Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:00:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Etnički stereotipi o Vlasima u Srbiji  (Pročitano 14163 puta)
Zvezda u usponu


Бог чува Србе.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2032
Zastava Pančevo
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 12.0.725.0
znaci seljani
Smile Smile
I to seljani stocari.  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Тврд је камен за онога ко на њему спав'о није,
jа сам рођен на камену зато камен мекан ми је.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Panta Rei

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 5379
Zastava Novi Sad, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Hvala Crazy  Smile

Pa tema je stereotipi, ja sam licno upoznala nekoliko njih, delimicno i ima istine, prosle godine sam obisla i nekoliko njihovih naselja i Istocnoj Srbiji, kod nas ih ima oko 40000 i imaju zanimljivu kulturu, neobicne obicaje, skloni su razlicitim Vradzbinama, ali mislim da su uopsteno gledajuc poprilicno ne shvacen narod i pogresno protumacen. Bar je to moje misljenje...

Na osnovu cega si ovo zakljucila?


Rekoh vec, bila sam tamo, i zaista jesu skloni tome, bilo je par zabelezenih slucajeva, ako si u toku, onda znas o cemu pricam, mada to nije crta koja ih sve defenise!
IP sačuvana
social share
Prolazi vreme, hteo ja ili ne
Klize tramvaji i miriše hleb
Stojim i brojim godine
Ko da najbolje tek dolaze

Igra se vetar sa oblakom
Nestašni, lucidni, zajedljivi vajar
I svaki oblik koji napravi
Mene podseća na jednu istu stvar
Pogledaj profil GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0
Vlaurde .... sa noževima za pojasom do kolena ..... i vlajne .... udaraljke ...  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0


Ova pesma je sve sto ja znam o Vlasima Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
Nokia 
Ni Vlasi sami danas ne znaju sta su ni ko su. Ja znam jednog vlaha koji za sebe prvo govori da je Srbin, a vlah mu vise dodje kao hobi.
Inace ako neko uspe da mi objasni razliu izmedju vlaha, morlaka, srba-vlaha, rumuna, vlaha u osmanskom carstvu i vlaha u austrougarskoj ima od mene pivo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ni Vlasi sami danas ne znaju sta su ni ko su. Ja znam jednog vlaha koji za sebe prvo govori da je Srbin, a vlah mu vise dodje kao hobi.
Inace ako neko uspe da mi objasni razliu izmedju vlaha, morlaka, srba-vlaha, rumuna, vlaha u osmanskom carstvu i vlaha u austrougarskoj ima od mene pivo.

Srbii su ti prvo naseljavali i danas naseljavaju prostore danasnje BiH, Hrvatske  zapadne Srbije i  zapadne Crne Gore takozvane istocne Hercegovine ovi istocni i jugoistocni "srbi" su ti vise bugari i rumuni nego sto su srbi.
« Poslednja izmena: 12. Maj 2011, 22:13:03 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.17
sta smo onda mi lale madjari
« Poslednja izmena: 12. Maj 2011, 22:02:52 od crazy 123 »
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.65
mob
Nokia 
Ni Vlasi sami danas ne znaju sta su ni ko su. Ja znam jednog vlaha koji za sebe prvo govori da je Srbin, a vlah mu vise dodje kao hobi.
Inace ako neko uspe da mi objasni razliu izmedju vlaha, morlaka, srba-vlaha, rumuna, vlaha u osmanskom carstvu i vlaha u austrougarskoj ima od mene pivo.

Srbii su ti prvo naseljavali i danas naseljavaju prostore danasnje BiH, Hrvatske  zapadne Srbije i  zapadne Crne Gore takozvane istocne Hercegovine ovi istocni i jugoistocni "srbi" su ti vise bugari i rumuni nego sto su srbi.
Znam za Srbe nego me vlasi muce, a bugari su mozda i veci sloveni od nas srba  Smile

