Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 04:55:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eto tako mi malo...  (Pročitano 11727 puta)
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 707
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.44
treba vama " sosine suze ", bar 2lit. pa ce sve da bude ok Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
Браво за дружење.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Nov 2010, 09:10:00 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Skupismo se nekolicina kod standa Lavirinta gde je uprilicena mala demonstracija maketarenja. Sunce je peklo kao u pustinji, stajalo se, ali opet lepo je kada vidite da se ljudi zanimaju za to, zapitkuju, deca bi da odmah to kupe i rade Smile iako nije bas za njihove godine... malo popularizacije maketarenja nije na odmet, a i popismo kaficu, neko osvezenjce, zaduhanismo iza - pored satora. Ja cak pazarih u centru usce jednu maket sebi Smile Sve u svemu jedan suncani izlet za mene, dok su  Samuraj77 i StGeorge2 imali i "radni dan", pogotovo ovaj prvi, koji je najduze ostao tamo, osvetljujuci obraz svima iz kulba Oluj, gde i moja malenkost pripada, ali potpuno smotan (tog jutra sam imao problema sa air brush-om, zacepljena dizna, a zainatih se da maketu koju radim isprskam, pa kud puklo da puklo), u najverovatnije isflekanoj odeci dodjoh na taj "porodicni sajam" zaboravivsi klupsku majcu. Smile

Samuraj77 je na licu mesta sastavljao jednog Spitfire-a u 1:48. Dok sam bio tamo vec je bio uradjen kokpit, slepljena krila i sledilo je spajanje svega. Da li je stigao da ga uradi i mozda isprska, jer tamo je bio dovucen i kompresor naseg drugara "Gashe" (veliki, izduzen, lici na eksplozivnu napravu ili neku letecu bombu, sve sa kamuflazom...).  Sta je bilo ne znam, mozda nam Samuraj77 kaze Smile

Evo i par fotki, ziveli Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

LavirIsprUsca15maj11 001sm.jpg
(149.88 KB, 1024x768)
LavirIsprUsca15maj11 002sm.jpg
(147.34 KB, 768x1024)
LavirIsprUsca15maj11 005smm.jpg
(65.91 KB, 375x500)
LavirIsprUsca15maj11 003smm.jpg
(47.25 KB, 375x500)
LavirIsprUsca15maj11 004sm.jpg
(141.57 KB, 1024x768)
LavirIsprUsca15maj11 007sm.jpg
(137.6 KB, 768x1024)
« Poslednja izmena: 16. Maj 2011, 19:09:05 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
mob
SonyEricsson C702i
 Smile
Hvala na fotkama Papalu, nisam ofarbao Spitfajera tamo, jednostavno nije bas bilo uslova za to... Bilo kako bilo maketa je gotovo sasvim sklopljena ispred Usca, ostaje mi da je pripremim za farbanje i ofarbam Wink
Sto se same manifestacije tice, bilo je zanimljivo, bilo je malisana ali i onih starijih koji su zastajkivali kraj naseg pulta i raspitivali se o maketama i hobiju...
Evo jos nekoliko fotografija

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Oluj usce 1.jpg
(79.17 KB, 800x600)
Oluj usce 2.jpg
(81.17 KB, 600x800)
Oluj usce 3.jpg
(92.06 KB, 800x600)
Oluj usce 4.jpg
(93.03 KB, 800x600)
Oluj usce 5.jpg
(87.39 KB, 600x800)
Oluj usce 6.jpg
(99.37 KB, 800x600)
Oluj usce 7.jpg
(99.95 KB, 800x600)
Oluj usce 8.jpg
(86.84 KB, 600x800)
Oluj usce 9.jpg
(93.19 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 5.1.21661
mob
Nokia N70
Bravo za druzenje!
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
Juce tacno u 18:30 skupila se "fantasticna trojka": nas dragi MrAce, veliki guru Samuraj77 i moja malenkost. Znajuci da ce ovaj "ludak" od MrAce-a sigurno da mi kupi neku maketu, setih se da kupim uzvratni poklon - brze bolje sleteh do Lavirinta, kad ono veoma slaba ponuda - u 1:72 ipak nadjoh Eurofightera dvoseda; rekoh "mozda ovo nema...". I nadjopsmo se. Posle kraceg razgovora MrAce izvadi maketu za mene, MiG-15 (gde me nadje Smile), ali me s'rani kad redom izvadi jos dve, sve biser do bisera. Ne mogu da shvatim ovog coveka, mada  sam i sam takav, ali trenitno tanak, pa vazno izvadih Eurofightera, ali... avaj! On je to vec odradio; rekoh "uzmi pa pokloni nekome!. I on uzme pa mi vrati i rece "evo tebi poklanjam!"  Smile Eto, takav je ovaj nas MrAce, Talicni Tom modernog maketarstva i veliki bekrija. Ali to nije milo dosta vec i Samuraju pokloni jednu strasnu F-15 icu u 1:48, boli glava.
Dakle, spremam se da ga iznenadim necim opakim, jer ne moze to tako - nadobijah se od njega podosta, red je da i ja "ubodem" nesto sto ce njega bas obradovati.

