Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:18:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: e107 vs Joomla+SMF  (Pročitano 5431 puta)
28. Apr 2006, 23:04:54
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Sta mislite?
Doskora sam mislio da joomli i smfu kad se dobro ukomponuju sa svim potrebnim dodacima nema konkurencije uprkos svim problemima koji se mogu javiti
Pa ipak iznenadio me je e107 posebno nova verzija.pre nisu bili nista narocito ali sada imaju sve sto je potrebno i to dobro ukomponovano...
Misljenja....
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
e107 - Simpatican CMS sa simpaticnim built in opcijama... Mala baza dodataka, neiskusni developeri modula i sl... Mada all in all jako simpatican projekat.
Mambo / Joomla - Ozbiljan CMS - Velika baza dodataka, vrhunski developeri, cesta komercijalna i profesionalna primena..
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Slazem se da je Joomla+SmF za Developere i komercijalu u prilog tome ide i dosta sumljiva i teska integracija foruma i CMS.Takodje se slazem da Joomla ima veliku podrsku strucnih ljudi iza sebe (i iskreno mmislim da ce u skorije vreme da prestane da bude free) ali nekako mi se cini da e107 ima sve funkcije kao i joomla neke su i bolje odradjene i prilagodjene.Takodje mislim da nema nekih beskorisnih funkcija kojih u Joomli ima... Sto se tice dodataka sve je tu sto ti treba...
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Slazem se da je Joomla+SmF za Developere i komercijalu u prilog tome ide i dosta sumljiva i teska integracija foruma i CMS.
Na ok podesenom serveru, ako nisu modifikovani joomla i smf, to je 2 klika kao i instalacija bilo kod drugog moda.
Citat
Takodje se slazem da Joomla ima veliku podrsku strucnih ljudi iza sebe (i iskreno mmislim da ce u skorije vreme da prestane da bude free)
Da.. zato su se raskantali od Mamba, posto su hteli da se obogate i zapocnu svoj put ka svetskoj dominaciji. Free is better - Why (SMF edition).
Citat
nekako mi se cini da e107 ima sve funkcije kao i joomla neke su i bolje odradjene i prilagodjene
I Matsonic i Chaintech su nudili vise nego Asus, Gigabyte i Abit... I imali su shiny package... i nisku cenu  Smile
Citat
Takodje mislim da nema nekih beskorisnih funkcija kojih u Joomli ima...
To je tvoje misljenje. Neka broj aktivnih korisnika odluci. Odlucio je. Smile
Citat
Sto se tice dodataka sve je tu sto ti treba...
To je tvoje misljenje. Neka broj aktivnih korisnika odluci. Odlucio je. Smile

Nije Joomla najbolja stvar na svetu.. nije ni najbolji CMS, ima i boljih i ozbiljnijih, ali za potrebe 99% ljudi Joomla je najvise sto ce im ikada trebati i postoje realne sanse da ce najbolji, najlaksi support dobiti upravo za njega. A e107... simpaticno... vrlo chak.. ali jos mnogo ima da se vesla.. projekat je krajnje neozbiljan, sajt pun mrtvih linkova i zastarelih tutorijala, slika i sl.. jos nije dosao ni do 1.0 verzije a samo ga pune gomilama dodataka od kojih realno 80% samo komplikuje rucni deo instalacije... i sl.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K750 on Linux
Ne znam sto se tice instalacije e107 sam instalirao bukvalno sa dva klika misem.Forum i ostale komponetnte posle samo ukljucis jednostavno jednim klikom misa
A ako hoces SMF+Joomla prvo pogledaj tutorijala.Skini bridge pogledaj koja je verzija da slucajno nije neka koja je nestabilna i ima previse bugova.Instaliraj smf instaliraj Joomlu instaliraj patch i prekrsti se tri puta i pomoli se i valjda ce proraditi.Ne kazem da mi nije uspelo iz prve ali zahteva znanje....