Jedino sto je sigurno za vlahe jeste da oni pravi vlasi sigurno nisu slovenskog porekla, da su pojedini narodi koristili izraz vlah kao pogrdan za Srbe i da su neki narodi koristili izraz vlah za seljake stocare koji su ziveli po brdima. Ali onda imamo tu i Morlake ili crne vlahe koji su ziveli u Dalmaciji u kojoj je zivelo mnogo razlicitih naroda. Na primer Vuk Mandusic koga pominje Njegos je valjda ili vlah ili srbin, ili mozda srbin koga su prozivali da je vlah. Niko zivi to ne zna. Dok su ga hrvati naravno proglasili za hrvata ali to vec nema veze sa zivotom.
Vlasi su najveca misterija na Blakanu, pored siptara  Smile
« Poslednja izmena: 12. Maj 2011, 22:39:13 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Ni Vlasi sami danas ne znaju sta su ni ko su. Ja znam jednog vlaha koji za sebe prvo govori da je Srbin, a vlah mu vise dodje kao hobi.
Inace ako neko uspe da mi objasni razliu izmedju vlaha, morlaka, srba-vlaha, rumuna, vlaha u osmanskom carstvu i vlaha u austrougarskoj ima od mene pivo.

Srbii su ti prvo naseljavali i danas naseljavaju prostore danasnje BiH, Hrvatske  zapadne Srbije i  zapadne Crne Gore takozvane istocne Hercegovine ovi istocni i jugoistocni "srbi" su ti vise bugari i rumuni nego sto su srbi.
Znam za Srbe nego me vlasi muce, a bugari su mozda i veci sloveni od nas srba  Smile

Jedino sto je sigurno za vlahe jeste da oni pravi vlasi sigurno nisu slovenskog porekla, da su pojedini narodi koristili izraz vlah kao pogrdan za Srbe i da su neki narodi koristili izraz vlah za seljake stocare koji su ziveli po brdima. Ali onda imamo tu i Morlake ili crne vlahe koji su ziveli u Dalmaciji u kojoj je zivelo mnogo razlicitih naroda. Na primer Vuk Mandusic koga pominje Njegos je valjda ili vlah ili srbin, ili mozda srbin koga su prozivali da je vlah. Niko zivi to ne zna. Dok su ga hrvati naravno proglasili za hrvata ali to vec nema veze sa zivotom.
Vlasi su najveca misterija na Blakanu, pored siptara  Smile

Nema tu vecih slovena, a i sam taj epitet sloveni nije definisan, danas se smatra da su sloveni skoro svi istocno evropski narodi, sem rumuna gota, i baltickih naroda estonaca, litvanaca.

Postoji podatak, da su Srbi i Hrvati naseljavali prostore danasnje Nemacke i Poljske pod imenom Beli Srbi u V veku poceli da naseljavaju prostore rimske provincije dalmacije koja se prostirala od slovenije do drine nesto malo zapadne  srbije sve do cacka.

Sa njima su krenuli i druga plemena i poslebno pleme sloveni, veruje se da su i avari isli u osvajacke pohode zajedno sa  slovenima koje su ih kasnije pobili.

Veruje se da su prodrli sve do soluna i jos juznije.

U sustini bilo je puno plemena sve je to izmesano. Pogotovo Bugari, Istocna srbija, Makedonija, Grcka. 

Ja mislim da su istocni i jugistocni srbi vise neka mesavina slovenskih plemena, a da su ovi od zapadne srbije sve do slovenije  vise beli srbi koji su naseljavli prostore sadasnje poljske i nemacke.

A bilo je vise doseljavanja nisu danasnju srbiju naselili samo srbi bilo je tu drugih plemena.

Ne zaboravi da se Bugarsko carstvo prostiralo sve do rimske provincije dalmacije sve do X Veka, tek kasnije su srbi preuzeli prostore danasnje srbije. Tako da je juzna i istocna srbija dosta izemsana.

Moja preporuka je da uzmes da googlas, i ja nisam znao nista do pre mesec dana, ko smo odakle smo, koje smo prostore zamuzimali itd.

« Poslednja izmena: 12. Maj 2011, 23:18:46 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan

Ма......

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10661
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung 
Vlasi se izjasnjavaju i kao Srbi i kao Rumuni, ali vecina njih je jako ponosna na svoje poreklo, pa se moze reci da imaju dve nacionalnosti.

Naravno ima i onih, koji ne zele da budu nista drugo, nego samo Vlasi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 20. Apr 2024, 05:00:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.