Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:57:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Emir Kusturica snima novi film  (Pročitano 7901 puta)
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
Veruj mi nista ne radi u dobrotvorne svrhe (mislim na etno selo).

Ja ne kazem da on  nema brlijantan um i da nema odlicne reziserske sposobnosti (kadrovi, gluma i sl) ali scenarije koja bira za snimanje svojih filmova su vise nego katastrofalni. Znam da je prepoznatljiv po romima u filmovima, ali dosta mi je toga...

Ja se ne bi slozio sa tobom da su njegovi filmovi ogledalo naseg drustva, mislim da preteruje i prikazuje nas Srbe u jako negativnom kontekstu. Ovom narodu je potrebno da se malo opusti, da uziva, konacno da velica svoj nacionalizam kroz pazljivo birane teme u filmovima ali i drugim granama umetnosti i sl. (kao sto to rade sve zemlje na Zapadu posebno Amerikanci) Potrebno je da ojacamo nacionalnu svest kako bi izasli iz tame 90-tih a kako sada izgleda i prve decenije 21. veka. Potrebno je da svaki stanovnik bez obzira na nacionalnost, veru i sl. kada vidi drzavnu zastvu Srbije oseti ponos i ljubav prema istoj. Mene je sramota da odem u London i da kazem odakle sam, prijateljima koji su geldali Kusturicine filmove. Oni misle da mi ovde zivimo u kamp kucicama, u blatu do kolena i setamo u maskirnim unifromama!!!! Ali za takvu sliku smo mi krivi i intelektualci poput Kusturice.

Zasto se ne naprave ozbiljni filmovi o Tesli, Pupinu, Ivi Andriću, Aleski Šantiću, Caru Dušanu, Mehmed Paši Sokoloviću, Nikoli Pašiću i sl. Filmovi poput Zone bi trebalo da preplave nashe bioskope.
IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Bogatstvo je dobrodošlo!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 4077
Zastava BGD
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
BlackBerry bold 9000
Tolstoj je za Šekspira rekao da je loš pisac, ali tek kada je postao Tolstoj! Ipak malo više opreza u kvalifikacijama nečije vrednosti.

Ako porediš Zonu i npr. Oca na sl. putu, onda ćemo ti i ja u malo čemu da se složimo...
IP sačuvana
social share
Hrvati su najhrabriji narod na svetu, ali ne zato što se ničega ne boje, već zato što se ničega ne stide!
Jovan Dučić

Boj se ovna, boj se govna, a kada ćeš onda živeti...
Meša Selimović
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
Ma moraš da razumeš nešto što se zove pozitivno prikazivanje Srbije. Zona u umetničkom smislu nije ni blizu pojedinih Kusturicinih filmova, ali prikazuje raznolikost, lepotu i karakteristike Srbije, pogotovo Juznog dela koji posebno treba da isticemo u filmova. To cini sretnim ljude iz tih krajeva. A znamo kako oni zive.

Za razliku od mnogih Kusturicinih filmova. Ovde se ne radi mnogo o kvalitetu vec o znacaju uticaja filma i uopste umetnosti o nacionalnoj svesti.

Od 40 najgledanijih filmova u poslednjih 20. godina 35. ima loš kraj. Odnosno završava se tužno - samoubilački i sl. Glavni glumci umiru i stalno neke kataklizme. Svuda u svetu postoje problemi, ali trude se da od filmova naprave nesto sto je razonoda, happy end i dobro pobedjuje. Tako je u najvecem broju slucajeva. Ljudi kod nas izlaze iz bioskopa jos vise potreseni i uznemireni. Besni i spremni da sutra spakuju kofere. Da li nam je to potrebno? S druge strane ne treba teziti filmovima koju su toliko komercijalizovani poput Mi nismo andjeli 2, koji je vise nego plitkouman (on je smeker, bez prebijene pare devedesetih, a 2000 je burzuj, kako je zaradio te pare?), ali prvi deo je tip filmova koji treba prikazivati i sto vise snimati.

