Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:30:36
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dugo čuvana šifra KOLIVS  (Pročitano 8203 puta)
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Krimosi hapsili!
Blek i Monkton tražili angažovanje kriminalaca za obavljanje prljavih poslova tokom planiranog vanrednog stanja u Srbiji

BEOGRAD - Čelni ljudi američke i britanske obaveštajne službe u Srbiji Dejvid Blek i Entoni Monkton tražili su od svojih saradnika da se jedan deo organizovanih kriminalnih grupa, na koje su njihovi doušnici imali uticaj, stavi na raspolaganje za predstojeću operaciju uvođenja vanrednog stanja u Srbiji posle likvidacije predsednika Vlade Zorana Đinđića, tvrdi za Kurir izvor blizak obaveštajnim krugovima.

Namera je bila da se na desetine naoružanih kriminalaca iskoristi za najprljaviji deo posla, likvidacije, mučenja, praćenje sumnjivih lica i zastrašivanje njihovih porodica. Za potrebe ovakvog njihovog angažovanja pripremljene su im i odgovarajuće isprave, odnosno dokumenta i legitimacije službenih lica, policajaca, pripadnika obaveštajnih službi i sl.

- Čelnim ljudima srpske policije u to vreme je čak i predočen ovaj plan, i naloženo im je da usko sarađuju sa operativcima koji drže ove ljude pod kontrolom. Neki oficiri su čak smatrali da nije pametno na taj način koristiti ove ljude jer se to ne može sakriti niti do kraja kontrolisati. Smatrali su da će previše ljudi znati za to, pre svega u tom kriminalnom svetu, da će na kraju cela stvar „iscuriti“ i da posle niko neće moći da spere ljagu sa te policijske akcije. Takođe, postojala je bojazan da će pored „službenog“ dela posla, kriminalci iskoristiti svoj trenutni položaj da odrade i neke poslove za sebe, što je bilo sasvim razumljivo - kaže naš sagovornik i dodaje da je snimljen razgovor Monktona i njegovog saradnika Marka iz Surčina.

- Monkton je tražio da se deo ljudi iz „surčinskog klana“ upotrebi u ovoj operaciji i Marko je rekao da će to organizovati. Postoje informacije da je zaista nekolicina ljudi s podebljim dosijeima učestvovala u pripremi nekih velikih hapšenja u akciji „Sablja“. Oni su iskorišćeni za pripremu, prikupljanje podataka i praćenje lica. Tek nekoliko puta su učestvovali u samom činu hapšenja osumnjičenih, ali su zato bili angažovani u mnogim slučajevima kada su pritvoreni ljudi bili „nekooperativni“ - tvrdi naš sagovornik.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Režirano
Pre nego što su ljudi iz vrha srpske vlasti znali šta se dešava, BBC i CNN su već prekinuli emitovanje svog redovnog programa zbog vesti o ubistvu Đinđića, uz opasku da ga je verovatno likvidirala neka organizovana kriminalna grupa

BEOGRAD - Prema prvobitnom planu bilo je predviđeno da postoje dva snajperska gnezda koja bi pokrivala dvorište zgrade Vlade u trenutku atentata na premijera Zorana Đinđića, kaže za Kurir izvor blizak obaveštajnim krugovima.

- Drugi strelac trebalo je da bude postavljen u Birčaninovoj ulici i njegov zadatak bi bio da puca odmah posle prvog hica, koji bi bio ispaljen sa drugog mesta, i da na taj način zbuni obezbeđenje pokojnog premijera, jer bi tako izgledalo da se radi o unakrsnoj vatri - kaže naš izvor i dodaje da su do ovih podataka došli operativci domaćih službi beležeći kontakte agenata koji su se nalazili pod kontrolom Bleka i Monktona, neposredno posle ubistva premijera.

- Snimljeni su njihovi razgovori, koje su vodili uglavnom u četiri oka, i iz njihovog sadržaja se moglo videti da je cela operacija bila isplanirana do tančina. Pored drugog snajperskog gnezda, bilo je isplanirano i da uviđaj vode operativci CIA u saradnji sa stručnjacima iz Vizbadena i njihov zadatak je bio da istragu usmere u određenom pravcu. Njih je trebalo zvanično da pozovu iz srpskog MUP kao stručnu ispomoć u ovako delikatnom slučaju, pošto srpska policija ne raspolaže odgovarajućim sredstvima da bi obavila ova komplikovana istraživanja - kaže naš sagovornik.

