Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Etiopski atletičari još čekaju na srpsko državljanstvo  (Pročitano 3995 puta)
18. Maj 2009, 12:06:56
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Etiopski atletičari još čekaju na srpsko državljanstvo
Nesuđeni olimpijci gladuju

Autor: S. Vasić | Foto:A.Dimitrijević | 17.05.2009. - 00:02


Trojica atletičara iz Etiopije Tamrat Legese (26), Gebreziber Gebresluse (29) i Estefanos Ešete (19), kako sada stvari stoje, ipak se neće takmičiti u srpskim dresovima. I sam njihov boravak u Srbiji postaje neizvestan jer im u avgustu ističe viza. Iako su sva trojica imali normu za Olimpijske igre i Svetsko prvenstvo u atletici, nisu mogli to da dokažu, tako da danas na imanju kod Uba, gde borave, gotovo da gladuju.

Najmlađi od njih Estefanos bio bi idealan kandidat za predstojeću Univerzijadu, ali zbog tehničkih poteškoća svoj talenat troši na snimanje reklama za 20 evra dnevno ili na ulične trke po gradovima Srbije na 3.000 do 5.000 metara.
Jedan od otežavajućih razloga zbog kojih im MUP Srbije nije odobrio zahteve za državljanstvo možda je i taj što su jednom već bežali iz izbegličkog kampa u Mađarsku. Odatle su ih mađarske vlasti vratile, što je našoj policiji poznato. Međutim, to je samo pretpostavka jednog od njihovih dobrotvora - Dragana Životića, direktora atletskog kluba „Partizan“.
– Slobodno vreme trošim na treninge i trčanje, a pomognem i oko bašte i stoke na imanju. Voleo bih da se ozbiljnije bavim atletikom, ali nemam mogućnosti – priča Estefanos na lošem srpskom.
Estefanos je bio junior do ove godine, tvrdi njihov trener Zoran Molović, a po rezultatima je mogao da učestvuje na Univerzijadi. Gebresluse je mogao na Svetsko prvenstvo.
– U međuvremenu, treniraju, ali nećemo još dugo imati sredstava da im pomažemo. Dobro bi nam došle bilo kakve donacije – kaže Molović.
Trojica Afrikanaca su nakon dolaska u Srbiju novembra 2007. iz administrativnih razloga ležali u zatvoru u Padinskoj skeli mesec dana, da bi nakon toga bili smešteni u izbegličkom logoru u banji Koviljači. Odatle uz pomoć Životića i Molovića prelaze da žive i treniraju u selo Pambukovica kod Uba, gde Molović ima staru porodičnu kuću.
– Prihvatio sam ih iz humanih razloga. Našao sam im smeštaj i trenera jer su želeli da budu članovi kluba „Partizan“. To, nažalost, neće moći jer su im zahtevi za državljanstvo odbijeni. Oni sada samo svojim sportskim rezultatima mogu da zasluže da ostanu – priča Životić. Dodaje da će možda ući u novu proceduru za dobijanje „papira“, ali da o njihovom statusu mišljenje moraju da daju Ministarstvo omladine i sporta i MUP i da odluku mora da donese i Vlada Srbije.
Estefanosov zemljak Gebresluse veoma voli Srbiju i Srbe i kaže da će mu biti žao ako bude morao da ode za tri meseca odavde. Toliko, kaže, im još traje boravišna viza.
I meštani Uba, gde su atletičari smešteni, zavoleli su ih. A i kako i ne bi, kad im tamnoputi momci često pomažu oko imanja.

MUP: Zahtev za državljanstvo nije podnet

Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije dostavilo nam je odgovor u kome stoji da trojica Etiopljana - Legese, Gebresluse i Ešete nisu ni podnosili zahtev za prijem u državljanstvo zaključno sa 14. majem tekuće godine.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
a shta ce nam etiopljani u srpskim dresovima ?  Smiley 1 zar da zbog par eventualnih medalja dozvolimo sebi situaciju da postanemo kao u francuskoj ,gde domace belo stanovnishtvo uopshte nije zastupljeno u sportu ? da ne govorim da takva politika promovishe rasno meshanje i genocid nad srpskim narodom.

etiopljani imaju svoju zemlju ,pa nek je reprezentuju ,a srbiju treba da reprezentuju srbi - pa makar bili i u poslednji na takmichenjima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Sad vam smetaju Etiopljani, prije toga su to bili Kinezi,  a svo vrijeme vam smetaju Romi. A kada smo mi Srbi iz BiH i Hrvatske kucali na vaša vrata, jer smo od kuća bjezali glavom bez obzira, onda smo vam mi bili problem. Izbjeglice upisuju srednje skole koje hoce, fakultete koje hoce, zaposljavaju se i otimaju hljeb vama domacima. Siroti vi. Vama uvijek neko smeta da iskazete svoje kvalitete.