I tako sedesmo - razvila se maketarska prica, a bome posle su nam malo i zasvirali, a skupa i zapevasmo "Lazi, Lazi Vere" (ona lepa makedonska). Ovog puta popismo dobro, ali ne i previse i razidjosmo se kucam u pristojno vreme - pa, ne moze uvek da se tera do daske; varijacije su neophoden Smile
Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

MrAcSamuPapSkad20maj11 1s.jpg
(123.02 KB, 1024x768)
MrAcSamuPapSkad20maj11 2s.jpg
(150.87 KB, 768x1024)
MrAcSamuPapSkad20maj11 3s.jpg
(130.95 KB, 1024x768)
MrAcSamuPapSkad20maj11 4s.jpg
(161.85 KB, 1024x768)
MrAcSamuPapSkad20maj11 5s.jpg
(140.18 KB, 1024x768)
MrAcSamuPapSkad20maj11 6s.jpg
(113.46 KB, 1024x768)
MrAcSamuPapSkad20maj11 7s.jpg
(113.18 KB, 1024x768)
MrAcSamuPapSkad20maj11 8s.jpg
(121.58 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Posle ovog prikaza mislim da je samo pitanje vremena kad ce mi nepoznati ljudi poceti prilaziti na ulici i govoriti koje bi makete zeleli  Smile

Inace ovaj sastanak se zavrsio u potpunosti na dostojanstven nacin i bez prosipanja zeludacnog sadrzaja po javnim klozetima i zelenim povrsinama. Razlog tome nije mnogo skromnija kolicina ispijenog alkohola vec sto sam ovog puta dosao pripremljen - pojeo sam nesto pre odlaska  i malo prileg'o  Smile Smile

Verovatno najupecatljiviji deo lumpovanja je bilo preslisavanje lokalnog orkestra od strane naseg svestranog prijatelja Papalua
Iako se cini da mu se uopste nije dopadala ideja da nam neko svira Samuraj ce morati da prizna da je na mahove bilo zabavno  Smile

Od samuraja sam dobio na poklon i samurajsko secivo tako da mi pri skidanju delova sa ramova uz deo ne ode i cetvrtina rama  Smile na cemu sam zahvalan 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
 Smile Smile

nije mi jasno da orkestar koji svira u Skadarliji nije cuo za onu "Nekada sam ja voleo samo plavo cvece" ili da ne znaju da odsviraju "Kales bre Andjo". Dobri su muzicari, ali ipak, to ne znati...  nema, vreme je katastroficnu; kad ce taj asteroid muku mu suncanu... Smile
Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.26
Nakon duzeg vremena i po ovoj milini od vremena (dqakle, sisa je svako ko ne izadje napolje Smile) ipak osvetlasmo obraz postovani Mr-Ace i moja malenkost. Doduse samo smo se nas dvojca dogovorili da se nadjemo na kratko (a ispade i ne bas kratko), tako da ne "optuzujemo" nikog drugog.

Elem, siti smo se napricali o maketama a bome i o forumima, sagledali stanje i ovladali situacijom. Zakljucak: "stvari su kompleksne i opterecene suprotnostima!" Smile No, sve je reseno, svet je ponovo rodjen i naredni ciklus postojanja univerzuma moze mirno da pocne.

Pri tome skrhali smo izvesnu kolicinu cevaoa, kobasica, pomfrita i, najvaznije, dobrog kafanskog kiselog kupusa sve to zaliveno solidnim kolicinama piva (he,hee!)

Ovog puta fotografija nema, kamera nije mogla da stane za pas usled viseslojnosti oblacenja Smile

Razgovoru nikad kraja, pretresli smo teme od samogradnje i SF-a, preko kleaicnih maketa propeleraca i mlaznjaka, dodirnusmo i dvokrilce i pionirske avione, pa sve do tema o samim avionima tj. o familijama aviona. Posebno smo se zadrzali na Su-27 i MiG-29 i njihovim raznim varijantama (koje u stvari meni, neznalici, nisu jasne).

Obecah da cu napraviti ovaj kratki izvesta i eto odnah ga uradih.

Pao je dogovor, kada se vreme malo prolepsa da napravimo veci skup. Smile
Toliko Smile Smile

p.s: E,da, sedeli smo u kafani "Zora" Smile
« Poslednja izmena: 17. Feb 2012, 22:07:18 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
Eh, zaboravih da postavim, ali evo naknadno (i opet nema fotki  Smile), elem, sastasmo se mr. Samuraj77, mr. StGeorge i moja malenkost, te razmenismo ideje i iskustva, a bogami i makete i ostalo. Pruzila se i sjajna prilika da vidim F-5 Tiger II sto ga je Samuraj77 zapoceo. Opet ista kafana i ispostavilo se da su sasvim "priushtible" sto se tice cena. Glupson sam sto zaboravih da fotnem Smile
Toliko Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 04:55:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.618 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.