Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:14:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dubrovnik,Yugo i BG tablice!  (Pročitano 7790 puta)
23. Okt 2008, 16:36:14
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Vec godinama unazad,letujem kod strica u Tivtu.Iako zanimljvih sadrzaja nikad nije falilo,iskren da budem,vec mi je pomalo postalo monotono.Proslog leta,2007,jedina novina je bila u tome sto sam u spicu sezone uspeo naci karte za auto-voz,i tako ukrcam svog ljubimca Yuga55,ne bi li se njime setkao po crnogorskom primorju…:)Vec negde pri kraju letovanja,vozeci pedolinu negde izmedju Budve i Becica,sinu mi..A zasto ne bi otisli jedno vece u Dubrovnik! Smiley Sa sve Yugom! Smiley Od same te pomisli,morao sam se onako vruc pod hitno bucnuti u hladnu vodu jadransku…ali me ideja nije napustala ni kad sam se te veceri izgoreo od sunca vracao ka Tivtu.A kako je,hvala Bogu,i moja tadasnja devojka koja je bila sa mnom,slicnog avanturistickog duha kao i ja,ispricah joj ideju…I slozila se…:) Stricu,koji je 15 godina ranije presao istu rutu ali na tenku,nisam smeo pominjati moj plan..a i postedeo sam se “radio-Mileve” i momentalnog javljanja mojima u Beograd..Smiley)

Vec sledece veceri,oko 20h,krenusmo…Guzva na cuvenom,i jedinom trajektu koji prevozi putnike od Lepetana do Kamenara,nije me obeshrabrila,i posle sat vremena maltretiranja,predjosmo na drugu obalu i nastavismo ka Herceg Novom.Nije meni problem bio sam odlazak tamo,vec to sto se bas tih dana stvorila usijana atmosfera jer su dan ili dva pre toga u Podgorici igrali Buducnost i Hajduk iz Splita u Kupu UEFA,pa su navijaci Hajduka,cuvena Torcida dobili malo po….glavi pri povratku,na potezu Petrovac-Budva-Tivat…:)

Kad ugledah svetla i sjaj Herceg Novog,po meni jedinog grada na CG obali vrednog paznje,umalo ostasmo tu…Na poslednjem semaforu na izlazu iz HN,put levo je vodio ka centru grada,a pravo ka Debelom Brijegu,granicnom prelazu Crne Gore i Hrvatske.Dodavanje gasa je znacilo da idemo pravo,i da sad nema nazad…:))

Crnogorski carinik se,najblaze receno,nasao u cudu…Rece nam da idemo na sopstveni rizik,i uz uobicajeno “imate li sta da prijavite..srecan put”,nastavili smo dalje bez duzeg zadrzavanja,ka hrvatskoj strani granice-Karasovicima….Zapanjenost hrvatskog carinika bih tesko mogao da vam opisem recima.Yugo,BG tablice,nalepnica SRB pozadi,nalepnica SRB u uglu sofersajbne,zastavica Srbije okacena o unutrasnji retrovizor…:) Ipak,vrlo nam je ljubazno objasnio gde da parkiramo kad dodjemo u Dubrovnik,parking je sa cuvarem koji dezura citavu noc,bla,bla…A onda nas upita,koliko para imamo? Smiley) Sad sam ja u cudu…A on nam je opet,vrlo ljubazno objasnio,da svaki turista koji ulazi u Republiku Hrvatsku mora kod sebe imati bar stotinu evra.A mi,iskreno,jedva da smo oboje zajedno imali toliko…Eto problema…:) Carinik je pokusao da ga resi,pitanjem da li imamo kreditne kartice,na sta mu ja pokazah nekoliko,na kojima brat-bratu nije ukupno bilo ni 50 dinara…;) Ako ikad bude ovo citao,ovim putem mu se izvinjavam sto smo ga obmanuli…:))

Nastavljamo dalje…put je odjednom ravan kao staklo,obelezen kao da su malocas prosli putari sa onom belom farbom za pune i isprekidane linije,nigde jednog kamicka ni rupe na putu.Kako je noc vec uveliko pala,lagano se strah uvlacio u mene,sto srecom,moj Yugo nije osetio i klizio je poput Mecke po zaista sjajnom putu.Redjala su se mesta,jedno za drugim..Cavtat,Kupari,aerodrom Cilipi..itd…..Bio sam iznenadjen sto od svih automobila koji su nas usput preticali nijedan nije bio jeftiniji od 10 hiljada eura,sem jednog Golfa II,koji je imao tablice Herceg Novog..Smiley)Negde na 10-tak km od Dubrovnika put postaje slican onome kao kad se spustate ka Budvi iz pravca Cetinja…Grad je ogroman,to se ovako,iz polupticije perspektive odlicno moze zakljuciti.Vec pri ulasku u grad,pocele su prve sitne “provokacije”,nekoliko “smekera” je leglo na sirenu,nekoliko njih mi palilo duga svetla u potiljak..Ali dobro..nista strasno..pa to mi se desava i kad me u bilo kom drugom gradu u Srbiji vide sa BG tablicama..

