Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dzajic ostaje u Zvezdi!!!  (Pročitano 2240 puta)
04. Okt 2004, 09:16:32
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Svi oni koji su se poradovali sto Dzaja napusta Zvezdu morace da se razocaraju!

Navijacka grupa "Delije Sever" podrzale su predsednika Dzajica!

Grupa navijača beogradskog fudbalskog kluba Crvena zvezda Delije sever saopštila je u nedelju uveče da će Dragan Džajić, predsednik kluba u ostavci, imati punu podršku te grupe da "do kraja jesenje polusezone izvrši zahtevane promene u fudbalskom klubu".

"Nas ne interesuje da li će to (Džajić) uraditi kao predsednik kluba, predsednik kluba u ostavci ili istaknuta sportska ličnost Crvene zvezde. U svakom slučaju imaće našu punu podršku", navodi se u saopštenju Delija sever.

Dažić je prošle nedelje, posle poraza Zvezde od ruskog Zenita u Beogradu, podneo ostavku, koja će biti razmatrana na Skupštini kluba, 22. oktobra.

Delije sever u saopštenju dodaju da i dalje zahtevaju smenjivanje na svim nivoima kluba (Upravni odbor...), odnosno "smenjivanje svih pojedinaca, koji su odgovorni za aktuelne rezultate i situaciju u klubu".

"Tražimo proširenje UO direktorima velikih firmi spremnih da ulože značajan kapital u FK Crvena zvezda i dovođenje mlade i perspektivne osobe u rukovodstvo kluba, sposobne da svojim profesionalnim radom vrati ugled i renome FK Crvene zvezde na domaćoj i međunarodnoj sceni", pišu "Delije" u saopštenju.

Delije sever su navele i da neće dozvoliti "politizaciju kluba", o čemu je prethodnih dana bilo spekulacija u javnosti.

"Gospodin Džajić je istinska sportska i ljudska veličina FK Crvena zvezda i smatramo da je on najmanje od svih zaslužio da podnese ostavku, a pogotovo ne na ovakav način", dodaje se u šaopštenju.

Prethodnih dana, u svakoj prilici navijači su na utakmicama uzvikivali parole protiv uprave kluba, ogorčeni zbog loših rezultata na početku sezone, a posebno neuspehom u evrospkim takmičenjima, najpre u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a potom i u prvom kolu Kupa UEFA.


http://www.b92.net

(02. May 2007, 21:47:36)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ne bih hteo da zvucim prepotentno ako kazem da sam ocekivao ovakav rasplet, ali zaista jesam. Ipak je Dzajic Srbin, a Srbi su poznati po tome da kada se uhvate neke pozicije, ne pustaju je dok ih neko ne otera motkama, setite se samo Milosevica. Moram priznati da me Dzajic u poslednje vreme dosta asocira na njega. Pogledaj samo sta je uradio na utakmici posle Zenita, kada je svu zandarmeriju poslao na stadion i kada je bilo gore nego na utakmici protiv Rotora, kada je milicja bila poslata zato sto je sever pevao "spasi Srbiju i ubi se, Slobodane". Suvise je to slicnih stvari izmedju njih dvojice da bi bilo lucajno. Naravno na osnovu toga zaklucio sam da ce pokusati da ostane na poziciji koju ima. Znao sam da ce se par dana povuci, da se prasina slegne i onda kada ljudi pomisle da je sve gotovo, da ce se onda vratiti ili bar pokusati da se vrati.

E sada posto vidim da toliko branis Dzajica da te pitam nekoliko stvari.

