Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:52:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Emocionalni vampiri  (Pročitano 33064 puta)
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 56
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Ok, ako ti tako misliš. Žena koja je bila gost kod nje je profesor psihologije na UCLA (proveri). Ako je ona šarlatan onda ko nije?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 56
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Šarlatana ima i među raznim profesorima na univerzitetima, ja sve prihvatam sa rezervom tj. proverim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
To je tačno, ima ih svugde, ali tvrdim da nijedan ozbiljan psiholog ne bi gostovao kod Opre, još manje bio citiran na njenom sajtu.

BTW, please, nemoj pisati duple postove, imaš u gornjem desnom uglu dugmence ''Izmeni'', ako želiš da dodaš nešto svom postu. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 56
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Danas ti je i profesura u stvari biznis tj. profesori sa fakulteta se na tv-u reklamiraju (to je popularno na Zapadu) kako bi ih neko zvao da negde gostuju i tako im platio. Ne mora da znači da su šarlatani, to se odnosi i na psihologa koja je gostovala kod Opre i ne samo kod nje. Toliko o tome, ne bih da skrećem sa teme.

Ok, nisam ni gledala da ima da se doda.   Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Ne, ok, kontam ja na šta ti misliš.

Ali ta ''psihologija'' koju propagira Opra (kao onaj retard Dr Fil, ili kako se već zove/zvao) nema nikakve veze sa pravom, naučnom psihologijom. Jer, oni tamo prodaju muda za bubrege - kako biti srećan u 5 koraka, kako osvojiti muškarca sa 7 rečenica, kakve čarape privlače pozitivne misli i ostalo.

Pod prepostavkom da se u emisiji zaista pojavi neki akadmeski profesor psihologije (ili neko sa nižim kvalifikacijama, što da ne), on zagovara te stvari koje sama Opra propagira (tu ''pop'' psihologijiu). I samim tim se on uspešno, da prostiš, popišao, na sve ono što bi kao ozbiljan psiholog trebao da radi.

Čak je i ova tema u domenu ''pop'' psihologije, jer u ''pravoj'', akademskoj i/ili primenjenoj psihologiji, ne postoji takva stvar kao što su - emocionalni vampiri. Ova je tema u svrhe zabave, ne kažem da se nešto ne može naučiti, ne kažem i da ne postoje emocionalni vampiri, ali to nije psihologija, i to ona psihologija koja se proučava na fakultetima, ustavnovama, itd.

To je ono što ja hoću da kažem: kvalifikacije su nebitne pred činjenicom da neko propagira tu ''pop'' psihologiju pod imenom prave psihologije. Ponavljam, nemam ništa ni protiv te pop psihologije, ali barem da se razgraniči šta je šta, jer su to dve različite stvari sa tek ponekom (više slučajnom) dodirnom tačkom. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 56
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
To si upravu, sada se svašta može čuti i od profesora sa fakulteta, to znam iz iskustva. Ko je upravu, ne znam? Najgore je što takvu "psihologiju" koju propagira Opra, ne propagira samo ona, već se to izučava i na nekim fakultetima i ovde i u inostranstvu. Evo primera, jedna moja drugarica koja studira na filološkom fakultetu u Nemačkoj mora,da bi položila ispit, da napiše iz književnosti seminarski rad o uticaju pesama Balaševića i filmova i muzike Lepe Brene na umetnost u Srbiji.
Ova tema jeste interesantna zato što je "pop" psihologija, ali  može se dogoditi da se jednoga dana ovakva psihologija uvede kao obavezan predmet na fakultetima. Ništa nije isključeno.
Kvalifikacije jesu bitne jer upravo zbog tih kvalifikacija neko može da uvede ovakvu "pop" psihologiju u škole i na fakultete pod izgovorom da su to nova naučna otkrića. Kao što su decu počeli, u 7 razredu, iz geografije da uče da se Južni pol zove Antarktida, tako piše u udžbeniku.  Smile
« Poslednja izmena: 04. Nov 2009, 21:42:32 od dragana32 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Ju, ju, ju, jezivo.  Smile

A sve to počinje tako bezazleno, tipa: ''Jaooo, kako nam je nastavnica/profesorica dala zanimljvu temu za seminarski...''. Ne znam, možda sam ja previše konzervativna, ali sam užasno protiv toga, treba da se zna gde se pišu tekstovi o pop psihologiji/kjniževnosti/nebitno, a gde se izučava to sa ozbiljnošću.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Svaka oblast koju neko pokusava pribliziti ljudima, mora se prvo dovesti u njima razumljivu ili svarljivu ravan...

Ako se vodi neka naucna rasprava, onda tu popularna psihologija nema sta da trazi... ali ako neko cini da se ljudi oko njega osecaju bolje... popravlja raspolozenje, uliva samopouzdanje... nemam nista protiv toga Smiley

Cesto upravo ljudi koji nisu psiholozi po obrazovanju upravo cine najvise...

Imam nekih primera u okruzenju...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 56
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Svaka oblast koja se proučava i uvodi u udžbenike bi trebala da bude potkrepljena proverenim i istinitim činjenicama, međutim, svi smo svedoci da toga nema, počnimo samo od istorije koju smo učili u školi - sada se ispostavilo da je pola laž, tako možemo i da se osvrnemo i na psihologiju i na druge nauke. U današnje vreme je bitno da onaj koji je na vlasti odlučuje šta je istina i šta će se učiti u školama i na fakultetima, oni koji pokušaju da pišu i misle drugačije biće izvrgnuti ruglu i javnoj osudi.
Možda je na nama da budemo pozitivni ili barem da se trudimo da takvi budemo, pa će se i problemi lakše rešavati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Svaka oblast koja se proučava i uvodi u udžbenike bi trebala da bude potkrepljena proverenim i istinitim činjenicama, međutim, svi smo svedoci da toga nema, počnimo samo od istorije koju smo učili u školi - sada se ispostavilo da je pola laž, tako možemo i da se osvrnemo i na psihologiju i na druge nauke.
Sto se tice prekrajanja istorije kako kome odgovara, to sta se ispostavilo, ne znaci da se nece promeniti za 10 godina ponovo na staro Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 17:52:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.