Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:13:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Evanđelje po Judi  (Pročitano 19402 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Da, radi se o klasicnom gnostickom tekstu. Pre svega nedostaje eklisiologija koja opisuje Hristovo rodjenje, cuda koja je cinio, niti opisuje tajnu veceru, niti kako je Hristos pricestio svoje ucenike. Najvaznije nema, a to je Hristovo vaskrsenje. Posebno je smesno kako taj "Isus" opisuje kosmologiju i stvaranje sveta sto je apsolutno apsurdno. Ni u jednom od autenticnih Jevandjelja ne vidi se nigde da je Hristos ucio o kosmologiji. Posebno je smesno kako je "Isus" iz judinog evandjelja opisao poredak u kosmosu, i stavranje coveka:

"Mnostovo ovih besmrtnih nazvano je Kosmos - to je prokleto od Oca i 72 prosvetioca koja su sa Samopostojecim i njegova 72 eona. U njemu prvi covek se pojavio sa svojim nepogresivim mocima. I eon koji se pojavio sa njegovim narastajem, eon u kome je oblak znanja i andjeo zvan...(tekst je ovde malo nejasan). Neka 20 andjela postane da vladaju nad haosom i nad podzemnim svetom. I pogledaj, sa oblaka se pojavio andjeo cije lice je bljestavo od vatre i pojava defilovana krvlju.  Njegovo ime je Nebro, sto znaci "buntovnik", drugi se nazivaju "Yaldabaoth". Drugi andjelo, Saklas, takodjer je dosao sa oblaka. Nebro je kreirao 6 andjela, kao Saklas, da im budu asistenti, i ovi su proziveli 20 andjela na nebesima, gdje svaki prima svoj udeo na nebesima."

Stvaranje coveka

"Saklas rece svojim andjelima: "Da nacinimo coveka prema svom liku. Kreirali su Adma, i njegovu zenu Evu, koga nazvase, u oblacima, Zoe"....

Stvarno vece gluposti nisam procitao. Saklas, eon, Nebro, Zoe....andjeli stvaraju andjelie, andjeli stvaraju coveka...Lici pre na neku domorodacku mitologiju nego li na jevandjeljski tekst.

Zadivljuje naivnost ovih koji su preveli ovo jevandjelje i njihove reci:" Ovo ce promenuti hriscansko ucenje"...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Juda bio Isusov najbliži prijatelj

Iz Jevanđelja po Judi, koje je prezentovano u četvrtak, može da se vidi ne samo da je Isus rekao Judi da ga izda, već da ga je smatrao za najboljeg prijatelja.

Isus je navodno razgovarao sa judom Iskariotskim tri dana pre proslave Paske.

„Ti ćeš biti apostol koga će progoniti svi ostali. Judo, ti ćeš žrtvovati telo čoveka u kome se nalazim“, rekao je navodno Isus Hrist jednom od svojih 12 apostola pre nego što su ga odveli rimski vojnici.

„Udalji se od ostalih i ja ću ti reći tajnu kraljevstva. Moguće je da ga dostigneš, ali ćeš zažaliti zbog toga kada vidiš kraljevstvo i sva pokolenja?“

Dalje u tekstu Juda pita Hrista: „Gospodaru, koje dobro ću ja primiti zbog toga što si me odvojio od ljudskog roda?“

Hrist je odgovorio:

„Ti ćeš postati trinaesti i prokleće te pokolenja, ali ti ćeš doći da im vladaš. U poslednjim danima njihovo prokletstvo će se sunovratiti do svetosti. Dođi, pokazaću ti tajne koje niko nije video. Iz kojih izlazi veliko i bezgranično kraljevstvo koje nije videla nijedan naraštaj anđela.“

U tekstu iz četvrtog veka nove ere, ispisanom na papirusu, Juda je predstavljen kao junak koji je delovao na Isusov zahtev i prikazuje ga kao jedinog Hristovog sledbenika koji je razumeo njegovu želju da odbaci zemaljsko telo.