Zbog cega ti toliko stojis na njegovoj strani? Ja njega cenima zbog toga sto je uradio u Zvezdi, mada opet pitanje je da li bi to isto uradio i neko drugi da je bio tamo, ali bilo kako bilo na tome mu zaista svako treba odati priznanje. Bio je vrhunsku fudbaler, Zvezdina zvezda i na tome mu isto svaka cast i i zbog toga mu treba skinuti kapu. Ali...sada ide ono "ali", mi sada zivimo, makar ja zivim u 2004-toj godini, uskoro ce i 2005, Dzajic je poslednji veliki, ili kad malo bolje razmislim bilo kakav uspeh, ako pod uspehom ne racunas osvajanje domacih trofeja sto je po meni nesto cime se niko ne bi trebao preterano hvaliti,  imao pre skoro 14 godina i slovima CETRNAEST GODINA. Za tih 14 godina Dzajic NI JEDNOM nije uspeo da UDJE u takmicenje koje je osvojio, ako se cak i to moze reci, jer to je bilo drugo takmicenje, gubio je u kvalifikacijama od takvih timova kakvi su Ksamaks koji nakon sto su nas izbacili su verovatno rasformirali klub posto nikada kasnije nisam vise cuo za njih. Ispadali smo i iz kvalifikacija za kup uefa. Kada smo i usli, ispadali smo redovno posle 2 evetualno treceg kola. NI JEDNOM Zvezda nije uspela u bilo kom takmicenju da prezimi u Evropi. Za svo to vreme Dzajic je pravio "tim za buducnost" i ko zna koliko tih timova je do sada pravio, a koliko njih je napravio i koliko njih je napravilo bilo kakav zapazeniji rezultat van granica nase zemlje? Koliko se bilo koji igrac iz tih "timova za buducnost" zadrzao u Zvezdi najduze? Ni jedan jedini igrac pomena vredan se nije zadrzavao u Zvezdi duze od 2 sezone. A ko je prodavao sve te igrace? Ko? Pa Dzajic ih je rodavao sve do jednog. Ajmo sada dalje. Ko je osim Dejana Stankovica napravio bilo kakvu internacionalnu karijeru u inostranstvu od svih tih igraca iz timova za budusnost? Ko? Pa niko. Ni jedan igrac nije ostavio bilo kakav trag u Evropi i jedan po jedan su se samo gubili bez traga i evroske lige su ih prosto gutale i vracale nazad u vidu nesposobnih igraca, uglavnom invalida, koji vise nisu bili sposobni ni za igranje u nasoj ligi, a ne za nesto vise. Pa pogledaj samo Pericu Ognjenovica kako je zavrsio, a da je ostao u Zvezdi, moga bi mnogo toga da doprinese ako ni zbog cek drugog, onda zato sto je mnogo manja konkurencija nego tamo gde je otisao. Zasto ga Dzajic nije vratio u Zvezdu za sigurno mnogo manje pare nego sto je dobio za njega, jer posle Reala, njega vise niko nije hteo. Zasto nije vratio Ramba Petkovica, koji je najbolji igrac brazilskog sampionata vec nekoliko sezona i koji prosto place i moli da se vrati u Zvezdu i u reprezentaciju, ali nema ko to da cuje. Pogledaj Bratislava Zvkovica koji je u Zvezdi bio najbolji igrac, a koji se sada kao polu invalid vratio u nasu zemlju i to otisao u Obilic, jer ga niko drugi nije hteo, a Obilic je sada poslednji ili pretposlednji na tabeli i izgleda da ce da ispadne iz lige. Dalje, Dzajic je rekao kako ce prikazati svaki dinar od igraca gde je utrosen. Pa novinari su izracunali da se gospodin Dzajic za*ebao prilikom racunanja i da mu fali zanemarljivih 1 500 000 EU. Pa gde su te pare? Jeste on uradio krucjalne stvari, poptu rekonstrukcije klonje, ali opet gde su sve te pare? Ja samo znam da je Dzajic u poslednje vreme sazidao pored PINK-a veliku vilu i znam da sam ga vec par puta tu video posto zivim u blizini. Opet pitam, gde su pare? Zasto ni jedan igrac nije doveden? Zasto ni jedan bivsi igrac, poput Drulica, Ramba Petkovica, pa cak i Jugovica mozda, nije vracen u Zvezdu? Nisu oni neki krem evropskog fudbala, ali su za nase prilike vanzemaljci. Sta je jos uradjeno na stadionu? Zasto imamo semafor koji nema niko vise ne u Evropi, nego i u svetu? Zasto se stadion jos vodi kao ne zavrsen? Vec je vreme za izgradnju novog, a on jos ni ovaj nije zavrsio? To je delom zbog poreza, ali delom i zbog njegove ne sposobnosti. Zasto pola clanova upravnog odbora, ko su platforma na kojoj Dzajic stoji ima sinove koji igraju u Zvezdi, a realno nisu taj kapacitet? Lalatovic i ekipa? Zato sto je to sve jedna velika korupmirana organizacija gde se stvorila simbioza izmedju Dzajica i upravnog odbora i gde su jedni zavisni od drugih i gde ovi daju Dzajicu podrsku, a za uzvrat ovaj njima verovatno tutka pare u dzep da bi njihovi sinovi mogli da voze nova sportska kola i da bi zene mogle da im idu na letovanje u Italiju. A ko to sve finansira? Pa finansiram ja i meni slicni, koji vole Zevzdu i koji kao budale idu na taj stadion, nadajuci se necem, a jedino sto dobijam za pare od kojih Dzajic sebi pravi vilu, je da budem premalcen ili ubijen od strane maloumnih divljaka iz zandarmerije. Pa ko je onda tu lud? Koliko komercijalnih ugovora o sponzorstvu, pomena vrednih je Dzajic sklopio? Ni jedan. On smatra da je najveci uspeh ako uspe da nadje sponzora za dresove i to je sve. I onda kaze nema para, pa mora da prodaje igrace. Pa covece tvoj je zadatak da obezbedis da klub ima para, a da se igraci prodaju samo u nekom izuzetnom slucaju, a ne da to bude praksa i glavi, da ne kazem jedini izvor prihoda. Ok, bili su ratovi sankcije, kriza, nemastina, sve ja to razumem. Ali pogledaj grobare. Oni su isto ko i mi smrdeli za svo ovo vreme, ali sada cim smo se malo otvorili prema svetu, cim su poceli da vladaju zakoni trzista, oni su se brzo tome prilagodili. Oni su za ove cetiri godine vec uspeli da imaju Mateusa za trenera, kod njij je igrao jedan Taribo Vest koji je dosao kao pou invalid, ali je posle i te kako dobro igrao i bio jedan od najzasluznijih za uspehe partizana i kvalifikovanje u ligu sampiona. Pa znas ti koliko su oni uzeli para samo sto su usli u ligu sampiona, pa koliko su ond ajos uzeli za svaku utakmicu, sto od karata, sto od uefa-e i tako dalje? Pa su onda za te pare doveli gomilu bivsih igraca za male pare koji su im opet mnogo doprineli, a opet su im je ostalo toliko mnogo para, da su ulozili i u stadion i tako dalje. Zasto oni imaju celokupan projekat finansijski zaokruzen za kompletan nov stadion sa pratecim objektima? Odakle ima pare za to, kada mi moramo da prodajemo igrace da bi preziveli? Kako to da su oni i ove sezone kada su im otisli svi najbolji igraci, uspeli da naprave tim koji je sada vleiki favorit u derbiju, moram to da priznam, ma koliko mi je tesko i koje se i ove sezone kvalifikovao, ovog puta u ligu uefa, gde ce opet uzeti ko zna koje pare i koje ce opet uloziti verovatno u dovodjenje novih igraca, boljih igraca. I tako dok mi diskutujemo da li je Dzajic osvojio nesto znacajno pre 13 ili 14 godina i da li mu treba dati jos ko zna koliko godina da pokusa nesto da uradi, zarad toga sto je uradio pre toliko godina, grobari cute i svakim danom idu korak napred. A ja se plasim da kada oni budu pokupovali solidne evropske igrace, zahvaljujuci tome sto su se nafatirali para, dok smo mi jeli ***** i razmisljali o glupostima, necemo moci vise da im pariramo i da cemo polako izgubiti korak sa njima, a onda mozemo da dovedemo koga hocemo na celo kluba, nema nam spasa.

