Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:26:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Emotivna nula  (Pročitano 8224 puta)
25. Jan 2010, 01:01:08
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
  Imam dovoljno godina da bi mogli da kazu:iskusan je prosao je sve u zivotu.    Ali,nije tako.    .    .    sto se tice Ljubavi ja sam apsolutno neiskusan.    Kad sam bio mladji nikako se nisam snalazio u drustvu zena,sva moja duhovitost bi se rasprsila kao mehur,narocito ako bi mi se svidela devojka.    .    .    proradili bi kompleksi nize vrednosti (koje imam i danas) i nisam umeo da kazem nista smisleno,duhovito.    Vremenom sam ubedio sebe da sam ruzan,da ne zasluzujem paznju devojaka.    (i ako su me svrstavali u privlacnog).    
      Nikad nisam imao hrabrosti da prvi pridjem,cekao sam i cekao.    .    .    propustio sam zbog toga puno devojaka koje su mi se svidjale,dozivljavao "platonsku ljubav",a godine su prolazile i prolazile.    .    .    Sta da kazem prvi sex sa devojkom imao sam sa 27 godina,a u zivotu  imao samo dve devojke.    
     Sa 40+ dovoljno?hahahaha.    .    .    znam da se mnogi sokiraju kad ovo citaju ali ovo je nesto sto sam zeleo odavno da uradim-da bih sebi olaksao,jer o ovome nemam sa kim da pricam a sam ne mogu da resim.     A kako sam zaglibio sledi prica:
   
     U kasnim tridesetim najzad sam usao u vezu sa devojkom od koje sam bio dosta stariji.    Poznavao sam je ranije ali mi nikako nije bila privlacna.    Prakticno,ona je mene startovala,zvala telefonom i ja sam pristao da se nadjemo.    .    .    tako je pocela veza zbog koje sam mnogo propatio.    Posto je ona mnogo iskusnija od mene(ne po godinama,vec po zivotnom iskustvu) znala je kako treba sa mnom.    .    .    ja kao mlad majmun,posle sex-a s njom zaljubio se kao pubertetlija.    Puno sam kazem propatio a i njoj sam zadao puno bola jer mi je racio govorio da to nije devojka za mene,jer je osoba kojoj ne mogu nista da verujem,jer je precutala bitne stvari iz svoje proslosti.    .    .    npr.    to da je bila udata,jer ja joj to nisam zamerio i zasto bi,ali me povredilo to sto ne govoti istinu.    I ako sam znao za mnoge njene avanture pre mene,veze sa ozenjenim,sexovanje na radnom mestu gde radi sve je to bilo pre mene i zeleo sam da joj verujem da je sa mnom drugcije[/i]Ali,nisam mogao da joj verujem i ako sam je voleo vise od sebe.    (bila je jaca sumnja)
     Poucen od drugih(uvek sam bio dosta zavistan od drugih) nikad joj to nisam rekao jer : "to nikad devojci ne smes da kazes da se razotkrijes do kraja"A toliko je volim i danas da je to beznadezno.    .    .    
Bili smo u vezi[color=Blue]oko 5 meseci i ja i ako sam je voleo ne 100 vec 300% znao sam da ne mogu da joj verujem jer su uvek stizale price do mene o njenoj naravi ranije i da se sada samo pravi dobra[/color]jer joj ja odgovaram da se preko mene izvadi za sve.    Nekoliko puta sam prekidao sa njom vezu,pa ponovo opet s njom.    .    .    dok njoj nije dosadilo i dok nije videla da necu ispuniti njene snove,da sa uda za mene,da imamo  decu.    .    .    Kidao sam se u sebi,jer nisam hteo da ispadnem ovca i zato sam hteo i da pobegnem od nje i da je zagrlim i ne pustam.    
    Posle raskida sa njom bilo mi je jos teze,sto kazu "tesko s njom bez nje jos teze".    Secam se rekla je da ce se udati za prvog koji naidje,mislio sam da se sali,ali to je uradila.    Udala se za coveka koji nikako nije bio blizu njenom miljeu gde se kretala i zivela.    Strasno me je to pogodilo,krivio sam sebe sto sam dozvolio da ode.    Rodila je sina i sve je njoj bilo idilicno,jer dugo se borila da ima decu(zdrav.    problem).    
   Kad god bi me srela gledala me je kao najvece g, sto je mene jos vise guralo u blato.    Znao sam da je sad sve gotovo za nju sto se mene tice.    I dalje sam je voleo.    .    .    
  Pokusao sam posle 2 godine od raskida da krenem u vezu sa devojkom koja je mene startovala(istorija se ponavlja),ona je znala za ovu Bivsu i da je nisam preboleo,ali je probala da me pridobije ali posle 2 meseca smo se razisli jer je videla da nisam preboleo raniju ljubav.    
Uz pomoc tehnike Peat koju sam u medjuvremenu savladao,uspeo sam pre 4 godine da to svedem na minimum i da vise ne opterecujem sebe sa ljubavlju koja nece vise da se vrati.    Dosta mi je peat pomogao,jer se ona u medjuvremenu posle 5 godina braka razvela i htela ponovo kontakt sa mnom.    Ja sam to izbegao i nisam se odazvao na te njene poruke,koje nisu bile direktne,vec preko zajednickih poznanika.    
  Uvidevsi da je ovde za nju gotovo sto se tice udaje itd.    ona odlazi na drugi kraj zemljine kugle gde se udaje ponovo(treca sreca) za coveka koji je verovatno imucan jer ona tamo ima rodjake koji su joj ga nasli.    Mislim da je pravoslavac ali nije Srbin,samo to znam.    
 Slucajno sam to saznao preko nekih ljudi koji su mi pokazali i njene slike sa vencanja.    E to je prevrsilo sve i moja jedva zaceljena rana je ponovo prokrvavila.    Beznadezno je volim shvatio sam i opet ulazim u agoniju.    A znam da je sve gotovo.    .    .    
Nikako da krenem dalje.    .    .    a sad sam se jos vise upetljao,osecam da tonem i da mi spasa nema.    Zar je moguce da vise nikad necu da volim neku drugu zenu?Znam sve o njoj,sve lose sta je radila posle nase veze,i za neke stvari u koje sam sumnjao a koje su se potvrdile da je radila dok smo bili zajedno a opet.    .    .    
Ako neko zna neka me savetuje,samo nemojte da mi govorite da sam P,jer to vidim i sam.     
  Krivim sebe sto nisam kada me je ponovo trazila pristao da se vidimo,posle tog njenog razvoda.    Ocajan sam a u ozbiljnim sam godinama i vise nemam mnogo vremena(ako ga uopste imam).    .    .   proslo je vise od 10 godina od naseg raskida ali ne vredi.   .   .   volim je.  
Uopste nemam samopostovanja vidim ali kako da je prebolim,ne znam  :help:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Odustao