Poz.
IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
@Sto_mu_gromova

Vidis.. sad si pokazao da nemas pojma ko je Emir Kusturica...
Jedina 2 filma u kojima se pojavljuju Cigani... da, Cigani, ne Romi... kao glavni glumci su: "Dom za vesanje" i "Crna macka, beli macor"
Scenarije za njegove filmove pisali su poznati jugoslovenski pisci i scenaristi: Abdulah Sidran, Gordan Mihic, Dusan Kovacevic
Takodje, tema njegovih filmova su: Srbi - 2 puta (Underground i Zivot je cudo), muslimani - 2 puta (Otac na sluzbenom putu i Sjecas li se Doli Bel), Cigani - 2 puta (Dom za Vesanje i Crna macka, beli macor), otpadnici americkog drustva - 1 put (Arizona Drim)....
Znaci, kad pricamo o Srbima i njihovoj slici u Kusturicinim filmovima, mozemo da se koncentisemo na dva:
Underground - 40 godine i srpska ljubav prema ratovima, zavrtanju kumova, oruzju, novcu i politici,  beskrajna naivnost, s jedne, i srcanost, s druge strane..
Zivto je cudo - izuzetno afirmativan film... opet su Srbi prikazani kao "good guys"... u ciku rata Srbin se zaljubljuje u muslimanku i rizikuje sve samo zbog nje... poruka filma, ne zaboravi, Kusturica se godinama izjasnjavao kao Jugosloven, a sada kao Srbin, je: mozda smo ludi, ali nismo zivotinje...

Ja u tim filmovima ne vidim nista sto nije tacno... ako ti vidis, mozda bi trebalo malo bolje da pogledas oko sebe...

Sto se tice jacanja nacionalne svesti, filmovi kao sto su: Patriota, Dan nezavisnosti, Armagedon, Black Hawk down, Perl Harbur su najveca bruka americke filmske produkcije. Toliko prenemaganja i velicanja stvari koje nisu istinite kako bi se zamazale oci narodu je najopasniji oblik manipulacije nacijom... Iskreno se nadam da se vreme kada su snimani filmovi od Neretve, preko Sutjeske, do Prekobrojne vise nikad nece vratiti... Ti filmovi sami za sebe nisu losi, npr. Bulajic je bio i ostao velemajstor masovnih scena, ali ideja jacanja nacionalne svesti koja je njima promovisana meni je za gadjenje...

Na kraju, Zona nije film... bar ne pravi film... to je TV adaptacija jednog knjizevnog dela sa svim ti fake akcentima i Djurickom koji u 19. veku govori savremenim beogradskim jezikom, koja je dospela u bioskope... Ako je to vrsta filma koje bi trebalo da gledamo, onda je najbolje da se kolektivno sidjemo sa uma i uzivamo u divnim ludackim kosuljama...
« Poslednja izmena: 11. Feb 2006, 01:51:44 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
Ok vi radite na ispravljanju krivih drina i sl. To nasa je i dovelo do ovde.... Smile

Sledece nikada nisam rekao da su uvek u njegovim filmovima glavni glumci cigani, nego da se u skoro svakom filmu pojavljuju kao folklor Srbije, nepotrebno....

Isto nisam rekao da su filmovi Patriota (izasao sam iz bioskopa na pola filma, jer on je svemoguc ubi pola vojske sam), Dan nezavisnosti (izasao sam iz bioskopa na pola filma), Armagedon (ovo mi se svidelo zbog svemira i tih fora), Black Hawk down (nisam ni gledao), Perl Harbur (ovde sam uzivao u lepim scenama bombradovanja i zato sam ga odlgledao skoro celog) modeli po kojima treba snimati filmove.

Sto se Zone tice, najgledaniji je film u zemlji, svidelo se to tebi ili ne. Drugo da je bilo vise para sigurno bi bio i bolji. Ne kazem da je savrsen film, vec da bi trebalo praviti filmove posle kojih ne treba da izadjes iz bioskopa ocajan i bedan.

