Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:37:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dva pasoša za dve domovine  (Pročitano 15660 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Stara priča sa birokratijom na ovim prostorima: i može i ne može! Prevedeno na srpski: budi dobar čoveku par stotki, i pasoš dobiješ već sutra. Dal je to Crnogorac ili možda Kinez bakšiš je uzet.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i


Njazalosnije je sto ce Tadic uraditi onako kako mu Solana naredi - oni sa Ser drzavljanstvom u MNE ce ostati drzvaljani Ser, dok ce CG drzavljani dobiti lagano Ser drzavljanstvo. Razlog : sacuvati "dostojanstvo" srpskog naroda, zabrana radikalizacije i seseljizacije MNE, mir i stabilnost JI Evrope, odrzanje MNE kao antisrpske drzave koja ce priznati nezavisnost Kosova, sve u svemu nastavak trezvene politike balkanskih kvislinga

Najžalosnije je što ti nemaš pojma, pa mešaš Solanu u velikosrpsku ideologiju. Nije Solana kriv što Srbija svakom klošaru daje državljanstvo, samo ako se izjasni da je Srbin. Nije Solana kriv što Srbijom upravo vladaju stranci, Crnogorci, Ličani, Hercegovci i njima ne ide u prilog da država Srbija profunkcioniše na način kako funkcionišu sve normalne države.

Po meni, onaj ko traži srpsko državljanstvo bi prvo morao da živi u Srbiji, zatim bi morao da se odrekne državljanstva druge države i da polaže test iz srpskog jezika i poznavanja ćiriličnog pisma. Obavezno. Onda se ne bi dešavalo meni da u zemunskoj opštini moram da nosim rečnik hrvatskog jezika da bi se sporazumeo sa ličanima koji čine 90% zaposlenih u opštini.

Takođe, mora da ispuni sve obaveze kao i mi ostali državljani tj. da služi vojsku, da plaća poreze, zdravstveno i socijalno osiguranje itd. A ne da neko plaća socijalno u Podgorici, a da se leči o mom trošku na VMA. Ili da ja školujem na BU nekog crnogorca, a da moja rođaka iz okoline Vranja ne može da dobije mesto u Studenjaku jer za nas srbijance nema mesta u rođenoj državi.

Prema tome, Srbija nije i ne može biti svratište svih balkanskih separatista koji ne priznaju svoje države u kojima žive stotinama godina i žele da se odcepljuju i stvaraju probleme dole bez razloga. Pogotovo to važi za tzv. "Srbe" u CG.

Na šta to liči, neki rođeni crnogorci bi palili i rušili sopstvenu zemlju i još traže da ih mi iz Srbije pomažemo, kao da je nama srbijancima malo sopstvenih muka pa još da podržavamo iredentiste i separatiste iz kojekakvih crnogorskih vukojebina.

Земунац, ниси ни мало у праву...
Сваки Србин, ма гдје живио треба да има пасош своје матичне државе. Управо због тога што то није до сада постојало српски народ је и дошао у ситуацију да не зна гдје ће и шта ће.
Ја живим у Бијељини и задњи петак овог мјесеца долази конзул РС, подносим захтјев за држављанство.
Што се тиче студената, твој рођак из Врања вјероватно не испуњава услове, сигурно му није заузео мјесто нико од Срба ван Србије  Smile
Елем, послаћу ти неке Личане па њима објасни зашто их не волиш... Бранили су твоје дупе заједно са нама из РС док си ти пио лимунаду и ишао на журке.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
Ма немој, а зашто ја из Србије немам пасош БиХ или Хрватске. Само муватори и барабе јуре по неколико пасоша да би могли боље да криминалишу.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i
Ма немој, а зашто ја из Србије немам пасош БиХ или Хрватске. Само муватори и барабе јуре по неколико пасоша да би могли боље да криминалишу.
Погодио си, тај сам!!!
Тражи БиХ и добићеш, мораш да потпишеш да се осјећаш Босанцем... не препоручујем  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16


