Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Etno muzika Balkana - šta posetioci foruma misle o Etno muzici sa ovih prostora  (Pročitano 2420 puta)
06. Dec 2006, 11:26:23
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 
Za mene je to više nego muzika...na neki način predstvalja oživljavanje naše istorije, ali nam takođe otvara oči kako bi u buduće na jedan tradicionalno-moderan način mogli da se predstavljamo svetu...ne možemo se samo  (barem ne za sada) nešto specjalno oslanjati na razvoj nekakve industrije ili privrede da bi smo se isčupali iz ovog blata...izvori raznolikog i kulturološki šarenolikog blaga iz domena tradicionalne kulture bi moglo da nas na razne načine u drugačijem svetlu (onom pravom) prezentuju svima onima kojima je muka plastike i veštačke avangarde...Treba napomenuti i da nam je u neku ruku ovo sporo ekonomsko napredovanje sačuvalo neku etnografsku celinu...bilo bi dobro da se ne trudimo nešto previše kako da postanemo neki inprovizovani zapadnoevropljani nego da na jedan savremen način koristimo naše izvorno ruho...to je moje subjektivno mišljenje kojim se sve više trudim da oblikujem moje sveopšte životno delovanje, ma o kom segmentu ličnosti se radilo...svakako da nisam usamljen ali mesta kao što je ovakav forum me ponekad zaintigiraju da se priupitam da li se mojih istomišljenika mogu i ovde dočepat

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

22. edited.jpg
(240.88 KB, 800x600)
« Poslednja izmena: 06. Dec 2006, 11:37:40 od producnenad »
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Oj zivote gorak li si, umesto kurca, salo visi

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 162
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Siemens 
Zivio Janika!!!!icon_rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
« Poslednja izmena: 06. Dec 2006, 19:19:54 od Crustie »
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Mislis na narodnu muziku, ili ono sto se danas vodi kao etno ili "world music"?   
U svakom slucaju, mislim da nove "interpretacije" tradicionalne muzike mogu da budu prava stvar za njeno ocuvanje u modernim tokovima. Ali isto tako mogu da ispadnu totalni krs.
IP sačuvana
social share
samo se smejes, lepo je
nije te briga, lepo je
pa koliko traje, lepo je...

...svi to znaju na kraju ne pobedjuje dobro
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Србија

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 7739
Zastava Apatin
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Skroz dobra muzika ali ja licno ne mogu to dugo da slusam jer me smori.
Moj kum uziva u tome i vec je napravio 2 (ako se moze reci demo) albuma i jako jako dobro zvuci.
IP sačuvana
social share
Leeds United....Movin' On Up


“Jedan za sve – svi za jednoga” lozinka nasa “Smrt ili slavu”
Boze daj nam snage da stvorimo otadzbinu pravu.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 
Mislis na narodnu muziku, ili ono sto se danas vodi kao etno ili "world music"?   
U svakom slucaju, mislim da nove "interpretacije" tradicionalne muzike mogu da budu prava stvar za njeno ocuvanje u modernim tokovima. Ali isto tako mogu da ispadnu totalni krs.

Naravno da mislim na naš etno sound, ne samo sa prostora Srbije nego Balkana generalno...a u potpunosti se slažem sa tobom da se, zbog popularnosti koja zahuktava u ovom muzičkom žanru,  tu i tamo nađe neki kukolj ali se nadam da nema loših namera u tome i da će se ili reciklirati taj krš ili nestati svojom voljom
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
mob
Nokia 
Skroz dobra muzika ali ja licno ne mogu to dugo da slusam jer me smori.
Moj kum uziva u tome i vec je napravio 2 (ako se moze reci demo) albuma i jako jako dobro zvuci.


Predloži svom kumu da se javi u novootvoreni etno klub u centru Beograda (koji se nalazi izmedju Narodnog i Doma omladine)...menažeri imaju nameru da pozivaju neafirmisane muzičare ovog domena kako bi se na svoj način prikazali publici i širili popularnost ovog pravca...kud ćeš bolji marketinški potez za svoje bitisanje, a može i da se zaradi, jel
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.