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Ne znam sto se tice instalacije e107 sam instalirao bukvalno sa dva klika
Ovo je verovatno u pola klika izvedeno:
    * chmod 777: e107_themes/
    * chmod 777: e107_plugins/
    * chmod 777: e107_files/public/
    * chmod 777: e107_files/public/avatars/
    * chmod 777: e107_files/cache/
    * chmod 777: e107_files/downloads/
    * chmod 777: e107_files/downloadimages/
    * chmod 777: e107_files/downloadthumbs/
    * chmod 777: e107_images/newspost_images/
    * chmod 777: e107_plugins/log/logs/
    * chmod 777: e107_plugins/links_page/cat_images/
    * chmod 777: e107_plugins/links_page/link_images/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/cat/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/cat/16/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/cat/48/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/file/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/file/tmp/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/icon/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/icon/tmp/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/image/
    * chmod 777: e107_plugins/content/images/image/tmp/
    * chmod 777: e107_plugins/content/menus/

Citat
A ako hoces SMF+Joomla prvo pogledaj tutorijala.Skini bridge pogledaj koja je verzija da slucajno nije neka koja je nestabilna i ima previse bugova.Instaliraj smf instaliraj Joomlu instaliraj patch i prekrsti se tri puta i pomoli se i valjda ce proraditi.Ne kazem da mi nije uspelo iz prve ali zahteva znanje....
Meni je to izuzetno jednostavno i brzo. Daleko lakse nego integracija bilo koja dva druga sistema koje sam do sada probao.
Tebi ako je komplikovano uzmi neki drugi mod za joomlu za forum, ima ih mali milion.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K750 on Linux
kao sto rekoh nije da nisam uspeo ali... nekako je previse komplikovano a i u e107 nikakve integracije nema...sve je tu Smile
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
kao sto rekoh nije da nisam uspeo ali... nekako je previse komplikovano a i u e107 nikakve integracije nema...sve je tu Smile
Nije sve tu. Tu je integrisana forum scripta ispod prosecnog kvaliteta, za koju nema maltene ni jedan converter, ni jedan modul, nikakva dokumentacija. Dakle to je neuporedivo sa SMF-om.
I zbog nje i slicnih e107 zip ima 3.7 MB a Joomla 2.0MB. A joomla i dalje ima vecinu CORE opcija koje ozbiljni korisnici trebaju. Kome treba forum uvek moze da stavi modul za to.
Sto nas opet vraca na staru pricu. Asus + D-Link je uvek bolje od Allin1 Chaintech.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson K750 on Linux
kao sto rekoh nije da nisam uspeo ali... nekako je previse komplikovano a i u e107 nikakve integracije nema...sve je tu Smile
Nije sve tu. Tu je integrisana forum scripta ispod prosecnog kvaliteta, za koju nema maltene ni jedan converter, ni jedan modul, nikakva dokumentacija. Dakle to je neuporedivo sa SMF-om.
I zbog nje i slicnih e107 zip ima 3.7 MB a Joomla 2.0MB. A joomla i dalje ima vecinu CORE opcija koje ozbiljni korisnici trebaju. Kome treba forum uvek moze da stavi modul za to.
Sto nas opet vraca na staru pricu. Asus + D-Link je uvek bolje od Allin1 Chaintech.
1.forum skripta je dobrog kvaliteta a jos se mmoze i unaprediti....
2.e107 ima 3.7 mb
Joomla 2 medjutim + SMF koji je 1.2Mb dodjemo na 3.2
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Citat
1.forum skripta je dobrog kvaliteta a jos se mmoze i unaprediti....
Naravno, to je notorna glupost.
Citat
2.e107 ima 3.7 mb
Joomla 2 medjutim + SMF koji je 1.2Mb dodjemo na 3.2
Niko te ne tera da stavis SMF. Niko te ne tera da skidas i uploadujes nesto sto ti ne treba, ako ti ne treba. A ako ti zaista treba dobar forum, e107 forum sigurno nije ono za sta ces se odluciti.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:18:15
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.