Juda je u ovom jevanđelju prikazan kao najbliži Isusov prijatelj koji razume Hristovu poruku i ima poseban status među njegovim učenicima.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
neka mi neko objasni zasto smeta da je juda mozda ispunjavao hristovu volju? sta to menja?  Smile


IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Juda preziveo vekove

JEVANĐELJE po Judi je ponovo vest dana. O ovom koptskom rukopisu od 62 strane se pisalo još od početka decembra 2003, pa u nekoliko navrata 2004. Danas Fondacija "Mecena" iz Švajcarske sa izvesnošću najavljuje da će prevod ovog dela, otkrivenog pedesetih ili šezdesetih godina u Egiptu, uskoro biti završen.
Sve svetske novine se pozivaju na prilično šture informacije koje je objavila bazelska "Mecena" i glavna novost je, zapravo, da je rukopis na papirusu podvrgnut analizi ugljenika koja je pokazala da je tekst mnogo stariji nego što se pretpostavljalo. Po toj analizi, ovaj rukopis datira sa kraja trećeg ili početkom četvrtog veka. Naravno, nije izvesno da ga je pisao, odnosno da je to prepis originalnog Judinog teksta, ali to ne umanjuje njegov značaj.
U proteklih nekoliko godina vest o ovom rukopisu "digla je popriličnu prašinu" upravo na tržištu umetnina i antikviteta ponajviše zbog kalkulacija da bi to moglo da bude izgubljeno Jevanđelje po Judi koje je pomenuo još 180. godine Irinej, prvi lionski biskup. Rukopis prevodi tim stručnjaka za koptsku istoriju, umetnost i jezik, predvođen Rudolfom Kaserom bivšim profesorom sa Ženevskog univerziteta. Teško bi se u ovako, zasada, svedenim vestima kao novost mogla protumačiti i izjava Maria Žan Robera, direktora Fondacije "Mecena" da "tekst Jude Iskariota dovodi u pitanje neke od političkih principa hrišćanske doktrine". Kako bilo, to nije u suprotnosti sa "Davinčijevim kodom" u kojem stoji da je "Rimska katolička crkva `reorganizovala` jevanđelja u četiri 325. godine pod vladavinom cara Konstantina". Tridesetak drugih tekstova je marginalizovano jer se nisu slagali sa "doktrinom vere i politikom koju je vodio car Konstantin".
U nizu dnevnih listova zapadne Evrope stručnjaci i pisci ozbiljnijih komentara zameraju na "novinarskoj ekskluzivnosti" i pitaju se kako je moguće na osnovu još nepročitanog teksta kalkulisati i izvoditi dalekosežne zaključke.
Najkasnije za godinu dana, tekst pisan na koptskom jeziku egipatskih hrišćana treba da se pojavi u prevodu na nemački, engleski i francuski tvrde u Fondaciji. Tada će sigurno otpočeti "nova runda" tumačenja, novih interpretacija...
Ranohrišćanski rukopisi, od kojih je jedan poznat pod nazivom jevanđelje po Judi - ma u kako sažetom obliku iz naučničkih kabineta dospevali do javnosti - budili su maštu mnogih pisaca i sineasta. Snimljeni su filmovi, a jedna od skoro objavljenih i dobro prodavanih knjiga je upravo roman "Jevanđelje po Judi" Simona Mavera.

POREKLO RUKOPISA

POREKLO rukopisa i dalje je nepoznanica. Posle njegovog otkrića u Egiptu pre 40 ili 50 godina i "kratkog puta" do Švajcarske, odlazi u SAD na dve decenije... a tek početkom trećeg milenijuma "Mecena" počinje da se stručno bavi ovim delom. Posle dugotrajne i, jasno, komplikovane, stručne restauracije i zaštite rukopisa počele su njegove analize i prevođenje. Fondacija "Mecena", čiji cilj je pronalaženje i zaštita arheološkog blaga, planira priređivanje izložbi jevanđelja po Judi, snimanje dokumentarnog filma vezanog za konzervaciju i iščitavanje rukopisa, a svečana završnica ovog obimnog posla za koji je vezano dosta misterije i nagađanja trebalo bi da se dogodi na Uskrs 2006. godine.