Pored toga, odabran je bio i novinar jedne strane agencije da odmah pusti vest da je ubijen premijer srpske vlade.

- Pre nego što su ljudi iz vrha srpske vlasti znali šta se dešava, BBC i CNN su već prekinuli emitovanje svog redovnog programa zbog vesti o ubistvu Zorana Đinđića, uz opasku da ga je verovatno likvidirala neka organizovana kriminalna grupa. Domaći mediji su se odmah nadovezali, a pre svih B92 i Pink, koji su prvi emitovali ovu informaciju. Ubrzo je po nalogu Vladimira - Bebe Popovića svim redakcijama distribuiran materijal sa imenima i slikama pripadnika „zemunskog klana“ koji su te večeri zvanično, u centralnoj informativnoj emisiji RTS, označeni kao ubice srpskog premijera - tvrdi naš izvor.
Izvor :Kurir
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Pazi, snima se!
Entoni Monkton i Dejvid Blek nekoliko dana posle atentata na Zorana Đinđića razgovarali u motelu nedaleko od Pavlovića mosta, jer više nisu bili sigurni da li ih u Srbiji neko snima

BEOGRAD - Nekoliko dana posle ubistva premijera Zorana Đinđića na teritoriji Bosne i Hercegovine, u blizini granice sa Srbijom, sastali su se Entoni Monkton, šef britanske obaveštajne službe u Srbiji, i njegov kolega iz CIA Dejvid Blek. Sastanak je održan u jednom motelu u blizini graničnog prelaza Pavlovića most. Tema razgovora dvojice obaveštajaca bila je situacija u Srbiji, a čitav njegov tok snimili su operativci jedne strane obaveštajne službe, koji su delovali na tom terenu.

Monkton: Da li je sve u redu sa vašim ljudima?

Blek: Da, nedavno smo ih sve koji su bili tamo sklonili van Srbije. Neke odmah, avionom. A ostale u narednih nekoliko dana, na razne strane. Uglavnom svi su sklonjeni, nije bilo provale. Sve je u redu. Kako je kod vas prošlo?

Monkton: Manje-više dobro. Imali smo malih problema. Naši ljudi su više izloženi pošto kontaktiraju sa njihovim ljudima u bezbednosnim strukturama, a znaš kakva je tamo situacija. Nismo stigli sve da promenimo i u stvari nikad nećemo biti do kraja sigurni za koga neki naši ljudi zapravo rade.

Blek: Čuvajte se toga. Mnogo je dvostrukih i trostrukih igrača u ovoj igri. Tražio sam da se vidimo ovde zbog nekoliko stvari. Prvo nisam siguran koliko smo mi tamo (u Srbiji) pod kontrolom i ko nas sve snima, pošto znaš šta se dešavalo...

Monkton: Da... nažalost. Mi još istražujemo kako je do toga uopšte moglo doći...

Blek: To sada više nije bitno... Dobio sam naređenje iz centrale da se ni po koju cenu ne smeju primeniti delovi plana C u ovoj operaciji. Znaš na šta mislim?

Monkton: Znam... Ali ako ne uklonimo sve političke protivnike u Srbiji, imaćemo problema na duži period... Imaćemo problema uvek... To je nerazumno...

Blek: Slažem se s tobom, u potpunosti. Ti i ja znamo situaciju na terenu, ali naši pretpostavljeni ne znaju. Pozvan sam na hitne konsultacije u Beč. Videću šta mogu da učinim. Mislim da ih je neko pritisnuo odozgo.

Monkton: Insistiraj, molim te. Inače sve ovo što smo radili nema smisla. Moramo da završimo stvar do kraja.

Blek: Znam. Ali, u svakom slučaju, dok se ja ne vratim, obustavite sve operacije. Posle ćemo videti šta ćemo.

