Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:20:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Duga Strela" - novi kartonski pokusaj  (Pročitano 16538 puta)
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Chrome 30.0.1599.69
Sad je kasno - ali mislim da kad ne bi bilo prednjeg i zadnjeg krila - vec jedno veliko da bi vrlo solidno leteo. Ovako i ako ga bacis sa prozora mislim da nece biti mnogo slavno...  Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Mr_Ace legendo, pozdrav Smile
Ma leteo je nekako, cak se i propinjao, sto znaci da mu treba otezati prednji deo; nego nije imao vertikalce pa je zaokretao na desno - verovatno zbog nejednake tezine u odnosu na poduznu osi ili tako nesto. Ono sto ocekujem od ovih zadnjih krila je da se poveca uzgon na zadnjem delu letelice i plus ako odgovarajuce otezam nos, mozda sve to dodje u neki balans  pa bude leteo ravno. Moracu da mu dodam i elerone i na kanarima i na krilima, tako da pomocu niih mogu jos dodatno regulisati stanje sto se tice penjanja i poniranja. Nevolja je sto je karton ipak tezak. Ostaje jedina nada da se nece raspasti pri snaznom bacanju (koliko moja snaga to dopusta) koje je nuzno da bi brzina bila sto veca a time i uzgon veci. Tesko je tu bilo sta reci dok se ne proba. Jedno je sigurno, padace odmah kao kamen cim izgubi brzinu! Smile

Razmisljam o nosu - kako da se ne polomi ili iskrivi ako bas na njega padne Smile Smile Smile  Uskoro nastavak radova (nos, eleroni, bojadisanje i onda veliko bacanje).

Ziveli. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 24.0
Nastavak radova:

sl.1-7: ojacavanje nosa Smile
sl.8-18: izrada prigusivaca udara (nosobran  Smile - u slucaju da pikira pravo na nos)
Smile Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

JosOjacNosa 1s r.jpg
(132.32 KB, 768x1024)
JosOjacNosa 2s r.jpg
(121.27 KB, 768x1024)
JosOjacNosa 3s r.jpg
(86.58 KB, 1024x768)
JosOjacNosa 4s r.jpg
(149.06 KB, 768x1024)
JosOjacNosa 5s r.jpg
(112.8 KB, 768x1024)
JosOjacNosa 6s r.jpg
(119.42 KB, 768x1024)
JosOjacNosa 7s r.jpg
(119.37 KB, 768x1024)
PriprSpuzve 1s r.jpg
(209.39 KB, 1024x768)
PriprSpuzve 2s r.jpg
(175.65 KB, 1024x768)
PriprSpuzve 3s r.jpg
(160.37 KB, 1024x768)
SpuzvOdbMont 1s r.jpg
(129.76 KB, 768x1024)
SpuzvOdbMont 2s r.jpg
(109.07 KB, 1024x768)
SpuzvOdbMont 3s r.jpg
(108.6 KB, 1024x768)
SpuzvOdbMont 4s r.jpg
(109.67 KB, 1024x768)
SpuzvOdbMont 5s r.jpg
(121.29 KB, 1024x768)
SpuzvOdbMont 6s r.jpg
(138.3 KB, 1024x768)
SpuzvOdbMont 7s r.jpg
(129.67 KB, 1024x768)
SpuzvOdbMont 8s r.jpg
(138.57 KB, 768x1024)
« Poslednja izmena: 27. Okt 2013, 23:03:45 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 24.0

Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
Neverovatno kako vreme brzo leti! Zivot izgleda traje krace nego skolski raspust Smile Elem, duzan sam zavrsiti pricu o Dugoj Streli ("Long Arrow). Tri godine je proslo, i najzad izvrseno je drugo bacanja ovog modela, na livadama pored savskog nasipa, 13 aprila, upravo minule, 2016 godine. Izvrseno je ukupno 12 bacanja od kojih su 3 bila neuspesna, dok se ostatak moze proglasiti letovima. Prvo sam mislio da pokazem samo dva -tri najuspesnija leta, ali mi je to nekako bez veze, zato postujem sve letove redom: let 1, let 2, let 3, let 6, let 7, let 9, let 10, let 11 i let 12.

Evo prvog leta, koji nije bio bas nesto obecavajuci:


« Poslednja izmena: 01. Jan 2017, 19:39:31 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
Drugi let je bio prijatno iznenadjenje:


Treci izbacaj je bio malo previsok, ali je Duga Strela letela stabilno i docekala se spretno izdrzavsi bez problema udarac o tlo:

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
Slede prvi izvrstan, po meni najbolji i najduzi let, let 6:


zatim "furiozni napad Duge Strele" Smile


I let 9 spada medju odlicne, samo malo krace...
« Poslednja izmena: 01. Jan 2017, 19:45:19 od Papalu »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 18:20:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.622 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.