Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dvadeset albuma koji su mi promenili zivot  (Pročitano 974 puta)
05. Mar 2006, 10:59:37
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5
mob
Apple iPhone SE 2020
Tom Vejts otkrio listu albuma koji su mu promenili život

Dvadeset ključnih ostvarenja


Volim sirovu muzika uz koju se tresete i gorite poput domoroca - kaže Tom Vejts

1. In the Wee Small Hours, Frank Sinatra (1955.)
U stvari, prvi "konceptualni" album. Zamisao je bila da stavite ovu ploču nakon večere i do poslednje pesme ste tačno tamo gde želite da budete.

2. Solo Monk, Thelonius Monk (1964.)
Na "Solo Monku" on kao da komponuje dok svira, produžuje intervale, peva akorde sa nemogućim grozdovima nota. Ovo je astronautska muzika iz ludnice.

3. Trout Mask Replica, Captain Beefheart (1969.)
Najsiroviji dijamant u rudniku, njegovi muzički pronalasci su sačinjeni od kosti i blata. Uđite u čudnu matricu njegovog uma i izgubite svoj.

4. Exile on Main Street, The Rolling Stones (1972.)
"I Just Want to See His Face" - ta pesma ostavila je veliki trag na mene, naročito učenje kako pevati tim visokim falsetom, onako kako to Džeger čini. Kad on peva kao curica, ja poludim.

5. The Sinking of the Titanic, Gavin Bryars (1975.)
Ovo je muzička impresija potonuća Titanika. Čujete mali kamerni orkestar kako svira u pozadini, a onda to polako počinje da kreće pod vodu.

6. The Basement Tapes, Bob Dylan (1975.)
Dovoljno je reći da je Dilan planeta koju treba istražiti. Za kantautora, Dilan je neophodan kao što su čekić i ekseri i testera neophodni stolaru.

7. Lounge Lizards, The Lounge Lizards (1980.)
Kad sam to prvi put čuo, bilo je tako glasno. Želeo sam da izađem napolje i slušam kroz vrata. A to je bila neuobičajena stvar u Njujorku, otići u klub i čuti džez tako glasno na istoj jačini na kojoj su ljudi slušali pank rok.

8. Rum Sodomy and the Lash, Pogues (1985.)
Šejn ima dar. Verujem mu. On zna kako da ispriča priču. Oni su gromovit, posrćući bend. Ćudljivo je i bogohulno, bolesno od morske bolesti i svetogrdno, istrošite ga i onda nabavite još jedan.

9. I'm Your Man, Leonard Cohen (1988.)
Bitne pesme, meditativne, autoritativne - Leonard je pesnik, i to ekstra veličine.

10. The Specialty Sessions, Little Richard (1989.)
Para i vuča same "Lucille" pokazali su prst koji je pokazao put. Oprema nije bila namenjena takvom tretmanu. Igla je još na crvenom.

11. Startime, James Bronjn (1991.)
Prvi put sam video Brauna 1962. na pozornici na otvorenom u San Dijegu i to je bilo neopisivo. Bilo je to kao kad vidite misu u katedrali Sv. Patrika na Božić i ne možete da ignorišete uticaj toga na svoj život.

12. Bohemian-Moravian Bands, Texas-Czech (1993.)
Volim te češko-bavarske orkestre koji su se, od svih mesta, prizemljili u Teksasu. Ova muzika je i kisela i gorka, i pikantna, i lebdi iznad sebe poput pare iz čajnika.

13. The Yellow Shark, Frank Zappa (1993.)
Njegovo poslednje veliko delo. Ansambl izaziva strahopoštovanje. To je bogata parada teksture u boji. To je jasnoća savršenog ludila i majstorstva.

14. Passion for Opera, Aria (1994.)
Čuo sam "Nešun Dorma" u kuhinji restorana Coppola's jedne večeri i promenila mi je život, baš ta arija. Bilo je to kao da daš cigaretu petogodišnjaku. Poplavio sam, i plakao sam.

15. Rant in E Minor, Bill Hicks (1997.)
Obratite pažnju na "Rant in E Minor", to je veliko delo. On će vam popraviti vid. Drugi će voziti po putu koji je on sagradio.

16. Prison Songs: Murderous Home, Alan Lomax Collection (1997.)
Bez Baptističke crkve i celog afroameričkog iskustva u ovoj zemlji, ne znam šta bismo zvali muzikom, ne znam iz čega bismo svi pili. To je u vodi. Dobra stvar kod ovoga je da su tako sirovi, kao da slušate pejzaž.

17. Cubanos Postizos, Marc Ribot (1998.)
Ti snimci za Atlantic pokazuju jednu od mnogih Riboovih inkarnacija, onu prostetičkog Kubanca. Trese se i gori poput domoroca.

18. Houndog, Houndog (1999.)
To je dobra ploča za slušanje dok se vozite kroz Teksas. Toga mi nikad dosta. Ti momci su tako divlji, a postali su tako kubistički. Postali su kao Pikaso.

19. Purple Onion, Les Claypool (2002.)
Oštri i maštoviti humor Lesa Claypoola i gromovito snažno sviranje podsećaju me na Zapu. Pesme za velike klince.

20. The Delivery Man, Elvis Costello (2004.)
Ludnica vruća da se opečeš, vreme igle od majmuna do čoveka. Ne bih se voleo tu... sa njim, prvi bih odustao.


Izvor: Glas Javnosti \ Priredio: Zvonko Prijović
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Samsung Neki shit
Ajde evo i moje liste   Smile [sa lepim slicicama]
Dirt mi je najbolji ostali su poredjani bez ikakvog reda

1.Alice in chains - dirt



2.White zombie - Astroo creep 200


3.The cult - Beyond good and evil



4.Filter - Amalgamut



5.Voivod - Voivod



6.Megadeth - Youthanasia



7.Metallica - Metallica [black album]



8.Pearl jam - ten
 


9.Soundgarden - Superunknown



10.Jerry cantrell - Degradation trip



11.Nine inch nails - The downward spiral



12.Guns n roses - Apetite for destruction



13.Pixies - Wave of mutilation [greatest hits]



14.Screaming trees - Sweet oblivon



15.Stone temple pilots - Core



16.Alice in chains - Facelift



17.Metallica - ride the lighting



18.Rage against the machine - Rage against the machine



19.Suede - Suede


20.Soundgarden - Down on the upside



Ajde da vidim vasu bar top 10
« Poslednja izmena: 06. Mar 2006, 17:05:48 od darthmaul »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.