Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ekonomski patriotizam - da li gledate cije proizvode kupujete i zasto?  (Pročitano 31613 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Gecko 20060929
mob
Apple iPhone SE 2020
ne verujes... pitaj nekoga ko radi u prehrambenoj industriji.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 507
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Apsolutno se slazem da treba kupovati domace, jer se tako smanjuje trgovinski deficit. Nisam nacionalista, ali sumnjam da u slovenackim prodavnicama ima mnogo nasih proizvoda i sumnjam da slovenci kupuje nase proizvode. Sumnjam da slovenci kupuje i hrvatske, bosanske ili bilo cije tudje proizvode, ako mogu da kupe svoje.
U nasoj zemlji postoji usadjeno misljenje da je strani proizvod kvalitetniji i ponekad nismo spremni ni da probamo domaci, jer u startu favorizujemo strani.
Dajte sansu domacim proizvodima!!!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
ne verujes... pitaj nekoga ko radi u prehrambenoj industriji.. Smiley


Ne verujem. Razgovaram cesto sa ljudima iz preh. industrije.  Naslusao sam se raznih prica i mitova o tome. Kao i prica da su izvorske vode zapravo iz vodovoda...Next moze da se nadje u Svedskoj, Irskoj, Engleskoj, Madjarskoj itd itd. Svaka ozbiljna drzava ima svoju sanitarnu inspekciju - ako sadrzaj soka ne odgovara onome sto je navedeno na deklaraciji ta roba se zabranjuje a takvi podaci obnaroduju. Tesko ces Svedu prodati sok od kajsije koji je zapravo ofarbana repa.  Smile

Seti se skandala sa secerom kada su pokusali da prodaju pod etiketom srpski secer jeftini kubanski od sec. trske.  Prevara je odmah otkrivena i EU je privremeno ukinula preferencijale za uvoz srpskog secera. 

Problem su firme i proizvodi na kojima pise `proizvedeno to proizvodjackoj specifikaciji xxxxxx` bez ikakvih podataka sta se tu zapravo uopste nalazi.  Tih ostataka socrealizma ima kod nekih drzavnih firmi i privatnika, ali sve ozbiljne firme koje funkcionisu u skladu sa ISO i HCCP standardima i plasiraju proizvode na EU trziste ne mogu da lazu i mazu.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Gecko 20060929
mob
Apple iPhone SE 2020
Upravo sam pitala moju mamu..
E, sad.. ne znam za tebe i tvoje poznanike, ali ona je skoro 20 godina (do 91.)  radila u prehranbenoj industriji ... konkretno Tvornica secera "Boris Kidric", Zupanja... bila je sef laboratorije.. Smiley
I upravo sam je pitala... s obzirom da je saradjivala kako sa drugim seceranama, tako i sa fabrikama sokova (Fruktal), konditorskih proizvoda(Jaffa) i decije hrane (Juvitana)... Smiley
I potvrdila sam tu pricu koju sam cula od drugarice cija rodjaka radi u Nextu Smiley
Naime, rekla mi je da je uobicajena praksa da se za postizanje dodatne gustoce sokova i nektara koristi pulpa raznih vrsta krtolastog povrca (krompir, rotkva, etc.)
E, sad.. ja verujem mojoj majci... sorry.. but... Wink
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Upravo sam pitala moju mamu..
E, sad.. ne znam za tebe i tvoje poznanike, ali ona je skoro 20 godina (do 91.)  radila u prehranbenoj industriji ... konkretno Tvornica secera "Boris Kidric", Zupanja... bila je sef laboratorije.. Smiley
I upravo sam je pitala... s obzirom da je saradjivala kako sa drugim seceranama, tako i sa fabrikama sokova (Fruktal), konditorskih proizvoda(Jaffa) i decije hrane (Juvitana)... Smiley
I potvrdila sam tu pricu koju sam cula od drugarice cija rodjaka radi u Nextu Smiley
Naime, rekla mi je da je uobicajena praksa da se za postizanje dodatne gustoce sokova i nektara koristi pulpa raznih vrsta krtolastog povrca (krompir, rotkva, etc.)
E, sad.. ja verujem mojoj majci... sorry.. but... Wink

Sto se tice tvoje mame, ona je u pravu. Ali to ne demantuje ono sto sam rekao, naprotiv.

Next kod gustih premium sokova kao osnovu za dobijanje gustine koristi pulpu jabukovog soka, kod bistrih sokova umesto vode koristi sok od jabuke. To uostalom pise i na deklaraciji. Svi proizvodjaci u prehrambenoj industriji koji rade po HCCP standardima obavezni su izmedju ostalog da tacno i istinito napisu sta se unutra nalazi.

Inace razlike o kvalitetu postoje - neko dodaje aditive, vestacke zgusnjivace, boje, konzervanse - neko ne i po tome mogu slobodno da tvrdim da je Next premium bolji od Pago i Rauch sokova.