Jos nesto moram da kazem. Pored toga sto stvarno mislim da Dzajic MORA da ide, ja ipak mislim da je vecim delom krivica tog upravnog odbora, tako da ako ode Dzaja a ostane upravni odbor, to je kao da nije ni otisao. Takodje lose bi bilo da se desi siutacija kao u FSSCG, gde smo svi jedva cekali da vidimo ledja Miljanicu, a on je onda ostao kao pocasni predsednik, koji verovatni i dan danas odlucuje o dosta stvari. Da ne spominjem Djorica kome je Piksi dao ostavku, a on nije hteo da jeprihvati Smile  Smile i nastavio je da radi kao da nista nije ni bilo. Tako se bojim da ce sada Dzajic i ljudi iz UO da se samo preraspodele po pozicijama u klubu, da se anordu zamazu oci, a onda ce da rade posao kao i do sada samo sa formalno drugih pozicija, a da ce ljudi poput Duleta Savica i dalje da zive od Zvezde, voze svoje kabriolete i zive od toga sto dali nekome go pre 30 godina.

Na kraju hteo bih da citiram veliku legendu Zorana Djindjica koji je izjavio "I guske su spasile Rim, pa nisu postale senatori". To je poenta celokupne ove moje pisanije, a nadam se da cete razumeti sta sam hteo da kazem.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 768
mob
Siemens c60
Pre svega da kazem samo i jedno i nadam se da ce to svima biti jasno!
Ne moze se rusiti jedna "vlast" a da se nema ideja ko ce je zameniti, tj. ko ce biti novi predsednik Zvezde. Takvi dogadjaji unistavaju sportska drustva. Nigde u svetu se predsednik jednog kluba ne smenjuje ukoliko se nema ideja ko ce doci na njegovo mesto!

Navijaci traze da Dzajic ode, ali koga dovesti na njegovo mesto to niko ne zna, niti ikoga interesuje...

Novac je odavno umesao prste u sport, sport vise nije zabava nego biznis, ako to ne shvatite osudjeni smo na propast.

