Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:38:09
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evropa preuzima pokrajinu  (Pročitano 2811 puta)
07. Okt 2007, 23:02:08
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
TIM EU za planiranje buduće misije (EUPT) na Kosovu i Metohiji, predstavljajući svoj četvrti izveštaj u Političko-bezbednosnom komitetu EU, u koji su "Novosti" imale uvid, potvrdio je da nastavlja rad na efikasnoj primeni Ahtisarijevog plana i u tom cilju je zatražio od Saveta EU da mu produži mandat do 31. marta 2008. godine.

- Budući da će Kontakt-grupa podneti izveštaj generalnom sekretaru UN 10. decembra, predlažemo da nam se produži mandat iz sledećih razloga: Dozvoliće da EUPT bude aktivan u svakom statusnom rešenju i da zadrži svoju fleksibilnost za različite scenarije; Omogućiće da se ispoštuje rok od 30 dana za uspostavljanje Međunarodne civilne kancelarije (MCK) po imenovanju međunarodnog civilnog predstavnika – piše u dokumentu EUPT na 60 strana.

Planeri buduće misije EU za pravosuđe i policiju i MCK stavili su do znanja da će već početkom 2008. godine misija EU biti u potpunosti spremna da počne tranzicioni period zamene Unmika. U raspravi o planu je naglašeno da će EU misija u roku od 90 do 120 dana, od momenta početka tranzicije, biti potpuno operativna.

- Kakav god da bude konačni status, postoje elementi koji neće biti promenjeni: ostaje međunarodno prisustvo; to prisustvo će biti pod vođstvom EU; imaćemo tranziciju od Unmika do njihovih naslednika; najvažniji delovi Ahtisarijevog predloga, pogotovo o pravima i zaštiti manjina, posebno kosovskih Srba, na jedan ili drugi način, ostaju osnovni preduslovi – kaže se u EUPT izveštaju.

Predviđeno je da troškovi MCK, sa sedištem u Prištini i isturenim odeljenjima u Kosovskoj Mitrovici i Beogradu, sa 72 međunarodna službenika i oko 200 domaćih, iznose za godinu dana 18 miliona i 807.000 evra. Te troškove će na ravne časti podeliti EU i SAD, koje će imati svog čoveka od poverenja na Kosovu u poststatusnom periodu. U Prištini će raditi 52 međunarodna službenika, u Kosovskoj Mitrovici 15 i u Beogradu 5.

Iznoseći presek situacije na KiM i postignute rezultate, izveštaj EUPT govori i o kritičnom momentu na Kosovu posle neuspeha Samita G 8 u Nemačkoj.

- Neuspeh samita u Hejlingedamu je proizveo gotovo političku paniku na Kosovu. Ta panika se smirila samo zahvaljujući izjavama predsednika Buša, tokom posete Tirani u julu, da će Kosovo biti nezavisno - stoji u izveštaju.

U analizi procesa koji vodi "trojka" navodi se da albanski političari nisu bili oduševljeni novim pregovaračkim procesom ali da su se ipak uključili u njega postavljajući tri "crvene linije": nezavisnost, nema podele, primena Ahtisarijevog plana.
U EUPT smatraju da je uvršćavanje implementacije Ahtisarijevog plana u "crvene linije" veoma važan, imajući u vidu da su kosovski Albanci vrlo hladno dočekali Ahtisarijev plan kada je predstavljen u januaru.

U izveštaju se posebno upozorava na opasnost bojkota izbora od strane Srba. "Izgleda da će se veliki broj Srba odazvati apelu Beograda da ne učestvuju na izborima. Ako tako bude, Srbi neće biti zastupljeni u najkritičnijem periodu. Bojkot će takođe proizvesti velike probleme na lokalnom nivou, pogotovo u opštinama gde bi Srbi imali većinu, ako izađu na izbore kao što je Novo Brdo, čak i u opštinama na severu Kosova, gde bi Albanci koji su interno raseljeni mogli da odu da glasaju i osvoje vlast ako Srbi ne budu učestvovali", smatraju u EUPT.