Zodijak
Pol
Poruke 5342
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
jbt... posle prva dva pasusa sam zinuo jer sam pomislio da si moj ortak, ali je on mlađi... isti takav temperament, neverovatno...ne znam, prijatelju, da li iko na forumu može da ti kaže nešto što već nisi čuo. Ja se svakako ne bih usudio da te savetujem, dosta sam mlađi, a i nemam predstavu šta bih ti rekao. Štaviše, ne znam da li iko može nešto novo da ti kaže. Siguran sam da si milion puta pokušao da se promeniš, ali jbg, šta ćeš... nisam pametan, neka proba neko pametniji (a, videćeš, takvih, pametnih ovde ima za izvoz...)
IP sačuvana
social share
Odustao
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Ukoliko nemate nešto pametno da kažete čoveku koji nam se vrlo očigledno svima obratio za pomoć, onda bolje ćutite.
Ako mislite da mu se rugate i da se sa njim sprdate, zaobiđite ovu temu.

Svi postovi koji budu na bilo koji način uvredljivog karaktera, biće smesta obrisani, a korisnici opomenuti.

Ako nemate razumevanja za nekoga kome očigledno nije do vašeg sprdanja, onda svoje izlive mudrosti zadržite za sebe.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Da ne bih sad filozofirao i srao neshto, jer ovo nije moj teritorij, niti sam i ja bog zna shta pametan po ovom pitanju, citirachu dva jako dobra savjeta koja bi ti trebala pomoci - meni jesu.

U čemu si pogrešio? Idealizovao si je. Tokom svih ovih godina razdvojenosti ti si stvorio sliku devojke koja ti se dopada, a to više nije ona. Mislim fizički jeste, ali ne i kao ličnost. Usudiću se da kažem kako ti nju u suštini ne poznaješ jer ni jednom rečju nisi uspeo da je opišeš i naslikaš.