UHVATILI BOGA ZA BRADU

Kao velika senzacija primljena je vest da švajcarski naučnici rade na prevođenju jednog vrlo starog teksta, za koji se veruje da predstavlja Jevanđelje po Judi.Tamošnja fondacija "Mecenas" saopštila je da će tekst,ispisan na 62 strane i otkriven pedesetih ili šezedesetih godina prošlog veka u Egiptu, biti u celosti objavljen za godinu dana, i sa koptskog ,na kome je pisan, preveden na glavne svetske jezike.
U Švajcarskoj smatraju da će kontroverzno štivo - ako se,naravno, utvrdi njegova autentičnost - ne samo osvetliti starohrišćansko vreme, već možda i dovesti u pitanje neke principe hrišćanske vere.
Ipak, dugogodišnji rektor Bogoslovije u Sremskim Karlovcima i dobar poznavalac jevanđelja,profesor Marko Španović,kategorički tvrdi:O senzaciji nema govora i ne treba nasedati svakoj budalaštini.
- Hrišćanska crkva,kao što je poznato, svoje učenje zasniva na četiri jevanđelja - po Mateju, Marku, Luki i Jovanu,i ona čine osnov hrišćanske vere - kaže prof.Španović.-Postoji,međutim, još najmanje 15 rukopisa iz 3. i 4. veka koji govore o Isusovom životu i učenju,a nazivaju se apokrifnim jevanđeljima. Među njima je i Judino. To su, međutim, lažna jevanđelja,jer je Crkva znala da kroz vreme odvoji "žito od kukolja".
Ta jevanđelja nikad nisu priznata za autentična, neka su,kaže profesor, sačuvana u delovima,za neka znamo poimence.Puna su proizvoljnosti i grešaka,pa se u njima mogu pročitati i takve gluposti kao što je to da je Isus bio oženjen Marijom Magdalenom,da je decu u igri pretvarao u magarce pa im opet vraćao ljudski lik, ili da je bačeno kamenje pretvarao u kišu.Time su pisci navodno hteli dokazati da je još kao dete bio Bogočovek.Crkva se takvim proizvoljnostima ne bavi.
-Dobra strana ovih lažnih jevanđelja je to što su i ona svedočanstva jednog vremena,a činjenica da govore o Hristu,upućuje da je on zaista bio istorijska ličnost - veli Španović.-Nemaju, dakle, nikakvu teološku vrednost, ali istorijsku imaju.Naučnici će utvrditi iz kog perioda potiče ovo jevanđelje koje se smatra za Judino, i šta u njemu piše- ono se istražuje kao svaki arheološki predmet.
Što se tiče sumnji da bi prevod "mogao da dovede u sumnju i neke principe vere",prof. Španović je nedvosmislen:"To ni u kom slučaju.Bilo je takvih pokušaja od Hrista do danas, i svi su ostali bez uspeha.Čim je ovo stiglo iz Švajcarske,moram da izrazim veliku sumnju:tamo ima starokatolika, nešto malo katolika,ono sve drugo su kalvinisti, luterani i razni sektaši.Rukopis treba izučavati kao dokaz o jednom vremenu,ali mu ne pridavati značaj koji nema.Uostalom, postoje i stariji rukopisi nego što je ovo jevanđelje( Kumranski zapisi, Sinaitikus Vatikanus itd.) , na hiljade prevoda i prepisa,ali samo su četiri kanonska jevanđelja za Crkvu važna.
-To laici kad otkriju nešto što je za Crkvu davno poznato, misle da su uhvatili Boga za bradu,pa udaraju na sva zvona. Vest iz Švajcarske treba shvatiti kao lupetanja.U svakom slučaju,ništa novo neće doprineti bogoslovskoj nauci.

izvor:Novosti

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@machakz

Radi se o tome, da je u autenticnim Jevandjeljima Hristos rekao, da je bolje da se nije rodio onaj covek koji izdao Sina Covjecijeg. Znaci Juda nije ispunjavao Hristovu volju, nego svoju srebroljubivu. I po judinom jevandjelju Hristos kao Bog trazi pomoc od jednog Jude. To je jos jedan primer izmisljanja.