Osim izbora, bojkot Srba brine EUPT i na planu decentralizacije i njihovog učešća u timu za decentralizaciju.

- Bez saglasnosti Beograda, malo koji Srbin će podržati bilo šta što bi pomoglo u implementaciji decentralizacije, čak i ona rešenja koja direktno idu u njihovu korist – preneli su čelnici EUPT-tima stalnim ambasadorima "dvadeset sedmorice" pri EU u Briselu.

Predstavljajući svoj izveštaj, u EUPT su naglasili da rad na uspostavljanju misije ne znači da EU prejudicira rešenje i da se sprema da pošalje misiju na nezavisno Kosovo, već naprotiv, da se po svaku cenu želi izbeći mogući vremenski jaz između odlaska Unmika sa Kosova i nekog novog oblika prisustva međunarodne zajednice.

ANEKS 5
U IZVEŠTAJU EUPT se navodi da se radi na implementaciji Aneksa 5 Ahtisarijevog plana koji govori o zaštiti srpske kulturne baštine i baštine SPC na Kosovu, i da će EUPT motivisati prištinske vlasti da unilateralno implementiraju Aneks 5 do kraja godine.

RAZMEŠTAJ MISIJE
U EUPT smatraju da je EU misiji za policiju i pravosuđe(ESDP), koja obuhvata staf šefa misije ESDP, sudije, tužioce, policajce, carinike, administrativce, neophodno 1.541 osoba, koje bi činile međunarodni deo ESDP misije, i 894 osobe izabrane među lokalnim stanovništvom. Najviše bi bilo policajaca, 1.156 međunarodnih i 240 lokalnih. Interancionalnih sudija i tužilaca bi bilo 208, a domaćih 188. U tom smislu EUPT je preporučio da se što pre razjasni koliko svaka država članica EU ili neke treće zemlje može da pošalje svojih policajaca, tužilaca i sudija.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
To ne moze da se uradi mimo nove rezolucije UN-a.
A,ako ipak odluce da tako nesto urade,onda Rusija i Srbija imaju pravo da prekrse rezoluciju 1244 i stacioniraju svoje jedinice.
Nedavno je jedan ruski general u penziji(koji je clan savetovalistva instranih poslova Rusije) najavio da Rusija razmatra razmestanje svojih jedinica ako dodje do preuzimanja kontrole od strane EU mimo mandata UN.
U tom slucaju bi i nasa zemlja imala odresene ruke da uputi svoju vojsku jer bi rezolucija 1244 bila prekrsena.
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
A,ako ipak odluce da tako nesto urade,onda Rusija i Srbija imaju pravo da prekrse rezoluciju 1244 i stacioniraju svoje jedinice

 Smile......da te podsetim, da su Rusi imali svoje vojnike, na savrsenom strateskom mestu, Pristinskom aerodromu...
Brzo im je dokurcilo, i posle smrti jednog i ranjavanja drugog vojnika, su upalili svoje transportere, i otisli da pijance , a za Kosovo ih zabole........sto bi oni sada , opet vracali vojsku na Kosovo???.......mora da si sanjao neke mokre snove, pa si se sav znojav probudio.......

Citat
Nedavno je jedan ruski general u penziji(koji je clan savetovalistva instranih poslova Rusije) najavio da Rusija razmatra razmestanje svojih jedinica ako dodje do preuzimanja kontrole od strane EU mimo mandata UN.

Takve, senilne generale i marsale u penziji smo docekivali na pijankama i terevenkama u Beogradu 1999. dodju, iseru nekoliko "bratskih" fraza, napiju se i nazderu, eventualno bace neku devojku pod osusena muda, i odlete nazad za Moskvu.........

http://www.youtube.com/watch?v=qSsdiWx2B7s

Citat
U tom slucaju bi i nasa zemlja imala odresene ruke da uputi svoju vojsku jer bi rezolucija 1244 bila prekrsena.
   

.koju vojsku???.......idi nastavi spavaj, vidis da si u bunilu...
IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ti si zreo za poduzi odmor.
Ne znam sto te trpe moderatori kad unistavas svaku temu i samim tim kompletan podforum.