Šta da radiš? Prvo da napraviš listu osobina koje treba da ima žena koja ti se dopada. To su osobine, ne samo lik nego i um, karakter, interesovanja. Onda da u istu listu upišeš osobine koje ima ta devojka, onako kako je vide ljudi koji je poznaju a ne idealizuju. I da shvatiš kako ona nije tvoja ličnost iz mašte.

A na kraju treba da prestaneš da povređuješ i sebe i nju i devojke koje su u to vreme zainteresovane za tebe a ignorišeš ih kao što ova pomenuta ignoriše tebe. Otvori oči i voli neku koja voli tebe.

i

Moj prijedlog je da zavrsis s tim kako znas i umijes jer samo tebi skodi ovakva situacija, njoj nimalo. Stisni zube i zaboravi na proslost i na divne trenutke, to ti samo daje laznu nadu. Mislim da, cak i kad biste se smuvali sad, ne bi bilo ni izbliza isto kao sto vam je bilo prije, sto zbog svega sto se u medjuvremenu desavalo, sto zbog cinjenice da se ljudi mijenjaju i ti ne znas kakva je ona sada osoba.

Nadam se da mi dotichne osobe neche zamjeriti zbog ovoga. Smile
« Poslednja izmena: 25. Jan 2010, 02:09:16 od Dzuksi »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.0.4
mob
HTC One
Obicno se covek ne promeni dok sam iskreno ne zalezi promenu, a nekada mora da padne na samo dno/zesce tresne o beton da bi se podigao.

Mali je milion primera i drugih ljudi a i sto se mene tice da milion ljudi nesto vidi bolje i zna sta i kako treba... i da tih milion ljudi to kaze a onaj kome je upuceno iskreno to razume i zna da je to najbolje, ali dzaba... opet radi po svom.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
@Bobane
Očigledno je da ti nisi na pravi način uspeo da preboliš kraj te veze i gubitak svoje partnerke.
Sigurno je da su tvoje neiskustvo, kako sam kažeš, i neizgrađeni mehanizmi za nošenje sa tim, imali svog udela u ovoj, sigurna sam, ni malo lakoj situaciji.

10 godina je dug period. Zaista dug. Ako do sada nisi uspeo samostalno da izađeš sa tim na kraj, moram priznati da nisam preterano optimistična što se tiče tvog daljeg nošenja sa tim. Nažalost, a volela bih da grešim.

Naravno, nije sve tako crno. Ja bih ti predložila da odeš da razgovaraš sa nekim ko je stučan za ovakva pitanja (psiholog, psihijatar, savetnik, terapeut). To nije sramota i to ne znači da si lud. On ti samo može pomoći da konačno okončaš ovo i započneš novo poglavlje u svom životu. Srećno.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Prince of Persia - Warrior Within

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 3254
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.17
mob
Samsung Galaxy S Advance
Citat
Uz pomoc tehnike Peat koju sam u medjuvremenu savladao,uspeo sam pre 4 godine da to svedem na minimum i da vise ne opterecujem sebe sa ljubavlju koja nece vise da se vrati.    Dosta mi je peat pomogao

Za pocetak, dobar tim ne treba menjati... ako si uspeo da se rasteretis na ovaj nacin vec jednom, zasto ne bi uspeo i ponovo... e sad (nisam bas upoznat sa ovom tehnikom u ovom smislu, vise sam citao o ovome sto se alergija tice), mozda ne bi bilo lose da vec sam sa sobom rascistis da vise nista i nikada nece biti sa tom zenom... i to stavis do znanja sebi i njoj (samo ako ona sama pokusa da te kontaktira na bilo koji nacin, ovako nema potrebe da nju mesas u svoju odluku)... Ako pocnes od najgoreg (a ovo mi se cini kao takav scenario u tvom slucaju) ozdravljenje ce biti trajnije (tipa, neces zavaravati sebe do sledeceg puta kada se ona razvede jer ces razjasniti sebi da verovatno do toga vise nikada nece doci)

Socijalizuj se... neces verovati koliko krpa nalazi zakrpu bas kada se najmanje nadaju, bas kada pomisle da niko i ne ceka na njih... Fali ti samopuzdanje... srozao si sam misljenje o sebi, a to nikako ne valja... cak i da je realno (a cisto sumnjam) stanje sa tobom ovakvo, gde ti je optimizam covece? Posle kise dolazi sunce... Od goreg ima gore...