Parkirali smo se naspram samog ulaza u dubrovacki stari grad,zbog kojeg smo,takoreci,i dosli…Covek na parkingu nam je odmah uzeo meru i naplatio parking 10evra,ali…celu noc mozemo ostati,ako zelimo.Neka hvala,pomislih..Smiley

U stari grad smo usli kroz jedan od mnogobrojnih prolaza,kapija,sta god.Na svakoj od tih kapija stoji velika tabla sa mapom samog starog grada i okoline,na kojoj je ucrtano bezbroj crnih tackica,a iznad pise na pet svetskih jezika..”PLAN GRADA S OBILJEZENIM OSTECENJIMA NASTALIM U AGRESIJI JUGOSLAVENSKE ARMIJE-SRBA I CRNOGORACA NA DUBROVNIK 1991-1992″…Tek toliko da se zna…A gomila stranaca sve to uredno fotografise…Neki cudan ukus u ustima sam imao u tim momentima.Ali opet,sa druge strane,gde je nama takva neka tabla..Posle se cudimo zasto svet misli o nama to sto misli…No,nije to tema…:)
Setajuci starim gradom Dubrovnikom sticete utisak da ste negde u Rimu ili Veneciji u najmanju ruku,to moram priznati javno.Svaka je gradjevina umetnicko delo za sebe.Kotor i Budva su smesni u odnosu na ovo.Ono sto mi je odmah upalo u oci,tj. usi jeste da se hrvatski jezik na ulicama gotovo i ne moze cuti.Sve je prepuno stranaca.Doduse,cuo sam i par beogradjana,ili novosadjana..istina,u pitanju je bila samo jedna grupica od njih 5-6…Cene su astronomske za nase uslove,a uglavnom su istaknute na ulazima u restorane i kafice,tako da odmah znate da cete otici olaksanog novcanika.Tako da smo se zadovoljili samo picem i sladoledom,koje su nam takodje papreno naplatili.

Iako vec pomalo opusten,moja paranoja nije nestala,te sam devojci predlozio da se nasa komunikacija dok smo u Dubrovniku svede samo na najosnovnije stvari…:)Nikad se ne zna…:)Zadrzali smo se poprilicno setajuci,vreme je zaista letelo,a i sam grad je ogroman i tesko da se moze obici za jedno vece.Vec pomalo umorni krenusmo nazad ka parkingu.Usput smo naleteli na hotel Hilton ,koji izgleda kao iz holivudskih filmova najbolje produkcije.Cak,snimih i jedan Yugo,i obradovah se,medjutim,kad smo prisli blize,na njemu je pisalo..”JAVNO KOMUNALNO PREDUZECE OPCINE DUBROVNIK” Smiley Doduse,jos uvek ne prevoze smece u Yugu,mozda i bi,da je malo vecih dimenzija…:))

Na parkingu,ni zive duse..ni traga cuvaru koji “dezura celu noc”.A rampa spustena.Kuku majko,sta cemo sad! Smiley Pokraj same rampe,primetih momka na skuteru,ne starijeg od 17-18 godina.I dok sam polako izlazio sa parkinga ka rapmi,cuh njegovo dobacivanje “HEJ SRBII” :)Dobro je..obicno je vokabular malo drugaciji u takvim situacijama…”CETNICI” u najboljem slucaju.Pomislih da radi na parkingu jer nas je vrlo ljubazno pitao “Jeste li platili kartu za parking”…Odgovorih “Naravno” dok sam mu je pruzao.Da vas ne lazem,gledao je tu kartu sa svih strana i studirao je,pa dobrih 2-3 minuta.Na kraju,podize nam rampu i rece “Sljedeci put parkirajte negdje van grada,nemojte ovdje” …Ne zeleci da slusam nastavak price,zatvorih prozor i lagano krenusmo.Krenuo je za nama i u jednom momentu nas prestigao podizuci visoko dva prsta,na sta sam mu ja odgovorio tri puta sirenom kratko…:))) Ma hrabro i od mene i od njega,nema sta! Smiley

Izlaz iz grada pogodili smo tek nakon pola sata lutanja,u gluvo doba noci,jer je vec bilo proslo 2…Pri povratku prestize nas jedan Fiat bosanskih tablica,a vozac i njegovi saputnici su nas pozdravili sa odusevljenjem.Verovatno neki nasi iz Bosne,letuju u DU.