Земунац, ниси ни мало у праву...
Сваки Србин, ма гдје живио треба да има пасош своје матичне државе. Управо због тога што то није до сада постојало српски народ је и дошао у ситуацију да не зна гдје ће и шта ће.
Ја живим у Бијељини и задњи петак овог мјесеца долази конзул РС, подносим захтјев за држављанство.
Што се тиче студената, твој рођак из Врања вјероватно не испуњава услове, сигурно му није заузео мјесто нико од Срба ван Србије  Smile
Елем, послаћу ти неке Личане па њима објасни зашто их не волиш... Бранили су твоје дупе заједно са нама из РС док си ти пио лимунаду и ишао на журке.  Smile

Ma šta mi napriča. Jel si to od Tuđmana naučio. Tako je on svim hercegovačkim ustašamo dodelio državljanstvo, pa sad normalni Hrvati iz Hrvatske ne mogu da se otarase budaletina i da krenu napred, jer njihovu sudbinu rešavaju hercegovci sa svojih 10 poslanika u Saboru.

Drugo, gde piše da je Srbija vaša matična država. Vaša matična država je BiH, tamo ste ravnopravan i konstitutivan narod, niste vi iz Srbije prešli preko Drine u Bosnu, pa da vam Srbija bude matična država.

Druga stvar, što reče aleksa, zašto mi iz Srbije nemamo pravo na dvojno državljanstvo, ko ste vi da imate sve duplo. Što onda ne plaćate duple poreze i doprinose, kad već imate dva državljanstva.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
Druga stvar, što reče aleksa, zašto mi iz Srbije nemamo pravo na dvojno državljanstvo,
Ко ти брани да тражиш нечије?!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


´Ω ξεíν´, ´αγγέλλειν Λακεδαιμονíοις

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1049
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11;
mob
SonyEricsson p910i


Земунац, ниси ни мало у праву...
Сваки Србин, ма гдје живио треба да има пасош своје матичне државе. Управо због тога што то није до сада постојало српски народ је и дошао у ситуацију да не зна гдје ће и шта ће.
Ја живим у Бијељини и задњи петак овог мјесеца долази конзул РС, подносим захтјев за држављанство.
Што се тиче студената, твој рођак из Врања вјероватно не испуњава услове, сигурно му није заузео мјесто нико од Срба ван Србије  Smile
Елем, послаћу ти неке Личане па њима објасни зашто их не волиш... Бранили су твоје дупе заједно са нама из РС док си ти пио лимунаду и ишао на журке.  Smile

Ma šta mi napriča. Jel si to od Tuđmana naučio. Tako je on svim hercegovačkim ustašamo dodelio državljanstvo, pa sad normalni Hrvati iz Hrvatske ne mogu da se otarase budaletina i da krenu napred, jer njihovu sudbinu rešavaju hercegovci sa svojih 10 poslanika u Saboru.

Drugo, gde piše da je Srbija vaša matična država. Vaša matična država je BiH, tamo ste ravnopravan i konstitutivan narod, niste vi iz Srbije prešli preko Drine u Bosnu, pa da vam Srbija bude matična država.

Druga stvar, što reče aleksa, zašto mi iz Srbije nemamo pravo na dvojno državljanstvo, ko ste vi da imate sve duplo. Što onda ne plaćate duple poreze i doprinose, kad već imate dva državljanstva.
...vi ste... tamo ste... govoriš kao da nismo isti narod jbte...
Porezi i doprinosi se po pravili plaćaju tamo gdje živiš... čak i ako si na Bahamima. Oni nemaju nikakve veze sa ovim što govorimo, ako živim u Bijeljini plaćam tu, ako sam u Šapcu plaćam tamo.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 258
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1


Земунац, ниси ни мало у праву...
Сваки Србин, ма гдје живио треба да има пасош своје матичне државе. Управо због тога што то није до сада постојало српски народ је и дошао у ситуацију да не зна гдје ће и шта ће.
Ја живим у Бијељини и задњи петак овог мјесеца долази конзул РС, подносим захтјев за држављанство.
Што се тиче студената, твој рођак из Врања вјероватно не испуњава услове, сигурно му није заузео мјесто нико од Срба ван Србије  Smile
Елем, послаћу ти неке Личане па њима објасни зашто их не волиш... Бранили су твоје дупе заједно са нама из РС док си ти пио лимунаду и ишао на журке.  Smile
Smile Smile

Ma šta mi napriča. Jel si to od Tuđmana naučio. Tako je on svim hercegovačkim ustašamo dodelio državljanstvo, pa sad normalni Hrvati iz Hrvatske ne mogu da se otarase budaletina i da krenu napred, jer njihovu sudbinu rešavaju hercegovci sa svojih 10 poslanika u Saboru.


