Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:50:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dugo čuvana šifra KOLIVS  (Pročitano 8204 puta)
10. Avg 2008, 10:14:46
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Kako se devedesetih godina u Vašingtonu, Briselu i Hagu krojila sudbina Srbije i srpskog naroda

Dvanaestog marta 2003. godine u 12 časova Dejvid Blek obavestio Entonija Monktona da počinju sa trećom fazom operacije KOLIVS

Dvanaestog marta 2003. godine u 12 časova Dejvid Blek je pozvao Entonija Monktona i saopštio mu da se ulazi u završnu fazu operacije KOLIVS, odnosno na njegovu treću fazu VS, tvrdi za Kurir, a Glas prenosi, dobro obavešten izvor blizak obaveštajnim krugovima.

Prema njegovim rečima, kontakti dvojice obaveštajaca bili su znatno proređeni, a naročito nakon što su uhvaćeni i snimljeni njihovi razgovori u beogradskom hotelu „Mažestik“. Međutim, ovaj put do telefonskog kontakta je došlo na inicijativu američkog obaveštajca.

NJih dvojica su sigurno bili svesni da će se njihov razgovor snimiti, ali ih očigledno nije bilo briga za to, kaže sagovornik Kurira, a Glas prenosi i dodaje da to verovatno govori da je operacija koju su spremali bila u fazi u kojoj je više ništa ne može zaustaviti.

Čitav razgovor Entonija Monktona i Dejvida Bleka operativci bezbednosnih službi su snimili, a Glas prenosi iz Kurira objavljeni transkript razgovora.

Blek: Je li sve u redu?
Monkton: Da, sve je u redu. Ja sam van (Monkton se u tom trenutku nalazio kod svog prijatelja i saradnika Marka iz Surčina)... Moji kažu da je sve u najboljem redu.
Blek: I kod nas je okej. Sve ide po planu. KOLIVS je došao do kraja. Prelazimo na fazu tri. VS?
Monkton: U redu VS, razumeo!
Blek: Srećno!
Monkton: Srećno!


PREKASNO DEŠIFROVANJE

Šifra KOLIVS je bila dugo korišćena u komunikaciji između britanskih i američkih obaveštajaca u Srbiji, ali njeno značenje je dugo vremena ostalo tajna.
- Oni su je zaista često koristili, naročito u 2002. i 2003. godini. Naši operativci stalno su u svom radu nailazili na KOLIVS, ali su imali poteškoća da je dešifruju. Čak su nam i Rusi nekoliko puta signalizirali postojanje ove šifre. Pretpostavljamo da su i oni nailazili na nju, a s obzirom na to da su je oni sretali, bilo je razumno pretpostaviti da je KOLIVS neka velika operacija. Da se radilo o Srbiji, u početku nikome nije padalo na pamet, tvrdi sagovornik Kurira, a Glas prenosi, i dodaje da su je, nažalost, dešifrovali previše kasno.
Prema njegovim rečima, KOLIVS je skraćenica, sastavljena od prva dva slova toponima KOpaonik, LImes, i VS, za koju se pretpostavlja da je sastavljena od prvih slova reči Vlada Srbije.
- Nažalost, ovo smo shvatili tek nekoliko dana posle ubistva Zorana Đinđića. KO se odnosilo na simulaciju atentata pri povratku s Kopaonika, LImes se odnosio na pokušaj kod istoimene Sportske hale na Novom Beogradu, dok je VS bila završna faza operacije - tvrdi sagovornik Kurira, a Glas prenosi.

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


De profundis clamavi ad te,Domine!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2727
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sad će da skoče pojedinci i nazovu to srpskom paranojom,jel tako? Smile
IP sačuvana
social share
 

Православна вера наша;она је богатство наше,она род,она венац,она похвала.Нећемо те се одрећи љубљено Православље,нећемо те издати веро од отаца нам предана,нећемо одступити од тебе мајко побожности.У теби смо рођени и у теби живимо.У теби ћемо се и упокојити а ако време позове и хиљаду пута за тебе ћемо умрети.
               (блажени Јосиф Вријеније)

Non praevalebunt, non praevalebunt portaе inferni!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Qtek 小米
Па ваљда је свима јасно да европске обавештајне службе стоје иза атентата на Ђинђића.
Или ће бити да су две сељачине које су дошле са Космета у Земун, успеле да учине оно што Американцима није успевало када су покушавали да ликвидирају поједине српске лидере.

IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Postoavni posetioci i clanovi ovog foruma-svojevremeno sam dva puta postavljao temu o politickoj pozadini ubistva Zorana Djindjica i maltene proglasise me .......Vreme samo pokazuje da nisam razmisljao kratkorocno u sluzbi poltike i neke stranke i da sam dosta gradje sakupiuo te bio u vecini slucajev au pravu.
legija, Zveki,...Kum.Siptar,.. Zemunci,... su samo kolateralna steta i sve je ovo veliki zajeb stranih sluzbi.
Prvi naziv ove akcije je bio MAC i bio je usmeren na uklanjanje Djindjicevih poltickih protivnika i davanje podrske DS-u kao apsolutnim vladarima Srbije.
Druga stvar je bilo rasciscavnaj es Zemuncima da bi poslove dobili Surcinici.
kada je Djindjic bio u BanjaLuci u RS i dao podrsku RS a pri tome jos i davao  predloge za ostanak Kosova u sastavu Srbije -on je zasetao i postao ej meta.
MAC se pretvori u Sablju i desilo se sto znamo i ne znamo-uglavnom ne namo - ali isplacujemo stetu zbog nhelegalnih hapsenja u akciji Sablja.
sada se pojavljuje i sifra KOLiVS a sve je isto -samo njega nema.
I neka oni koji anatemisase mene i sve koji drugacije misljase od njih u vezi Sablje i politicke pozadine Djindjicevog ubistva - a sve zbog toga sto je zuta stampa Kurir- ukazivao i pisao- neka daju argumente protiv -sada vec jasnih i nedvosmislenih cinjenica.
I na kraju Legija, Zveki i ostali izaci sce brze no sto misle- sve kazne ,optuzne na hiljade i hiljade strana padaju u vodu a oni nisu bas naivni da bi bili kolateralna steta.
Zato Legija ne pokusava ni da bezi- zan sta ce sve biti -oko ubistva Djindjica, Ibarsjke i ostalih slucajeva koje njemu pripisase.
Zuti pocese da se dave u sopstvenim lagarijama i zapetljase se kao amce u kucinu.
A polako ali sigurno dolazi vreme da nosaci kovcega- njih osmorica -sto po srpskoj tradiciji nije  nikada bilo- daju podgovore na mnoga pitanja i pokusaju da razrese mnoge nedoumice.
Pocev od Tadica, ceda pa do kupa Krmivoja.
Ide vreme -ne moze se zaustaviti a isplivavaju samo stvari koje oni ne mogu da poreknu jer nisu uradili sta im je naredjeno i sada oni postaju ono sto i treba K R I V C I !!!!!!
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14;
mob
Qtek 小米
Више нема сумње да је цео врх ДС умешан у атентат на Ђинђића, ако ништа бар због тога што су скривали праву истину.

Наравно Тадићу није у интересу да призна да су његовог претходника убили Европљани, јер би то озбиљно угрозило положај његове странке и веру у евро-утопију.



IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Kako ste krenuli sledećeg marta će Gambi i Stami nositi cveće na Zoranov grob.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 325
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.25
Sa ovim izdajnicima na celu cela ce Srbija biti grobnica
IP sačuvana
social share
One cigarette costs 2 minutes of your life.
One bottle of beer costs 4 minutes of your life.
One working day costs 8 hours of your life.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Tadic i Ceda se ne mirisu od kada su poceli da ih prozivaju. Tadic izbacio iz vrha DS-a i Cedu i Zivkovica -ne govori sa Krmivojem i misli nedodirljiv.
Zato i pokusava diktaturom da vlada Srbijom.Prvo uveo diktaturu u DS- a i izbacio ili sklonio neistomisljenike-samo ne znam cime drzi u saci Ruzicu Djindjic i zasto se niko ne usudjuje da ispita izjave Mile Djindjic -Zoranove majke i njegove tetke?
E Tadicu, Tadicu -procitan si odavno-samo pazi da ne popijes kao Djindjic metak a uz tebe i debeli crveni krmak Dacic.
Politika je kurva  ali uvek ima i druga strana -ne tvoja -koja bije jace i ostrije.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 325
OS
Windows 2003
Browser
Opera 9.25
Tadici i krmak se ne pojavljuju na skupovima i u javnosti ne zbog metka nego zbog 5,6 komada istovremeno.
Izgradili su takvo drustvo da neznaju skoje strane smrt vreba.
Garant u rodjenoj kuci u wc solju gleda pre nego sto sedne
IP sačuvana
social share
One cigarette costs 2 minutes of your life.
One bottle of beer costs 4 minutes of your life.
One working day costs 8 hours of your life.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Kako ste krenuli sledećeg marta će Gambi i Stami nositi cveće na Zoranov grob.

Jos samo fali da me odrede za nosaca kovcega Tadicu i dacicu-kada budu popili po neki metak i ja ispadoh najveci zuto-crveni .
E bre zasto mene mersas u sve ovo nqa ovaj nacin-ispade da ih ja najvise volim???
 A ja stalno pisao o postavljao clanke o njima - istinu koju kriju i slicne detalje, pljuvao ih maksimalno-pogotovu zute i crvene i ja da nosim cvece.
ma nema tog polticara kome bih nosio cvece na grob - cak bih poneo nesto da im i grob unistim - da nestanu zanavek i netragom -toliko volim politicare.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:50:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.