Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Две трећине Срба не би ухапсило Ратка Младића  (Pročitano 3074 puta)
08. Dec 2009, 16:01:27
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
БЕОГРАД, 08. децембар 2009. (ФоНет) - Чак 64 одсто грађана Србије сматра да бивши командант Војске Републике Српске Ратко Младић не треба бити ухапшен и изручен Хашком трибуналу, показало је данас представљено истраживање агенције Ипсос Стретеџик пулс, урађено по наруџби Мисије ОЕБС и Београдског центра за људска права.

За хапшење и изручење Младића је 25 одсто испитаника у истраживању спроведеном у априлу и јуну на репрезентативном узорку од 1.400 грађана Србије, док њих 11 одсто нема став о томе.

Да Младић није одговоран за злочине за које је оптужен пред Хашким трибуналом сматра 56 одсто испитаника, да је одговоран став је 22 одсто, док је 22 одсто рекло да не зна.

У случају бившег председника Републике Српске Радована Караџића, 55 одсто испитаника сматра да није одговоран за злочине за које се терети, а 62 одсто је противник његовог изручења Хашком трибуналу.

Према оцени директора Београдског центра за људска права Војина Димитријевића тим случајем подршке Младићу би требало да се баве социјални психолози, пошто се ради о "урођеној одбојности да је припадник твоје нације крив".

Он је указао да је томе допринела и чињеница да су најчитанији медији у Србији против Хага, годинама је била и индоктринација са државне телевизије, а одговорна је и власт, као и сам Трибунал и његово тужилаштво, које "има ману да се бави средином коју не познаје довољно".

Димитријевић је додао да део кривице сносе и међународна заједница и Европска унија, која "некад вуче потезе који нису баш разумљиви".

Истраживање је показало да 72 одсто испитаника има негативан став према Хашком трибуналу, 14 одсто позитиван, а 15 одсто је без става.

Да су Срби оптужени пред Хашким трибуналом у лошијем положају у односу на оптуженике других националности, сматра 70 одсто испитаника, 39 одсто мисли да не треба сарађивати са тим судом, док је 55 одсто за сарадњу.

Негативан одговор на питање да ли суђења пред Хашким трибуналом доприносе процесу помирења на простору бивше Југославије дао је 71 одсто испитаних, позитиван 14 одсто, а 15 одсто је рекло да не зна.

Да је правосудни систем Србије способан за суђење за ратне злочине мисли 66 одсто испитаника, а да није 25 одсто.

Тужилаштво за ратне злочине нема храбрости да покрене све поступке за ратне злочине, укључујући и оне против високих официра војске и полиције, оценило је 45 одсто испитаника, а 33 одсто мисли да оно има храбрости за то.

Да службе безбедности, војска и полиција не покушавају да онемогуће истрагу у поступцима против својих припадника мисли 51 одсто, док 46 одсто сматра супротно.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19870
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.33
mob
Sony 
ma i više od 64% misli tako.....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Помоз Бог браћо Срби !!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 114
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung 
Што би хапсили ВИТЕЗА , ЈУНАКА , СРБИНА , ЧОВЕКА ... !!!
Част ми је да сам припадник народа , ком припада генерал Ратко Младић !!!
Пс : Ови би рођену мајку ухапсили , за шаку долара ....... !!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Qtek 小米
Две трећине грађана Србије не би ухапсило Младића, а не две трећине Срба, што значи да проценат Срба који се противи хапшењу је већи од две трећине.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k530i
Две трећине грађана Србије не би ухапсило Младића, а не две трећине Срба, што значи да проценат Срба који се противи хапшењу је већи од две трећине.


Шта знаш,можда су се сви Мађари изјаснили против хапшења  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Niko koga ja poznajem nije za to da ga hapse ... Ako hoce nek se sam preda ako nece ne treba da ga hapse ...


Sto kaze moj ortak EU je za slabice Smile
« Poslednja izmena: 08. Dec 2009, 17:24:13 od Orfanelin »
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34617
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
LG Frizider
Само да кажем да сам се препознао у ових 2/3 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
ма ја бих га ухапсио у моменту...само да ми да аутограм и онда бих га пустио Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0.3
mob
Alcatel 
A zašto ga hvataju? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2137
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson 
1400 ispitanih = 0
da li su dali informaciju o statistiku i/ili strukturu ispitanih?
IP sačuvana
social share
If electricity comes from electrons, does morality come from morons?
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: ratko srbin mladic

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.116 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.