Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dvojica novih direktora u Zvezdi  (Pročitano 3682 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ciro, ti ako mislis nesto reci, kazi, nemam nista protiv svacijeg misljenja, ali poslednjih godinu dana nisi ni jednu prostoprosirenu recenicu posteno napisao samo pricas o pakovanju kofera a kad te covek konkretno pita KOGA u zvezdu ne umes da lanes.

A ti Habbit, ja znam da si original beogradjanin, posto je takvih 2% ti si defintivno jedan od njih. Koliko znam stari beogradjani su uglavnom grupa ljudi koja izumire, a mladje generacije su ili veciti studenti ili taskisiti i ljudi slicnih uvazenih zanimanja.

Ja znam da je za tebe solomon malo dete i da ces ti za sve naci resenje pa i za ovo.. al za pocetak nauci da u svojoj kuci pocistis a ne da za svaki problem peglas po nama, koji smo tako mesanih porekla iz sumnjivih sredina. Al molim te...

Ja znam da si ti talentovan mladic, ali budi malo manje talentovan javno.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ja jesam original beogradjanin, to priznajem i ponosan sam na to, bez obzira da li si to rekao ironicno ili ne. To da originalni beogradjani obavljaju zanimanja na dnu drustvene lestvice i to u sopstvenom gradu i sa time se slazem i dodao bih jos NAZALOST. A takodje bih rekao opet izreku istog mog druga koga cesto citiram "dosli divlji, rasterali pitome". Autenticni beogradjani, koji su beogradjani vec vise generacija odlikuju se pre svega jednom velikom tolerantnoscu i velikim i toplim srcem, kojim prihvataju sve i svakoga. To je osobina na koju se takodje ponosim, medjutim to je ocigledno Ahilova peta Beogradjana zbog koje su danas vrsta koja izumire. Znaci, ja stvarno nemam, ili bolje receno nisam imao nista protiv raznoraznih dosljaka. Medjutim, u poslednjih blagorodnih 15 godina, nagledao sam se toliko zla i uzasa, toliko nekulture, neukusa, primitivizma, da mi je jednostavno preko glave svega toga i jednostavno se pitam, ako vec ne mogu to da promenim, zasto bih ja i dalje bio tolerantna budala koja ce da tapse po ramenu svakoga, ujedno gledajuci kako razni tipovi zauzimaju sve i svasta i unistavaju sve do cega se docepaju? Znaci ne mogu da razumem zasto je luksuz da ja kao Beogradjanin u svom gradu, ne mogu da cujem nekoga ko prica a da pritom ne zavija, da li na juznu ili zapadnu stranu? Znam da je ova tema otisla malo na stranputicu, ali ovo me stvarno boli vec 15 godina i nemam nameru o tome da cutim vise. Znaci ja prvi sam bio taj kome se srce cepalo zbog svih tih izbeglica, gledajuci ih kako su jadni, kako nista nemaju i tako dalje i ja sam prvi koji je gledao ako ikako moze da im pomogne. Jos u osnovnoj, a posle i srednjoj skoli smo skupljali i pare i stvari i sve zivo za njih. Licno sam primio daleke rodjake iz Bosne kod sebe kuci i ja i moja porodica smo ih hranili i kupovali i sve sto je trebalo i uopste mi to nije smetalo, naprotvi, osecao sam se da cinim nesto humano i dobro. Ono sto mi smeta je to sto su svi ti likovi sada uspuzali po raznoraznim rodjako-prijateljskim linijama na mesta i sto sada ja kao autenticni Beogradjanin zavisim od njih.

Uostalom, pogledaj kakav je Beograd bio pre drugog svetskog rata. Beograd je tada bio veliki brat gradu kakav je danas recimo Prag. Znaci grad kulturnih, ciivlizovanih ljudi, ljudi koji zasluzuju da nose to ime. To je bio grad bez kriminala, grad koji je bio organizovan, utegnut, sa puno stila. Tada je u Beogradu zivelo 90% autenticnih Beogradjana. Onda su dosli partizani koji su konfiskovali sve, od akvarijuma napravili riblju corbu, koji su cupali parket po kucama i lozili vatru na sred sobe od istog tog parketa i tako je sve pocelo. Onda je dosao Sloba koji je od riblje corbe napravio riblju pastetu i pored svih tih nekulturnih ljudi, doveo jos milion izbeglica, uglavnom iz Bosne, koji su udarili zavrsni pecat slici koja je stvarna 50 godina i sada imamo Beograd, koji danas imamo.