Monkton: U redu. Ali... bojim se da nemam dobar predosećaj u vezi s ovim.
   Izvor : Kurir
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 351
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 6500
Pazi, ako procuri da su ovi sa Zapada organizovali Đinđićevu likvidaciju, ako pritisak njihovih medija bude prevelik, oni će nas okriviti za to.  Pustiće nas niz vodu, kaže Čeku Tačiju
U trećem delu razgovora, komentarišući ubistvo srpskog premijera Zorana Đinđića, dvojica albanskih vođa strahuju da bi upravo oni mogli biti označeni kao mogući izvršioci atentata.
Tači: Hej, sve ovo što se dešava u poslednjih godinu dana, sve mi je to Voker ispričao ranije.  Neverovatan je.
Čeku: Znaš li ti kakav je to čovek! Ja sam ga prvi put video u Hrvatskoj 1992.  godine.  Bio je kod Merčepa kao neka vrsta savetnika.  U stvari, on mu je bio instruktor.  Merčep je radio sve što mu je ovaj govorio.  Predstavili su mi ga kao mnogo opasnog čoveka, koji se dokazao u Južnoj Americi.  Kada me je prvi put video, znaš li šta mi je rekao?
Tači: Ne!
Čeku: Kada je čuo moje ime, pitao me je odakle sam.  Ja sam mu rekao sa Kosova, na šta mi je on rekao: „Trebaćete mi kroz koju godinu.  Potrudite se da preživite ovaj rat. “ Kasnije mi je objasnio da će Kosovo biti nezavisna država u roku od nekoliko godina, i da je CIA, ili kako je on rekao, njegova organizacija, već počela da sakuplja ljude i resurse za taj poduhvat.  Meni je u tom trenutku izgledalo nemoguće, mislio sam da Milošević nikada neće sići s vlasti i da njegovu vojsku ne možemo poraziti na Kosovu.  Uostalom, u tom trenutku je hrvatska vojska gubila rat sa Srbima.  Ali, pokazalo se da je bio u pravu.
Tači: Kad sam ga ja prvi put video, nije mi bilo lako.  Ti znaš da se ja ne bojim skoro nikoga, ali kada sam njega video. . .  I meni je rekao da će Srbe oterati s Kosova, a da će Milošević biti sklonjen.  Mislio sam, da li je ovaj normalan, zna li on o čemu uopšte priča.  Ali, eto, ispalo je tako.
Čeku: Moramo da pazimo na jednu stvar.  Znaš, mnogi u Srbiji će ubistvo Đinđića pripisati nama, naročito posle onih njegovih izjava o podeli Kosova i onoga kako će braniti Kosovo svim sredstvima i te gluposti.  Pazi, ako procuri da su ovi sa Zapada organizovali njegovu likvidaciju, ako pritisak njihovih medija bude prevelik, oni će nas okriviti za to.  Pustiće nas niz vodu!
Tači: To je moguće!
Čeku: Ne da je moguće, nego će sigurno biti tako.  To su opasni i beskrupulozni ljudi.  Baš njih briga za nekog Agima i Hašima, naći će druge budale u roku od dva dana.  U stvari, već ih imaju spremne.  Zato moramo te priče da zaustavimo gore u Srbiji.  Sve nama bliske ljude moramo usmeriti da ovu mogućnost javno označe kao smešnu.  Ne žali para za to.
Tači: Okej.  Razumeo sam.
Izvor jedan sajt . . .
IP sačuvana
social share
Svako vidi ono sto zeli da vidi
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Pucanj iz Nemanjine 9
Dva snajperska gnezda za podršku bila su smeštena u Birčaninovoj, odnosno u ulici Admirala Geprata, dok je atentator Hil čekao svoju metu u napuštenoj zgradi sedamdeset metara od ulaza br. 5 u Vladu

BEOGRAD - Na sastanku 11. marta uveče u kući saradnika britanske obaveštajne službe koga su vodili pod imenom “Marko”, Entoni Monkton je do detalja izneo plan akcije koja je bila planirana za 12. mart u dvorištu zgrade Vlade Srbije, kaže za Kurir izvor blizak obaveštajnim krugovima.
Prema navodima naših izvora, pored šefa britanske obaveštajne službe Monktona i atentatora Hila, sastanku su prisustvovali i operativci koji su bili zaduženi da pruže zaštitu i logističku podršku ekipi na terenu.