Imas tekst na linku koji je dao Tralalalala, pa procitaj koliko je to smesno.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... pre nego sto procitam, to ce potrajati...
kada sam prvi put citala novi zavet, palo mi je u oci da je hrist unapred znao da ce biti izdan...
pranje nogu, ugoscavanje buducih apostola, i onda ta izjava-
i svi su se u uzasu, cudu, i neverici pitali 'hocu li ja biti taj?'
izvini na ovim recima, ali on je to mogao da spreci... da je hteo.
ne uzimam u obzir sad da je bio u dogovoru sa judom eventualno... a juda se kasnije jos i obesio, tj.samom sebi presudio  Smile
ono sto hocu da ti kazem, posto nisam ni ateista ni teista vec prosto ja...
meni je taj hristov postupak sa tim i takvim recima tako zlobno, u najmanju ruku besmisleno zvucao.
gde je njegovo dotad ispoljavano covekoljublje ako kaze 'bolje da se nije ni rodio'? surovo, krajnje surovo...
skoro da se namece utsak da je hristu bilo potrebno i da je zeleo da bude mucen i razapet, i da je to njegova svrha i sudbina... a juda samo njegova produzena ruka... dezurni krivac
pa i onaj dijalog sa bogom na maslinovoj gori upravo o tome govori... da mu je to bila sudbina, i da je juda samo posluzio svrsi na ovaj ili onaj nacin...
da je hrist ostao ziv, pitanje je ne li istorija isla ovim tokom...

ako verujemo da je postojao kao istorijska licnost  
« Poslednja izmena: 08. Apr 2006, 00:33:29 od machakz »
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
@machakz

Nisi ateista, nisi ni teista, mozda si deista ili agnostik?  Smile

Hristos nije znao samo da ce biti izdan nego je on znao sve! Znao je misli svih ljudi, znao je sve ljude, znao je koliko ima zrna peska na svim plazama, znao je koliko ima kapi u svim morima, znao je sve jezike sveta, znao je sve nauke sveta i ondasnje i ovdasnje i one koje ce covek jos otkriti, znao je sve jer je Bog. Toliko o njegovom znanju... no

Zasto je Hristos rekao "Bolje je da se takav covek nije rodio". Hristos ove reci neizgovara sa gnevom nego sa skrusenim srcem i tugom jer je znao sta ce se desiti Jusi. Nije on to rekao zato jer je on osudio Judu i njegov postupak nego je rekao upravo ono sto se desilo. Pa sta se desilo na kraju? Juda se ubio! Eto zasto je Hristos rekao to. Juda je shvativsi da je izdao Boga, ni krivoga ni duznoga, nije mogao podneti to i skoncao je strasno, samoubistvom.

Kazes, Hristos...sudbina...Otkud Bogu sudbina? Da Hristos je dosao na zemlju da bi bio razpaet! Hristos se cesto simbolicno naziva "Jagnjetom Bozijim", a u Starom Zavetu kao zrtvu Bogu Jevreji su prinosili jagnje na oltaru. Tim cinom jagnjetovom zrtvom u Starom Zavetu su ljudi iskajavali svoje grehe Bogu.  Hristovom zrtvom, Jagnjetovom zrtvom, je okoncan taj starozavetni obicaj, i svet je iskupljen za grehe. Uz Hristovo raspece se u podnoziju krsta pojavljuje lobanja. To je adamova lobanja. Adam je umro bas na mestu gde Hristos raspet. I Hristovom krvlju je iskupljen sav coveciji rod pocev od Adama do poslednjeg coveka koji ce ziveti na planeti. Ali najveci znacaj Hristova zrtva ima u sledecem: "Nema vece ljubavi nego one kada se polozi zivot za prijatelje".  To su Hristove reci. Eto sta znaci Hristova zrtva! Hristovom zrtvom Bog je pokazao svu ljubav prema covecanstvu, tako sto je u svojoj svojoj slavi sramno umro za coveka da bi onda vaskrsnuo i tako coveka oslobodio smrti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 10823
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
... oslobodio smrti?!
e tu je znaci kvaka   Smile
... iskreno, govorim u svoje ime, ne zelim da budem oslobodjena smrti.
cemu sloboda od smrti/ cemu vecni zivot/

