Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:12:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evanđelje po Judi  (Pročitano 19398 puta)
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
LG 4X HD
@costa

Citat
Da to je bila Bozija volja da sebe zrtvuje za rad spasenja ljudskog roda.
Nije Hrist zrtvovao sam sebe,samo je zrtvovao telo koje je koristio, a sa obzirom da ima mogucnost da vaskrsne,tu jednostavno nema govora o nikakvoj zrtvi,uostalom ti si napisao da je on sam izabrao da bude razapet
Citat
Hristos je mogao izabrati i drugi nacin na koji ce biti razapet.
i da je sve sto se dogodilo njegova volja,tako da to ne moze nikako da se uporedi sa zrtvom vojnika ili oca,koji nemaju uticaj na tok dogadjaja.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Ne razumes stvari.

Da sad kao covek, jos imas moc da ostajuci covek ovaplotis se u pauka, da bi spasao vrstu od izmuranja, i polozis svoj zivot dobrovoljno, to bi svakako bio hrabar cin. Zamisli sebe u telu pauka, prii tome zadrzavas svoju ljudskost!! A onda zamisli kako je bilo Bogu, u svojoj svojoj slavi da obuce ilovacu kako bi polozio svoj zivot za spasenje ljudskog roda. Kakvu ljubav prema paucima bi ti morao iamti da bi takav cin uradio, onda zamisli kakvu ljubav Bog ima prema ljudima!! Zato je taj cin jedinsten i neponovljiv i nema nista vece sto se desilo niti ce se desti kod ljudi od Hrisotve zrtve i vaskrsenja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


s'brda s'dola

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 14157
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
LG 4X HD
Ok ali zar biblija ne kaze da je covek stvoren po bozjem liku,pa bi se Hrist u ljudskom telu osecao kao "kod kuce" u ostalom ako je on stvorio coveka nema nasta da se zali sto mu je u covecjem telu "tesno".Nije valjda stolica kriva sto je nudobna kriv je stolar.



Uostalom,ako je Bogu bilo loshe u covechjem telu kao sto bi meni bilo u paukovom,njegova ovozemaljska smrt i samim tim povratak u njegovo prirodno bozansko stanje opet nije zrtva nego oslobadjanje.Da se ja pretvorim u pauka kao sto kazes jedva bi cekao da zrtvujem to paukovo telo i vratim se u covecji oblik,jer Bog nije umro kada je zrtvovan samo se vratio u predjasnje stanje.
« Poslednja izmena: 30. Maj 2006, 21:54:26 od arlekin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Svakako da Hristu nije bilo neugodno sto nosi svoju tvorevinu u fizickom smislu. Bog je stvorio coveka po svojoj slici i prilici tj, coveku je podario slobodnu volju i ljubav. Ali nije greh dao coveku, Velicina Hristove zrtve je u tome sto je kao Bog, nevin na sebe primo osudu. Dozivljavao je izrugivanje, huljenje, odbacivane i fizicko maltretiranje. Bogu je bilo lakse da napravi telo kao adamu, i da se obuce u njega. Ali On je izabrao tezi put, da se rodi kao novorodjenjce, a da pri tome izbegne crnu struju greha koja vodi od Adama. Hristos je rodjenjem ucino mnogo toga od toga je i vazno, osvestao je zenu koja je prva zgresila, jer Bogorodica je prva i najpostovanija licnost u hriscanstvu posle Boga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 44
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
Imam pitanje za ove koji su slepi vernici i sve znaju...
Kako to da je Isus bio bog a cim je dosla straza njegovi apostoli su se razbezali u stilu : Murija ,Murija...
Pitav vas ,da li bi vi isto pobegli ili dali zivot za njega...Ja bih dao,a vidim da je vera kod apostola bila mala,da cak su se cudili i kad je vaskrsao.
Ko je citao ova jevanjdelja 4 glavna moye videti kako se apostoli nisu slozili kako da lazu.
Procitajte zadnje strane od hristovog raspeca pa ce te videti istinu pravu.

U jednom jevandelju sisao andjeo sa neba i razvalio vrata..
U drugom dosla je MArija magdalena i unutra nasla dva andela
U trecem sreli unutra Isusa
U cervtrom Marija Magdale dosla videla dva Andjela koji je pitase Koga trazis?
A Marija Magdalena bez ikakvog ustrucavanja od Andjela,jer ona sa njima prica svako dan u svojoj glavi,poprica kao sa Perom Vozacem GSP a.Pa se pojavi i Isus i snjim malo procaska.
Zanimljivo da bih se ja usrao da sam video andjele medjutim ona je heroinakao i Herkules,pa se cudim sto se nije i potukla sa njima,
Da li je slicajno sto u svim Jevandjeljima Kada kaze ko je otisao u nedelju na grob stoji prvo ime Marije magdalene ( jedino ako mu je bila zena),ispred njegove Majke a u dva jevandjelja ne stoji da ga je Majka posetila grob vec samo marija Magdalena.Malo cudno zar ne?

Ali payite sada najveci dokaz. kako to da je Isus tako brzo preminuo na krstu,dok su zabelezeni slucajevi u istoriji da su ljudi bili po 5 dana i preziveli?
Kako to da je Josif ,veliki sledbenik zakupio porodicnu grobnicu daleko od svoje kuce,a blizu raspecu? Yasto nisu apostoli.Igleda da je jedini Josif imao muda da trazi telo od Pilata.
kako to da se Pilat zacudio da je Isus " vec brzo umro"?Kako to da je centurion koji je probio Isusovo telo postao biskup posle par meseci??
Kako to da Muslimani priznaju Isusa za proroka,nazivaju ga Isa,i u Kuranu kazu da je preziveo raspeca i otisao da zivi na daleki Istok??
Ovo su cinjenice na koje vi nemate odgovore.Ja verujem u Isusa a molim se jedinom bogu za koji se i Isus zalagao,ostale postujem.I ne smeta mi istina da je Isus bio obican covek.
Poenta price je da zivimo kako nasje ucio a ne da se njemu molimo vec Bogu.
Mislim da je hriscanstvo iskorisceno za polticke ciljeve i vladavinu.Cist primer Katolicka crkva koja je ljude spaljivala na lomaci jer su trvdili da Zemlja nije centar vasione.Isti takvi su to cinili kao vi sto slepo citate i verujete a ne razmisljateda li je to u redu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Sony xperia
Nisi imao gde drugde da ovo pitas, nego pkreces temu od pre 2 god.


Lock
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 00:12:26
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.