Sve zavisi od nacina na koji posmatras svet. Ja ga posmatram sa svetlije strane i idu mi na zivce filmovi gospodina kusturice i uopste nase kinematrografije.

A prikazivanje realnosti moze uvek biti drugacije (npr. neka pokazu sve crno, ali neka ostave nadu da ce biti bolje ili neka se zavrsi srecno). Ako je tebi sve crno kao u nasim filmovima, ako si pesimista onda se brinem za tvoje zdravlje. Postoje u nasoj relanosti valjda i neke lepe price.

Iz srece proizilazi sreca, iz tuge proizilazi tuga.

A sto se tice propagande... e tek  tu necu da ulazim u rasparvu....

Necu vise komentarisati na ovu temu.

Pozdrav.
IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Opet ponavljas jednu te istu stvar... u samo dva filma se pojavljuju Cigani... u Domu za vesanje - Bosna i Crna macka, beli macor - Srbija... u "Zivot je cudo" njih nema, u "Undergroundu" se pojavljuju kao bleh orkestar, a u filmovima iz sarajevskog dela njegove karijere se ne pojavljuju uopste... Smile
I opet.. iz citave njegove karijere samo 3 (i slovima tri) filma radnja se desava u Srbiji...
Sto se tice poslednjeg filma "Zivot je cudo", film i dokazuje da je zivot stvarno lep... happy end u ful koloru.. Smile

Sto se tice odnosa naseg filma i realnosti.. samo napred.. filujte ljudima mozak Zonom i Ivkovom slavom.. Smile
Inace, nije tacno da se snimaju samo ratni i soc-realisticki filmovi... Eto.. imali smo priliku da gledamo i gluposti kao sto je Mala nocna muzika...

Uostalom, ja odavno ne gledam domace filmove.. Smile
« Poslednja izmena: 11. Feb 2006, 11:50:44 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu gromova!!!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1554
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mob
Qtek 9600
U 9 dugometraznih filmova u 5 se pojavaljuju romi kao folklor...

Ukucaj na google Emir Kusturica i videces asocijacije....

Ovo je tekst sa zvanickog sajta...

The universe of Emir Kusturica - films, music, gypsies, Yugoslavia, interviews,
pictures, books, reviews, news.


Ma sta se raspravljamo...

Ni ja ne gledam domace filmove i nisam gledao onu glupost o ratnom stradanju, ljubavi i krevetima koje lete tj. Zivot je lep...  Smile
IP sačuvana
social share

Звезда ми је све, Звезда живот је, срце моје је увек уз тебе, Звездо волим те!!!!

не учествујем у расправама са гробарима млађим од 21 и старијим од 31 године.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Meni nije potreban google.. ja sam sve te filmove odgledala.. od Doli Bel do Zivot je cudo... valjda cu vise da verujem svojim ocima nego filmskom kriticaru ili tvorcu sajta...
Ja necu da tvrdim da on nije snimao filmove o Ciganima, jer sam tvrdi da voli taj njihov odnos prema zivotu, vec tvrdim da se u njegovim filmovima ne pojavljuju iskljucivo Cigani... i da ti pricas napamet...
Pa, on je prvu zlatnu palmu osvojio bas za film u kome nema Cigana - "Otac na sluzbenom putu"

Inace, kad se vec gadjamo linkovima:
http://www.imdb.com/name/nm0001437/
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung S4
Da,Arizona dream je pun cigana, Johnny Depp,Jerry Lewis,Faye Dunaway,Lili Taylor ...
salu na stranu...mi smo mnogo gori nego kako nas Kusturica predstavlja...covek je genije i kao takav zasluzuje samo reci hvale

   


IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Citat
...mi smo mnogo gori nego kako nas Kusturica predstavlja...
mashala..
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:57:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.