Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:02:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Egipat, Tunis i evropski gradovi  (Pročitano 8492 puta)
08. Apr 2008, 11:33:22
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Šta turističke agencije nude za uskršnje i prvomajske praznike
Egipat, Tunis i evropski gradovi
Autor: Dragana Đurić | 07.04.2008 - 06:00


Interesovanje turista za uskršnja i prvomajska putovanja u inostranstvo raste iz godine u godinu. Pravi hit ovog proleća predstavljaju aranžmani za Egipat, Tunis, kao i kružne ture po Mediteranu i evropskim zemljama. Skoro svi aranžmani već su uveliko rasprodati, ali još se poneko mesto može naći za Rim, Lisabon, Istanbul, Atinu, Budimpeštu ili Beč.

Veliki broj putnika iz Srbije dočekaće Uskršnje praznike u Egiptu, krstareći Nilom ili odmarajući se u najpoznatijim letovalištima ove zemlje, u kojoj je temperatura u ovo doba godine 30 stepeni. U agenciji „Kontiki travel“ kažu da su posebno interesantna i letovališta Dubaija, Antalije i Tunisa. Te destinacije najprodavanije su i u drugim turističkim agencijama.
- Čarter za Egipat koji košta 579 evra, a ove godine smo ga prvi put uveli, rasprodat je bukvalno za 24 časa. Slična je situacija i sa aranžmanima za Tunis. Čak smo počeli da prodajemo i letovanja, prema prvim rezervacijama opet će Grčka biti najinteresantnija - priča Aleksandar Vučković iz „Argus tursa“.
Pored južnih zemalja, naši turisti se sve više interesuju za upoznavanje dalekih, prekookeanskih gradova. Tako po ceni od 1.400 do 1.600 evra putnici mogu da obiđu Kubu, Meksiko, carsku Kinu, Bali i Dubai preko agencije „Džoli travel“.
- Iznenadili smo se koliko se ljudi ove godine interesovalo i za bivše jugoslovenske republike. Gotovo ceo trodnevni aranžman od 144 evra za Opatiju je popunjen, turiste valjda zanima kako danas izgleda hrvatska Nica do koje dugo nisu mogli da dođu. Rasprodat je i Portorož - navodi Jasmina Končar iz „Džoli travela“.
Evropske prestonice i dalje privlače turiste iz Srbije, pogotovo kad su obuhvaćene kružnom turom u kojoj se upoznaje veći broj gradova. Natalija Novaković iz „Filip travela“ navodi da su najposećeniji Budimpešta i Prag, ali ne zaostaju ni Rim, Pariz i Istanbul. Uvek je, dodaje, aktuelna i tura u kojoj se u kombinaciji sa brodom obilaze turističke atrakcije Italije, Francuske i Španije.
Za putovanja širom Srbije ljudi se retko odlučuju, ali određen broj njih će ipak Uskrs dočekati na Zlatiboru, Tari, Kopaoniku, Palićkom jezeru ili nekoj od brojnih banja.

Gde ima slobodnih mesta

Agencija Destinacija Polazak Broj dana Cena Prevoz
Kontiki travel Prag 30. 4. 5 280 autobus
Kontiki travel Lisabon 30. 4. 5 590 avion
Jolly travel Tunis 24. i 29. 4. 8 285 avion
Filip travel Atina 27. 4. 7 279 autobus
Filip travel Budimpešta 28. 4. 5 185 autobus
Putnik Rim 30. 4. 5 495 avion
Matico Egipat 23. 4. 9 499 avion
Agora travel Prag 24. 4. 6 160 autobus
G.P.R. International Rim 26. 4. 6 549 avion
G.P.R. International Istanbul 26. 4. 6 309 avion
Viva travel Prag 25. 4. 7 195 autobus
Viva travel Rim 25. 4. 6 265 autobus
Aqua travel Majorka 26. 4. 8 879 avion
Aqua travel Portugal 26. 4. 8 739 avion
• cene su u evrima

Obilazak evropskih metropola autobusom

Destinacija Broj dana Cena Agencija
Budimpešta 5 185 Filip travel
Istanbul 6 159 Viva travel
Prag 6 229 Filip travel
Rim 7 245 Viva travel
Pariz 9 359 Argus turs
Atina 7 199 Kalodoukas
*cene su u evrima

Poseta gradovima Evrope avionom
Destinacija Broj dana Cena Agencija
Amsterdam 4 645 Jolly travel
Istanbul 6 269 Argus turs
Prag 6 389 Argus turs
Rim 5 495 Putnik
Pariz 5 595 Follow me
Atina 5 340 Jolly travel
*cene su u evrima

Izvor: Blic


Obavestenje: Poruka je preseljena od strane moderatora Anea (Vreme: 12. Jul 2008, 13:59:10)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Biser Tunisa





Sus je grad na obali Sredozemnog mora u kome se u neobičnom skladu prepliću evropski i arapski duh, tradicionalno i moderno. Biser Tunisa, kako još nazivaju ovaj grad, turistički je centar i vrlo prometna trgovačka luka. To je stari feničanski grad poznat pod imenom Hadrum, osnovan još u devetom veku pre nove ere, čak sto godina pre Kartagine.

