Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Kigen dobio po nosu na "Surčinu"  (Pročitano 302 puta)
03. Jan 2005, 11:48:40
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Kigen dobio po
nosu na "Surčinu"
Iz britanskih nacionalnih arhiva saznalo se za sukob naših organa reda sa Kevinom Kigenom, prilikom gostovanja Engleza u Beogradu 1974. godine

Nedavno otvorene britanske nacionalne arhive otkrivaju, posle punih 30 godina, izveštaj o boravku Kevina Kigena u beogradskoj policiji, tačnije u policijskoj stanici na aerodromu "Surčin", odakle se as engleskog fudbala, a kasnije i selektor "Gordog Albiona", pridružio svojim reprezentativnim drugovima sa razbijenim nosem!

U depeši britanskog diplomate koja je postala dostupna javnosti posle tri decenije, kaže se da su engleski fudbaleri, koji su daleke 1974. godine doputovali u tadašnju SFR Jugoslaviju na susret sa "plavima", posle izlaska iz aviona seli na kolica za odvoženje prtljaga i zatim bili upozoreni od milicije da to ne čine.

Kigen, u to vreme jedan od najboljih engleskih igrača, oglušio se o naređenje. Posle upozorenja milicije mnogi su se sklonili, ali ne i nadobudni Kigen, koga su naši organi reda odveli u stanicu da mu objasne kako je trebalo da ih posluša i da nije dobro (po zdravlje) voziti se kolicima za prtljag.

"Odveden je na informativni razgovor i, bez ikakve sumnje, malo su ga propustili kroz ruke. Posle 30 minuta vratio se sa razbijenim nosem i nije bilo drugih znakova nasilja", napisao je britanski diplomata koji je tada bio na službi u Beogradu.

Isti diplomata je dodao da su jugoslovenske vlasti navele da je Kigen prilikom saslušanja napao policajca i da "u interesu englesko-jugoslovenskih odnosa i međunarodnog fudbala, milicija ipak neće da podigne optužnicu protiv engleskog igrača". Takođe, engleski diplomata je dodao da je reakcija jugoslovenskih vlasti bila "očekivana", šta god to značilo.

Događaj iz 1974. godine mogao je da se pretvori u pravi skandal, jer su igrači "Gordog Albiona" zapretili da će bojkovati utakmicu protiv reprezentacije Jugoslavije. Pošto su se stvari smirile, meč je ipak odigran, a upravo je Kevin Kigen postigao izjednačujući pogodak za konačnih 2:2. Da li je zakazala naša odbrana ili policija nije dobro odradila posao, ostaće u domenu pretpostavki.
S. C. - P. Rg

(02. May 2007, 21:33:16)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.053 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.