Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 21:35:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Emocionalni vampiri  (Pročitano 33058 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 56
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Naravno
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Kako uočiti emocionalnog vampira?



Vampire ne susrećemo samo imaginarno u Noći vještica, postoji jedan tip vampira koji je stalno tu negdje oko nas i vreba svoje žrtve – emocionalni vampiri. To su negativni ljudi, opsesivno –kompulzivni i opterećeni sami sobom. Vole tračati, komentirati i zaduženi su za to da nama pokvare raspoloženje.

Ako postanete žrtvom emocionalnog vampira prvi simptomi su poremećaji u prehrani, anksioznost, potištenost i depresija.

Emocionalni vampiri dolaze u svim oblicima i veličinama, pa ih je dosta teško uočiti, ali vjerojatno ćete ih prepoznati u jednoj od sljedećih kategorija: narcis, izigravač žrtve, kontrolor, kritičar, paranoik, histeričar ili razdvajač prijatelja.

Svi oni svoju žrtvu iskorištavaju samo svaki na drukčiji način. Treba naglasiti da emocionalni ljubavni vampirizam nije vezan za spol partnera. I muškarci i žene mogu biti emocionalni moberi u smislu emocionalnog vampirizma.

Prema Albertu Bernsteinu, emocionalni vampiri hipnotiziraju lažnim obećanjima i u svojoj mreži do kraja isisaju. Pozovemo ih u svoj život i shvatimo da smo pogriješili, kada već imamo ranu na vratu, prazni novčanik i slomljeno srce. Neurotici izluđuju sebe, a vampiri druge. Očekuju savršenu ljubav bez uzvraćanja sa svoje strane. Imaju poremećaje u percepciji i interpretaciji sebe, drugih i događaja, u emocionalnom reagiranju, u interpersonalnim odnosima, u kontroliranju impulsa. Na svijet gledaju drugačije nego ostali ljudi.

Izvana izgledaju kao normalni ljudi, ali uvijek su u lovu na ljudski plijen. Mogu mijenjati svoj vanjski izgled. Ne mogu se pogledati u zrcalo. Nemaju ništa zajedničko s fer ponašanjem i poštenjem.

Traže nezrele partnere i nedostižne ciljeve. Zahtijevaju apsolutnu i neograničenu pozornost. Žele ugodan i uzbudljiv život. Izvana izgledaju odrasli, a iznutra su mala djeca. Nezrelost im omogućuje da se ponašaju bez razmišljanja je li nešto dobro ili zlo. Na druge gledaju kao izvore zadovoljavanja svojih potreba, a ne kao odvojena ljudska bića s vlastitim potrebama i emocijama.

Svoje potrebe smatraju važnijim odo tuđih. Pravila njihova ponašanja vrijede za njih, ali ne i za druge. Sebe smatraju nedužnima. Sve što žele moraju i odmah dobiti. Ako se to ne dogodi, pobjesne.


Treba imati pred očima činjenicu da je teško ovdje govoriti u zlostavljaču i žrtvi u isključivom i decidiranom smislu. I tu važi ona narodna: »Svaka batina ima dva kraja« kao i ona: »Nijedan pas sam sebe ne grize«. I tu važi reciprocitet međusobnog interagiranja. Često je teško na prvi pogled i razlučiti tko je zlostavljač a tko žrtva. To je nešto lakše kada se radi o fizičkom, tjelesnom zlostavljanju s očitim i prepoznatljivim posljedicama. Zato je emocionalno zlostavljanja veoma teško dokazivati na sudu i gotovo nemoguće sudskim putem kažnjavati.

Samo uz velik vlastiti napor i okoline mogu postati zreliji i zdravi odrasli.

Kod borbe protiv emotivnih vampira neće vam pomoći češnjak ili čarobni napitci. Jedini lijek je mirnoća i postavljanje granica čije prekoračenje nećete dopustit bez obzira na ljubav i osjećaje.

Najvažnije je da ne paničarite. Ne smijete reći nešto što ćete kasnije požaliti, jer to je ono što emotivni vampir od vas očekuje i želi. Za početak morate postaviti granice kojih ćete se oboje pridržavati, tako da se ni jedno ne osjeća napadnutim u budućnosti. Ukoliko postoji volja, ovakav odnos se može promijeniti, međutim beskonačno pokušavanje ukoliko druga strana nema volje neće pomoći. Stoga je jedino rješenje ponekad zauvijek zatvoriti vrata i više im ne dopustiti ulazak u život.

covermagazin.com
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Kupujem emotivni glogov kolac... Na vise procenat od dalje prodaje.

Ponude na pp.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 19882
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Kupujem emotivni glogov kolac... Na vise procenat od dalje prodaje.

Ponude na pp.

Biznis, a?  Smile

Znam masu ljudi od kojih mi je svaki put jako lose, uticu lose na moje raspolozenje...ali nadjoh, posle niza godina provedenih u zabludi, i rjesenje  -  Ignore......

Posle svake 'kafe' s njom/njim osjecala sam se jadno, bezzivotno, ponizeno od silne hvale, njenih/njegovih mogucnosti, sposobnosti......

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 51
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia 
Takvih ima mnogo ........cccc
IP sačuvana
social share
Sta reci :-)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 21:35:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.