Znaci nemam ja nista protiv dosljaka, ali hocu da se oni uklapaju i podcinjavaju gradu u koji su dosli. Hocu da nauce pre svega da pricaju, a ne da mi zavijaju  po ulici. Necu da se osecaju kao ljudi drugog reda, ali hocu da imaju neki osecaj zahvalnosti i respkta prema ljudima koji su starosedeoci u ovom gradu, a oni to nemaju. Kada bih samo poceo da pricam kakve sve uzasne primere sam vidjao vezano za te dosljake, to bi potrajalo bas mnogo. Uostalom zamislite sada kako bi to iblo kada bi ja recimo otisao u neko selo negde tamo u neke pasivne krajeve na jugu Srbije i poceo da pustam ljudima tamo recimo Franz Ferdinand-a i pricam im kako narodnjaci i spanske serije ne valjaju. Ili jos bolje da dodjem u njihovo selo i da postanem predsednik opstine? Sta mislis, jel bi moglo to? Pa tesko, a kada bi im spomenuo spanske serije, sigurno bi me proterali za sva vremena. Ali ja to ne bih ni radio. Cutao bih i pokusao bih da se uklopim koliko je to moguce. A ovi, dosli u moj grad i hoce da prave od njega svoje selo. E pa to ne moze.


A sto se Avramovica tice, uglavnom sam rekao sta mislim o njemu, a to nije nista pozitivno. Ono sto bih jos hteo da navedem kao primer, je da bih ja recimo voleo da odem u Milan i da postanem njihov marketing menadzer, ali to ne moze, jer prvo nisam DOKAZAN strucnjak iz oblasti marketinga, a drugo nisam ITALIJAN, sto je jedan od preduslova, da bi se ta funkcija dobila. Znaci tamo bi tu funkciju mogao da dobije samo neko ko je broj jedan u oblasti marketinga, a ujedno ako svi Italijani koji su makar blizu njega nisu na raspolaganju. A kod nas, covek iz nekog sela tamo iz RS, dosao u Beograd i paf, udmah u Zvezdu ni manje ni vise, a pritom nije u stanju ni da obezbedi dres da mogu da kupim na istom tom stadionu u zvanicnom zvezdinom shop-u.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Jednog dana kad budes trebao da zaradis svoj dinar bice ti malo jasnije zasto su beogradjani propali taksisti i kamiondzije, a svi drugi daleko iznad. Ljudi se trude da naprave nesto, a ti mislis kao i vecina da sto si rodjen u beogradu i sto si beogradjanin da si bogom dan. Pa nisi, tolika engleska, prestonica fudbala, ljudi koji su tu igru izmislili nisu u stanju da nadju selektora u svojim redovima.
Ako je neko dobar ili ako ima veze to mu je plus. Svako ima prilike da napravi nesto u zivotu, da li ce to uraditi zavisi samo od njega.
Ti ne zavisis ni od kakvog bosanca, ti zavisis od mame i tate, a ako oni od nekoga zavise to je njihova stvar, pa nek oni o tome pricaju.
Ljudi iz unutrasnjosti, su najbolji studenti, najbolji radnici i najbolje prolaze u zivotu. Zasto? Zato sto znaju da ako hoce bilo sta, moraju to da zarade, da li radeci za pare ili radeci za usluge, nebitno je.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
To je mozda tvoje iskustvo ili tvoja potajna zelja. Ljudi koje ja znam na mom fakultetu su najbolji studenti, sa prosekom iznad 9. Pritom ne slusaju narodnjake, ne gledaju spanske serije, kulturni su i nacitani. To sve ne mogu reci da veliku vecinu osoba iz unutrasnjosti. A kada sam rekao da zavisim, mislio sam da ni jedan posao ne mogu da zavrsim a da mi se tu ne ispreci neki Bosanac. Evo ti samo jedan primer. U mojoj ulici dosao covek seljak, ko zna odakle i otvorio dve prodavnice. U njima, uzas i anarhija. Ima jedno deset zaposlenih. Od toga niko nije prijavljen. Svi, ali do jednog, odnosno jedne, posto su sve zene, pricaju, ili tacnije ZAVIJAJU bosanski. Sve je skuplje dosta nego u c marketu. Velika vecina stvari je pokvarena, pocev od mleka i jogurta, pa do suhomesnatih stvari. Organizacija je takva da veoma lako mozes da polomis nogu ako prvi put ulazis u radnju. Sve smrdi na neku kombinaciju sirceta i pokvarenog mleka, Prodavacice, od kojih sve do jadna imaju brkove kao Vuk Karadzic, veoma cesto da ne kazem stalno nesto jedu najcesce slaninu kada ja dolazim u radnju, pri cemu cokcu i prevrcu ocima kad god im neko udje u renju. A najbliza radnje je jedno km odatle, pa sad ti biraj gde ces. Zasto ja kao Beogradjanin to treba da trpim?