Evo rezultata jednog istrazivanja na temu kvaliteta sokova - http://www.test.consumer.org.yu/sokovi/uzorkovanje.htm

Price o rodjacima, prijateljima prijatelja dopiru i do mene, svacega sam se naslusao ali to svrsatavam u urban myths & rekla kazala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ухапсите Младића!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 4971
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Motorola V3i
Inace razlike o kvalitetu postoje - neko dodaje aditive, vestacke zgusnjivace, boje, konzervanse - neko ne i po tome mogu slobodno da tvrdim da je Next premium bolji od Pago i Rauch sokova.

Politicki podforum  Smile

Cuo sam da su Rauch negde i zabranjeni?
IP sačuvana
social share
Vreme je za demonstracije.
- Sreda 20. Februar u 15h studentski protest na Platou kod Filozofskog fakulteta -
Pogledaj profil WWW GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Nokia 
LDP
kupujmo domace,
fornetti
LDP
Smile
ko razume..ce da svaca.
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Pfanner je imao veliki skandal zbog prisustva hemikalije ITX..pa su sa trzista u Hrvatskoj npr morali da povuku 33 000 pakovanja sokova.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Gecko 20060929
mob
Apple iPhone SE 2020
Citat
Next kod gustih premium sokova kao osnovu za dobijanje gustine koristi pulpu jabukovog soka

Cek.. pa to je onda obmana kupaca... kupace je ubedjen da kupuje npr. sok 100% od maline...
Drugim recima, on stvarno kupuje 100% drugog voca, izmedju ostalog i maline, ali ne 100% maline.. Smiley

Takodje.. ja stvarno ne mogu da poverujem da su oni bas toliko savesni da bas koriste pulpu jabuke... da li si ti video koliko kosta kilogram jabuka na pijaci.. skoro koliko i kilogram banana, a banane se uvoze. Smiley
OK... jabuke koje se koriste su losijeg kvaliteta od onih koje se prodaju na pijaci, ali opet...

Dalje.. sto se istazivanja trzista tice... Postoji nekoliko stvari koje prodaju proizvod pored kvaliteta: ambalaza, odnos cene-kvaliteta, reklama i ustaljene navike... Zato neki kupci kupuju Milku, iako postoje bolje i kvalitetnije cokolade.... Zato se kupuje Kravica, iako npr. Suboticka mlekara ima znacajnije bolje mleko i mlecne proizvod od Imleka... Tako da...

Sto se tice istrazivanja za koje si ti dao link.. ono ne pokazuje nista... Smiley

Citat
http://Cuo sam da su Rauch negde i zabranjeni?

Kod nas Bravo ne sme da se prodaje kao sok, vec kao osvezavajuci bezalkoholni napitak jer su domaci propis stroziji od propisa EU Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Trajanje Hijerarhija Živina

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5665
Zastava Автономное территориальное образование Гагаузия
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Citat
Next kod gustih premium sokova kao osnovu za dobijanje gustine koristi pulpu jabukovog soka

Cek.. pa to je onda obmana kupaca... kupace je ubedjen da kupuje npr. sok 100% od maline...
Drugim recima, on stvarno kupuje 100% drugog voca, izmedju ostalog i maline, ali ne 100% maline.. Smiley

Takodje.. ja stvarno ne mogu da poverujem da su oni bas toliko savesni da bas koriste pulpu jabuke... da li si ti video koliko kosta kilogram jabuka na pijaci.. skoro koliko i kilogram banana, a banane se uvoze. Smiley
OK... jabuke koje se koriste su losijeg kvaliteta od onih koje se prodaju na pijaci, ali opet...

Dalje.. sto se istazivanja trzista tice... Postoji nekoliko stvari koje prodaju proizvod pored kvaliteta: ambalaza, odnos cene-kvaliteta, reklama i ustaljene navike... Zato neki kupci kupuju Milku, iako postoje bolje i kvalitetnije cokolade.... Zato se kupuje Kravica, iako npr. Suboticka mlekara ima znacajnije bolje mleko i mlecne proizvod od Imleka... Tako da...

Sto se tice istrazivanja za koje si ti dao link.. ono ne pokazuje nista... Smiley

Citat
http://Cuo sam da su Rauch negde i zabranjeni?

Kod nas Bravo ne sme da se prodaje kao sok, vec kao osvezavajuci bezalkoholni napitak jer su domaci propis stroziji od propisa EU Smiley

Na premijum sokovima od pomorandze, jabuke, ananasa i paradajza pise 100 posto pomorandza i 100 posto jabuka, na sokovima gde se dodaje pulpa ili bistri sok od jabuke (poput breskve, kajsije itd) pise 100 posto voce. Verujem da nisi primetila tu bitnu nijansu.  Smile

Bravo ofarbane vode, Hello i slicnima je zabranjeno da stavljaju fotografiju voca jer time obmanjuju potrosace. Svidja mi se sto tu imamo ostrije kriterijume od EU. Kamo lepe srece da smo tako rigorozni i kada je u pitanju kvalitet automobila..

Potpuno se slazem da trziste ima svoju logiku koja nema veze sa kvalitetom nego i navikom na odredjeni brend.  Mene kao potrosaca licno pre svega interesuje kvalitet. Tako formiram omiljeni brend Smile Ispitivanje ciji sam link postavio nije nista specijalno ali ipak pokazuje elementarno na kojim proizvodima se laze kada je rec o ucescu voca.

 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 12
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.