Inace,sramota za coveka od 40-50 godina koji ima porodicu da se ovako ponasa kao ti.
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ti si zreo za poduzi odmor.
Ne znam sto te trpe moderatori kad unistavas svaku temu i samim tim kompletan podforum.

Inace,sramota za coveka od 40-50 godina koji ima porodicu da se ovako ponasa kao ti.

Ok, nakon tvoje briljantne analize moje malenkosti, i preporuke moderatorima da me banuju sto se ne slazem sa tobom
Kazi mi , zasto bi , naivni decace, Rusi zaratili sa NATO paktom , zbog Kosova, kada nisu zbog Ukrajine???

Da nisi , stvarno na nekim lekicima za bolje raspolozenje, pa ti se prividjaju kozaci , kako igraju kazachok??


IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Ti si zreo za poduzi odmor.
Ne znam sto te trpe moderatori kad unistavas svaku temu i samim tim kompletan podforum.

Inace,sramota za coveka od 40-50 godina koji ima porodicu da se ovako ponasa kao ti.

Ok, nakon tvoje briljantne analize moje malenkosti, i preporuke moderatorima da me banuju sto se ne slazem sa tobom
Kazi mi , zasto bi , naivni decace, Rusi zaratili sa NATO paktom , zbog Kosova, kada nisu zbog Ukrajine???

Da nisi , stvarno na nekim lekicima za bolje raspolozenje, pa ti se prividjaju kozaci , kako igraju kazachok??



midlife crisis....nece da se digne Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1026
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Ti si zreo za poduzi odmor.
Ne znam sto te trpe moderatori kad unistavas svaku temu i samim tim kompletan podforum.

Inace,sramota za coveka od 40-50 godina koji ima porodicu da se ovako ponasa kao ti.

Ok, nakon tvoje briljantne analize moje malenkosti, i preporuke moderatorima da me banuju sto se ne slazem sa tobom
Kazi mi , zasto bi , naivni decace, Rusi zaratili sa NATO paktom , zbog Kosova, kada nisu zbog Ukrajine???

Da nisi , stvarno na nekim lekicima za bolje raspolozenje, pa ti se prividjaju kozaci , kako igraju kazachok??



Ma uzaloudno je s tobom pricati o tome.Pored toga sto si neobavesten i ne znas da napravis razliku izmedju razmestanja vojnih jedinica i rata,uz svo duzno postovanje tvojim poznim godinama,ne verujem da si u stanju da racionalno rasudjujes,sto sam zakljucio na osnovu tvojih postova koji se baziraju na uvredljivim dosetkama i doskocicama.
IP sačuvana
social share
Usliši molitve,anđele,dabogda pocrkali dusmani,pa budi andjeo osvete,neka na svojoj koži osete šta znači beda,strah i bol.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
midlife crisis....nece da se digne Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

yebiga , idi se zali doktoru, sta koga na forumu interesuju tvoji zdravstveni problemi?? Smile
IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 441
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Citat
Ma uzaloudno je s tobom pricati o tome.Pored toga sto si neobavesten i ne znas da napravis razliku izmedju razmestanja vojnih jedinica i rata,uz svo duzno postovanje tvojim poznim godinama,ne verujem da si u stanju da racionalno rasudjujes,sto sam zakljucio na osnovu tvojih postova koji se baziraju na uvredljivim dosetkama i doskocicama.

Ok, zasto su Rusi napustili Kosovo, da bi se sada ponovo vratili , da "razmeste vojne jedinice"???? Smile

Molim te , kao strucnjaka za taktiku i strategiju da mi objasnis taj genijalan vojni i politicki manevar? Smile

BTW......koliko ja imam godina?? Smile
IP sačuvana
social share
There's no family to tell you his funny tales
He never had a chance to play free like a child
He never could tell us what he would do as a man
It's too late to give back his childhood
Its not too late to give him a free future

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Citat
midlife crisis....nece da se digne Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

yebiga , idi se zali doktoru, sta koga na forumu interesuju tvoji zdravstveni problemi?? Smile
ne moji...tvoji problemi...matori Smile....zena ti zvoca,pa si ovde dosao da lecis komplekse Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 15:38:09
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.