Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Дукић напустио емисију ТВ Хајат због увреде српском на  (Pročitano 17152 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Apple iPhone SE 2020
Tema ociscena, djubre izbaceno...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Simanić: Nema odustajanja od gradnje krsta na Zlatištu
Istočno Sarajevo

SARAJEVO, 6. APRILA (SRNA) - Organizacija porodica poginulih i zarobljenih boraca i nestalih civila Istočno Sarajevo ne odustaje od gradnje spomen-obilježja u obliku krsta na Zlatištu u Istočnom Sarajevu, izjavila je danas predsjednica ove organizacije Mirjana Simanić.

"Krst ćemo graditi zajedno sa inicijatorom ove ideje Savezom logoraša RS", poručila je Simanićeva i dodala da će ovo spomen-obilježje biti u Istočnom Sarajevu i na srpskoj zemlji.

Simanićeva je ocijenila da članovi Socijaldemokratske unije BiH današnjim protestima na Zlatištu zbog najave gradnje spomen-krsta stradalim Srbima u Sarajevu, "samo pokazuju koliko žele srpski narod".

Simanićeva ne vidi zašto SDU ima potrebu da govori da ih krst razdvaja.

"Ako oni smatraju da tolike srpske žrtve ne treba da imaju spomen-obilježje, onda mi nemamo sa njima šta da pričamo", rekla je Simanićeva.

Predsjednik SDU BiH Sejfudin Tokić najavio je danas da će ova stranka od 1. maja inicirati masovne proteste u Sarajevu, ako vlasti u BiH i međunarodna zajednica ne zabrane izgradnju spomen-krsta stradalim Srbima u Sarajevu.

Tokić je pozvao i predstavnike pravoslavne crkve da svojim istupima i na druge načine spriječe "zloupotrebu krsta i izazivanje međunacionalnih tenzija".

Savez logoraša Republike Srpske i porodice poginulih zarobljenih i nestalih civila i vojnika pokrenule su inicijativu za postavljanje spomen obilježja u obliku krsta na lokalitetu Zlatište, opština Istočno Novo Sarajevo.

Predsjednik Saveza logoraša RS Branislav Dukić rekao je ranije da bi ovaj spomen-krst, za koji je već urađen projekat, trebalo da asocira na stradanje 5 860 Srba u Sarajevu, a da bi izgradnja koštala oko 250.000 KM.

RTRS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 112
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.13
0.03.2008.
"SPOMENICI"

Danas ću malo pisati o "aktuelnoj" temi - inicijativi za podizanje krsta na Zlatištu iznad Sarajeva. Prvo, nejasno mi je kome bi se uopšte podigao taj spomenik i ko bi ga ustvari podigao. Ali, prije nego li se upustim u malo detaljnije pisanje, želio bih precizno definisati o čemu se zapravo radi.

Naime, ovom je inicijativom otpočela predizborna kampanja za lokalne izbore u oktobru ove godine. Nacionalističke stranke, naravno, biraju metode koje građane, odnosno glasače, emotivno najviše pogađaju i uznemiruju, postižući na taj način da ti ljudi glasaju vođeni više emotivnim i iracionalnim, već racionalno.

Šablon je tako poznat da je to već postalo otužno, a mogli bi se očekivati da će se za nekoliko mjeseci "iz nepoznatih razloga" povećati broj napada na povratnike, crkve, džamije, itd.

Moram naglasiti da su upravo oni koji takve metode provode u cijeloj Bosni i Hercegovini već godinama predstavnici nekih kvazinevladinih organizacija koje bih ja radije nazvao "paravladinim organizacijama".

Razumijem bol i muku ljudi koji su izgubili nekog bliskog člana porodice, one kojima je neko ubijen ili poginuo, bilo kada i bilo gdje, a naročito u ratu. Nažalost, i sam spadam u takvu kategoriju ljudi, pa otuda potječe i to razumijevanje. Moram biti krajnje ličan, ali moju bol i tugu, moj bijes za ubijenom majkom, moju bespomoćnost da to promijenim, i bespomoćnost i nepravdu koju osjećam zbog toga što onaj koji je to uradio nikada neće biti kažnjen, nije moguće objasniti bilo kome, niti bilo ko, ko nije u takvoj situaciji, to može shvatiti! Pogotovo iz razloga što ona nikome i ničemu nije bila kriva, bila je civil, penzionerka, domaćica. Ali znam, siguran sam, da nikavi krstovi, ili bilo koja druga obilježja, tamo gdje im nije mjesto, a pogotovo tamo gdje druge iritiraju, meni neće pomoći, i neće mi biti nimalo lakše zbog toga.

Ova inicijativa je problematična iz mnogih razloga, etičkih, činjeničnih, istorijskih, objektivnih, subjektivnih, ali njen glavni cilj je otvaranje beskrajnih polemika, akcija i reakcija čiji su nosioci razne "paravladine nevladine organizacije" čiji je jedini cilj podizanje tenzija u narednom periodu, do izbora.

Inicijatori podizanja krsta veoma dobro znaju da porodicama poginulih time neće donijeti nikakvo olakšanje, da ih neće učiniti sretnijim, ali još bolje znaju da će time druge iritirati.

Zato, one koji namjeravaju da postave taj krst, molim da to ne rade. Sigurno je da im zbog tog krsta neće biti lakše! Krstu tu nije mjesto.To je bio borbeni položaj zbog kojeg mnogi ljudi u Sarajevu osjećaju bol, tugu, bijes, bespomoćnost, nepravdu, a sve što mogu postići postavljanjem tog krsta jeste, blago rečeno, veće nepovjerenje i netrepeljivost. A njima, sigurno, neće biti ništa lakše.

Niko, ama baš niko nema koristi, niti će ikome biti lakše "ratom spomenika" i uništavanjem budućnosti zloupotrebljavanjem prošlosti.

                                                                       Zeljko Komsic


Sto se mene tice jadno je to sto se samo jednom narodu dize spomenik za stradanje i to sa mjesta odakle je najvise sarajlija ubijeno.Vrlo dobro znate da je Sarajevo bilo pod opsadom preko 1400 dana.U Sarajevu je stradalo preko 18 ooo civila a od toga 1600 djece koja nisu ni znala sta su po vjeri.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Ericsson T28
Sejfudin tokić trvdi da je bilo 12 000 strdalih Sarajlija.
Ali kod vas se ništa ne zna.
Zna se da vam je kroz humanitarnu pomoć švercovano oružje, da ste redovno kršili primjerja i da ste ih koristili za naoružavanje, da ste provocirali nas Srbe sa civilnih ciljeva i onda kada uzvratimo na te ciljeve neko strada.

Nikog nije briga za Srbe koji su ginuli od vaših granta i snajpera.

Vi zato tražite pravdu za svoje žrtve , a mi ćemo za svoje. I mirna bosna.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 20 21
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.