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Izleci komplekse... Amerima ne smeta sto pola njujorka zavija italijanski Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Italijani ne zavijaju, oni pricaju veoma prijatno za ovo. Drugo oni kada pricaju engleski pricaju ga, bar vleika veicna njih dosta pravilno, dok Bosanca mozes da posaljes u Japan i on ce i dalje da prica bosanski ili eventualno japanski, ali sa bosanskim akcentom.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Beograd niti je tvoj niti je moj, podjednako je nas koliko i njihov a to tebi moze da se svidi ili ne. Meni mozda smeta neciji naglasak ali to je svacije pravo, da govori kako god hoce.
Tebi je simpatican italijanski naglasak engleskog, verovatno mnogim njujorcanima nije, ali i njima je jasno da samo selendra moze da bude jednoobrazna jednonacionalna sredina.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ne znam koliko bi im bio simpatican bosanski naglasak engleskog ili jos bolje koliko bi im bile simpaticne njihove navike i njihovo ponasanje. A ja kada bih ziveo u New York-u, sigurno bih se trudio da se sto vise uklopim u njihov stil i nacin zivota, a ne da se trudim da oni prihvate moj.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ako si raspravu na rasnoj i nacionalnoj osnovi slobodno, al negde drugde.
Kako ima stoke medju Beogradjanima ima i medju pridoslicama.
Kako ima dobrih medju Beogradjanima ima i medju pridoslicama.
Jedino sto ti to ocigledno nisi u stanju da sagledas.
Tema je bio Avramovic. Covek koga mozes voleti i mozes mrzeti, ali covek koji je uspeo da dodje na visoku poziciju u gradu iz koga nije, za to je morao mnogo vise da se potrudi nego drugi, i ja mu skidam kapu i za to gde je i za ono sto je postigao. Da je mogao vise, mogao je, da je mogao bolje mogao je, da bi neko bio bolji mozda bio bi, ali posto takvog nemamo, a klub jos uvek postoji i nije urnisan kao Dinamo Zagreb, Hajduk, Vojvodina i slicni, svaka mu cast. Ako ima bolji menjajte, isto kao i dzaju, al da mu prebacujete sto nije beogradjanin ili srbin. To je jadno, bedno i smesno.
Za pocetak, taj covek je zaradio fakultetsku diplomu, zaradio poziciju na kojoj je, i kad budem makar u nekom aspektu od njega bolji, mocicu da mu priserem za nesto, sto i tebi isto kazem.
U ostalom koliko znam i ijekavica je Srpski dijalekt, dugo smatran jedinim pravim, knjizevnim, a i naglasaka i narecja ima i mnogo gorih i nerazumljivih od bosanskog.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2950
Ma ok, ovo je glupa diskusija. Samo da znas, ijekavica jeste koren srpskog jezika, ali onda datira jos od Vuka Karadzica, a od tada su se desile neke stvari. Danas pravilnim srpskim dijelektoms e smatra ekavica, a ijekavica hrvatskim, bosanskim, crnogorskim i tako dalje.  I nisam ja rekao da mi smeta ijekavica. Znam da zvuci suludo, ali mogu da slusam sve jezike sveta, ukljucujuci i ijekavicu, kao dijalekt, ali bosanski, ne jezik, nego naglasak me totalno ubija u pojam. Jos ako ga govori devojka, nema nista gore. Posle toga crnogorski je ubedljivo najgori.
IP sačuvana
social share
Prljavi plagijator, strani placenik, domaci izdajnik i najveci bludnik grada Cikaga.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.