- Monkton je objasnio prisutnima da su obavljene sve prethodne pripreme koje su bile nužne za operaciju. Posečen je drvored na parkiralištu kako bi se uklonile sve prepreke strelcima, obavljani su radovi oko zgrade Vlade i velika gomila šuta je bila smeštena na ulaz u tunel, pa je premijer sa pratnjom morao da uđe na ulaz br. 5. Monkton je posebno naglasio da su sigurnosne kamere na zgradi isključene i da neće biti nikakvog zvaničnog snimka osim onog koji naprave televizijske kamere - kaže naš sagovornik.

Naši izvori tvrde da je na tom sastanku u “Markovoj” vili dogovoreno da se postave tri snajperska gnezda.

- Mesto za atentatora bilo je u Nemanjinoj ulici, dok su druga dva snajperska gnezda, koja je trebalo do pokrivaju atentatora i pruže podršku atentatoru, bila smeštena u Birčaninovoj, odnosno u ulici Admirala Geprata. Svako od njih je imao precizna naređenja. Atentator Hil se nalazio u zgradi u Nemanjinoj br. 9, koju samo pomenuto dvorište deli od zgrade Vlade. Iz ove pozicije atentator je imao savršen pogled na ulaz br. 5, a razdaljina je manja od sedamdeset metara, što je za dobrog strelca praktično zicer. Nisu postojale nikakve prepreke između njega i cilja, nikakvi nagibi terena koji bi mogli da smetaju, niti vetar ili neke druge atmosferske prilike nisu mogli da utiču na preciznost hica. Sa te pozicije svi koji su se našli u dvorištu zgrade Vlade bili su kao na dlanu - tvrdi naš sagovornik i dodaje da je zgrada u Nemanjinoj br. 9 bila idealna i zbog još nekih razloga.

- Pomenuti objekat je bio pogođen za vreme bombardovanja 1999. godine i praktično napušten, što je atentatoru omogućavalo lakše izvlačenje sa mesta zločina. Pored toga, zgrada je bila povezana podzemnim tunelima sa okolnim državnim i vojnim objektima - tvrde naši sagovornici.

(NASTAVIĆE SE)

Izvor :Kurir-

P.S.da se ne naljute moderatori sto ne stvaljam izvor vesti -ne mislim na sve -prepoznace se ko treba
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Laka meta
Pre atentata na premijera Zorana Đinđića eliminisani svi prstenovi obezbeđenja osim lične pratnje. Atentator na Đinđića insistirao da ne koristi prigušivač kako bi izazvao metež

BEOGRAD - Specijalac Hil, atentator na premijera Srbije Zorana Đinđića, insistirao je da prilikom samog izvršenja zadatka ne koristi prigušivač na svojoj pušci, kaže za Kurir izvor blizak obaveštajnim krugovima. On je ovo zahtevao na sastanku održanom 11. marta uveče u vili saradnika britanske obaveštajne službe, koji je bio poznat pod pseudonimom Marko, u beogradskom prigradskom naselju Surčin.
Inače, prema tvrdnjama naših izvora, ovaj sastanak predstavljao je poslednju operativnu pripremu pred akciju koja je bila predviđena za 12. mart.

- Hil je tražio da se ne koristi prigušivač jer je smatrao da će efekat pucnja bez njega biti takav da će uz istovremene hice sa druge dve lokacije u potpunosti zbuniti i dezorijentisati obezbeđenje premijera Srbije. Monkton se složio sa ovim zahtevom - kaže naš sagovornik.
Pored toga, na ovom sastanku su operativci koji su se bavili praćenjem pokojnog premijera izneli svoja saznanja.
- Izneti su svi detalji o tome kako funkcioniše obezbeđenje premijera Srbije. Koje su njihove rutine, kako se postavljaju u određenim situacijama, kako funkcionišu svi prstenovi obezbeđenja. Najviše pažnje posvećeno je prvom pratiocu Zorana Đinđića Milanu Veruoviću, koji mu je uvek bio najbliži pratilac. On je takođe označen kao meta koju treba eliminisati. Veruović se uvek kretao neposredno iza premijera, i sada kada je Đinđić bio povređen i hodao na štakama, upravo je on bio taj koji mu je otvarao vrata, pomagao da izađe iz vozila i nosio njegove lične stvari, dokumenta, torbu i sl. Inače, Đinđić, iako je bio povređen i na štakama, nije dozvoljavao da mu bilo ko pomaže pri kretanju. Atentatoru je dozvoljeno da u zavisnosti od rasporeda ljudi iz Đinđićeve pratnje da znak za početak akcije - tvrde naši sagovornici.

