Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:55:19
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Eagles-Hotel California  (Pročitano 17756 puta)
Svakodnevni prolaznik


Always look on the bright side of life!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 248
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3510i
Ne znam da li je neko upucen, ali u ovoj pesmi se opisuje zivotno delo Antona Sandora LaVeja, osnivacem modernog satanizma koji je napisao neku vrstu satanisticke Biblije. Njegova kuca i glavni satanisticki hram je popularno nazivan Hotel Kalifornija. Inace, mnogi pripadnici US elite su se druzili s njim (mislili su da je to jako interesantno, valjda???!!!)
Inace, ako tekst posmatrate s te strane, primeticete neke stvari koje sluze kao osnova sektasa pri vrbovanju novih clanova: zanosna devojka, gomila ljudi koja plese, peva i uziva u slobodi, usluzni konobar (ili sta vec)...
Beast je Satana, koja se ne moze ubiti celicnim nozevima.
I na kraju - svi su ovi zrtve svojih naprava i u sektu moze samo da se udje, nikada da se izadje.

Smile



Smile Sabbath Rade
IP sačuvana
social share
Ljubav je zakon - ljubav ispod volje!
Čini ono što hoćeš i to neka ti bude jedini zakon!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I'am the man who walks alone...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 612
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
da, a inace "colitas" je substanca koja se nalazi u marihuani, i mozda u jos nekim drogama...
IP sačuvana
social share
uklonise mi potpis, kazu predug Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Kazu da je na omotu ploce satanisticki hram Antona Sandora LaVeja

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Eagles.jpg
(33.43 KB, 600x600)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 13400
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia 
Jeste,sve je to istina,ali dobra je pesma Smile
IP sačuvana
social share
Onaj ko nadzire prošlost, nadzire i budućnost. Onaj ko nadzire sadašnjost, nadzire i prošlost.
George Orwell

Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


ili imas muda ili ides u skolu

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 50
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
SonyEricsson z530i
Stvarno njihova najbolja pesma ikada.Slusao sam je 100 000 000 pota.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


somewhere I belong...i guess...:)

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 718
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 6270
mnogo lijepa pjesma,stawise jedna od najljepsih swih wremena... Smile
IP sačuvana
social share
-gdje bi nam bio kraj da nije tako blizu?!
-zeli samo ono sto od tebe zawisi
-mnogi ljudi nisu dostojni dana pa on ipak swice
-u swakoj ljubawi postoji onaj koji ljubi i onaj koji okrece obraz
-bog nam je dao jedan jezik a dwa uweta da bismo manje pricali a wise slusali...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


I'am the man who walks alone...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 612
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
jako lepa pesma, a inace hotel california je bio i naziv za prvi satanisticki hram i ova pesma je mnogo povezana sa satanizmom kako kazu,ako ne satanizmom onda definitivno o nekoj sekti ciji su clanovi ove grupe bili pristanici,, a ja sam isto zakljucio iz same pesme,
satanizam,... to je ustvari sekta, oni postuju satanu i dodvoravaju mu se(valjda).
na samom pocetku pjesme spominje "warm smell of colithas" sto je inace substanca u marihuani, zanci osoba o kojoj pevaju je verovatno konzumirala tu drogu, takodje se salje poruka,,,- up ahaid in the distants i saw a shimering light, my head grew heavy and my sight grew dim, i had to stop for the night", covek je ocigledno bio izgubljen, i vidio je "treptucajuce svetlo u daljini" to je inace metafora(za one koji nisu skontali) znatizeljan je postao i odlucio je da ostane tamo jednu noc Smile... kasnije u pjesmi kaze, kada je pokusao da pobjegne odatle"relax said the nightman, we are programed to recive, you can check out any time you like, but you can never leave", jasno je da se uvalio do kraja zivota, opet salju poruku-inace svako ko ulazi u sektu udje iz znatizeljnosti "na jednu noc", ali odatle se nemoze izaci" mozes se odjaviti kaada hoces, ali nikada nemozes otici", a inace sam kostur pesme je prikazan slikovito i tacno... tamo su ga slikovito docekali, zena koja drzi svecu i pokazuje mu put"than she lit up the candle and she showed me the way"ja sam ovo razumeo ovako,,, docekujuga i pale njegovu svecu koja gori(vjerovatno predstavlja njega i njegovu dusu) i onda mu "pokazuju put" sugirno se ne misli u smislu kako je prikazano u pjesmu, pokazuju mu put kojim ce dalje da zivi, put njegovog zivota... onaj dio kada trazi vino kaze "please give me MY vine", a ovaj mu odogvara "we havent had that spirit here since 1969", govore mu da je njegov zivot poceo novim tokom, nema vise TVOG vina, vjerovatno oznacava njegovu porodicu(a ova godina 1969 nisam bas trazio, ali vjerovatno je povezana sa necim kao i sve ostalo). Eh sada, najzanimljiviji dio pjesme"we are just prisoners here, of our own device", "in the masters chambers they are gethered for the feast, they snabed it with they steeled kniwes but they just cant kill the beast" i ovde se pokazuje opet ono nemoze se odavde izaci sada "beast" je verovatno satana sam ili taj sistem kome su oni pripadali, pokusavaju svi da se opru ali ne uspjevaju, inace ovo mu govori ta zena koja ga je docekala i govori "THEY just cant kill the beast" a na koga misili?... mislim ovo je moje misljenje i volio bih da i drugi iskazu svoje misljenje o ovoj pesmi...
IP sačuvana
social share
uklonise mi potpis, kazu predug Smiley
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Always look on the bright side of life!

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 248
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 3510i
1969. je vec spomenuti Lavej napisao satanisticku Bibliju
master je LaVej
beast je Satana
"we havent had that spirit here since 1969" - mislim da ovo znaci da niko od '69. nije tako zeljno i brzo upao u hram i trazio vino (i pogresio na taj nacin)

Smile socijalizam
IP sačuvana
social share
Ljubav je zakon - ljubav ispod volje!
Čini ono što hoćeš i to neka ti bude jedini zakon!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 16:55:19
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.123 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.