da izvines costa... sustina svake reklame je obecanje!!! nije bitno da li ce oni koji obecavaju odrzati rec... ko veruje, i kome treba, prihvata oberucke. uvek bilo.

bas zato sto mi ne treba i ne zelim nikakav vecni zivot, ne prihvatam.
smisao zivota na zemlji nije vecni zivot.
smisao zivota na zemlji ne postoji. smisla nema... mozda zivimo onoliko dugo koliko nas drugi pamte... ili geni...
ali mi smo jednako nebitni ili bitni kao i vrane....ili bi sta drugo na ovoj planeti. moje ubedjenje.
no mi imamo moc da ih istrebimo, a one ne nas. da li? utoliko smo'napredniji'... klizav teren.

costa, ako mi vecni zivot nista ne znaci, ja ne mogu da prihvatam tvoje reci i stavove.  Smile
ali ih cujem...  Smile
i mislim da vrlo vrlo gresis, kao i svi mi.
uzimamo u obzir samo ono sto ide u prilog nasem vjeruju, a zanemarujemo ono sto se ne uklapa.
mnogo smo selektivni, mi ljudi...
IP sačuvana
social share
(\__/)
(='.'=)
(")_(")   Samo za njene oci....
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2143
Zastava Subotica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T65
Citat
smisao zivota na zemlji ne postoji. smisla nema... mozda zivimo onoliko dugo koliko nas drugi pamte... ili geni...

Nihilizam...

Zao mi je sto tako govoris. Govoris kao da su ti sve ladje potonule. A znam da u dubini duse se nemiris s tim. To je nemoguce da se pomiris.

Znam po sebi, to dolazi iz gordosti. Jednom sam i ja tako na forumu govorio, vecni zivot je glupost, Bog nema sta da trazi ovde, ovaj svet je dobar, ne treba meni nista vise sto mogu naci ovde...

A onda kada sam ostanem u tisini, opet u meni se pojavi bunt u dusi, i kazem to je nemoguce mora biti necega, a onda se latim hindusitickih knjiga i citam o reinkarnaciji, o preegzisteniciji duse, o vecnom ciklusu radjanja i umiranja...iako su to ciste glupost, ali koliko je samo to ublazilo tu duhovnu ranu koju sam imao jer nisam poznavao Istinu. Samo ta gomila hinduskih nebuloza, iako apstraktna je bila bolja nego nihilisticke misli da nema smisla, da nema vecnog zivota...I kada sam spoznao Hrista, onda se duhovna rana iscelila, i ja dva dana nisam spavao od srece i radosti...Samo da znas kakvo je to iskustvo bilo...

Trazi, ne miri se tudjim recima, sa recima onih koji su ubili svako bezboznistvo u sebi, i nisu nista vise do komada ilovace.
 
Иштите, и даће вам се; тражите, и наћи ћете; куцајте, и отвориће вам се.. (Mt 7,7). Zapamti to. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
interesantna stvar :

ako je isus znao unapred shta ce ko da uradi onda
nema slobodne volje.

ako nema slobodne volje nema ni krivice onih koji
slobodnu volju nemaju jer su oni samo roboti .krivicu
snosi onaj ko ih je stvorio -bog.

ako je bog kriv onda je isus pravedno razapet jer je
njegovo ubistvo u stvari samoubistvo,a krivicu za
ljudskom rukom pochinjeno zlo snosi takodje isus.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 12:13:40
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.