Odlicno, za sada imas dva zadatka:
1. Tehniku prevazilazenja problema
2. Izlasci

Treci i opcioni, ako mislis da neces moci sam da izguras sve ovo, osloni se na prijatelje... na ljude kojima mozes da verujes onoliko koliko ti treba da sve ovo sto si preneo nama kao anonimac, preneses njima oci u oci...
Poznanice poznanika... nova prijateljstva, nova saznanja... novi pristupi... novi saveti... Sve sto je novo ne mora nuzno da znaci da je bolje od starog... ali... smatra se promenom zar ne?

Niko nije dospeo nikuda cukajuci u mestu...
Za prosipanim mlekom ne treba plakati...

Kreni dalje... i nek ti je sa srecom....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Da li je OK da kazem da postoje razne vrste ljubavi, tj. ako ne mozes da ostvaris partnersku ljubav zbog... npr. nezrelosti, tu energiju mozes da utrosis na druge stvari?

A i veze u ozbiljnim godinama se ne svode na neku fatalnu ljubav i leptirice u stomaku, vec na partnerstvo i prijateljstvo...

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia N97
Ja bih krenuo hronoloshki od korena problema. Dakle, zaista mislim da bi trebalo da posecujesh terapeuta. To nikakno ne znachi da si ludak, jer ako cemo realno svi ljudi imaju manji ili veci razlog za to. Morash pronaci razlog zbog kojeg imash komplekse nizhe vrednosti. Odakle taj nizak nivo samoposhtovanja ? "Ko ne voli sebe, ni drugi ga nece voleti." - ta izreka se ne ponavlja bez veze vec vekovima. Ljudi to vide i bezhe, ili ako su loshi pokushavaju da iskoriste. Odlazak kod terapeuta ce ti makar omoguciti da konachno izgovorish istinu i osetish pravo olakshanje. Ubedjen sam da ti chinjenice iz svog zhivota krijesh kao zmija noge. Poshto si pasivan pretpostavljam da vishe pribegavash cutanju, a tek ponekad lazhima.

Lechenje uzroka je obavezno i terapeut je jedino reshenje !

Usput i sam mozhesh lechiti simptome radeci na sebi. Kreativan hobi, sport, shta god mislish da ti mozhe poboljshati kvalitet zhivota.

Reklo bi se da si dobar chovek, ali pitanje je kakav si zaista, jer ti nikad to nisi pokazao. Povuchen si, stidljiv i ljudi se pitaju shta se krije ispod toga. Zaziru od tebe sigurno. Ako si se ikad pitao zashto, eto ti odgovora.

Sad bih se osvrnuo na ovu devojku.
Pod jedan, ushao si u vezu sa devojkom koja ti uopshte nije bila privlachna (sam si tako napisao) samo zato shto te je ona pozvala. Jedan poziv je bio dovoljan da od nezainteresovanosti predjesh u stadijum da je volish 300%. Je l' tebi to logichno, poshto se vec pozivash na racio ? To je potez ochajnika, to nije ljubav niti privlachnost. Kazhesh da ti ne smeta shto je promiskuitetna, vec to shto te lazhe. Da ti zaista ne smeta, imao bi razumevanja za to shto te ona lazhe i prihvatio bi to. Duboko u sebi znash da zasluzhujesh bolje, a ne otpadak koji je skakutao od mushkarca do mushkarca, dok nije doskakutala do tebe posle xy njih. Raskidao si sa njom nekoliko puta i tu je jasno kao dan - nisi je voleo ni malo. Tek kad ostanesh sam, kad nema seksa, kad idesh sam na rodjendane i nove godine, tada se setish da je mnogo volish. To nije istina i ti to znash.

Ja shvatam da si se zaglavio u mulj do gushe, ali nije nikad kasno, i uvek je moguce iskobeljati se. Ako narednih 20 godina prozhivish onako kako ti zaista zhelish necesh se kajati zbog prethodnih 20.
Terapeut bi trebalo da ti pomogne da dodjesh do reshenja, a u medjuvremenu treba da zauzmesh "boli me ona stvar" stav i radish ono shto si uvek zheleo (pod uslovom da ne ide na shtetu drugih), ali ono shto si iskreno zheleo. Nemoj da odesh u Australiju da ukradesh svoju bivshu devojku. Napadni neku slobodnu koja ti se svidja. Napadni je sa namerom da ispadnesh mentol, pa ako ne ispadnesh, u plusu si.
Verovatno slushash muziku i gledash filmove koji hrane to tvoje psihichko stanje "prava ljubav uvek nadje svoj put" ... zajebi to. Baci to sve u djubre.

Sretno.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
Alal vera na postu, sve potpisujem.   Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 02:26:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.