Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 13:17:59
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Egzotika  (Pročitano 783 puta)
02. Jul 2008, 12:01:20
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Bangkok
Moderna svetska metropola sa preko 10 miliona stanovnika, u kojoj se harmonicno prepliću prošlost i savremenost. Grad sa mnogobrojnim raskošnim hramovima, palatama, svetilištima, pored kojih niču elegantni neboderi od čelika i stakla. Ovaj kosmopolitski grad predstavlja centar komercijalnih, obrazovnih, duhovnih i kulturnih vrednosti Kraljevstva.

Ko Lanta se nalazi 814 km južno od Bangkoka. Duge, prelepe, peščane plaže, udobni hoteli, tropsko okruženje i spektakularni zalasci sunca pružaju udoban i miran odmor ljubiteljima ronjenja. Vožnja brodićem od grada Krabi do ostrva traje oko 3 časa. Gradić Ban Saladan predstavlja komercijalni centar ostrva.

« Poslednja izmena: 02. Jul 2008, 12:16:46 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Rajska ostrva




Havajska ostrva, čija je prestonica Honolulu, sačinjava grupa ostrva vulkanskog i koralnog porekla smeštenih u Tihom okeanu na površini od 16.759 kvadratnih kilometara. Njegovi najstariji poznati stanovnici, poreklom Polinežani, ovde su se naselili u periodu od prvog do petog veka. Ostrva je otkrio engleski moreplovac Džems Kuk 1778. godine, a 1959. godine postala su jedna od država SAD. Udaljeni više od 1.200 kilometara od kopna, Havaji su pravo prirodno bogatstvo. U tropskoj i suptropskoj klimi Havaja mogu se naći različiti ekosistemi u kojima žive 22.462 životinjske i biljne vrste, od toga čak 8.864 endemske, a među njih se ubraja i lemur.

Udaljen 2.500 kilometara od Azije, Palau pripada grupi Karolinskih ostrva. Ovo ostrvo u Tihom okeanu površine 488 kvadratnih kilometara nastalo je vulkanskom aktivnošću, a prekriveno je bujnim rastinjem. Na njemu živi 141 vrsta ptica, od kojih šest samo na tom mestu, a vode između atola naseljene su vrlo raznolikim ribljim svetom.

Nova Kaledonija je francuska kolonija u Tihom okeanu, a udaljena je 1.200 kilometara istočno od Australije. Pored ogromnih rudnih bogatstava, mogu da se pohvale i neverovatnim brojem životinjskih i biljnih vrsta. U njoj rastu 3.332 vrste biljaka, od kojih su čak 44 endemi četinara i 31 palme, ali to nije sve. Nova Kaledonija je stanište 190 vrsta kičmenjaka, od kojih se mnogi mogu sresti samo u njoj.

Kanarska ostrva su grupa ostrva vulkanskog porekla u Atlantskom okeanu, 200 kilometara od severozapadne afričke obale, a pripadaju Španiji. Mada odavno naseljena i atraktivna turistička meta, još uspevaju da očuvaju netaknutu prirodu i bogatu floru i faunu. U blagoj tropskoj klimi, gde se smenjuju bujne šume i vulkanske plaže, rastu 1.992 različite biljke i žive 122 kičmenjaka, od kojih 21 vrsta samo na tim ostrvima.

Sejšelska ostrva nalaze se u Indijskom okeanu, severoistočno od Madagaskara. Udaljena su oko 1.000 kilometara od afričkog tla i zauzimaju oko 455 kvadratnih kilometara. Među njima se nalazi grupa od 92 granitna i koralna ostrva. Zahvaljujući tropskoj klimi obiluju raskošnim šumama, stenovitim predelima i koralnim grebenima. Sejšeli su poznati po bogatstvu biljnog sveta. Od 233 poznate vrste, 72 su endemske, a jedna od najneobičnijih je morski kokos.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Maj 2024, 13:17:59
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.