Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Etiopski atletičari još čekaju na srpsko državljanstvo  (Pročitano 4026 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6179
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Licno sam veliki protivnik nacionalne podeljenosti i samog fenomena nacionalnosti, ali ako vec postoje takmicanja po nacionalnoj osnovi... slazem se sa bf_109_g_6 da ne treba drugi narod bilo koju naciju da reprezentuje, pa cak i da ispadnu najgori.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mmm da zaboravih Srbi narod najstariji

Nego kad se izlazilo na ulice i klicalo Hajle Selasije i dok smo od njih dobijali rude za dzabe bili su nam braća rođena.

Inače mi sa njima nemamo nikakve sličnosti, za početak vjeru  Smile, ali čudo jedno koliko ljudi mogu da se razlikuju kad ne žele da nauče ništa jedni o drugima.

Ako taj momak osvoji zlato za Srbiju i ako se na nekom stadionu bude viorila Srpska zastava i Srpska himna, ja cu naravno da navijam za njega. Ako umjesto toga odluči da bude dobar radnik, naravno da cu mu ponuditi posao prije nego nekom kome je osnovna kvalifikacija to sto su ga mama i tata napravili u Srbiji - mene moji nisu, pa šta mi fali.

Jesam li ja zato manji Srbin ili lošiji čovjek od tebe? Jesam li zbog toga što mi je tata Srbin bolji čovjek od njega? Čisto sumnjam.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10


Nego kad se izlazilo na ulice i klicalo Hajle Selasije i dok smo od njih dobijali rude za dzabe bili su nam braća rođena.

trgovina i saradnja je jedno ,a genocid nad srpskim narodom je neshto sasvim drugo . a ovo shto predlazesh ti (uvoz etiopljana ,kineza ,arapa i njihova asimilacija ) je po definiciji genocid.

Citat
Ako taj momak osvoji zlato za Srbiju i ako se na nekom stadionu bude viorila Srpska zastava i Srpska himna, ja cu naravno da navijam za njega.

time cesh da navijash za unishtenje sopstvenog naroda ,jer taj momak nikad ne moze da bude srbin i da predstavlja srpski narod . a to bi ujedno bila i najveca uvreda za sve one koji su za tu zastavu krv prolivali - jer ona simbolishe srbe a ne etiopljane ili bilo koji drugi narod
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Po Vizantijskim izvorima Srbi kao pleme su bili: visoki, vitki, plavih očiju i riđe kose - znaš nekog takvog?

Mani me priča o rasnoj i nacionalnoj čistoti, dijete od oca Mađara i majke Srpkinje odgojeno u Švedskoj sebe ne doživljava ni kao Mađara ni kao Srbina nego kao Šveđanina. On sa ponosom nosi Švedsku zastavu i pjeva Švedsku himnu na Švedskom jeziku i završava Švedske škole i radi čitav život za dobrobit Švedske države i Švedskog naroda. I jako brzo svoje ime i prezime prilagodi Švedskom jeziku i njegovo dijete se ne sjeća i ne želi da se sjeća da je ikada bio nešto drugo nego Rođeni Šveđanin

Tim budalaštinama nema kraja: kreće se od toga da "naši" moraju biti bijeli, pa da moraju biti evropljani, pa da moraju biti slaveni, pa da moraju biti južni slaveni, da moraju biti srbi, da moraju biti pravoslavci, da moraju biti rođeni u Srbiji, da moraju pravilno razmišljati ...  i gdje je tu kraj? Koliko Srba ima koji ispunjavaju tvoje kriterijume Srbstva?

Što je Ivon Jafali manji Srbin ili Beograđanin od tebe?

Beba kad se rodi nema identitet, svaki identitet se gradi pa tako i nacionalni, a gradi se tako što se djeca uče od starta da vole svoju zemlju, da budu ponosni na nju, da uče o njenoj istoriji, kulturi, poznatim ljudima iz njene istorije. Ako od starta ogromni dio populacije, koja živi da teritoriji jedne države odbacuješ i tjeraš ih da se osjećaju građanima drugog reda zato što su mađari, rumuni, katolici, muslimani, crnci, romi kopaš grob svojoj državi i svom narodu, jer po onoj narodnoj "četiri loša ubiše Miloša", oni će svi da se udruže da ti vide kraj.

Umjesto što pjeniš na pomen različitosti, treba da shvatiš da je tvoja pobjeda u tome da njihova djeca budu ponosna što žive u državi Srbiji i što su građani države Srbije i da sa ponosom pjevaju himnu države Srbije i pišu zvaničnim  pismom države Srbije. Jer onda će djeca te djece poželjeti da budu Srbi.
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Nokia 1800
Šta vam je bre, pa mi smo više Turci nego Srbi (i za turke važi da imaju velik procenat Srba).  Smile

Citat
  ovu zemlju nisu stvorili ni arapi ,ni kinezi ,ni etiopljani . ovo je nacionalna drzava srpskog naroda  .

Ovo je takođe Srbija u 21. veku.  Smile
Još uvek ne možeš da zabraniš nekom da uzme Srpsko državljanstvo... Nismo mi Kuvajt.

A i što ne bi došli. Barem se bave sportom, ne bi trebalo da se plašiš da će da prodaju drogu tvojoj deci.
Pa šta i ako se 'izmešamo'. Što ne bismo naučili crnce da prave kajmak, tulumbe (kahm, Turci)...

 Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
mob
Nokia 6300
Lepo je sve to što oni vole Srbe i Srbiju, ali mislim da trenutno imamo više problema u državi od trojice emigranata koji žele da se nastane u našu državu i bore se na sportskim takmičenjima u njeno ime. Iskreno mislim da su prvenstveno došli ovde zato što u svojoj domovini nemaju hleba da jedu, a o Srbiji (Jugoslaviji) im pričali zemljaci, te im se svidele bajek o nesvrstanoj braći s Balkana, a i siguran sam da im ostale države i ne bi tako lako dale državljanstva.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
A što je neumjesno, jesu oni možda bili Srbi, od Srpske majke i Srpskog oca?

bili su belci i sloveni - pancic i andric verovatno i jesu imali srpsko poreko ,poshto su iz krajeva gdu su ljudi bili pokatolicavani. porediti to sa etiopljanima ,sa kojima nemamo ni bioloshku ,ni kulturnu ni civilizacijsku slichnost  stvarno je neumesno . pogotovo shto se u to vreme josh racunalo na neko juznoslovenstvo ,a danas je situacija totalno drugcija .



Tačno! Danas nije dovoljno da si belac i sloven ako živiš u Beogradu. Neumesno je tvrditi da je to dovoljno. Situacija je totalno drukčija.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 684
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
Meni je ovo bas smesno, na osnovu cega da oni dobiju srpsko drzavljanstvo? Na osnovu porekla, nacionalne pripadnosti, rodbinskih veza? Nista od navedenog ne ispunjavaju...

Da li se radi o nekim izuzetnim licnostima od takvog znacaja da bi bilo u nacionalnom interesu da im se preko bilo kakvog reda i uobicajene procedure dodeli nase drzavljanstvo?

Ne, radi se koliko sam ja shvatio o osrednjim etiopskim maratoncima koji niti su najbolji na svetu niti su najbolji u svojoj zemlji ali koji bi s lakocom obarali nase drzavne rekorde, sto i nije neki podvig u trkackim disciplinama. I samo zbog toga da im damo nase drzavljanstvo? Pa po istoj osnovi bismo onda mogli primiti bar pola Etiopije i isto toliko Kenijaca, jer im je svima trcanje u genima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.109 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.