Negde oko pola 4 ujutro,kad ugledasmo tablu “DOBRODSLI U CRNU GORU”,laknulo mi je…

Jedina dilema koja je ostala do dana danasnjeg i bila tema nekoliko rasprava medju mojim drustvom je sta je momak na parkingu zeleo da kaze.Da li je hteo da bude dobronameran i skrene nam paznju da nije bezbedno parkirati se sa BG tablicama u sred centra Dubrovnika,ili je hteo da izrazi svoje nezadovoljstvo sto smo tu..Smiley Sta vi mislite? Smiley)

Pozdrav!


Izvor: gDestinacija
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
ekstra tekst Smiley

mislim da je momak bio dobronameran Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 13241
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Sony 
zanimljivo  Smile
IP sačuvana
social share


Sreca ne postoji u zivotu... postoje samo momenti srece        just strawberry                   Gde volite da letujete/zimujete,putujete uopste?...posetite novi pod forum
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
Hehe ovaj tekst ko da sam ja pisao Smile Isto je bilo malo straha zbog odlaska, ali posle nekoliko minuta se i zaboravi na to...
Tokom boravka od oko 7h na ulici se retko sretne neki hrvat, svakih 10min. dolazi nova tura autobusom, ubedjivo najvise je bilo kineza  Smile

I ne zaboravljam posetu starom gradu(koji je stvarno prelep), kao i pojedenoj pici u jednom restoranu u starom gradu Smile Cene jesu visoke, vise su prilagodjene strancima...
« Poslednja izmena: 23. Okt 2008, 19:49:39 od milan91 »
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Jedan je Fidel

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4447
Zastava Nishville
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S
Hahaha citam tekst, i mislim se ... pa ovo kao da sam ja pisao, ali ne secam se kada Smiley i pogledam milan91 napisao isto to ...

bukvalno je ovako kako je covek napisao, s' tim sto smo cura i ja isli busom iz CG koji je bio na hrvatske table, pa problema u putu nije bilo. Prelepo i preskupo su dve stvari koje karakterisu Dubrovnik. Sa tim tablama, sta je sve JNA sjebala 91 godine malo i preteruju, ali moram reci da sam sa u jednom trenutku osetio kao govno sto sam Srbin i sto su nasi to radili ... sta li im je to trebalo. Ok, taj trenutak je bio veoma kratak. Nismo imali losih iskustava, ali smo od ljudi iz busa culi da su im iza ledja neke babe trtljale nesto u fazonu "koji cete vrag ovde" da su neki drugi seli u bastu kafica i porucili kafu, a konobar ih krajnje drsko ispravio i rekao "mi sluzimo samo kavu" i sl gluposti. Hrvatski jezik smo culi samo u par navrata i to su uglavnom bili neki klinci padavichari, darkeri, metalci, sla li su, koji su bili okupljeni na nekim klupicama i cirkali pivu. Bili smo upozoreni da mozemo imati neprijatnosto pa smo pricali kad nas nio ne bi cuo, ili bas tiho, da ne upadamo u oci. Cura zna makedonski, pa smo se sluzili njime kad bi trebalo nesto kupiti ili pitati i sl .. Sve u svemu, da smo se prijatno osecali, nismo ... da li bi isao tamo na letovanje ... da, ali za nekih 10 godina, mozda cu tada i imati par desetina hiljada evra da sprcam za letovanje ... do tada bok republici Hrvatskoj
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


niente paura

Zodijak Libra
Pol Žena
Poruke 7714
Zastava Neptun
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.26
mob
Samsung Galaxy Ace Fleur
Ok text, al ne mogu da se otrgnem utisku da se autor posteno isprepadao pa ne znam koliko mi je pristao boravak tamo Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.17
Citat
ali moram reci da sam sa u jednom trenutku osetio kao govno sto sam Srbin i sto su nasi to radili

Daj molim te, treba da te bude sramota što te je bilo sramota što si Srbin .... Šta su to naši radili? A i ako su uradili, bilo je to iz hira? Nije ničim zasluženo? Misliš da je nekog šiptara sramota što je šiptar posle onolikih srušenih manastira i ubijenih i otetih Srba? I hrvata da je sramota što je hrvat posle jasenovca i ostalih zločina?
« Poslednja izmena: 26. Okt 2008, 13:01:41 od MagicMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone
Necemo o tome na ovom podforumu  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Jedan je Fidel

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 4447
Zastava Nishville
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Samsung Galaxy S
Slazem se da nije za ovaj deo foruma, ali moram da odgovorim coveku ...

Sta Siptar ili Hrvat misli, nije me briga ... znam sta ja mislim. Treba samo da se vidi sta je tamo ruseno, i da ih neko pita zasto, ne bi imali odgovor na to ... iz cistog hira i inata. Najlakse je biti budala. Postoje neka pravila koja se postuju u ratu i takvim uslovima a to sto su oni granatirali zgrade pod zastitom UNESC-a ne ispunjava bas ni jedo pravilo, sta vise
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Apple iPhone
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:14:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.