kari Mete Johansen i Ranhild Omot dale su po 7 golova. U poraženoj ekipi istakla se Anita Gerbic sa 6 golova.

Nermice su pre toga pobedila Makedoniju 23:20, i obezbedila drugo mesto i meč sa Rusijom. Grit Jurak dala je 9, a Valentina Radulović 8 golova. Poljska je u borbi za četvrto mesto u grupi deklasirala Austriju 33:24, čime j epotvršeno da je našpa grupa A bila daleko slabija od grupe B (u drugoj fazi timovi iz grupe B dobili su 8, a oni iz grupe A samo jedan meč).

zvanični sajt


U polufinalnoj grupi II Rusija je obezbedila prvo mesto još u sredu, ali je seriju pobeda zaokružila u meču sa Španijom – 31:24, uz 7 golova Olge Levine. Pobheda Ruskinja najviše je obradovala Francusku – reprezentacija te zemlje odradila je svoj deo posla pobedom nad Švedskom 28:23, ali su reprezentativke Španije pobedom mogle da ih izbace iz polufinala.

Hrvatska je pobedila Dansku 26:22 i završila šampionat na veoma dobrom, sedmom mestu. Danska je najveće razočarenje turnira – olimpijske šampionke posle smene generacija osvajaju 11. mesto na kontinentu.

Group I
1. Norveška 160:111 10
2. Nemačka 143:116  8
3. Mađarska 167:134 6
4. Poljska 130:156 4
5. Austrija 121:173 2
6. Makedonija 113:144 0

zvanični sajt


Group II
1. Rusija 145:112 10
2. Francuska 122:117 6
3. Švedska 109:120 4
4. Hrvatska 117:120 4
5. Španija 124:133 4
6. Danska 118:133 2

Polufinalni mečevi igraju se u subotu, a finale dan kasnije, takođe u Huve Areni u Stokholmu. Evo i rasporeda mečeva u subotu:

12.00 Mađarska – Švedska (za peto mesto)
14.30 Nemačka – Rusija

17.00 Francuska – Norveška

Konačni raspored ekipa ispod šestog mesta:

7. Hrvatska
8. Poljska
9. Španija
10. Austrija
11. Danska
12. Makedonija
13. Ukrajina
14. Srbija
15. Holandija
16. Slovenija

Priredio: Vladimir Novaković

Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
social share
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno                         
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.
Pravopis srpskog jezika
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10766
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
RUKOMET: Norveška i Rusija u finalu EP

Rukometašice Norveške braniće titulu protiv Rusije u finalu Evropskog prvenstva u Švedskoj. Norveška je u polufinalu pobedila Francusku 28:24, dok je Rusija bila bolja od Nemačke 33:29.

Finalisti su važili za velike favorite u borbi za titulu, ali Norveška nije lako došla do pobede protiv poletnih Francuskinja.

Francuska je žustro počela i potpuno dominirala u prvom delu prvog poluvremena. Zbunjene Norvežanke nisu uspele da se povežu, ali je na scenu stupila kapiten Gro Hamerseng, preuzela odgovornost i povela svoj tim do preokreta.

Rusija nije imala mnogo problema sa Nemačkom, pošto je zonom 6-0 uspela da dođe do 22:15 početkom drugog poluvremena i mirno privela meč kraju.

Finale se igra u nedelju u 16 časova.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.