Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dvojka iz vladanja za bacanje petardi  (Pročitano 1876 puta)
26. Dec 2004, 05:38:23
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dvojka iz vladanja
za bacanje petardi
Zbog upotrebe pirotehnike, đaci u osnovnoj školi "Bora Stanković" mogu da zarade i ukor direktora

BEOGRAD - Iako dobro znaju da je bacanje petardi i "padobraničića" najstrože zabranjeno i da im preti kazna ako ih unesu u školu, đaci uoči novogodišnjih praznika jednostavno ne mogu da odole iskušenju. Detonacije se čuju u svim školskim dvorištima mada se, za sada, te naprave više aktiviraju u neposrednoj blizini škole i van pogleda dežurnih nastavnika i obezbeđenja, iz straha od kazni, pošto su po školama već počele da kruže knjige "obaveštenja i upozorenja".

Knjiga upozorenja

U školama najčešće kažu da su im ruke zapravo vezane, jer jedino što im preostaje jeste da apeluju na zdrav razum i da otvore "četvore oči". Padne i kritika ako se neko uhvati na delu, ali zapravo jedino što mogu da urade je da smanje ocenu iz vladanja i da pozovu roditelje na razgovor. Sa nadom da će oni kasnije, kod kuće, primeniti "pedagogiju".
   
      

Inspekcija nije nadležna

U Ministarstvu prosvete i sporta (MPS) objašnjavaju da republička prosvetna inspekcija za takve situacije nije nadležna i da o svemu treba da brine gradska, odnosno inspekcija tzv. lokalne zajednice. Ukoliko te službe primete đake koji divljaju petardama, treba da upute dopis školama kojim će ih upozoriti "na pojavu" i naložiti im da povedu računa o onome što se događa u školi i školskom dvorištu, objašnjavaju u MPS, uz napomenu da sve škole imaju pravilnike o ponašanju učenika i da treba da postupaju u skladu sa njima.
      
      
      
   

U Osnovnoj školi "Bora Stanković" već su pročitali đacima "knjigu" upozorenja i obaveštenja u kojoj je naznačeno da zabrana važi za sve i da igra sa petardama može da bude veoma opasna, a ko se ogluši o zabranu biće kažnjen ukorom direktora i dvojkom iz vladanja.

- Za sada ovo upozorenje ima efakta, ali samo što se tiče školskog dvorišta i škole. Van tog prostora ne možemo da kontrolišemo đake i nemoćni smo da bilo šta uradimo. Uradili smo sve što je u našoj moći, objasnili smo učenicima da je dovoljno da od 20 petardi samo jedna bude neispravna i da mogu ostati bez prstiju ili da mogu oštetiti oči, a o tome smo razgovarali i sa roditeljima, i sa razrednim starešinama - priča direktor ove škole Životije Ranković.

Za ruku, pa direktoru

U OŠ "Josif Pančić" već su uhvatili na delu jednog đaka koji je u školi bacao petarde. Sa njim su malo popričali, a onda su pozvali roditelje i obavestili ih šta im je sin radio na odmoru između časova.

- I mi smo, kao i većina škola, obavestili učenike da je bacanje petardi zabranjeno i rekli im da i obezbeđenje može da reaguje ako bilo šta slično primeti. Ipak, čuvari ne smeju da biju decu, niti da ih vuku za uši, ali mogu i moraju da ih uzmu za ruku i dovedu kod mene - objašnjava direktor OŠ "Josif Pančić" Milan Bajić.

Iako su se neki roditelji već žalili da su primetili đake koji u dvorištu Osnovne škole "Jovan Dučić" bacaju petarde u toj školi, srećom, ništa ružno se nije desilo. Po principu "bolje sprečiti nego lečiti", u OŠ "Veljko Vlahović" iz Borče nedavno su takođe upozorili decu da ne smeju da donose petarde u školu. Jedan učenik je to ipak učinio, ali je odmah primećen i na licu mesta je ostao bez tih naprava.
O. Nikolić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Cuj, dvojka...
Ja bih ga izbacila iz skole, a i nabila bih mu petardu u bulju (da izvinite na izrazu)... :twisted:
Juce je jedna explodirala metar od mene, jos uvek mi zuji u usima...
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
Uh uvek su me nervirale te petarde... U pravu si Ainhoa, treba ih izbaciti iz skole.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ma uza zid pa metak u chelo Smiley
Svasta sam radio u zivotu al mi je to uvek bilo odvratno... znam samo da su svi u mom razredu ceo decembar i januar presedeli na terasama bacajuci Pirat zelene petarde... ja sam lepo gledao televiziju  
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Ajde da razumem i da ispaljuju rakete... To je onako i lepo za oko...
Ali koja je poenta bacanja petardi?
Pukne i sta sad???  
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prvi Burek brak
Krajnje beznadezan


Nikad bolje

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 14582
Zastava High
mob
Samsung S4
Ja sam jednom bacio u razredu bas kad je ulazio nastavnik.....
i posle sam morao da obedjujem 10dana razrednog staresinu da sam stvarno ja(a bio sam "presednik" odelenja)bacio petardu a ne decko kojeg su optuzili Smile
mladost loodost
IP sačuvana
social share


Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju !
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke 1294
mob
Nokia N95
Ne znam dal je istina,ali cula sam da se klinci
takmice ko ce duze drzati upaljenu petardu u ustima...UZAS!
IP sačuvana
social share
- Lee -
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Izgubljeno je samo ono cega smo se odrekli...

Zodijak Aquarius
Pol Žena
Poruke 28108
mob
SonyEricsson X10 Mini Pro
Mladost ludost...  
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Ludost koja nekoga moze da kosta zdravlja!
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
U ustima kazes... stvarno mi nisu jasni.. danas setamo se knezom lik pali i baca iza sebe...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.