Da su nam Hercegovci glavni problemi   Smile Smile Smile
Lopuvluk ne poznaje regije ili države

Tih nekolicina "hercegovaca" koji sjede u Saboru i odlučuju o sudbini Hrvatske su marionete HDZ i dizači ruku za glasanje... a njih večina su iz Hrvatske iako su bili kandidati 11.izborne jedinice tj.dijaspore...

Druga stvar, što reče aleksa, zašto mi iz Srbije nemamo pravo na dvojno državljanstvo,
Ко ти брани да тражиш нечије?!  Smile

Da, npr. uzmeš hrvatsko...Smile
Dovoljno je da kažeš da ti je baba bila Hrvatica ili tamo neki rođak, ujak..., kao što gore u tekstu piše, liberalno Smile
IP sačuvana
social share
Jodilolej tara jodilodilej I jodilodilodilo looo

Aj ća, volin te
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3215
OS
Nepoznat
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Druga stvar, što reče aleksa, zašto mi iz Srbije nemamo pravo na dvojno državljanstvo,
Ко ти брани да тражиш нечије?!  Smile

Na osnovu čega? Šta, da dođem u Bosnu kao turista i da tražim državljanstvo, kao što oni i crnogorci dobijaju naše.

Zna se kako se stiče državljanstvo neke države. Rođenjem ili poreklom. Niti sam rođen u Bosni (ili CG) niti iko moj ni po očevoj ni po majčinoj liniji ima poreklo van uže Srbije.



...vi ste... tamo ste... govoriš kao da nismo isti narod jbte...
Porezi i doprinosi se po pravili plaćaju tamo gdje živiš... čak i ako si na Bahamima. Oni nemaju nikakve veze sa ovim što govorimo, ako živim u Bijeljini plaćam tu, ako sam u Šapcu plaćam tamo.


Pa šta ako smo isti narod? Kakve to veze ima sa državljanstvom? Državljanstvo je pravno-političko pitanje, a ne etničko pitanje.

Nemci i austrijanci su isti narod, pa se zna ko u kojoj državi živi vekovima i čiji je državljanin.
IP sačuvana
social share
Nacionalizam je, pre svega, paranoja.  ~  Danilo Kiš (1935 - 1989)

Patriotism is the last refuge of a scoundrel.  ~  Samuel Johnson
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 9605
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0


Земунац, ниси ни мало у праву...
Сваки Србин, ма гдје живио треба да има пасош своје матичне државе. Управо због тога што то није до сада постојало српски народ је и дошао у ситуацију да не зна гдје ће и шта ће.
Ја живим у Бијељини и задњи петак овог мјесеца долази конзул РС, подносим захтјев за држављанство.
Што се тиче студената, твој рођак из Врања вјероватно не испуњава услове, сигурно му није заузео мјесто нико од Срба ван Србије Smile
Елем, послаћу ти неке Личане па њима објасни зашто их не волиш... Бранили су твоје дупе заједно са нама из РС док си ти пио лимунаду и ишао на журке. Smile

Ma šta mi napriča. Jel si to od Tuđmana naučio. Tako je on svim hercegovačkim ustašamo dodelio državljanstvo, pa sad normalni Hrvati iz Hrvatske ne mogu da se otarase budaletina i da krenu napred, jer njihovu sudbinu rešavaju hercegovci sa svojih 10 poslanika u Saboru.

Drugo, gde piše da je Srbija vaša matična država. Vaša matična država je BiH, tamo ste ravnopravan i konstitutivan narod, niste vi iz Srbije prešli preko Drine u Bosnu, pa da vam Srbija bude matična država.

Druga stvar, što reče aleksa, zašto mi iz Srbije nemamo pravo na dvojno državljanstvo, ko ste vi da imate sve duplo. Što onda ne plaćate duple poreze i doprinose, kad već imate dva državljanstva.
Koji su ovo kompleksi...sta rece!?  Gi gu ga Sormaz, Torlak, Bugaras, a be batke be!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 19:37:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.