Svako onaj ko želi da zemlji Srbiji da nešto, kao radnik, kao sportista, kao čovjek, treba i mora biti dobrodošao. Ovo što se radi sa ovim sirotim ljudima je katastrofa, niti im daju državljanstvo, niti ih šalju dalje. Švedima ne bi smetalo da imaju prvaka evrope u atletici.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Sad vam smetaju Etiopljani, prije toga su to bili Kinezi,  a svo vrijeme vam smetaju Romi. A kada smo mi Srbi iz BiH i Hrvatske kucali na vaša vrata, jer smo od kuća bjezali glavom bez obzira, onda smo vam mi bili problem.

ne smetaju mi srbi , smeta mi shto zastavu za koju su moji preci kosti ostavljali sad guraju svakojake afrikance ,azijate i bog_te pita_koga .....  nash narod nije ginuo 1804,1815,1876,1912,1913,1914,1918 .... da bi sad srpsku zastavu nosili etiopljani  Smiley 1 .....   ima svoju drzavu pa nek se takmiche za nju .
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.62
Citat
da ne govorim da takva politika promovishe rasno meshanje i genocid nad srpskim narodom.

kako je tebi dobro.... Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


...on kaze zivela droga a ja ziveo Burek....

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 7269
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Nokia 
ne smetaju mi srbi , smeta mi shto zastavu za koju su moji preci kosti ostavljali sad guraju svakojake afrikance ,azijate i bog_te pita_koga .....  nash narod nije ginuo 1804,1815,1876,1912,1913,1914,1918 .... da bi sad srpsku zastavu nosili etiopljani  Smiley 1 .....   ima svoju drzavu pa nek se takmiche za nju .
Nema veze,ako hoce da nastupaju za nasu zemlju sto da ne.Ima i dosta Srba koji nastupaju za neke druge zemlje sirom sveta sto govori da nemaju svi isti odnos prema drzavnom dresu i prema Srbiji.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
A koji Srbi: da su im i majka i otac Srbi, da su i preci do devetog koljena Srbi, da se kojim slučajem on ili niko njegov nije rodio preko Drine, da su njegovi svi u svim ratovima bili na pravoj strani - to je ona na kojoj su igrom sudbine i geografije bili tvoji, da je pravoslavan i da glasa kao ti. E takvih je malo. Hrvat je svako onaj ko se krsti u katoličkoj crkvi i ko kaže da hoće da je Hrvat. Da bi bio musliman treba ti da tri puta pred tri svjedoka kažeš: "Nema Boga sem Alaha, a Muhamed je njegov prorok" a da bi bio dobar Srbin, moraš da priložiš rodoslov duži od onog u Engleske kraljice. Zato nam i ide ovako i zato će nas i biti da stanemo pod šljivu.

Koji Srbi su uradili više za ovaj narod od Ive Andrića, Josifa Pančića ili Josipa Slavenskog? Ma ne trebaju nama ni oni ni bilo šta što su ovom narodu dali. Kad smo već kod toga i onaj Arčibald Rajs mi je mnogo sumnjiv, sta ima jedan Švajcarac da se mota po Srbiji.

Tri mlada čovjeka iz jedne napaćene zemlje, pobjegli su od ludila i pokušali da nadju mir u ovoj državi i da joj za uzvrat daju nešto lijepo i dragocijeno. Naše je naravno da ih u tome spriječimo, svim raspoloživim sredstvima. Ne do nam Bog da se tako nešto primi, onda bi se i mi morali malo u ogledalo pogledati, gdje smo, šta smo i kakvi smo. Pu, pu, pu daleko bilo...
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10

  ovu zemlju nisu stvorili ni arapi ,ni kinezi ,ni etiopljani . ovo je nacionalna drzava srpskog naroda . srbi su beli ,evropski i slovenski narod  Smile  srpska zastava nije neka krpa koju svako moze da predstavlja , ljudi su ginuli da bi mi imali svoju drzavu . srbija ne moze da postoji bez srba .

  3 mlada coveka nek se vrate u svoju napacenu zemlju ,pa nek je ucine boljom ako mogu - a ne da svoju bedu unose ovde - imamo je i previshe . a porediti ivu andrica i slavenskog sa etiopljanima je stvarno neumesno ...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
A što je neumjesno, jesu oni možda bili Srbi, od Srpske majke i Srpskog oca?

Veličina jednog naroda mjeri se i veličinom ljudi koji su spremni da stanu uz njega kad je teško, svi gore navedeni su odlučili da budu dio Srpskog naroda, da bogate Srpsku nauku i kulturu i čuvaju Srpsku baštinu

A nisu morali, misliš da bi oni sad bili manje poznati da su se odlučili za Mađare, Hrvate ili Njemce, ali kao što rekoh Srbima niko ne treba, zato sad i nemamo prijatelje, sve smo ih otjerali.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
A što je neumjesno, jesu oni možda bili Srbi, od Srpske majke i Srpskog oca?

bili su belci i sloveni - pancic i andric verovatno i jesu imali srpsko poreko ,poshto su iz krajeva gdu su ljudi bili pokatolicavani. porediti to sa etiopljanima ,sa kojima nemamo ni bioloshku ,ni kulturnu ni civilizacijsku slichnost  stvarno je neumesno . pogotovo shto se u to vreme josh racunalo na neko juznoslovenstvo ,a danas je situacija totalno drugcija .

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.