Povoljan geografski položaj je razlog što su se na tom mestu zadržavali Rimljani, Vizantinci, Arapi i Turci. Svako od njih ostavio je svoj trag koji Tunižani čuvaju kao deo svog kulturno-istorijskog nasleđa. Pored toga što ne zaboravljaju ko su, Tunižani se trude da uhvate korak sa savremenim svetom gradeći luksuzne hotele po uzoru na mediteranske gradove u Francuskoj i Italiji, što ovu zemlju i čini toliko privlačnom za strane turiste željne odmora i novih doživljaja.

Prvo što posetioce iznenadi u Susu jesu široki bulevari duž kojih su drvoredi palmi isprepletani sa raznobojnim cvećem jarkih boja. Duž obale se nalaze luksuzni hoteli u arapskom stilu. Svaki je drugačiji, raskošan, kao iz bajke, i prosto mami da zavirite u njegovo carstvo. Sus je treći po veličini grad u Tunisu - ima oko 300.000 stanovnika. Za one koji pored opuštajućeg mira hotela vole i gradsku vrevu tipičnu za mediteranske gradove to je pravo mesto sa velikim brojem prodavnica, tradicionalnih i modernih tržnih centara, puno restorana i kafića.

Gradom dominira tvrđava Medina sa visokim kulama i zidinama dugim 2,25 kilometara i visokim osam metara. Podignuta je u trinaestom veku za odbranu od osvajača. Medine, koje u Tunisu ima svaki grad, odavno nemaju neprobojne bedeme. Lavirinti uskih uličica, gde se stambene četvrti prepliću sa sukovima - trgovačkim uličicama punim šarenila tradicionalnih nošnji, keramike, bleštavih zlatarskih izloga i mirisa parfema i orijentalnih začina - danas osvajaju turiste iz celog sveta.

Moderna marina, u kojoj su ukotvljene luksuzne jahte, nekada je bila sigurna luka gusara koji su u osamnaestom veku harali Sredozemljem, sve dok Englezi i Francuzi nisu odlučili da ih u tome spreče. Gusara danas više nema, ali su replike njihovih brodova pravi mamac za turiste, kojima se pruža prilika da se u njima otisnu u novu avanturu.

U smiraj dana posetite neku od čajdžinica u orijentalnom stilu, udobno se smestite među jastuke, naručite čaj od mente ili sok od sveže ceđenih narandži i uz dim aromatizovanog duvana iz nargila uživajte posmatrajući zalazak sunca. Kada padne noć, krenite u novu avanturu: uz trbušni ples i orijentalnu muziku začas će svanuti, a onda opet iz početka.

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4910
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7;M
Egipat i Tunis su zanimljivi za posetu ali treba dosta obratiti paznju na instrukcije vodica gde smes proci a gde ne smes.
IP sačuvana
social share
tvrdji od hard core-a

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 5501
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ja idem u Egipat sad preko Kontikija.
Detaljno sam se raspitala oko svega.
Skoro da na svakog turistu postoji policajac u civilu. Vazno je samo biti oprezan i truditi se da se ne izdvajas od grupe...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.4
Ma to su samo price. Ja sam bio u Hurgadi, hotel Intercontinental. Tamo su ljudi extra, bas bas gostoprimljivi.
Svuda je luksuz i raskos a na ulicama su jedino dosadni ulicni prodavci. uzivajte u Egiptu, cene su smesne!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia 3310
Egipat i Tunis su zanimljivi za posetu ali treba dosta obratiti paznju na instrukcije vodica gde smes proci a gde ne smes.

На шта конкретно мислиш у Тунису...ја лично таквих проблема нисам имао,већи проблем је био слабије познавање француског... па сам морао и руке да употребљавам  Smile  Smile  Smile
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


edit by cg_ac: bez linkova

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 3768
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia c6
bio sam u susu i da kazem odma da je sto se bezbednosti tice sve ok. na svakom ispustu ka plazi mozete videti dva mentola na +40, obucene skroz, e to su panduri. mi smo do koloseuma u el dzemu isli sami, medjugradskim autobusom, posto u argusu nisu imali turu samo do tamo, nego safari + el dzem (ako se dobro secam 120 evra, a mi platili 10e autobus + el dzem , bez safarija). u susu imate jednu ulicu za setanje, tvrdjavu, more, izlete i nista vise. ako zadjete malo u stambeni deo grada, naicicete na ogromnu deponiju, jer tunizani bukvalno bacaju djubre kroz prozore svojih zgrada.. u luci smrdi nedaj boze. hoteli su ok, ja sam bio u el hana bic, ogroman hotel, higijena ok, hrana ok, ima i dosta veliki bazen.
IP sačuvana
social share


 Edit by Belgrade: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 18:02:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.