Naši izvori tvrde da je logistička priprema ovog atentata bila izvedena besprekorno.

- Eliminisani su svi prstenovi obezbeđenja oko predsednika srpske vlade, osim onog poslednjeg, njegovog ličnog obezbeđenja. Obaveštajni prsten nije funkcionisao, drugi prsten takođe nije funkcionisao i on je bio zaista laka meta za takve profesionalce - kaže naš sagovornik.

(NASTAVIĆE SE)
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


I Express My Uniqueness

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 11691
Zastava Lost Heaven
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia N70
Ne treba mi da izmisljamo neprijatelje sa strane,sami sebi smo najveci neprijatelji...  Smile
IP sačuvana
social share




Euphoric Vibes Episodes
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Ne treba mi da izmisljamo neprijatelje sa strane,sami sebi smo najveci neprijatelji... Smile
Sam moj potpis govori o tome sta ti pricas i vise od toga. To je bilo i izmedju I i II sv rata u Srbiji a vazi i sada nakon skoro 90 godina.
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 2610
Finalni dogovor
Atentator Hil na sastanku uoči ubistva rekao prisutnima da će on doneti odluku u kom trenutku će pucati u premijera

BEOGRAD - Na sastanku u vili saradnika engleske obaveštajne službe „Marka“ dogovoren je i način kako će se atentator i njegovi pomagači izvući na bezbednu lokaciju posle završenog posla, kaže za Kurir izvor blizak obaveštajnim krugovima. Plan je bio da se posle atentata sve tri ekipe sa lokacija izvuku vozilima s rotacionim svetlima i upute u pravcu Novog Beograda.
Prema njegovim rečima, atentator je brifovan o svemu. Operativci i Monkton su ga obavestili o svim važnim parametrima neophodnim za planiranu akciju.

- Predočeni su mu dosijei svih članova Đinđićevog obezbeđenja, pa čak i samog premijera. U njima su bili i njihovi psihološki profili, analiza njihovog ponašanja... Predočeni su mu i svi podaci o meteorološkim prilikama, padavinama, vetru, vazdušnom pritisku. Pretpostavka njihovih stručnjaka bila je da će vreme biti idealno za akciju - tvrdi naš sagovornik.

Svi prisutni na ovom sastanku imali su veliko poverenje u čoveka koji je trebalo da bude izvršilac atentata.

- Monkton je u jednom trenutku rekao da sve od njega zavisi, da je upravo Hil taj koji određuje početak akcije i da sve mora biti sinhronizovano s njim - tvrde naši izvori.

Kad je pogledao sva dokumenta i neke snimke koje su mu bili pripremljeni, atentator je doneo odluku kako će postupiti.

- Hil je obavestio prisutne da će on odabrati trenutak kada će pucati i da će to biti onda kad srpski premijer bude bio najmanje pokretan, odnosno kad bude bio na vratima ulaza br. 5 u zgradu Vlade. Naglasio je da odmah posle njegovog hica simultano mora biti otvorena vatra i iz druga dva snajperska gnezda i da strelci moraju eliminisati prvog pratioca Zorana Đinđića, Milana Veruovića. Tako bi se stvorio opšti metež, obezbeđenje bi bilo obezglavljeno i verovatno je da bi izostala pravovremena reakcija - kaže naš sagovornik i dodaje da je tada Monkton saopštio da postoji čovek u zgradi Vlade, njihov operativac iz najužeg Đinđićevog obezbeđenja, koji će se u to vreme nalaziti baš na ulazu br. 5 i koji ima zadatak da po proceni situacije eventualno „završi posao“.
Naši izvori tvrde da je atentator Hil rekao da za to neće biti potrebe.

(NASTAVIĆE SE)
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:30:36
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.