Za razliku od Partizana kome je drzava sagradila i poklonila stadion, Crvena Zvezda je svoj stadion otplatila (otkupila) od drzave tek 2001 godine. O kakvoj onda gradnji novog stadiona govorimo. "Partizan ima plan!" Pa plan imam i ja, ali nemam pare ...  Smiley

Za dovodjenje Mateusa koji je najuren iz svih klubova gde je bio trener i Taribo Westa koji je bio igrac bez ugovora dve godine pre dolaska u partizan necu trositi reci.

Jedna lasta ne cini prolece,tj ako se Partizan jednom plasirao u Ligu Sampiona ne znaci da ce to ponoviti opet.

Evo i da odgovorim na nekoliko pitanja:

Citat

ako pod uspehom ne racunas osvajanje domacih trofeja


Pre svega ni ja ni Dzajic nismo krivi sto se u ovoj zemlji domace titule "ne racunaju" tj. sto za takve uspehe svi kazi "I ja bi u ovoj ligi mogao da budem prvak". Nazalost to je nasa realnost.

Citat

gubio je u kvalifikacijama od takvih timova kakvi su Ksamaks


Samo podsecanje da je Partizan primio  5 golova u Zagrebu sto je bila daleko veca bruka za nas fudbal, pa je Bjekovic jos uvek na celu tog kluba

Citat

Ko je osim Dejana Stankovica napravio bilo kakvu internacionalnu karijeru u inostranstvu od svih tih igraca iz timova za budusnost?

A ko je iz bilo kog drugog tima napravio inostranu karijeru! Ako kazes Kezman, podseticu te na to koliko je on vremena proveo u Partizanu. tj. sezonu ili dve ...
Takvi igraci su vanseriski talenti i ne radjaju se bas svaki dan!



Ostao sam bez vremena na netu. Pa ne mogu da odgovorim na sva pitanja, naravno, to je mozda i glupo, jer uvek postoji opravdanje.

Ne branim ja Dzajica, nego trazim plan, plan kako dalje, posto ocigledno taj plan ne postoji, bolje je da Dzaja bude na tom mestu nego neki koji je "pao sa marsa"!

Pozdrav
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
no comment ... sve je receno u prethodna 2 posta , svaka cast momci !
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
a i svaka cast momcima sa Severa ....

ove parole govore sve !!!



IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
i iz drugog ugla


IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
Igrači i stručni štab Zvezde žele Džajićev ostanak
04.10.04. 15:35

Prvotimci i stručni štab fudbalskog kluba Crvena Zvezda oglasili su se saopštenjem za javnost posle odluke Dragana Džajića da napusti mesto predsednika "crveno-belih".

Saopštenje vam prenosimo u celini:

"Povodom ostavke predsednika FK Crvena Zvezda Dragana Džajića, svi mi, igrači i stručni štab prvog tima Crvene zvezde želimo da svoj stav predstavimo javnosti i rukovodstvu Kluba za koji se svim srcem borimo. Mi igrači podržavamo delovanje predsednika Dragana Džajića i želimo da na toj funkciji ostane jer iskreno mislimo da je on pravi čovek za naš klub. Krivica i odgovornost nije samo njegova, a svi igrači će se truditi, boriti i dati sve od sebe da u nastavku sezone Crvena Zvezda osvoji prvenstvo i nacionalni Kup, a samim tim i vrate poljuljano poverenje.

Predsednik Džajić je svojim igrama za Crvenu zvezdu ostavio neizbrisiv trag u istoriji našeg kluba, ali i u istoriji fudbala naše zemlje, Evrope, pa i sveta. Kao direktor i predsednik postigao je najveće uspehe koje je Zvezda ostvarila od svog nastanka.

Svi znaju da je ovo mlada i perspektivna ekipa koja će u narednim godinama, sticanjem iskustva dobijati na snazi, uigranosti i sigurnosti i predstavljati, sigurni smo, ozbiljan faktor u evropskim takmičenjima.
Želimo da još jednom napomenemo da smo svi jedinstveni u želji da Dragan Džajić ostane predsednik Crvene zvezde i da zajedničkim snagama vratimo naš klub na poziciju koja Zvezdi sigurno pripada - među najcenjenije klubove Evrope".

Pa normalno da traze da ostane kada je on bio u 90% menadzer njima i da nije njega kurac bi pola njih otislo negde preko u neki ok klub vec negde u kinu , libiju , irak ....
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Pa upravo tako, sve je to jedna velika organizacija zatvorenog tima, gde svako svakome cese ledja i zato oni i nece da se bilos ta menja, jer im tako odgovara. Mene nervira samo tos to se cela ta organizacija uglavnom izdrzava od upravo nas, koji dolazimo na te utakmice da bi dobili batine.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 3051
oduvek sam zeleo da odem da gledam fudbal i dobijem batine ... kako je to stravaaaaaaaaaaaaa Smiley

Hvala ti Dzajo Smiley
IP sačuvana
social share
Edit by Belgrade: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.